forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-27, 15:43:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660500 wiadomości w 4059 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Szpik kostny
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szpik kostny  (Przeczytany 4053 razy)
sewero
Gość


Email
Szpik kostny
« : 2008-12-21, 10:08:37 »

Przetopilam sobie szpik kostny i mam pytanie. Jak dlugo mozna go przechowywac w lodowce? Moze tyle co smalec??
Zapisane
Rudka
Gość


Email
Odp: Szpik kostny
« Odpowiedz #1 : 2008-12-22, 04:32:58 »

Sewero ,gdzie ty dostałaś szpik????
  Mnie nieraz trafi sie w kości -ale tego jest tak mało ,Ĺźe wystarczy by szydełkiem wydziabać
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Szpik kostny
« Odpowiedz #2 : 2008-12-22, 09:06:27 »

U nas mozna kupic w kazdym sklepie kosci szpikowe. Jak nie maja to mozna zamowic.
Gdy jestem w POlsce na Opolszczyznie to tam tez zawsze dostaniemy szpik. Po prostu idziemy do miesnego i zamawiamy. Mama kupuje tez mozdzek ale to tylko na zamowieinie.
Ja kupilam 2 kg kosci szpikowych i z tego mam ok 200 gram przetopionego szpiku. NIe wiem czy to duzo bo robilam to 1 szy raz . Do tej pory zawsze gotowalam i do mielonych.
Zapisane
Hana
Gość


Email
Odp: Szpik kostny
« Odpowiedz #3 : 2008-12-22, 18:47:39 »

Uwazam, ze lepiej kosci szpikowe gotowac--mamy wtedy podwojna korzysc--gesty, tlusty wywar i ugotowany szpik.
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Szpik kostny
« Odpowiedz #4 : 2008-12-22, 19:19:33 »

Uwazam, ze lepiej kosci szpikowe gotowac--mamy wtedy podwojna korzysc--gesty, tlusty wywar i ugotowany szpik.

Tak robilam do tej pory ale dzieciaki nie chca. Musze wiec jakos przemycac. Dalam do pasztetu ale nie je sie tego duzo wiec zrobilam smalec i teraz jajecznica na smalcu ze szpiku.
Dla dzieci trzeba ciagle sie glowkowac i wymyslac. No moze nie dla wszystkich dzieciakow ale dla moich . Laughing Sad
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.