forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-11, 08:00:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
661323 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Niemowlaki i dzieci na żo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niemowlaki i dzieci na żo  (Przeczytany 515375 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #380 : 2013-02-19, 10:34:06 »

Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #381 : 2013-02-19, 13:20:57 »

Pani Tereso!Jest Pani Boska!!!
Nie mogłam tego znaleźć Laughing
O ta mieszankę mi chodziło:
Do 100 ml mleka krowiego o zawartości tłuszczu co najmniej 3,2% dodać 100 ml słodkiej śmietanki 30-proc. i 80 ml wody. Wymieszać, zagotować, odstawić. Żółtko wymieszać z niewielką ilością przestudzonej mieszanki, dodać do pozostałej i wymieszać. Do mieszanki nie dodawać ani cukru, ani mąki, ani żadnych kaszek.

Czy to jest przepis dla dziecka poniżej roku?
Bo podobno dzieci do roku nie powinni pic mleka krowiego!?
Wiedza Dr. Jana jest dla mnie jednak ważniejsza dlatego pytam czy ten przepis jest dla dzieci malych??

Panie Tomaszu bardzo dziekuje!!Z ty pokarmem dla takiego duzego dziecka to jest roznie , niekiedy ma taki apetyt ze nie mam co odciagnac a niekiedy zostaje!dlatego wole sie zabezpieczyc.
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #382 : 2013-03-29, 16:38:48 »

Witam. Mam problem z tym młodym (roczniak), co to się najadł DuckFresh'a.
Wtorek szpital (jeden dzień), piątek biegunka. Optymalny niestety nie jest... Glutenowy na szczęście też nie jest.
Mamy parę podejrzeń - 1. rotawirus, 2. skaza białkowa, 3. białko jajek
Co najlepiej podawać w takiej sytuacji, bo jedyny tekst jaki na szybko znalazłem to http://babyonline.pl/maluch_karmienie_artykul,4381.html czyli wychodzi, że kleik ryżowy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #383 : 2013-03-29, 16:47:10 »

Na wirusy - http://www.stachurska.eu/?p=2073 . Rosół z żółtkami można sprawdzić? I masłem, ewnentualnie klarowanym?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #384 : 2013-03-29, 16:50:04 »

Ziemniak (do rosołu) chyba lepszy od ryżu - http://www.stachurska.eu/?p=10946 . Co stoi na przeszkodzie aby dziecko jadło optymalnie?
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #385 : 2013-03-29, 17:06:11 »

Wczoraj dostał rosół, a teraz jest konsternacja, czy to nie od rosołu... W tzw. internecie wszędzie piszą o pektynach, nigdzie o białku i żółtku...
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #386 : 2013-03-29, 17:07:08 »

rosół bez żółtka, z mięsem i dużą ilością marchwi
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #387 : 2013-03-29, 17:37:08 »

Na mleko matki również uczulony roczny jegomosć?  Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #388 : 2013-03-29, 18:04:00 »

rosół bez żółtka, z mięsem i dużą ilością marchwi
Uwaga celuję na chybił trafił. Może jakie puryny z rosołu Smile Strzelam ,ponieważ nie znam się na chorobach Smile Może garki były "czyste"
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #389 : 2013-04-02, 10:03:34 »

Pytanie do Admina i zorientowanych w temacie.
Moja chrześnica 2 lata i 10 miesięcy, posiada już stałe szóstki Smile
A książkowo dzieciom wyrzynają się pierwsze stałe koło szóstego roku życia.
Rodzice dumni, że dziewczynka tak szybko się rozwija, a ja się niepokoję.
To może być związane z powszechną akceleracją wzrostu i rozwoju i śmieciową dietą czy taka osobnicza ścieżka rozwoju?
Można ją jakoś spowolnić?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #390 : 2013-04-02, 10:23:51 »

Rzadko, ale się zdarza. Nie ma się co martwić, bo po pięćdziesiątce, o ile dożyje, zrobi sobie fajną protezę, jak trzeba będzie, a może już coś lepszego wymyślą?  Very Happy
Ponoć 98,2% dzieci i młodzieży ma próchnicę, ale wiązałbym to z częstymi wizytami u stomatologów, ponieważ nasze dziecię 13-letnie ma wszystkie zęby zdrowe i ani razu nie było u dentysty!  Wink  Cool
Pewnie taką korelację z łatwością można wykazać i wnioskować, że dzięki dentystom zęby się psują.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25533

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #391 : 2013-04-02, 10:46:11 »

