forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-10, 05:23:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661254 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dlaczego sól szkodzi?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dlaczego sól szkodzi?  (Przeczytany 14175 razy)
susi33
Go


Email
Dlaczego sól szkodzi?
« : 2008-05-31, 23:21:11 »

Wiem ze ŻO  zakazuje spozywania soli, jednak nie pamietam dlaczego lub nigdy tego nie wiedzialem. Oczywiscie jej nie uzywam lecz nie wiem dlaczego. Jest jakies biologiczne uzasadnienie oprocz "organizm tego niepotrzebuje"? Czy sól cos psuje w organizmie?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #1 : 2008-05-31, 23:32:22 »

Zakazu chyba nie ma. Sól na ŻO mniej smakuje.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #2 : 2008-06-01, 08:22:09 »

A o jaką sól chodzi, bo wybór jest spory od bardzo, bardzo szkodliwych soli (np. soli potasowej kwasu cyjanowodorowego), do np. zupełnie nieszkodliwych, a czasem prozdrowotnych np. chlorków niektórych metali ?.
Najczęściej uboczną dolegliwością nadmiernego spożycia NaCl (bo pewnie o tę sól chodzi?) jest odwodnienie organizmu na skutek wyrównania gradientu stężeń jonowych, czyli rozwolnienie. Ten mechanizm jest wykorzystywany przez nawet współczesnych bakałarzy w przypadku zatwardzenia. A więc przy przypadkowym, czy świadomym przedawkowaniu soli przeważnie trzeba dużo pić, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #3 : 2008-06-01, 08:32:41 »

Przy takich objawach musiałbyś ile zjeść tej soli? Całą torbe?Bo chyba nie mowa o szczypcie,czyli o przedawkowaniu.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #4 : 2008-06-01, 10:23:22 »

Prawidłowe stężenie sodu w osoczu krwi wynosi około 140 mmol/l, a więc jest go we krwi około 0,7g. W 100g wody rozpuszcza się około 38g chlorku sodu w temeraturze ciała - czyli około 2-3 łyżki stołowe soli wystarczą...  Wink
Ile wody się przypuszczalnie straci?: rozpoczynamy wyliczanki od wzoru Ficka dn/dt=-DSdc/dx
gdzie: D - współczynnik dyfuzji i.t.d.... i szkoda czasu...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #5 : 2008-06-01, 19:28:13 »

To tera się zastanów ,kto zjada 2-3 łyżki stolowe soli dziennie.
Sól to przyprawa,a nie pokarm sam w sobie.Czy ktoś bierze torbe soli na spacer i ją zjada jak nie przymierzając orzeszki ziemne?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #6 : 2008-06-02, 09:33:19 »

Reasumując,tytuł watku nie powinien brzmieć :"Daleczego sól szkodzi?" ,tylko :"Dlaczego nadmiar soli szkodzi" .A odpowiedź brzmi: bo wszystko w nadmiarze szkodzi i to się dotyczy również soli.
Wydaje mi się,że nie ma więcej nic do dodania  Very Happy
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #7 : 2008-06-02, 11:10:46 »

hmmmm obecnie w większości opakowań z solą dodawane są antyzbrylacze które nie nalezą do przyjemnych dla organizmu Wink... zresztą lista dodatków do gotowych produktów jest tak wielka i przerazająca....szok....

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #8 : 2008-06-02, 12:29:48 »

Ile jest antyzbrylaczy w dosłownie szczypcie soli? Tylko mi nie pisz,że od tego obserwowano masowo występujące zgony .
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #9 : 2008-06-02, 12:36:41 »

sam antyzbrylacz jest nieszkodliwy ale po połaczeniu z kwasami powstaje formalina,fajnie co? Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #10 : 2008-06-02, 12:41:24 »

To jest jakaś "masowa histeria" ,tylko bez dowodów na to,że szczypta soli szkodzi  Confused
Gdyby tak było ,jak opisujecie,że to już dawno wymarłoby pół globu od soli.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #11 : 2008-06-02, 13:29:37 »

To jest jakaś "masowa histeria" ,tylko bez dowodów na to,że szczypta soli szkodzi  Confused
Gdyby tak było ,jak opisujecie,że to już dawno wymarłoby pół globu od soli.

