forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-06, 02:37:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660956 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Kłopoty z gardłem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kłopoty z gardłem  (Przeczytany 21712 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #20 : 2007-12-18, 13:17:03 »

Każdy optymalny na wstepie ma powiedzieć że optymalny. Mam kłopoty z jasnowidzeniem   . Na razie.

 Shocked Shocked Shocked Laughing
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #21 : 2007-12-18, 14:32:12 »

Wszystkim w państwowej poradni (to 99,9% moich pacjentów). Szkoda czasu. Nie rozumieją. Na mailach mam dużo niewiadomych w opisie.
Trudno mi czasem zaczynać osobie przechodzącej na DO - DO ze smalcem jako gł. mat. energetycznym - nie pomaga. Najlepiej jest by osoba była na DO klasycznym 6tyg-6mc i dopiero potem stosować posiłki z którymi sie produkuję na forum. Klasyczna forma DO niestety nie pomaga na bóle gardła takiego typu, które mi opisują. Może po pół roku. Ich interesuje poprawa natychmiast. Dlatego jest pewien problem, chcę być skuteczna by ból gardła ustąpił w ciągu 3 dni.

Najlepiej by było by osoba opisująca swój stan zaczęła od tego NA JAKIEJ DIECIE JEST, a jak jest na DO to jak długo. Kieruję się skutecznośćcą jako głównym wykładnikiem po to, by najszybciej uzyskać u nich zdrowie. Wyzdrowienie sugeruje że osoba jest zmuszona dalej szukać... bo dieta to ... ciągła nauka.

Słonina jest lepsza od oliwy z oliwek na bolące gardło. Trzeba wypróbować jak działa masło. Czy piecze po nim czy nie. Jeżeli nie, warto sprawdzić śmietanę.
Niektórzy szukają sami po olejach roślinnych, różnych. To błąd.

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #22 : 2007-12-18, 15:56:27 »

Lekarko , jesli muszę zrozumieć, to juz mam dość. Nie zrozumiałam.

Jedno twoje zdanie zaprzecza drugiemu.

A ja nie chcę się czepiać, ja chciałam zrozumieć, co ty piszesz o swoich metodach.

Skoro na gardło lepsza słonina niz oliwa, to czemu leczyłaś Joko - chętną do jedzenia tłuszczów zw. -oliwą?
Co z tą oliwą?

Jaka jest wg ciebie klasyczna DO, że nie jest dobra na bół gardła, skoro sama piszesz, ze slonina lepiej dziala niz oliwa?
Czy chodzi o mleczne? NIE. W postach wczesniej, piszesz komuś, ze na gardło dobra smietana. Zresztą żaden problem ewentualnie kazać rotować lub zakazac mlecznych w czasie leczenia. To zresztą zalecasz każdemu. To rozumiem, bo to jest najszybsza metoda na sprawdzenie, czy nie są powodem choroby.

O co ci chodzi z tymi 3 dniami leczenia gardła? Mowisz, ze klasyczna DO nie nadaje się. To co się nadaje? (oczywiście pomijam to, ze na DO nie choruję, a jeśli nawet cos sie przytrafi, to mija prawie niezauważone)
Chodzi o to, że trudno przy pomocy DO szybko wyleczyć początkującego? Ale ty wychodzisz z tymi samymi metodami do wszystkich, więc chyba nie o to chodzi.
Skoro zdecydowałaś sie pomagać w sieci, to przecież mozna zapytać.

"posiłki z którymi sie produkuję na forum" - powiedz, jakie są twoje posiłki, skoro nie są klasyczną DO?
Czy chodzi ci o rotacje? To nie posiłki.
Placki ziemniaczane? To klasyka na DO
Oliwa? Przed chwilą mówiłaś, ze oliwa nie.
Inne proporcje? Nie zauważyłam

Z jednej strony piszesz: "Na mailach mam dużo niewiadomych w opisie" a z drugiej opierasz sie własnie na zdawkowym niepełnym opisie.

Zakładając, że choroby często pojawiaja się na skutek alergii, w samej  rzeczy, należy sie obserwować i wykluczać produkty uczulające, a również uważać na otoczenie. Aby zadziałać szybko, wykluczamy najbardziej prawdopodobne potencjalne produkty uczulające. To oczywiście jest mleko i zboża. Potem kolejno, jak radzisz, obserwować następne produkty.