Przedwczoraj przy swiatecznym zurku rozmowa zeszla na temat siostrzenicy 8 letniej ze spora nadwaga. Otoz przyjezdza do nas dietetyk raz w tygodniu, jeden na cale miasto. Kolejke ma juz na pare miesiecy do przodu. Rodzice zdesperowani wygladem dziecka poszli do pana dietetyka. Zapytalem jak wyglada  - mlody i nieotyly. Reszte zalecen zgadlem: posilki 5-6 razy dziennie co 3 godziny, duzo produktow light, duzo ryb pieczonych w folii, zero smazenia, pieczywo tylko pelnoziarniste, unikac wedlin. No coz, troche pochrzakalem, cos probowalem dopowiedziec ale......olalem. Poczekam na te efekty, ma schudnac do wakacji chyba 8 kg. Kto wie, moze schudnie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #392 : 2013-04-02, 10:52:03 »

Pogrzebałem w necie, faktycznie się zdarza sporadycznie Very Happy
Czyli wiązanie przeze mnie wczesnego wyjścia zębów stałych z przyspieszonym rozwojem, a w konsekwencji szybszym późniejszym starzeniem, niekoniecznie jest prawidłowe?
To jest tzw. późne dziecko, oboje rodzice po 40-stce.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #393 : 2013-04-02, 10:57:57 »

Przedwczoraj przy swiatecznym zurku rozmowa zeszla na temat siostrzenicy 8 letniej ze spora nadwaga. Otoz przyjezdza do nas dietetyk raz w tygodniu, jeden na cale miasto. Kolejke ma juz na pare miesiecy do przodu. Rodzice zdesperowani wygladem dziecka poszli do pana dietetyka. Zapytalem jak wyglada  - mlody i nieotyly. Reszte zalecen zgadlem: posilki 5-6 razy dziennie co 3 godziny, duzo produktow light, duzo ryb pieczonych w folii, zero smazenia, pieczywo tylko pelnoziarniste, unikac wedlin. No coz, troche pochrzakalem, cos probowalem dopowiedziec ale......olalem. Poczekam na te efekty, ma schudnac do wakacji chyba 8 kg. Kto wie, moze schudnie.
Ja pamiętam ze swoich podstawówkowych czasów, że w szkole były dwa czy trzy "kaszaloty" lub "wieloryby", ale nie więcej.
I nie trzeba było być tak ogromnym jak teraz są dzieciaki, by na taki przydomek zarobić...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #394 : 2013-04-02, 12:47:45 »

W Polsce nie było otyłości tupu "hamerykańskich naukowców" do czasu pojawienia się w powszechnym użyciu statyn, które tuczą wyśmienicie.  Cool
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #395 : 2013-04-02, 12:53:24 »

Cytuj z: admin
Rzadko, ale się zdarza. Nie ma się co martwić, bo po pięćdziesiątce, o ile dożyje, zrobi sobie fajną protezę, jak trzeba będzie, a może już coś lepszego wymyślą?  Very Happy
Ponoć 98,2% dzieci i młodzieży ma próchnicę, ale wiązałbym to z częstymi wizytami u stomatologów, ponieważ nasze dziecię 13-letnie ma wszystkie zęby zdrowe i ani razu nie było u dentysty!  Wink  Cool

Mojego 3 latka doktor pochwaliła , ża ładne ząbki , inny za super prawidłową wagę , a 2 letnie dziecko znajomych rodziny , ma próchnicę na każdym prawie zębie  Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #396 : 2013-04-02, 13:04:22 »

W Polsce nie było otyłości tupu "hamerykańskich naukowców" do czasu pojawienia się w powszechnym użyciu statyn, które tuczą wyśmienicie.  Cool
Jak to było?
Kto nie produkuje cholesterolu, musi tyć?
I jeszcze taki ładny skrótowiec: odżywianie to przenoszenie(odbieranie) wodoru(elektronu)?
Cholera, zapomniałem, a lubię takie jednozdaniowe definicje Sad
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #397 : 2013-04-02, 13:07:07 »

 Very Happy
Bo proste jest piękne...  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #398 : 2013-04-02, 13:11:15 »

Very Happy
Bo proste jest piękne...  Wink
Owszem Very Happy
To jak było z tym odżywianiem?
To Twoje słowa Adminie, kojarzysz?
Jak najkrócej ująć istotę odżywiania?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70677


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #399 : 2013-04-02, 13:11:36 »

Cytuj z: admin
Rzadko, ale się zdarza. Nie ma się co martwić, bo po pięćdziesiątce, o ile dożyje, zrobi sobie fajną protezę, jak trzeba będzie, a może już coś lepszego wymyślą?  Very Happy
Ponoć 98,2% dzieci i młodzieży ma próchnicę, ale wiązałbym to z częstymi wizytami u stomatologów, ponieważ nasze dziecię 13-letnie ma wszystkie zęby zdrowe i ani razu nie było u dentysty!  Wink  Cool

Mojego 3 latka doktor pochwaliła , ża ładne ząbki , inny za super prawidłową wagę , a 2 letnie dziecko znajomych rodziny , ma próchnicę na każdym prawie zębie  Shocked

To też na pewno jest sprawa genów... Cool
Zapisane

Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.