forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-20, 16:31:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
663686 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O ŁUSZCZYCY. Według opinii lekarza optymalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O ŁUSZCZYCY. Według opinii lekarza optymalnego.  (Przeczytany 5994 razy)
MORGANO
Go


Email
O ŁUSZCZYCY. Według opinii lekarza optymalnego.
« : 2007-11-05, 04:16:04 »

O ŁUSZCZYCY.
Według opinii lekarza optymalnego.

Mimo przeprowadzania wielu badań oraz napisania ogromnej ilości prac naukowych przyczyna łuszczycy nadal pozostaje nieznana.
W naukowych podręcznikach podaje się, ze odkryto już antygeny tkankowe odpowiedzialne za inicjację reakcji autoimmunologicznej, ale nie wpłynęło to na wyniki leczenia tej choroby.
Do niedawna dominowała teza o genetycznym podłożu choroby, za czym przemawiały jej częste rodzinne występowania oraz to, że nie spotkano jej w pewnych społeczeństwach np. do II wojny światowej i po niej łuszczyca była chorobą nieznaną  w Japonii i nie chorowali Eskimosi (rasa żółta), jednak badania przeprowadzone wśród Amerykanów japońskiego pochodzenia wykazały zapadalność zbliżoną do tej w populacji białych.
Spowodowało to, że część badanych zaczęła doszukiwać się przyczyn środowiskowych, jednak nie znalazło to akceptacji w kręgach naukowych i obecnie również przeważa pogląd o genetycznym podłożu choroby.
Istotą łuszczycy jest łagodna proliferacja (namnożenie) komórek naskórka i przyspieszenie ich dojrzewania z 28 do 4 dni.
Dodatkowo dochodzi do zwiększenia przepuszczalności naczyń włosowatych i nadmiernego złuszczenia.
Objawy ograniczają się zwykle do skóry i rzadko spotyka się postacie o ciężkim przebiegu, jednak obecność zmian grudkowych powoduje oszpecenie i znacznie pogarsza samopoczucie.
Do dziś jedną z najlepszych znanych metod leczenia jest tzw. Helioterapia stosowana już przez Hipokratesa, czyli po prostu opalanie.
Poprzez rumieniotwórcze działanie promieniowania UV dochodzi do rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych skóry i jej lepszego odżywienia. Poprawa zaopatrzenia w substancję niezbędne do funkcjonowania naskórka owocuje cofaniem się zmian.
Żywienie optymalne jest metodą zapewniającą najlepszą podaż dla wszystkich tkanek, a co za tym idzie również skóry.
Osoby rozpoczynające dietę dość szybko obserwują ustępowanie zmian łuszczycowych na skórze i nieco wolniej ewentualnych zmian stawowych.
W przypadku dzieci wykwity łuszczycowe cofają się praktycznie z dnia na dzień i nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych zabiegów.
Trudności terapeutyczne mogą na żywieniu optymalnym sprawić jedynienieliczne przypadki, ale dotyczy to tylko dorosłych z zaawansowanymi zmianami na całej skórze, gdzie choroba trwa wiele lat.
Mamy tu do czynienia z wysoką aktywnością układ immunologicznego przeciw komórkom naskórka.
W takich sytuacjach żywienie optymalne może nie przynieść spodziewanego szybkiego wyleczenia i na ustąpienie choroby trzeba czekać dłużej.
W łuszczycy bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie proporcji B-T-W, ponieważ spożywanie nadmiaru białka przynosi zazwyczaj nawrót choroby po jej pierwotnym wycofaniu się.
Osoby chore powinny również zwrócić uwagę, aby codziennie dostarczać w pożywieniu wysokowartościowego kolagenu np. w skórkach wieprzowych, bilansując oczywiście zawarte w nich białko.
Zmiany łuszczycowe występujące w miejscach najsłabiej ukrwionych (łokcie, kolana, skóra owłosiona głowy) nieco wolniej reagują na leczenie i dobre efekty daje zastosowanie tutaj prądów selektywnych PS.
Po pewnym czasie ŻO prawie zawsze uzyskujemy pozytywne efekty w postaci cofania się zmian chorobowych.
Wśród pacjentów odnotowaliśmy nawet przypadek ustąpienia łuszczycy głowy po 7 dniach stosowania zabiegów, ale oczywiście nie jest to regułą i przebieg może być różnorodny.

                                                                                                            Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                          Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.021 sekund z 17 zapytaniami.