forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 11:34:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660550 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.  (Przeczytany 9526 razy)
MORGANO
Go


Email
MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« : 2006-12-27, 00:22:07 »

MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.

Składniki.
800 g makreli
200 g cebula
150 g śmietany 30%
100 g jajka ugotowane na twardo 2 szt.
100 g majonez
sok z cytryny, 2 łyżki octu, sól, szczypiorek, natka pietruszki,

Sposób przygotowania.
Makrelę oczyścić, opłukać. Cebulę obrać, opłukać, podzielić na cząstki. Zagotować wodę, włożyć całą rybę (tak, aby była przykryta), cebulę, doprawić do smaku sokiem z cytryny, octem i solą, ugotować. Pozostawić rybę w wywarze aż do ostygnięcia. Potem wyjąć, zdjąć z niej skórę, podzielić wzdłuż i ułożyć na półmisku. Śmietanę wymieszać z majonezem, dodać posiekaną zieleninę i zalać rybę. Przybrać ćwiartkami jajek. Podawać z pieczywem.

Ogółem 1350g B-T-W 151,7 – 141,1 – 21,7   / 1960 kalorii /
100 gram produktu B-T-W  11,2 – 10,5 -1,6 / 140 kalorii /
250 gram porcja 1 osobowa B-T-W 28,1 – 26,1 -4,0  / 360 kalorii /
Stosunek B-T-W  1 : 0,9 : 0,1
B+T/250g – 54,2g



Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #1 : 2007-01-09, 17:59:35 »

W sumie MORGANO mozna by bylo z tego zrobic taka makrele w sosie pomidorowym .Co o tym sądzisz?
Znasz jakis przepis na sos pomidorowy? z koncentratu czy taki naturalny ? Napisz jak coś wiesz.
pozdro  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #2 : 2007-01-09, 18:59:00 »

Elmo,Ksiazka Kucharska J.K podaje taki oto sos pomidorowy z koncentratu:
 Z 8 dag masla i 5g maki zrobic zasmazke.Rozprowadzic ja szklanka zimnego wywaru miesnego.Dodac 4 lyzki koncentratu pomidorowego.
Dodac lyzeczke lagodnej mielonej papryki oraz szczypte cukru.Zagotowac.Dodac 3/4 szklanki smietany,wymieszac.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #3 : 2007-01-09, 19:23:03 »

 Morgano, gdzie udaje Ci się nabyć inną niż puszkową lub wędzoną makrelę ?????? Pytam, bo makrela w stanie surowym na terenie polskim to dla mnie egzotyka. Może nie zadałem sobie trudu poszukiwań ?

Tomek

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #4 : 2007-01-09, 19:58:53 »

Dzięki Kodar ,zrobię tą rybe w tym sosie pomidorowym ,ciekawe jak wyjdzie i czy Zuzia bedzie chciala jesc  Question
Przyzwyczaiła się do tych z puszki  Confused
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #5 : 2007-01-09, 20:28:41 »

Sałatkę można wykonać z każdej ryby może być pstrąg (,makrela kupiłem w Auschon duży wybór) dorsz ryba musi mieć skórę, którą zdejmuję dopiero po ugotowaniu. Gotowałem  ryby na obiad. / patrz Pstrąg z wody rewelacyjny- „Stoliczku nakryj się”/. Pozostało mi trochę ryby. Wymieszałem z sosem przygotowanym z śmietany i majonezu zmieszałem z delikatnie z rybą przyozdobiłem jajkami. Nic specjalnego a nadaje się do jedzenia. Przygotowanie coś niecoś z resztek task by nic się nie zmarnowało.
Osobiście nie lubię sosu pomidorowego moja żona tak. Ja nie widzę żadnego problemu by do majonezu dodać przecier pomidorowy lub keczup. Taką samą pastę sporządzam również z wędzonej makreli dodaję majonez, szczypiorek lub drobno krojoną cebulkę oraz drobno krojony ogóreczek. Ja będę bardzo zadowolony jak Wy również podpowiecie mi jakieś ciekawe rozwiązania i różnego rodzaju receptury z własnego domu i stołu. Moim zamiarem jest pokazanie Wam żebyście się nie bali spożywać to, na co macie ochotę. Niestety należy tylko pamiętać o zawartości BTW w każdej sporządzonej potrawie. Ponieważ jestem za
pan-brat z tabelą żywieniową nie mam trudności z obliczeniami dlatego sporządzone propozycje przepisów można sobie spokojnie zmodyfikować i dostosować do własnych potrzeb należy wówczas tylko pamiętać, komu na tym zależy, że zmienią się proporcje, które podałem w przepisie. Bardzo dobrze, bo najbardziej zależny mi na tym by wszyscy coś interesującego przekazali, jeżeli będą jakieś problemy bardzo chętnie to wszystko obliczę. Zależy mi na tym by stworzyć wspólnymi siłami WIELKIE MENU OPTYMALNYCH POTRAW. Nie ma osób nieomylnych, każdy ma jakieś swoje przyzwyczajenia, które akurat mogą odpowiadać innym. Dlatego bardzo trudno narzucić komukolwiek jakieś gotowe receptury gdyż podczas rozmów okazuje się, że ja nie lubię szpinaku, druga osoba czosnku, inna pomidorów ta nie śledzi inne osoby stronią jeszcze od innych produktów. Zaznaczam, że żywienie optymalne nie musi być jednostajne nudne. NIE. Jeść możemy wszystko z zlecanych produktów w różnej formie jedynie
NALEŻY ZACHOWAĆ STOSUNEK, BTW.

