forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-11, 22:13:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661351 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Udka kurczaka zapiekane w serze
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Udka kurczaka zapiekane w serze  (Przeczytany 8967 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Udka kurczaka zapiekane w serze
« : 2007-02-28, 17:56:25 »

Nie jadamy zbyt często kurczaka, wlaściwie zapomniałam, że to też mięso Smile Ale ostatnio przyrządziłam udka w tak pyszny sposób, że poprostu muszę tym sposobem podzielić się. Niestety, nie ważyłam składniki, więc dokładnej proporcji nie podam, ale każdy może wyliczyć według własnego uznania.

Udko kurczaka (wraz z nóżką i skórą) najpierw przyprawiamy wg własnego uznania (jak ktoś lubi różne ziółka dodawać, a nie tylko pieprz i sól) i zostawiamy na kilka godzin, by nasiąkł. Rozgrzewamy mocno smalec na patelni i kładziemy udko, po czym je przyciskamy czymś ciężkim. (I tu może ktoś mi wytłumaczy, co dokładnie ta czynność powoduje?) Smażymy tak jedną stronę przez kilka minut po czym przekładamy udko na drugą stronę i znów przyciskamy ciężarem.

Tak wstępnie obsmażone udko kładziemy na blachę do piekarnika i obficie smarujemy majonezem (lepiej odczekać chwilę aż udko trochę wystygnie, żeby majonez nie roztopił się). Podsmażamy cebylkę pokrojoną w kółeczka i wykładamy na udko, na warstwę majonezu. Trzemy na drobnej tarce żółty ser i obficie przypruszamy nim udko.

Wstawiamy do rozgrzanego piekarnika i smażymy na 150C przez godzinę.

Za każdym razem udka udawały mi się bardzo miękkie, soczyste i TŁUSTE.

Marishka
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #1 : 2007-02-28, 18:29:14 »



[i](I tu może ktoś mi wytłumaczy, co dokładnie ta czynność powoduje?)[/


..."prasowanie"--wyciskanie wody, zmiana formy --na bardziej plaska,  ale bardziej chodzi o pozbycie sie "wlasnych sokow" /wlasnych = sokow z kurczaka/.







Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #2 : 2007-02-28, 18:37:58 »


..."prasowanie"--wyciskanie wody, zmiana formy --na bardziej plaska,  ale bardziej chodzi o pozbycie sie "wlasnych sokow" /wlasnych = sokow z kurczaka/.


Hmmm... skoro soki wyciskają się, to czemu w efekcie końcowym taki kurczak jest jednak bardziej soczysty i miękki niż np. jeśli  zwyczajnie się go smaży lub dusi się?

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #3 : 2007-02-28, 18:51:22 »

Jak pozbedzie sie "wlasnych solkow", a wchlonie majonez, soki z cebulki i zoltego sera to jest miekki i smaczny  / sam w sobie takich smacznych sokow nie ma /.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #4 : 2007-02-28, 19:20:06 »

Powiedział mi swego czasu kuzyn ,co to fermę brojlerów od dziesięcioleci pod Rzeszowem ma, że jakbym kurczaka na miesiąc przed ubojem do gara wrzucił, to razem z sąsiadami z bloku spierniczałbym tam gdzie przysłowiowy pieprz rośnie.Na moją zdziwiona mine dodał-tak śmierdzi. Dopiero na trzy tygodnie przed ubojem jest uszlachetniany.
Od tamtej pory /jeszcze nie na D.O./omijam ten produkt z daleka. Niektórym również wiadomo,że to nibymieso nie jest zalecane na tym modelu odzywiania/mało pożytku/- "nic ponad to coby żołądek obciążało"
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #5 : 2007-02-28, 20:34:03 »

No ja swego czasu jeszcze za życia w Stanach zbyt dużo jadłam tego cholerstwa, dlatego po przejściu na ŻO od roku nawet nie tknęłam. Ale ostatnio właśnie mi się przypomniał ten przepis i wzięła mnie wielka ochota na tłuściutkie udko Smile

M

P.S. Z tego udka najbardziej mi smakuje chrupiąca "skórka", która powstaje na nim z roztopionego żółtego sera i cebulki Smile

Zapisane
KR
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #6 : 2007-02-28, 20:53:35 »

Udko kurczaka (wraz z nóżką i skórą) najpierw przyprawiamy wg własnego uznania (jak ktoś lubi różne ziółka dodawać, a nie tylko pieprz i sól) i zostawiamy na kilka godzin, by nasiąkł. Rozgrzewamy mocno smalec na patelni i kładziemy udko, po czym je przyciskamy czymś ciężkim. (I tu może ktoś mi wytłumaczy, co dokładnie ta czynność powoduje?) Smażymy tak jedną stronę przez kilka minut po czym przekładamy udko na drugą stronę i znów przyciskamy ciężarem.

Śmiałbym przypuszczać, że ta czynność raczej poprawia transfer ciepła, aniżeli wyciska soki z udka. Udko, kiedy jest dociśnięte pewnie lepiej się nagrzewa (bo ma lepszy kontakt z dnem patelni) i tak samo wypieka. Ja osobiście nigdy tej metody nie stosowałem - zawsze długo dusiłem kurczaka na wolnym ogniu aż zaczynał się zupełnie rozpadać, często obłożonego podwędzaną domową słoniną albo boczkiem.

