forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:14:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Alkoholizm pokarmowy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Alkoholizm pokarmowy  (Przeczytany 18019 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Alkoholizm pokarmowy
« Odpowiedz #20 : 2014-02-28, 12:35:18 »

Zdaje się, że drożdże najlepiej namnażają się w temp. około 36oC, ale pewnie się mylę. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Alkoholizm pokarmowy
« Odpowiedz #21 : 2014-02-28, 12:42:53 »

Piecuchy Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Alkoholizm
« Odpowiedz #22 : 2014-02-28, 13:26:13 »

Cytuj z: z artykułu po...wyżej

 Mózg alkoholika jest takim hipnotyzerem. Wykazuje daleko idącą inteligencję. Pozwala zrobić w życiu wiele rzeczy świadczących o jasnym i nietuzinkowym umyśle, podczas kiedy podświadomie chodzi tylko o to, żeby otworzyć pole na przyszłe bezkarne picie. 'Ona taka zdolna, musi odreagować'. A potem już brak siły na aktywność.
A która to czynność umysłu jest... bardziej poprawna? Mr. Green Przed wypiciem, czy może po "odreagowaniu"?

Cytuj z: j.w.
Według mojego przekonania większa część nałogowców to ludzie z ADHD. Gdyby pomagano im choćby farmakologicznie w uzyskaniu koncentracji, nie kierowaliby się impulsami. Nie pomagaliby sobie tym, co pierwsze przychodzi do głowy. Wiedzieliby, że to klasyczna niecierpliwość ADHD-owca. Sama taka świadomość to bardzo wiele. Alkohol to myśl, którą można odtrącić.
Przekonania to raczej domena polityki, medycyna potrzebuje czegoś więcej, ale mogę się mylić.

Cytuj z:  j.w.
Być może te kilka słów do córki pani R. specjaliści będą mieli mi za złe - współczesna walka z nałogami to dziedzina zbliżona do religii: ma swoje przykazania, miejsca modlitw, spowiedzi, swoje zasady. Ta religia ma skuteczne oddziaływanie na wielu nałogowców, ale też niechętnie patrzy na inne, indywidualne poglądy.
Według mnie nie powinni mieć, ich wiara ma te same, pokręcone korzonki.


Cytuj z: j.w. (jak wyżej)
wrócić do trzeźwego życia, które jest jeszcze bardziej zakręcone niż to po alkoholu. Możesz mi wierzyć.

"Zakręcone", "zakręcone". To takie, które bardziej kręci, taki lepszy nałóg- "kontrnałóg". To skąd pomysł na alkohol? Przecież już jest "lepiej". A nawet jeszcze lepiej jest czymś to życie porządniej rozkręcić, może kawą... Rolling Eyes  I jeszcze to porównanie z ADHD, ale to w 2009-tym było.




"...napisanie felietonu w formie listu..."

Dygresyjka. Niektórych, to nawet proszą. Wink





Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Alkoholizm pokarmowy
« Odpowiedz #23 : 2014-03-25, 18:30:37 »

Jak się nie jada mlecznych, kiszonek, za to dużo cukru, który nie zdąży się wchłonąć i przejdzie do jelita grubego, do tego drożdże nawet te z chleba lub zapije fest winem lub piwem, to jest możliwa produkcja alkoholu i to w takiej ilości, że daje objawy jewroposła Protasiewicza.  Wink Mr. Green
Rzadko, ale może się zdarzyć.  Cool
Na poziomie komórkowym są też geny umożliwiające produkcję alkoholu, ale są silnie inhibitowane, dlatego takie "chlanie" jest niemożliwe.  Very Happy

Kilka tygodni temu nawet obejrzałem o tym film dokumentalny pt. "ZWIERZĘTA. ANONIMOWI ALKOHOLICY" na kanale Planete+.

Opis filmu i data najbliższej emisji: http://www.planeteplus.pl/dokument-zwierzeta-anonimowi-alkoholicy_41860

Lub do obejrzenia w serwisie AnyFiles już teraz: http://video.anyfiles.pl/Zwierz%C4%99ta.+Anonimowi+alkoholicy./Nauka+i+technologia/video/88913

Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 21 zapytaniami.