forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 11:35:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660479 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne  (Przeczytany 44268 razy)
Krystyna77
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #40 : 2008-01-08, 19:13:41 »

Witam wszystkich , ja mam też grupę krwi O RH -, podobnie jak Sylwia.Jest to rzadka grupa krwi i podobno bardzo potrzebna.Nie wiem nic poza tym może mi ktoś coś dopisze na ten temat.Jak urodziłam córkę dawno temu to otrzymałam szczepionkę na przeciwciala , które mogłyby uszkadzać płod w następnej np.ciąży.Mąż posiada grupę 0 RH + i córka też 0 RH +.Mamy tzw. niezgodność serologiczną ale to jeszcze nie konflikt.Byłby wówczas gdyby następna ciąża okazala się z grupą kwi męża i przeciwciala zaczęły atakować płód .Na szczęście problemu nie ma no i są szczepionki zabezpieczające.Zywienie optymalne a grupa krwi sądzę , że nie ma to związku , to tylko kwestia wyboru jak kto chce się odżywiać, a to, że akurat w tej ankiecie wykazało więcej osób z grupą 0 tzn. że chyba więcej ludzi posiada "zerówkę".Takie jest moje zdanie no ale może się mylę. Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #41 : 2008-01-08, 19:43:21 »

Cytuj
Wysłane: Dzisiaj o 19:13:41Wysłany przez: Krystyna77 
Umieść cytat
Witam wszystkich , ja mam też grupę krwi O RH -, podobnie jak Sylwia.Jest to rzadka grupa krwi i podobno bardzo potrzebna.Nie wiem nic poza tym może mi ktoś coś dopisze na ten temat.Jak urodziłam córkę dawno temu to otrzymałam szczepionkę na przeciwciala , które mogłyby uszkadzać płod w następnej np.ciąży.Mąż posiada grupę 0 RH + i córka też 0 RH +.Mamy tzw. niezgodność serologiczną ale to jeszcze nie konflikt.Byłby wówczas gdyby następna ciąża okazala się z grupą kwi męża i przeciwciala zaczęły atakować płód .Na szczęście problemu nie ma no i są szczepionki zabezpieczające.Zywienie optymalne a grupa krwi sądzę , że nie ma to związku , to tylko kwestia wyboru jak kto chce się odżywiać, a to, że akurat w tej ankiecie wykazało więcej osób z grupą 0 tzn. że chyba więcej ludzi posiada "zerówkę".Takie jest moje zdanie no ale może się mylę. 
Wysłane: Dzisiaj o 06:00:45Wysłany przez: sylwiazłodzi 


 ja tez 0 RH- tak zwana malpia krew ,
jestesmy dawcami dla wszystkich inych grup krwi  ale nie odbiorcami.
Do transfuzji krwi musi uzyta byc  tylko i wylacznie grupa  0 RH-,
Ja urodzilam corke rowniez dawno temu ale juz z z konfliktu serologicznego.
Moze ginekolog byl malo doswiadczony,poniewaz nie bylam badana na antygeny,
za to lekarz dzieciny duzo wiecej ,poniewaz dziecko natychmist skierowal na transfuzje wymienna krwi.
Przez okres 1 roku odzywialam sie wedlug  Diety DeAdamo,
na ciezkie choroby nie chorowalam i w trakcie tej diety rowniez nie,
 ale kto wie jak byloby dalej,bo zgodnie z zaleceniami  diety jadlam miedzy innymi owoce i pilam soki owocowe.
W trakcie tej diety przypadkowo zmiezylam sobie ilosc glukozy we krwi  i wynosila ponad 170mg/%.Kto wie co byloby ,gdybym diete prowadzila do tej pory Confused
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #42 : 2008-01-08, 21:14:53 »

Jest ankieta jaką kto ma grupę krwi.
Niestety brak jest jednego dodatkowego pytania
Ja po prostu nie wiem jaką mam grupę krwi i dlatego nie moglem brać udziału w ankiecie.
Można również ująć w podsumowaniu, że osoby o nieustalonej grupie krwi również odżywiają się optymalnie.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #43 : 2008-01-08, 21:23:53 »

MORGANO możesz zagłosować.
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #44 : 2008-01-08, 21:57:30 »

