forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-10, 16:47:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661304 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  JAJKA W MAJONEZIE.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: JAJKA W MAJONEZIE.  (Przeczytany 23261 razy)
MORGANO
Go


Email
JAJKA W MAJONEZIE.
« : 2006-12-26, 00:14:45 »

JAJKA W MAJONEZIE.

Składniki.
500 g  jajek /10szt./
150 g majonezu  /1 mały słoik/
3 łyżki żelatyny

Sposób przygotowania.
Jajka ugotować na twardo ostudzić obrać ze skorupek, przekroić na połowę. Ułożyć w dwóch warstwach w wyłożonej pergaminem tortownicy. Żelatynę rozpuścić w 1/3 szklanki zimnej wody pozostawić, aby napęczniała. Podgrzewać na małym ogniu aż do rozpuszczenia, ostudzić. Majonez ucierać mikserem, dodając małym strumieniem żelatynę. Majonezem zalać jajka, wyrównać powierzchnię, odstawić w chłodne miejsce, aby masa zastygła, udekorować.

Ogółem 700g B-T-W  65,1 – 211,9 – 10,2  / 2210 kalorii /
100 gram produktu B-T-W  9,3 – 30,3 -  1,5  / 310 kalorii /
150 gram porcja 1 osobowa B-T-W 14,0 – 45,4 2,2 / 470 kalorii /
Stosunek B-T-W  1 : 3,3 : 0,2
B+T/150g – 59,4g


Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #1 : 2015-10-21, 06:35:16 »

Niestety, nie mam dobrych wieści:
http://www.damianparol.com/jaja-i-miazdzyca/
 Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70671


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #2 : 2015-10-21, 07:48:22 »

Przy "korycie" szkodzą... Confused Co to jest za badanie, gdzie tylko jeden czynnik biorą pod uwagę? A wpływ reszty? Np. ilości zjadanych węglowodanów? Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #3 : 2015-10-21, 08:16:43 »

Niestety, nie mam dobrych wieści:
http://www.damianparol.com/jaja-i-miazdzyca/
 Laughing

Ależ nic lepszego się nie może zdarzyć, jak tylko takie wspaniałe informacje!  Very Happy
Jeszcze trzeba aby wykazali, że masło, śmietana i smalec są strasznie szkodliwe, a z czerwonych mięs najwięcej raka powoduje wieprzowina.  Very Happy
Bób, groch, fasola i błonnik winny być podstawą ich diety, tak było tak jest i tak będzie, szkoda tylko mojego Ojca, że tak późno to zrozumiał.  Cool
Bo przeciętny zasługuje jedynie na przeciętny, pełen udręk i chorób żywot, drogi Tatulku i nic na to nie poradzisz, choćbyś się i drugi raz poświęcił...  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25532

pindżar ryskow wyszy


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #4 : 2015-10-21, 08:24:25 »

Niestety, nie mam dobrych wieści:
http://www.damianparol.com/jaja-i-miazdzyca/
 Laughing
Spokojna glowa, chodzi o to, ze jak sie nosi waskie spodnie, to jaja moga zmiazdzyc malego
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #5 : 2015-10-21, 08:27:57 »

Najważniejsze, że "literatura" jest świeża, trzeba by zadbać, aby się autorytety dietetyczne i fachowcy z IŻiŻ zapoznali z tą wspaniałą nowiną.  Very Happy
Może jednak wszystko wróci do normy i żadej diety "niskowęglowodanowej" nie uda się nieudacznikom rozpowszechnić.  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25532

pindżar ryskow wyszy


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #6 : 2015-10-21, 08:29:07 »

Ja mam wielki tom pt "Jajczarstwo" pod redakcja Trziszki  Cool
Ekscytujaca lektura
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #7 : 2015-10-21, 08:39:21 »

A to powinna być lektura zakazana, ale na szczęście nikt tego nie czyta.  Cool
Na wszelki wypadek jednak dobrze byłoby napisać wielki tom pt. "Jajcarstwo rotacyjne", albo "Pasza kapuściana" i się przeciętniaki na swoje szczęście pogubią. Wink Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25532

pindżar ryskow wyszy


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #8 : 2015-10-21, 08:47:44 »

To ksiazka dla pasjonatow jaj  Very Happy
Ciezko ja czytac jak normalna ksiazke, od deski do deski ale mnostwo przydatnych informacji
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #9 : 2015-10-21, 09:18:53 »

Najważniejsze, że propagowaniem "niskowęglowodanówek" zajęli się niekompetentni.  Very Happy
Starczy pierwsza lepsza doktorzyna po dietetyce, aby zagnać ich w kąt w wymianie oglądów.  Cool
Nawet posłanka-sprtsmanka bez żadnych kompetencji, bo bób i fasola z błonnikiem - to podstawa...  Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #10 : 2015-10-21, 10:07:11 »

to by nawet się zgadzało. Wink  Bo 2 dni temu mój tatuś był na dooplerze i badał w żyłach miażdżycę, i nie ma ( pół serca martwe po zawale 15 lat temu ))  Je mało jajek ( przekarmiony w dzieciństwie jajami), ale dużo tłuszczu, podgardle tonami konsumuje. Jest na ŻrO, ale i tak uważam że nieźle - bo reklamówkę tabletek nie kupuje, jak wcześniej. Nogi go bolą - to przebadał. Podpowiedziałem, że to od tabletek na nadciśnienie.  Wink     

Cytuj
Trzeba też zaznaczyć, że mówimy nadal o relatywnie niedużych ilościach jaj. Uczestnicy tego badania zjadali średnio 2,1 jaja na tydzień – całkiem mało. Natomiast osoby, które jadały więcej niż 7 tygodniowo, były kwalifikowane jako osoby o wysokim spożyciu. Słownie: siedem jaj tygodniowo – w czasach, kiedy jadałem jajka, taka ilość starczyłaby mi może na 2 dni.

to jakieś porcje głodowe  Wink     , tak mało to chyba nikt nie je ?  Wink


moje zdanie jest takie: od początku autor i badacze nieprawidłowo założyli, że chorysterol szkodzi, a już reszta to dopasowanie chomąta.
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4012


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #11 : 2015-10-21, 10:15:37 »

fajnie się czyta takie banaluki, można się przy tym zdrowo uśmiać.

