forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-06, 19:40:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661011 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ograniczone pole widzenia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ograniczone pole widzenia  (Przeczytany 4819 razy)
marcinL
Go


Email
ograniczone pole widzenia
« : 2007-11-27, 18:41:07 »

witam mam 30lat mam ograniczone pole widzenia -wyczytałem że to są objawy jaskry,15 lat temu miałem zapalenie opon mózgowo rdzeniowych i zapalenie płuc wywołane przez kleszcza lekarze wyrwali mnie ze "śmierci" miałem bardzo wielki wytrzeszcz gałek ocznych wysoką gorączkę utrzymującą sie ponad miesiąc co dziennie prześwietlenia Rentgenem czaszki i płuc może ze 40 razy w ciągu 3miesięcy, ale wyzdrowiałem jedyny efekt uboczny to ograniczone pole widzenia , -patrząc do przodu nie widzę nic na dole .Od dzieciństwa noszę okulary -3.5 dioptrii czy dieta optymalna pozwoli mi widzieć normalnie. proszę o radę.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ograniczone pole widzenia
« Odpowiedz #1 : 2008-01-09, 22:42:39 »

Nie znalazł się nikt z identycznym, ani podobnym problemem...
Jeśli mogę coś powiedzieć w sprawie możliwości poprawy wzroku to ŻO z pewnością jest pomocne. Ja nosiłam -5,5 dioptrii, noszę -1,5. Dieta pomogła sporo, ale dziesięć lat temu byłam na kursie "Korekty wad wzroku", nauczyłam się kilku ćwiczeń.

Nauczyłam się też zdejmować okulary, gdy nie są one niezbędne. Wszak nogi/ręki w gipsie rehabilitować się nie da, a okulary to rodzaj gipsu... I noszę 1,5 doptrii. Zaczynałam od 3,5...

Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: ograniczone pole widzenia
« Odpowiedz #2 : 2008-01-09, 23:39:44 »

Czyli dobrze mysle, ze noszenie okularow nie leczy wzroku?

Ja unikam ich jak ognia, zakladam tylko w duzych sklepach (bo po chwili boli mnie glowa i wychodze potwornie zmeczona) i gdy prowadze samochod noca (bo juz kilkukrotnie spowodowalabym wypadek  Confused ).

Jednak coraz czesciej spotykam sie z opiniami, ze okulary "lecza" (smieszne), ale chyba chodzi o to, ze wzrok sie niby nie pogarsza (tez smieszne).

A czy na tym kursie uczyli cwiczen Batesa? Bo mam jego ksiazke, tylko...hm... nie sprawdzilam dzialania tych cwiczen  Embarassed Rolling Eyes
Jak piszesz, cwiczenia pomagaja  Very Happy

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ograniczone pole widzenia
« Odpowiedz #3 : 2008-01-10, 09:29:06 »

Okulary nie leczą, ćwiczenia - pomagają. Kurs "Korekta wad wzroku" prowadził Siergiej Litwinow. Czytałam jego książkę i potem znalazłam kurs. Batesa też czytałam.

Warto na kurs trafić, książki to za mało. Gry na pianinie też się nie nauczymy sami, potrzebny jest mistrz.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.