Cytuj
Wysłane: Dzisiaj o 19:13:41Wysłany przez: Krystyna77 
Umieść cytat
Witam wszystkich , ja mam też grupę krwi O RH -, podobnie jak Sylwia.Jest to rzadka grupa krwi i podobno bardzo potrzebna.Nie wiem nic poza tym może mi ktoś coś dopisze na ten temat.Jak urodziłam córkę dawno temu to otrzymałam szczepionkę na przeciwciala , które mogłyby uszkadzać płod w następnej np.ciąży.Mąż posiada grupę 0 RH + i córka też 0 RH +.Mamy tzw. niezgodność serologiczną ale to jeszcze nie konflikt.Byłby wówczas gdyby następna ciąża okazala się z grupą kwi męża i przeciwciala zaczęły atakować płód .Na szczęście problemu nie ma no i są szczepionki zabezpieczające.Zywienie optymalne a grupa krwi sądzę , że nie ma to związku , to tylko kwestia wyboru jak kto chce się odżywiać, a to, że akurat w tej ankiecie wykazało więcej osób z grupą 0 tzn. że chyba więcej ludzi posiada "zerówkę".Takie jest moje zdanie no ale może się mylę. 
Wysłane: Dzisiaj o 06:00:45Wysłany przez: sylwiazłodzi 


 ja tez 0 RH- tak zwana malpia krew ,
jestesmy dawcami dla wszystkich inych grup krwi  ale nie odbiorcami.
Do transfuzji krwi musi uzyta byc  tylko i wylacznie grupa  0 RH-,
Ja urodzilam corke rowniez dawno temu ale juz z z konfliktu serologicznego.
Moze ginekolog byl malo doswiadczony,poniewaz nie bylam badana na antygeny,
za to lekarz dzieciny duzo wiecej ,poniewaz dziecko natychmist skierowal na transfuzje wymienna krwi.
Przez okres 1 roku odzywialam sie wedlug  Diety DeAdamo,
na ciezkie choroby nie chorowalam i w trakcie tej diety rowniez nie,
 ale kto wie jak byloby dalej,bo zgodnie z zaleceniami  diety jadlam miedzy innymi owoce i pilam soki owocowe.
W trakcie tej diety przypadkowo zmiezylam sobie ilosc glukozy we krwi  i wynosila ponad 170mg/%.Kto wie co byloby ,gdybym diete prowadzila do tej pory Confused


Kodar jeśli mogę zapytać czy to było Twoje pierwsze dziecko przy którym nastąpił konflikt serologiczny?  Bo przy pierwszym dziecku raczej nie powinno się to zdarzyć tak czytalam w literaturze ginekologicznej ale nigdy nie wiadomo.Ja przez całą ciążę wykonywalam badania na przeciwciala i było dobrze.Rzeczywiście ten Twój prowadzący lekarz to zaniedbał.Moja najmłodsza siostra jest z konfliktu i ciąża była rozwiązana wcześniej bo dochodziło już do początku choroby hemolitycznej i też była transfuzja przeprowadzana.Ale było to piąte dziecko moich rodziców i najmłodsze i wtedy dopiero nastąpił konflikt.W tamtych latach nie dysponowano szczepionkami ."Małpia krew" bo nie posiadamy czynnika RH? A wszyscy pozostali go posiadają czyli RH+ Ciekawe to wszystko tak myślalam, że ta grupa jest uniwersalna ale nie bylam pewna.Dzięki za informacje.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #45 : 2008-01-09, 12:43:40 »

Cytuj
Małpia krew" bo nie posiadamy czynnika RH? A wszyscy pozostali go posiadają czyli RH+ Ciekawe to wszystko tak myślalam, że ta grupa jest uniwersalna ale nie bylam pewna.Dzięki za informacje.

tak to wyglada w moim przypadku:
Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B.
    U mnie  konflikt dotyczyl grup glownych.
 Sprawa bardziej skomplikowana i lepiej zajrzyj tutaj albo do linkow o podobnej tresci: http://www.zdrowie.med.pl/bad_labor/badania/grupa.html

