forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 12:47:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
657744 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (21)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (21)  (Przeczytany 6308 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (21)
« : 2007-02-07, 04:33:48 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (21)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał.  Morgano

Bawaria 06.01.1999r.
Mam 38 lat. Przed kilkoma laty stwierdzono u mnie zatrucie metalami ciężkimi związane z rodzajem wykonywanej pracy. Byłem ciężko chorym człowiekiem, niezdolnym do pracy. Miałem bóle i zawroty głowy, ślinotok, zaburzenia wzroku, bóle w plecach, trudności z oddychaniem, duże zaburzenia czucia w lewej ręce i nodze. Zawsze byłem uczulony na mleko krowie. Od lutego 1998r. stosuję żywienie optymalne. Jestem zdrowym człowiekiem, a wszystkie dolegliwości mi ustąpiły i ponownie pracuję.
Alergia na mleko krowie ustąpiła po 2 miesiącach i obecnie mogę pić mleko bez żadnych ujemnych objawów. Czy jest możliwe, że uczulenie na mleko krowie, na które cierpiałem od dziecka, już nie powróci? Objadam się polskimi jajkami. Jajko polskie i niemieckie to duża różnica. Polskie jajko jest dużo lepsze.
Bardzo dziękuję za przywrócenie mi zdrowia, a myślałem, że już do końca życia będę kaleką niezdolnym do pracy.
                                                                                                                          Jerzy P. z Bawarii



Zatrucie metalami ciężkimi jest groźne dla zdrowia i życia. W wieku 38 lat został pan kaleką. Żywienie optymalne najszybciej i najbardziej skutecznie oczyszcza organizm różnych trucizn, nie tylko z metali ciężkich. Trucizny rozpuczalne w tłuszczu, przy spadku wagi również są z tych tłuszczów uwalniane i wydalane. Wielu ludzi, po przejściu na żywienie optymalne, pracujących w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub mieszkających w zatrutym środowisku skarży się na cuchnący oddech. Po oczyszczeniu się organizmu z trucizn przypadłość ta ustępuje. Przykry oddech najczęściej znika po 3 miesiącach może utrzymywać się do 6 miesięcy, rzadko dłużej. Przyczyną alergii pokarmowych, w tym alergii na mleko, jest złe odżywianie tak dzieci jak i dorosłych. Przy niekorzystnym odżywianiu organizm musi oszczędzać białko i energię. Jednym ze sposobów jest niezupełne trawienie białek, często i tłuszczów. Białka strawione do aminokwasów nigdy nie powodują skazy białkowej. Jeśli organizm nie może ich strawić do końca, trawi je tylko częściowo. Te niestrawione fragmenty zwane peptydami, są wchłaniane przez ścianki jelit do krwi, organizm rozpoznaje je jako obce białko i wytwarza przeciwko nim przeciwciała, co jest przyczyną wielu chorób alergicznych u dzieci i dorosłych. Żywienie optymalne dostarcza najbardziej wartościowego białka i najlepszej energii w produktach wstępnie nadtrawionych przez obróbkę kulinarną. Organizm z dobrego białka łatwo buduje wszystkie potrzebne do trawienia białka enzymy i ma potrzebną ilość wartościowej energii, aby te enzymy zbudować. Trawienie to ciężka praca. A praca, aby mogła być dobrze wykonywana musi być odpowiednio wyposażona w maszyny i energię. Maszyny - to liczne enzymy potrzebne do trawienia, wartościowa energia - to tłuszcze, zwłaszcza nasycone wodorem. Po pewnym okresie żywienia optymalnego organizm już wytwarza wszystkie potrzebne do trawienia enzymy i ma energię do tej pracy. U pana potrzeba było 2 miesięcy na przystosowanie organizmu do zupełnego trawienia białek do prostych aminokwasów, co spowodowało ustąpienie objawów uczulenia na białko mleka krowiego. Uczulony jest pan nadal i jeszcze będzie to trwało przez jakiś czas, ale kompletne trawienie białek do prostych aminokwasów usuwa przyczynę choroby, gdyż peptydy są trawione do końca i nie trafiają do krwi. U dzieci wszelkie skazy białkowe ustępują znacznie szybciej - oczywiście przy stosowaniu żywienia optymalnego. Polskie jajka, którymi się pan objada, są znacznie lepsze od fermowych jajek z Polski, czy innych krajów. Na każdego człowieka powinno być wytwarzane średnio 5 jaj dziennie, czyli na każdego powinno przypadać około 10 kur niosek. Małe gospodarstwa chłopskie powinny przestawić się na produkcję jaj od kur, które przez cały dzień chodzą po polu. Ich właściciele powinni sadzić dużo orzechów włoskich, gdyż i na nie zapotrzebowanie będzie szybko rosło, gdyż chleby optymalne są najsmaczniejsze właśnie z orzechami włoskimi. Lepszy jeden orzech włoski niż 10 innych drzew owocowych. Małe gospodarstwa mogą dobrze utrzymać się z produkcji jaj i orzechów włoskich, wówczas nawet unijni producenci nie będą dla polskich rolników konkurencyjni.
                                                                                                                    JAN KWAŚNIEWSKI
                                      

Zabrze 06.01.1999
Mam 34 lata, pracuję jako kierowca. Jestem bardzo otyły, a byłem jeszcze grubszy. Ważyłem 230kg, wszystko mnie bolało, nie mogłem chodzić, miałem słabe serce, bolał mnie kręgosłup, nie mogłem się położyć, a spać mogłem tylko w pozycji siedzącej. Żywienie optymalne stosuję od stycznia 1998roku. Przez pierwsze 3 miesiące ubyłem na wadze 30kg, aż się przestraszyłem, że za szybko chudnę. Później spadek wagi zatrzymał się i przez następne miesiące ubyłem na wadze tylko 9kg., Ale czuję się bardzo dobrze, nic mi nie dolega, chodzę po schodach i mało się męczę. Chciałbym dalej ubywać na wadze, ale nie tak szybko. Co mam robić? Zaznaczam, że nie bywam głodny.
                                                                                                             J. D. z Zabrza                     
   

Niepotrzebnie się pan przestraszył, że waga ubywała po 10 kg w okresie miesiąca. Z takiej wagi jak pańska można schodzić bardzo szybko. W ubiegłym roku ubył pan na wadze 39kg, w obecnym powinien pan stracić tyle samo, lub więcej kilogramów. Ponieważ czuje się pan dobrze i nie odczuwa głodu, trzeba ograniczyć ilość zjadanego pożywienia o 20-30%. Gdy waga zacznie spadać trzeba zwiększyć spożycie białka, a zmniejszyć tłuszczu. Na 1g białka powinien pan zjadać 1,5-2g tłuszczu, lub nawet mniej, gdy spadek wagi będzie zachodził szybko. Węglowodany, około 60-70g trzeba spożywać przed samym snem, a nie jeść ich przy śniadaniu i obiedzie. Przez jeden dzień w tygodniu może pan pościć. Można pić wodę, a przed snem zjeść same węglowodany. Zmusza to organizm do zainwestowania dużej porcji energii w proces spalania węglowodanów, a energię tę organizm uzyskuje ze spalania własnego tłuszczu. Gdy następnego dnia rano wstanie pan najedzony, będzie to oznaczało, że własny tłuszcz jest spalany. Powinien pan więcej się ruszać. Przy pańskiej jeszcze tak dużej wadze, najlepsze będzie pływanie. Dobry będzie rower i marsze.
                                                                                                                  JAN KWAŚNIEWSKI
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.