A z tym, że prawdziwe ludzkie, jedzenie, jest tylko dla nielicznych, muszę się zgodzić z adminem w 100%.

Namówiłem do spróbowania ZO parę osób, i niestety im wszystkim to zaszkodziło. Shocked

A niech sobie jedzą tą fasolkę z bobem, bo przecież dieta optymalna zakwasza, a kolagen jest niezdrowy.  Cool

Najzdrowszy jest ćpany przez nich cukier, we wszystkich postaciach.O to, to jest zdrowie!
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #12 : 2015-10-21, 10:16:36 »

Badacze bardzo dobrze założyli, a do tego należy obniżyć normę cholesterolu do 170mg%, a cukru do 90.  Cool
I dalej wszystko będzie się wspaniale rozwijać, aby ludzie byli chorzy, a medycyna miała z czym "walczyć" przy pomocy pigułek...  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #13 : 2015-10-21, 10:18:06 »

Namówiłem do spróbowania ZO parę osób, i niestety im wszystkim to zaszkodziło. Shocked

Dziękuję serdecznie, za udane szerzenie fobii "na Kwaśniewskiego", bo Dieta Optymalna jest dla nielicznych.  Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #14 : 2015-10-21, 10:21:09 »

on ma na blogu fajne artykuły  Wink

Na diecie nisko-tłuszczowej stracisz więcej kilogramów
Cytuj
Należy natomiast przyznać, że diety wysoko-węglowodanowe mogą być efektywnym sposobem spalania tkanki tłuszczowej, najprawdopodobniej nawet lepszym niż diety nisko-węglowodanowe.

http://www.damianparol.com/dieta-low-fat/


Maniek, zgadzam się, ale jak mówisz dla nielicznych, to pachnie  sektą  Wink   Jesteśmy wybrani ? Wink  Bez przesady . Musi być zapalnik, najczęściej jest to poważna choroba. Nie trzeba być do tego jakoś wyjątkowo inteligentnym ( do ŻO ). Trzeba tylko chcieć.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #15 : 2015-10-21, 10:24:56 »

W Polsce należałoby szeroko rozpropagować dietę wysokowęglowodanową Kwaśniewskiego - wtedy będzie ok!.  Cool
O czym Doktor pisze, ale kto tam czyta jeszcze książki Kwaśniewskiego.  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25532

pindżar ryskow wyszy


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #16 : 2015-10-21, 10:29:01 »

on ma na blogu fajne artykuły  Wink

Na diecie nisko-tłuszczowej stracisz więcej kilogramów
Cytuj
Należy natomiast przyznać, że diety wysoko-węglowodanowe mogą być efektywnym sposobem spalania tkanki tłuszczowej, najprawdopodobniej nawet lepszym niż diety nisko-węglowodanowe.

http://www.damianparol.com/dieta-low-fat/


Maniek, zgadzam się, ale jak mówisz dla nielicznych, to pachnie  sektą  Wink   Jesteśmy wybrani ? Wink  Bez przesady . Musi być zapalnik, najczęściej jest to poważna choroba. Nie trzeba być do tego jakoś wyjątkowo inteligentnym ( do ŻO ). Trzeba tylko chcieć.
E, kojarze, ze juz tutaj z garvo gdzies sie smielismy z teorii tego pana...
Zapisane

Work Buy Consume Die
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4012


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #17 : 2015-10-21, 10:31:48 »

Maniek, zgadzam się, ale jak mówisz dla nielicznych, to pachnie  sektą  Wink   Jesteśmy wybrani ? Wink  Bez przesady . Musi być zapalnik, najczęściej jest to poważna choroba. Nie trzeba być do tego jakoś wyjątkowo inteligentnym ( do ŻO ). Trzeba tylko chcieć.

Jak brzmi, tak brzmi. Tylko Ci sié tak wydaje, że trzeba tylko chcieć. Znam sporo przypadków, że ludzie chcieli.
Nawet kobieta, której zszedł poważny nowotwór, nie poradziła sobie z presją uzależnienia od cukru/strachu przed tluszczem/ mądrych doradców i zarzuciła DO na parę lat, na rzecz chemioterapii, i szamanów.
 Dopiero jak już prawie umarła, z powrotem uprawia DO. I ma się świetnie, mimo e wyglądem i zachowaniem, była prawie trupem.
Zresztą, Ty też pewnie za niedługo stwierdzisz, źe DO Ci nie sluży Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #18 : 2015-10-21, 10:38:03 »

Właśnie, bo to takie monotonne ten chleb ze smalcem codziennie!  Shocked Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: JAJKA W MAJONEZIE.
« Odpowiedz #19 : 2015-10-21, 11:20:54 »

Najważniejsze, że propagowaniem "niskowęglowodanówek" zajęli się niekompetentni.  Very Happy
Starczy pierwsza lepsza doktorzyna po dietetyce, aby zagnać ich w kąt w wymianie oglądów.  Cool
Nawet posłanka-sprtsmanka bez żadnych kompetencji, bo bób i fasola z błonnikiem - to podstawa...  Laughing
http://o2.pl/hot/schudnij-dzieki-tluszczom-nowa-dieta-5919829946651777g
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.