Edytko przezorny zawsze ubespieczony ,A czy słyszałaś juz coś na temat soli himalajskiej i jej zdrowotnych zalet ??
kupiłem tą zbryloną na ALlegro czekam na dostawę trochę droga ale co tam tego się tony nie zjada.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #12 : 2008-06-02, 13:35:25 »

Nie słyszałam o tej soli.
Ja używam soli w minimalnych ilościach,tzn. takich, które poprawiają smak potraw,a niewiele nam potrzeba.
I nie piszę pierdół o tym,że takie ilosci są szkodliwe dla zdrowia,bo to zakrawa o "ociężałość umysłową" ,którą nota bene może spowodować brak uzywania soli .
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #13 : 2008-06-02, 17:08:10 »

Nie słyszałam o tej soli.
Ja używam soli w minimalnych ilościach,tzn. takich, które poprawiają smak potraw,a niewiele nam potrzeba.
I nie piszę pierdół o tym,że takie ilosci są szkodliwe dla zdrowia,bo to zakrawa o "ociężałość umysłową" ,którą nota bene może spowodować brak uzywania soli .

Edytko przeanalizuj i nie lekceważ tematy pomimo że nie zjadamy tony to możemy jeśc zdrowiej,bez tej całej chemii podaję stronę z podglądem

http://www.allegro.pl/item373673070__sol_himalajska_1kg_proszek_najzdrowsza_sol_swiata.html
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #14 : 2008-06-02, 18:30:11 »

Wygąda pięknie ta sól ,ale nie musieli pisać,że to najzdrowsza sól świata,bo takie teksty dyskwalifikują dany produkt itp. w moich oczach-niestety,albo stety tak mam  Smile
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #15 : 2008-06-03, 12:43:03 »

Ta himalajska sol to uniwerslna jak Alka Prim. Na glowy bolenie i wacka stojenie
Z usmiechem
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #16 : 2008-06-03, 13:22:51 »

Ta himalajska sol to uniwerslna jak Alka Prim. Na glowy bolenie i wacka stojenie
Z usmiechem

Syriusz Alka Prim to zbawienny lek nie lekceważył bym go a czy ta só;l mu dorówna to się okarze jaak ją dostanę to napiszę.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #17 : 2008-06-03, 17:37:48 »

Sól himalajska.... moja siostra dostała w prezencie lampkę zobioną podobno z tejże soli.
Zawsze przy jakiś 'popijanych' imprezach robimy sobie jaja i liżemy ją.
Jeszcze parę imprez i lampka zostanie ... zlizana. Laughing
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #18 : 2008-06-04, 10:37:34 »

Sól himalajska.... moja siostra dostała w prezencie lampkę zobioną podobno z tejże soli.
Zawsze przy jakiś 'popijanych' imprezach robimy sobie jaja i liżemy ją.
Jeszcze parę imprez i lampka zostanie ... zlizana. Laughing

Czyli wniosek z tego wynika taki że sól himalajska smakuje znakomicie przy małych imprezkach z napojami wyskokowymi ,których odór alkocholu
w doskonały sposób zabija lizanie się z lampką solną -Wolał bym aby nie była to lampka a ?
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Dlaczego sól szkodzi?
« Odpowiedz #19 : 2008-06-04, 13:19:11 »

Ta himalajska sol to uniwerslna jak Alka Prim. Na glowy bolenie i wacka stojenie
Z usmiechem

Syriusz Alka Prim to zbawienny lek nie lekceważył bym go a czy ta só;l mu dorówna to się okarze jaak ją dostanę to napiszę.

Nie wiem jaka jest Alka Prim poniewaz znam ten lek tylko z teorii jak i wiele innych.
Natomiast co do lizania to zgadzam sie z Toba w 100%
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.