Teraz drobiu nie jadam w ogóle - od pewnego czasu zacząłem wyczuwać w nim specyficzny, rybny zapach i posmak, do tego stopnia intensywny, że właściwie zupełnie to mięso przestało mi smakować. Niestety, jeszcze bardziej intensywny rybny posmak ma większość kupowanych przeze mnie jajek - dlatego od dłuższego już czasu przemierzam targowiska i inne zakamarki Krakowa w poszukiwaniu niefermowych jaj - póki co, ku mojemu niezadowoleniu i poniekąd zaskoczeniu bezskutecznie.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #7 : 2007-02-28, 21:14:29 »

Udko kurczaka (wraz z nóżką i skórą) najpierw przyprawiamy wg własnego uznania (jak ktoś lubi różne ziółka dodawać, a nie tylko pieprz i sól) i zostawiamy na kilka godzin, by nasiąkł. Rozgrzewamy mocno smalec na patelni i kładziemy udko, po czym je przyciskamy czymś ciężkim. (I tu może ktoś mi wytłumaczy, co dokładnie ta czynność powoduje?) Smażymy tak jedną stronę przez kilka minut po czym przekładamy udko na drugą stronę i znów przyciskamy ciężarem.

Śmiałbym przypuszczać, że ta czynność raczej poprawia transfer ciepła, aniżeli wyciska soki z udka. Udko, kiedy jest dociśnięte pewnie lepiej się nagrzewa (bo ma lepszy kontakt z dnem patelni) i tak samo wypieka. Ja osobiście nigdy tej metody nie stosowałem - zawsze długo dusiłem kurczaka na wolnym ogniu aż zaczynał się zupełnie rozpadać, często obłożonego podwędzaną domową słoniną albo boczkiem.

Teraz drobiu nie jadam w ogóle - od pewnego czasu zacząłem wyczuwać w nim specyficzny, rybny zapach i posmak, do tego stopnia intensywny, że właściwie zupełnie to mięso przestało mi smakować. Niestety, jeszcze bardziej intensywny rybny posmak ma większość kupowanych przeze mnie jajek - dlatego od dłuższego już czasu przemierzam targowiska i inne zakamarki Krakowa w poszukiwaniu niefermowych jaj - póki co, ku mojemu niezadowoleniu i poniekąd zaskoczeniu bezskutecznie.

smak  tego co jest na rynku jest taki transparentny Sad co zrobic ? chyba nic
kilkanascie razy mialam mozliwosc kupic jajka wiejskie Smile  takie byly w slowach -  kwiatkach sprzedajacych ...
jaki byl tego smak ????   nijaki
to odnosi sie rowniez do miesa , po prostu trudno wyczuc jakies niuanse smakowe Sad jest to co jest , a prawdopodobnie decydujace jest to w jaki sposob uzywa sie przypraw w potrawach z niego robionych
 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #8 : 2007-03-01, 10:25:31 »

Cytuj
jest to co jest , a prawdopodobnie decydujace jest to w jaki sposob uzywa sie przypraw w potrawach z niego robionych


To, nie przyprawy decyduja o przydatnosci miesa lub jajek i warzyw dla OPTy .Pojawiaja sie coraz czesciej nawet juz w Supermarketach prod.ekologiczne .
 To,one powinne stanowic  o naszym pozywieniu,przyprawy tylko, jako dodatek a nie ulepszacze prod.spozywczych.
Musimy zadowolic sie mala iloscia prod.spoz.ale za to najwyzszej jakosci. Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #9 : 2007-03-01, 13:34:09 »





To, nie przyprawy decyduja o przydatnosci miesa lub jajek i warzyw dla OPTy .Pojawiaja sie coraz czesciej nawet juz w Supermarketach prod.ekologiczne . To,one powinne stanowic  o naszym pozywieniu,przyprawy tylko, jako dodatek a nie ulepszacze prod.spozywczych.Musimy zadowolic sie mala iloscia prod.spoz.ale za to najwyzszej jakosci. Smile
[/quote

Produkty ekologiczne =najwyzsza jakosc=placenie za CHEMIE!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #10 : 2007-03-01, 13:37:21 »

Nie tak dawno temu wymyślono "jajka ekologiczne", czyli bez cholersterolu!!!  Shocked

M
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #11 : 2007-03-01, 16:48:42 »

   Sad Dziwie sie ,ze tak mowicie,przeciez wiadomo,ze okologiczne przechodza duzo wiecej kontroli jakosciowych,
nie kazdy producent ma prawo sprzedawac swoj towar pod znakiem Bio,
M.wiadomo przeciez   jakie jajka nalezy kupowac,modyfikowanych nie mialam na mysli,
zadnego zmodyfikowanego innego  produktu spozywczego nie kupuje,ani miesa,ani warzyw,
mieszkam w ponad 600tys.miescie i do prawdziwych wiejskich prod.nie mam wogole dostepu. Sad
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Udka kurczaka zapiekane w serze
« Odpowiedz #12 : 2007-03-01, 17:12:44 »

[
   Sad Dziwie sie ,ze tak mowicie,przeciez wiadomo,ze okologiczne przechodza duzo wiecej kontroli jakosciowych,
nie kazdy producent ma prawo sprzedawac swoj towar pod znakiem Bio,

Kodar--nie wierz w te "ekologiczno-bio-jakosciowe" bajki--gdzie w dzisiejszych czasach masz ekologiczno-bio regiony.
Kontrola jakosci stoi tez pod znakiem zapytania.
Chodzi o to zeby z tych "wszystkich swinstw"(chemii), jeszcze wybrac "cos nadajacego sie do spozycia".


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.