Zapisane
joko
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #23 : 2007-12-19, 21:00:21 »

Lekarko,
głupio mi , że przez moją pomyłkę rozpętała się jakaś nagonka:(
dziękuję za "namiary". Pozdrawiam:)
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #24 : 2007-12-19, 21:41:14 »

Lekarko,
głupio mi , że przez moją pomyłkę rozpętała się jakaś nagonka:(
dziękuję za "namiary". Pozdrawiam:)

Nie ma żadnej nagonki, tak jak nie ma tu Twojej winy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #25 : 2007-12-19, 21:55:59 »

Cytuj
Lekarko,
głupio mi , że przez moją pomyłkę rozpętała się jakaś nagonka:(
dziękuję za "namiary". Pozdrawiam:)

najwazniejsze,ze ci dla ktorych, Ona pomaga i pisze tutaj na Forum wiedza i rozumieja o co chodzi Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #26 : 2007-12-19, 22:21:44 »

Malgo, jest dokładnie, jak mówisz.Smile
Joko, dyskutowanie i wyjaśnianie spraw nie jest nagonką ani nie ma nic wspólnego z moim nastawieniem do lekarki. Przecież ja ja lubię. Fakt, że są ludzie, którzy boją się wyrażać swoje zdanie, lub wątpliwości, bo to kojarzy im się z konfliktem, którego boją się jak ognia.

Ja tez juz czuje się speszona ciagłym zadawaniem tego samego pytania i takimi reakcjami na nie, jak m.in. twoja. Wbrew swoim oporom postanowiam jednak dowiedzieć sie, o co chodzi. Nie chcę jednak, by moje pytanie było odbierane jak nagonka.

A czy ty boisz sie zadawać pytania do skutku? To nie grzech. W twoim interesie jest wiedzieć, co jest dla ciebie dobre, a jesli to ciebie nie interesuje, to twoja sprawa. Pozwól przynajmniej mnie na swobodne zadawanie pytań.

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #27 : 2007-12-19, 22:23:26 »

Kodar, to wspaniale. Skoro ty rozumiesz, o co chodzi, to może ty mi odpowiedz na moje pytanie i bedzie po sprawie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #28 : 2007-12-19, 22:45:02 »

Cytuj
A czy ty boisz sie zadawać pytania do skutku? To nie grzech. W twoim interesie jest wiedzieć, co jest dla ciebie dobre, a jesli to ciebie nie interesuje, to twoja sprawa. Pozwól przynajmniej mnie na swobodne zadawanie pytań.

Ewa,ty drazysz dziure w calym,pytania mozesz sobie zadawac ile chcesz,
ale te same staja sie nudne i widac,ze brak wlasnej inicjatywy i zrozumienia z twojej strony,
kochana,
odpowiedzi  na zadawane pytania znajdziesz  w kazdym niemalze poscie lekarki Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #29 : 2007-12-19, 22:47:35 »

Kodar, nie dostałam odpowiedzi na swoje pytanie. A ty swoje dzieci walisz po łbie, jak ci zadają pytanie aż do skutku?
Ty mi odpowiedz i nie zadam pytania o oliwę nigdy wiecej.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #30 : 2007-12-19, 23:02:11 »

Kodar, nie dostałam odpowiedzi na swoje pytanie. A ty swoje dzieci walisz po łbie, jak ci zadają pytanie aż do skutku?
Ty mi odpowiedz i nie zadam pytania o oliwę nigdy wiecej ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------odpowiedzi  na zadawane pytania znajdziesz  w kazdym niemalze poscie lekarki  Smile


Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #31 : 2007-12-19, 23:14:08 »

Pokaz mi taki jeden post, a jak nie rozumiesz i nie umiesz mi odpowiedzieć, to poczekaj na odpowiedz Lekarki i nie pisz bzdur
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #32 : 2007-12-19, 23:24:53 »

Cytuj
Pokaz mi taki jeden post, a jak nie rozumiesz i nie umiesz mi odpowiedzieć, to poczekaj na odpowiedz Lekarki i nie pisz bzdur

nie przejmuj sie mna,wazne,ze ty jestes oswiecona i wszystkowiedzaca, Laughing
twoja niechec do wszystkich i wszystkiego wylazi na kazdym kroku Laughing
czyzbys zapomniala o jakims skladniku w swojej diecie??????
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #33 : 2007-12-19, 23:27:58 »