Weryfikujmy Nasze przepisy jak już zostaną zweryfikowane obliczone to może znajdzie się ktoś sympatyczny, który wszystkie przepisy przedstawi profesjonalnie w internecie gdyż ja osobiście miałbym z tym wielki kłopot.
SERDECZNIE ZAPRASZAM GOTUJMY RAZEM!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #6 : 2007-01-10, 09:10:23 »


...makrela kupiłem w Auschon duży wybór) ...
Ja w rzece złowiłam  Cool ,a w sumie to nie wiem czy to makrela czy szczupak...
ale, czy to nie wszystko jedno ...
to ryba i to ryba...
jednak nazwałam ją makrela  Cool i tak juz zostalo ...

świeżą makrele mozna kupic chyba w kazdym hipermarkecie ,na slasku jest ich jak grzybów po deszczu ,tak Morgano?
Dziś zrobię tą makrele ,ciekawe czy ktoś się za to " złapie"   Rolling Eyes 
pozdrówka dla wszystkich  Cool
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #7 : 2007-01-10, 09:44:13 »

Ryba do gotowania najlepsza jest wlaśnie w skórze.
Inczej się rozpadnie. Tak na Śląsku jest duzy wybór różnych ryb.
Grzyby podrzybki, borowiki, kurki, też kupuje mrożone w markietcie.

Dzisiaj mam na obiad grzyby w śmietanie. /Patrz grzyby w śmietanie/.
Powracając jeszcze do naszych ryb. Bardzo fajna pasta jest z sardynek
Puszka sardynek obojętnie czy to będą Portugalskie czy Hiszpańkie z nimi nie rozmaiwiam  Very Happy
Rozgnieść widelcem wraz olejem. 3 ugotowane jajka obrać białka oddzielić potrzebne tylko żółtka
rozgnieść razem z sardynkami. Ogórek koniszon drobno pokroić zmieszać oraz odrobina magii do smaku.
Jeżeli mamy jeszcze zamiar wzbogacić naszą pastę możemy dodać i rozgnieść razem jeszcze masło.
Jedna kanapka, ale za to jaka odżywcza. Smacznego
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #8 : 2007-01-10, 10:20:46 »

Jaka mowa sardynki sie posluguja rzeczywiscie malo wazne. :wink:Wazniejsze to aby byly w calosci zjadane wraz ze skora i osciami.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #9 : 2007-01-10, 10:28:10 »

Ja kiedyś sie zajadalam sardynkami ,pamietam ,ze byly drogie ,a ja pracowalam w sklepie u wujka i podbieralam mu pieniądze  Confused  i chodzilam sobie kupowac sardynki  Confused
no ,co? musiałam coś jeść ...
Morgano ,wypróbuje te rybki   Cool .
aż mi ślinka poleciała mmmmmmm
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #10 : 2007-01-10, 13:56:11 »

A ja sardynki wędzone smażyłam kiedyś na patelni .Smakują jak świeżo uwędzone. I tak samo robiłam z innymi wędzonymi rybami. Oczywiście smazone bez tłuszczu na suchej patelni.  Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #11 : 2007-01-10, 15:05:53 »

No .Muszę się pochwalić ,że makrela gotowana w sosie pomidorowym wyszła mi pychota  Cool mmmmmmm
Nie porównanie z tą z puszki.Moje dzieci zjadły i jeszcze chciały  Cool  ,a to już sukces  Very Happy
Polecam wszystkim  Cool .
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: MAKRELA Z MAJONEZEM NA ZIMNO.
« Odpowiedz #12 : 2007-01-20, 23:09:27 »

Morgano, gdzie udaje Ci się nabyć inną niż puszkową lub wędzoną makrelę ?????? Pytam, bo makrela w stanie surowym na terenie polskim to dla mnie egzotyka. Może nie zadałem sobie trudu poszukiwań ?

Tomek


raczej exotique  Very Happy latwiej kupisz chyba wedzona na zimno , taka udaje sie kupic czasem mojej mamie 
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.