MORGANO
Go
|
DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI (242) ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH W DZIENNIKU ZACHODNIM Zebrał i przepisał. Morgano
Grójec 07.12.1999r. Dietę optymalną zaczęłam stosować 3 marca 1999r. raczej z ciekawości, ponieważ nie sądziłam, że moja dolegliwość ustąpi. Obecny sposób odżywiania bardzo mi odpowiada w przeciwieństwie do poprzednich diet, a co najważniejsze moja bardzo przykra dolegliwość ustąpiła już po 2 dniach stosowania diety. Moi znajomi mówią, że ich nabieram, może i Pan tak pomyśli, ale ja myślę, że naprawdę mam tę chorobę z głowy, i jestem bardzo szczęśliwa. Nie trzymałam moczu w różnych sytuacjach, często chodząc, spacerując itd. Nie było na to lekarstwa, a wszystkie wyniki badań były dobre. No i właściwie stał się cud dzikie Pana diecie. Panie Doktorze, dziękuję za napisanie "Diety optymalnej" dziękuję szczęśliwemu losowi, że wpadła mi w ręce, a ja prawdę mówiąc, z prymrużeniem oka zaczęłam stosować dietę, ale wszystko co Pan pisze, okazało się być prawdą. Krystyna C.
Ocenia się, że co dziesiąta kobieta ma kłopoty z utrzymaniem moczu. Przy kaszlu, kichnięciu, oziębieniu stóp, wysiłku fizycznym popuszczają mocz i muszą nosić podkłady, często je zmieniając. Jest to oczywiście bardzo krępujące i niewygodne. Główną przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie mięśnia zwieracza pęcherza związane zazwyczaj z niedoborem kolagenu i innych potrzebnych związków w diecie. Spotkałem wyleczenia z wypadania macicy pod wpływem żywienia optymalnego, i wiele tysięcy wyleczeń z nietrzymania moczu. Samo żywienie optymalne u większości dotkniętych tą przypadłością kobiet powoduje jej ustąpienie, ale nigdy nie spotkałem sytuacji, w której to wyleczenie ustąpiło już po dwóch dniach, jak było u pani. Duża cześć kobiet chorujących na stwardnienie rozsiane ma trudności z utrzymaniem moczu, czasem trudności z jego oddawaniem. Przyczyną są zaburzenia unerwienia pęcherza i mięśnia zwieracza pęcherza towarzyszące tej chorobie. I u tych chorych, pod wpływem żywienia optymalnego, nietrzymanie moczu dość często ustępuje po krótszym lub dłuższym czasie. W wielu innych chorobach neurologicznych też bywają trudności w oddawaniu moczu lub trudności z jego utrzymaniem. Najszybciej można pozbyć się nietrzymania moczu za pomocą prądów selektywnych, które nazwałem prądami SVU. Prądy o tych parametrach" ćwiczą" niezależny od woli człowieka mięsień zwieracza pęcherza, a te ćwiczenia go wzmacniają na tyle, aby nietrzymanie moczu ustąpiło. Na ogół wystarcza jedna seria zabiegów, ale u kobiet w mocno zaawansowanym wieku, zwykle po 80 roku życia, czasem zachodzi potrzeba powtórzenia serii zabiegów co kilka lat lub częściej. Najszybciej nietrzymanie moczu ustępuje u kobiet stosujących żywienie optymalne i prądy selektywne razem. I nie wraca, gdy nadal stosują żywienie optymalne. Czasem mięsień zwieracza pęcherz jest uszkodzony mechanicznie, najczęściej po porodzie. Uszkodzenie mechaniczne trzeba naprawić operacyjnie, a ewentualnie później, gdy będzie potrzeba, zastosować prądy SVU.
JAN KWAŚNIEWSKI
Wodzisław Śląski, 02.12.1999r. Proszę mi pomóc, co ja mam dalej w życiu robić, co jeść? Jestem na rozdrożu. Przez rok, do października, odżywiałam się dietą optymalną. Mam 77 lat. Byłam chora na cukrzycę, na serce, nogi mi drętwiały i miałam zaparcie nawykowe. Poprawiło mi się na diecie optymalnej z sercem, ustąpiła cukrzyca, wzrok też mi się poprawił, nogi przestały drętwieć po pół roku diety. Na wadze straciłam 10kg. W październiku zachorowałam na zatrucie [pokarmowe (salmonellą). W badaniach kału wyszła salmonella typu "D". Miałam dietę ścisłą w szpitalu zakaźnym, gdzie leżałam dwa tygodnie i kazano mi przestrzegać diety, wszystko jeść chude jeść, a ja teraz po tamtej diecie do chudego nie mogę się przyzwyczaić. Zażywam antybiotyk "Hiconcil" i inne leki. Co mam dalej robić? Maria S.
Optymalni bardzo rzadko chorują na choroby pochodzenia bakteryjnego czy wirusowego. Paratyfus, na który pani zachorowała, u optymalnych praktycznie się nie trafia. Organizm prawie zawsze potrafi poradzić sobie z tą bakterią, bez rozwoju choroby. Błędy dietetyczne, przechłodzenie organizmu, duży stres psychiczny, inne czynniki, osłabiają odporność organizmu i wówczas może rozwinąć się choroba zakaźna. Powinna pani wrócić do żywienia optymalnego jak najszybciej. Trzeba zacząć od rosołu z żółtkami, stopniowo wprowadzając inne potrawy optymalne. W pierwszym okresie posiłki powinny być częstsze i mniejsze objętościowo. Po miesiącu żywienia optymalnego organizm pani powinien wrócić do stanu, jaki był przed zachorowaniem.
JAN KWAŚNIEWSKI
|