Kodar, nie wychodzi Ci rola rzecznika lekarki, daj już spokój i nie pogarszaj sprawy. Przeczytaj swoje posty, za każdym razem wchodzisz lekarce w ... powiedzmy "oko" nie mając do powiedzenia nic poza podawaniem namiarów na nią. Już wszyscy wiemy jak bardzo jesteś jej oddana, nie wiemy oczywiście z jakich powodów, bo nigdy o tym konkretnie nie napisałaś. W tej chwili mało mnie to interesuje, raczej odczytuję Twoje wypowiedzi jak dźwięki braw opłaconego klakiera. Teraz pytanie jest konkretnie skierowane do konkretnej osoby, nie czuj się wywołana do tablicy, z własnej inicjatywy też nie odpowiadaj bo jak powiedziałam na wstępie - nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, chyba że potrafisz samodzielnie zacytować odpowiedź, która wyjaśnia zadane przez Ewę pytania.
Sprawa jest prosta - lekarka nic nie wyjaśniła, a każdy kto potrafi czytać tekst (a nie zawarte w nim litery) o tym wie. Może Tobie wystarczają lakoniczne odpowiedzi, niestety wielu osobom nie i ja się do nich zaliczam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #34 : 2007-12-19, 23:33:08 »

Kodar, nie wychodzi Ci rola rzecznika lekarki, daj już spokój i nie pogarszaj sprawy. Przeczytaj swoje posty, za każdym razem wchodzisz lekarce w ... powiedzmy "oko" nie mając do powiedzenia nic poza podawaniem namiarów na nią. Już wszyscy wiemy jak bardzo jesteś jej oddana, nie wiemy oczywiście z jakich powodów, bo nigdy o tym konkretnie nie napisałaś. W tej chwili mało mnie to interesuje, raczej odczytuję Twoje wypowiedzi jak dźwięki braw opłaconego klakiera. Teraz pytanie jest konkretnie skierowane do konkretnej osoby, nie czuj się wywołana do tablicy, z własnej inicjatywy też nie odpowiadaj bo jak powiedziałam na wstępie - nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, chyba że potrafisz samodzielnie zacytować odpowiedź, która wyjaśnia zadane przez Ewę pytania.
Sprawa jest prosta - lekarka nic nie wyjaśniła, a każdy kto potrafi czytać tekst (a nie zawarte w nim litery) o tym wie. Może Tobie wystarczają lakoniczne odpowiedzi, niestety wielu osobom nie i ja się do nich zaliczam.
 
nie jest moim obowiazkiem przytaczanie kazdej odpowiedzi ,napisanej przez Lekarke,jak komus zalezy niech sobie szuka i czyta,
no i jeszcze jedno Lekarka nie potrzebuje ani mojej obrony  ani zadnego z was,bo potrafi obronic sie sama,jak jeszcze tego nie zauwazylas,to jest ku temu najwyzszy czas kochaniutka
 
 
 
 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #35 : 2007-12-19, 23:34:03 »

Klasyczna forma DO niestety nie pomaga na bóle gardła takiego typu, które mi opisują. Może po pół roku. Ich interesuje poprawa natychmiast. Dlatego jest pewien problem, chcę być skuteczna by ból gardła ustąpił w ciągu 3 dni
W odpowiedzi lekarki np. intryguje mnie ten fragment. Czy tu chodzi o oliwe, antybiotyki, węgle? Jaka inna dieta pozwala na szybszą reakcję organizmu?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #36 : 2007-12-19, 23:37:32 »

Kodar, slusznie zauwazyłaś, ze Lekarka nie potrzebuje adwokatów, a ja dodaję: tym bardziej takich, co tylko pogarszają sytuację. Ty stwarzasz atmosferę konfliktu. W twoim poczuciu pytania są atakami, a nie drogą do rozwiazywania problemu. Tylko szkodzisz
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #37 : 2007-12-19, 23:39:35 »

nie jest moim obowiazkiem przytaczanie kazdej odpowiedzi ,napisanej przez Lekarke,jak komus zalezy niech sobie szuka i czyta,
no i jeszcze jedno Lekarka nie potrzebuje ani mojej obrony  ani zadnego z was,bo potrafi obronic sie sama


Święte słowa, słuszne wnioski, nareszcie, trzymam Cię za słowo Smile

kochaniutka

Po ślubie, koteczku.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #38 : 2007-12-19, 23:43:04 »

Cytuj
W twoim poczuciu pytania są atakami, a nie drogą do rozwiazywania problemu. Tylko szkodzisz

pytania ciagle sie powtarzaja i odpowiedzi na nie znajdziesz w postach lekarki,nie zaslaniaj sie  checia rozwiazania problemu ,bo nie twoje to zadanie Laughing
nie idz na latwizne Shocked
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Kłopoty z gardłem
« Odpowiedz #39 : 2007-12-19, 23:47:05 »

To jest moje pytanie, a wiec mój problem. Niczym sie nie zaslaniam, kureczko
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.