forum.dr-kwasniewski.pl

DziaÅ‚y Forum => ArtykuÅ‚y opublikowane => W±tek zaczêty przez: MORGANO 2008-02-19, 03:42:01



Tytu³: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (48)
Wiadomo¶æ wys³ana przez: MORGANO 2008-02-19, 03:42:01
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (48)

Panie Doktorze,

Od 3-ch lat jestem na żywieniu optymalnym. Zjadam B i W od 35 g do 45 g, tłuszcze ograniczam.
Ciśnienie krwi się unormowało, ale waga przy wzroście 156 cm utrzymuje się 93 kg. Cukier na czczo mam 140-150 mg% (zażywam 1/2 tabl. Diaprelu o przedłużonym działaniu). Teraz mnie martwią bardzo zimne nogi i nowe żylaki.
Przy kolanie wielkości dużego jajka zgrubienie. Nie boli, ale mnie to martwi. Co mam robić. Mam 60 lat.

                                                                                                StanisÅ‚awa K.

Pani Stanisławo,
Po zamianie żywienia tradycyjnego na optymalne uzyskała Pani unormowanie ciśnienia tętniczego. Świadczy to dobitnie, iż organizm zaopatrzony w lepsze materiały energetyczne i budulcowe poprawił swoje funkcjonowanie. Komórki mięśnia sercowego u człowieka stosującego żywienie optymalne działają sprawniej. Do swojej pracy wykorzystują bogato energetycznie związki fosforowe.
Zapewnia to prawidłową kurczliwość mięśnia sercowego i jego efektywny heurodynamizm. Nie ma możliwości wystąpienia niedotlenienia, czyli tzw. głodu tlenowego, gdzie ma to często miejsce w przypadkach, gdy mięsień sercowy do swojej pracy wykorzystuje glukozę. Podczas tradycyjnego żywienia (duże ilości węglowodanów) glukoza jest wykorzystywana jako źródło energetyczne.
Jest spalana w procesach beztlenowych, a jak wiadomo, serce braku tlenu nie toleruje. Pomimo, iż stosuje Pani 3 lata żywienie optymalne, utrzymuje się dość spora nadwaga. Zdarza się to wyjątkowo rzadko.
Najprawdopodobniej jest to spowodowane bÅ‚Ä™dami. Powinna Pani dobowo spożywać nie mniej jak 120 g tÅ‚uszczu, okoÅ‚o 30-45 g biaÅ‚ka oraz ok. 50 g wÄ™glowodanów. Powinna Pani spożywać  dwa posiÅ‚ki dziennie. Przerwa miÄ™dzy nimi powinna wynosić ok. 8-10 godzin. Jeżeli pomimo tych zaleceÅ„, po miesiÄ…cu waga nie ulegnie zredukowaniu, można spróbować zastosować jednodniowe 'gÅ‚odówki", jeden raz w tygodniu. PolecaÅ‚bym spróbować prÄ…dy selektywne na okolicÄ™ jamy brzusznej (typu S).
Jest to metoda wspomagajÄ…ca spadek wagi.
Zmniejsza się u pacjentów apetyt, a zwiększa się wydalanie substancji pobudzających procesy spalania tłuszczu tkankowego.
Diaprel należy już odstawić. Nie jest potrzebny. Po korekcji diety poziom glukozy powinien utrzymywać się w granica 100-140 mg%, niezależnie czy przed, czy po posiłku.
Po 3-letnim okresie żywienia optymalnego nie powinny występować zaburzenia krążenia obwodowego. 'Zimne nogi" - problem, o którym Pani wspomina w liście, nie jest spowodowany miażdżycą, ponieważ już dawno by ustąpił.
Ta przykra dolegliwość może być powikłaniem cukrzycy typu II, zmianami neuropatycznymi.
Szkoda,  iż nie opisaÅ‚a Pani szczegółów historii tej choroby.
Można ostatecznie spróbować zastosować serię prądów selektywnych na kończyny dolne. Stosując żywienie optymalne, żylakowatość podudzi będzie się cofać.
ZmianÄ™ w okolicy kolana powinien obejrzeć lekarz chirurg. Jeżeli  jest niebolesna, nie powiÄ™ksza siÄ™ i nie utrudnia pracy stawu kolanowego, na pewno jest niegroźna. Ze wzglÄ™du na jej wielkość (duże jajo kurze) można rozważyć jej chirurgiczne usuniÄ™cie.

                                                                                                                                      Z pozdrowieniami
                                                                                                                                Lek. med. Maciej GarbieÅ„
                                                                                                                              Optymalny konsultant medyczny.


forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia³aj±ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze¿one.