forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-11-22, 04:03:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
669669 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 34 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: root
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O CUKRZYCY. WEDŁUG OPINII LEKARZA OPTYMALNEGO.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O CUKRZYCY. WEDŁUG OPINII LEKARZA OPTYMALNEGO.  (Przeczytany 6036 razy)
MORGANO
Go


Email
O CUKRZYCY. WEDŁUG OPINII LEKARZA OPTYMALNEGO.
« : 2007-10-16, 04:21:53 »

O CUKRZYCY.
WEDŁUG OPINII LEKARZA OPTYMALNEGO.



Insulina, jak wiadomo jest hormonem trzustki, który powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi. Im wyższa jest podaż węglowodanów we krwi, tym bardziej zwiększa się wydzielanie insuliny. Drugim ważnym mechanizmem działania insuliny jest przyspieszenie produkcji triglicerydów wątrobowych,
co podnosi stężenie cholesterolu LDL we krwi oraz zahamowanie uwalniania kwasów tłuszczowych z komórek, innymi słowy wysokie wydzielanie insuliny sprzyja rozwojowi miażdżycy.
Przy żywieniu tradycyjnym człowiek produkuje powyżej 40 jednostek insuliny na dobę, na żywieniu optymalnym potrzeba ich zaledwie 4-8.
Oficjalnie zalecane modele żywienia opierają się na węglowodanach, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu zapadalności na cukrzycę.
Cukrzyca typu I i II to w istocie dwie różne choroby objawiające się względnym lub bezwzględnym niedoborem insuliny.
Przeciwko jej genetycznemu uwarunkowaniu przemawia wzrost
liczby chorych w Polsce z  0,5% do prawie 5% w ciągu ostatnich 30 lat.
Według moich szacunkowych obliczeń sam koszt leków (głównie insuliny) wynosi w naszym kraju ok. 1 ml dolarów dziennie.
Nie odczuwają tego chorzy, ponieważ jest on prawie w całości pokrywany przez państwo. Te ogromne sumy stanowią tylko niewielki odsetek całkowitych kosztów leczenia. Wbrew powszechnemu przekonaniu cukrzycę można tanio i względnie szybko wyleczyć, stosując żywienie optymalne.
Średnio od 10 do 20 pacjentów chorych na cukrzycę w różnych stopniach zaawansowania. W trakcie 1-3 tygodniowych osiągnięto poprawę u 100% pacjentów. W przypadku chorych na cukrzycę typu II, którzy utrzymują prawidłowy poziom glukozy biorąc do 3 tabletek na dobę, wyleczenie następuje szybko, tj. w okresie do 3 tygodni, a jedynym warunkiem jest prawidłowe stosowanie żywienia optymalnego.
Nieco wolniej cofa się cukrzyca typu II leczona insuliną.
Chorzy ci rozpoczynając żywienie optymalne mają zazwyczaj wahania poziomu glukozy od 50 - 300 %.•do 300 mg%.
Pierwszym pozytywnym efektem osiąganym na żywieniu optymalnym jest stabilizacja poziomu glukozy we krwi poniżej 200 mg%.
Konieczne tutaj staje się dobranie  dla chorego odpowiedniej ilości węglowodanów oraz dokładne przestrzeganie proporcji między białkiem a tłuszczem. Odpowiednie ustawienie diety powoduje ustąpienie cukrzycy zwykle w czasie do 3 miesięcy.
Duży problem terapeutyczny stanowić może zaawansowana cukrzyca typu I. Jak do tej pory tylko dwukrotnie spotkałem się z przypadkiem, aby ktoś samodzielnie poradził sobie z uregulowaniem poziomu cukru we krwi.  Najczęściej moimi pacjentami z cukrzycą typy I są dzieci przed 15 rokiem  życia. Pierwszym warunkiem leczenia jest zastosowanie żywienia optymalnego przez wszystkich domowników , jeśli nie będzie on spełniony, nie ma sensu przystępować do leczenia dziecka. Osoby chore na cukrzycę typu I wymagają każdorazowo indywidualnego podejścia i gruntownego przeszkolenia (w przypadku leczenia dzieci przeszkoleni muszą być oboje rodzice).
Podstawą leczenia jest ustalenie ilości spożywanych węglowodanów, co może zająć kilka dni. Zalecaną dobową dawką cukru jest najmniejsza, nie powodująca wystąpienia ciał ketonowych w moczu.
Niemniej ważna okazuje się w cukrzycy typu I  ilość spożywanego białka, przy czym może się zdarzyć tak, że będzie ona w gramach mniejsza od węglowodanów. Zazwyczaj konieczna staje się codzienna korekta jadłospisu w zależności od stanu chorego.
Należy zwracać uwagę nie tylko na poziom glukozy we krwi, ale również na badanie moczu, ponieważ parametry te mogą ulegać znacznym wahaniom w ciągu doby.
Jednym z bardzo niekorzystnych objawów jest spadek wagi u dziecka, co zwykle wiąże się z ketozą. Zdarzają się przypadki, w których konieczna jest zmiana podawanej insuliny, ponieważ jest ona niszczona przez organizm. Ponieważ cukrzyca typu I jest chorobą z przewagą układu sympatycznego, można czasem w jej leczeniu wspomagać się prądami selektywnymi. Oba typy cukrzycy należą do chorób, które w celu wyleczenia w y m a g a j ą   n a j w i ę c e j   w i e d z y  i jednocześnie sprawiają najwięcej problemów.
W przeważającej większości przypadków prawidłowe ustalenie diety oraz przestrzeganie jej przez pacjenta prowadzi do całkowitego wyleczenia z choroby.

                                                                                                           Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                         Optymalny konsultant medyczny.
                                         



Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.017 sekund z 18 zapytaniami.