 Wikipedia miedzy innymi tak podaje:
"Nazwa Rh wzięła się od małp rezusów Rhesus, u których po raz pierwszy wykryto ten układ. Krew grupy 0- można przetoczyć każdej osobie. Chory mający grupę AB+ może otrzymać dowolną krew. Osoba posiadająca grupę krwi 0- ma najmniejszą szansę, że przypadkowy człowiek może być dla niej dawcą." Razz



Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #46 : 2008-01-11, 17:22:27 »

Cytuj
Ja po prostu nie wiem jaką mam grupę krwi i dlatego nie moglem brać udziału w ankiecie.
Można również ująć w podsumowaniu, że osoby o nieustalonej grupie krwi również odżywiają się optymalnie.

Jak to możliwe? Przecież np w razie wypadku albo coś trzeba wiedzieć takie rzeczy. Confused
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #47 : 2008-01-11, 17:23:41 »

Może jesteś synem bogów Elohim z ciemnej strony księżyca?  Wink Idea
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #48 : 2008-01-11, 18:43:45 »

 w razie wypadku można dostać zarażoną krew -lepiej skorzystać z innych wypełniaczy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #49 : 2008-02-06, 17:04:57 »

Jak urodziłam córkę dawno temu to otrzymałam szczepionkę na przeciwciala , które mogłyby uszkadzać płod w następnej np.ciąży.
Też miałam podawane immunoglobuliny,bo też nie mam tego czynnika Rh czyli (-) .
Parę lat temu czytałam ,że w szpitalu w Kielcach w latach bodajże 80-tych kobietom podawano immunoglobuliny zakazone wirusem HIV -świadomie,a szczepionki te mieli z Warszawy .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #50 : 2008-09-10, 11:52:13 »

Dopiero ludzie od Westona A. Price za morzem, a u nas w polsce Słonecki zwrócili uwage na nadżerki przewodu pokarmowego spowodowane candidą. Choroby biora się z toxemii, a toxemia z nieszczelności śluzówki przewodu pokarmowego - stąd konserwanty i lektyny dostają sie do krwi i zasyfiają. Więc trzeba wygoić śluzówkę. I aby to zrobić należy pic mixturę i dostarczyć nasyconych tłuszczy, opty proporcji btw. Dwa sposoby i oba ponoć skuteczne. Ja stosuje oba. Może będą szybsze efekty.

Nie tylko Candida robi nadżerki...
Poza tym ok.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #51 : 2008-09-19, 18:09:38 »

No to co jeszcze wywołuje nadżerki? Domyślam się, że szeroko pojęta toksemia itp.

Btw widzę, że jednak myśliwi przeważają w ankiecie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #52 : 2008-09-19, 18:26:30 »

1.No to co jeszcze wywołuje nadżerki? Domyślam się, że szeroko pojęta toksemia itp.

2. Btw widzę, że jednak myśliwi przeważają w ankiecie.

1. Dokładnie. Nadmiar B.
2. Dokładnie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #53 : 2014-07-15, 08:17:06 »

1.No to co jeszcze wywołuje nadżerki? Domyślam się, że szeroko pojęta toksemia itp.

2. Btw widzę, że jednak myśliwi przeważają w ankiecie.

1. Dokładnie. Nadmiar B.
2. Dokładnie.


Podobno "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". Wink Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55921


Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #54 : 2014-07-15, 12:51:34 »

Ale za to jest 12 cycków. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70523


Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #55 : 2014-07-15, 13:08:50 »

To już dawno temu odkryli amerykańscy uczeni... Rolling Eyes

http://memytutaj.pl/meme/rnaueq
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55921


Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #56 : 2014-07-15, 13:12:14 »

Bo to kwiat nauki globalnej jest. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #57 : 2014-07-15, 16:07:43 »

Ale za to jest 12 cycków. Wink

A tak. Cyckami się nadal świetnie poluje w XXI wieczku. Wink Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55921


Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #58 : 2014-07-15, 16:52:17 »

No a jak. Wink
W szołbiznesie i nie tylko, to często najważniejszy atrybut jest. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Grupa krwi, a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #59 : 2014-07-15, 16:57:41 »

Ooo! A takie cycki zaopatrzone w grupę krwi myśliwych, to już fenk szui. Very Happy Wink
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 21 zapytaniami.