forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 11:52:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660187 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dieta kopenhaska
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta kopenhaska  (Przeczytany 55735 razy)
baska
Go


Email
Dieta kopenhaska
« : 2007-02-11, 15:53:26 »

Na pewno nie jest to dieta optymalna, ale coz. Bylam na swietach u wegetarianki i w 6 dni, przytylam 6 kilogramow. Od tamtej pory nie moge sie tego pozbyc, DO i rotacja mlecznych mi nie pomaga. Zdecydowalam sie na kopenhaska. Diety trzeba przestrzegac restrykcyjnie, nie wolno nawet rzuc gumy. Cale szczescie, ze trwa tylko 13 dni Smile
Ci, co ja stosowali maja rozne poglady, wielu z nich pisalo, ze byli slabi, bez sil, chodzili glodni, ale nie wydaje mi sie, zeby bylo tam jakos specjalnie malo jedzenia. Zaczynam od jutra, to sie wkrotce przekonam. Zakupy zrobilam na tydzien, zeby mi niczego nie zabraklo.

Jadlospis:
DZIEŃ 1, 8
Śniadanie:1 kubek kawy, 1 kostka cukru
Lunch:2 jajka na twardo, gotowany szpinak , 1 pomidor
Obiad:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną

DZIEŃ 2, 9
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
Lunch:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną
Obiad:1 plaster szynki (100g), 2/3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 3, 10
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka
Lunch:gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
Obiad:1 plaster szynki, 2 gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną

DZIEŃ 4, 11
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru,
Lunch:tarta marchewka, jajko na twardo, twarożek naturalny
Obiad:sałatka owocowa,2/3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 5, 12
Śniadanie:duża tarta marchew z cytryną
Lunch:duża chuda ryba
Obiad:1 befsztyk, sałata i brokuły

DZIEŃ 6, 13
Śniadanie:kubek czarnej kawy, kostka cukru
Lunch:kurczak, sałata z olejem i cytryną
Obiad:2 jajka na twardo, duża marchewka

DZIEŃ 7
Śniadanie:kubek herbaty bez cukru
Lunch:kawałek chudego grilowanego mięsa
Obiad:NIC

Wiem, ze Wam takie udziwnienia nie sa potrzebne, zalozylam ten watek, zeby sie zdopingowac (u mnie roznie z tym bywa).
Bede tu opisywac swoje wrazenia i (mam nadzieje, ze dobre) efekty.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #1 : 2007-02-11, 15:57:29 »

Basiu, a nie lepiej było spróbować ograniczyć węglowodany? Nie wiem, jaka jest Twoja dzienna dawka, ale czy próbowałaś ją zmniejszyć na jakiś czas, do 0,5 g/kg?

Marishka
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #2 : 2007-02-11, 16:05:57 »

Niom, nawet na 0,3/kg wn. I nic  Mad
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #3 : 2007-02-11, 16:06:19 »

Jak trzeba jesc zeby w ciagu 6 dni przytyc 6kg.?
Marisha dobrze radzi, polecila bym jeszcze prowadzenie dziennika tzn.zapisywanie wszystkiego wkladanego do ust /wode, kawe, herbate/mozna pominac.
Chudnie sie 1-2kg. na tydzien -proporcje--1:2-2,5:0,5--sprawdzone!
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #4 : 2007-02-11, 16:08:05 »

Jak trzeba jesc? Wegetariansko, a dokladniej weglowodanowo... 
Sama nie pojmuje, jak to sie moglo stac!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #5 : 2007-02-11, 16:11:29 »

A ile jesz T i B? Może trzeba powrócić do proporcji jak na początku ŻO, kiedy chce się schudnąć? Ja pamiętam jadłam tylko 1B:2T (50 g B przy 100 g T) na początku bo mi "spalał się" własny tłuszczyk i nie miałam najmniejszej ochoty na większe ilości T. W wtedy jadłam tylko około 40 g. Schudłam 10 kg w ciągu jednego miesiąca i tak już zostało.

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #6 : 2007-02-11, 16:11:49 »

Dla wiekszej dyscypliny:od jutra pisz co jesz tu na forum!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #7 : 2007-02-11, 16:12:06 »

Basiu, czy jesteś w ciąży?

M
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #8 : 2007-02-11, 16:16:43 »

Ile jem B i T, nie wiem, bo nigdy tego nie licze, ale chyba nie duzo. 10 zoltek i pomidor albo jablko dziennie.
Hana jadlospis juz podalam i to wlasnie bede jadla.
Marishka, o nie! Jestem zabezpieczona na 5 lat Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #9 : 2007-02-11, 16:19:47 »

 Na DO tluszczu tez mozna jesc tyle samo co bialka,1:1.W wyzej wym.diecie brakuje wlasnie tluszczu.Schudniesz ,tego mozesz byc pewna.Ale czy gra warta jest..... twego zdrowia??? Na DO nie musialabys tak dlugo czekac na efekt schudniecia,ja potrafie w ciagu jednej nocy zrzucic 2kg,jezeli nie dopilnuje proporcji. Shocked
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #10 : 2007-02-11, 16:23:22 »

Hej Baska to trzeba przeliczyc -nie idz na latwizne!!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #11 : 2007-02-11, 16:29:11 »

Hmmm... Może warto byłoby zapisywać, jak radzi Hana, bo czasem można się zdziwić jaki wychodzi bilans Smile
Osobiście już od roku zapisuję codziennie swoje przybliżone "statystyki" BTW, nie znudziło mi się to i nie przeszkadza w cieszeniu się życiem (i jedzeniem). Pomaga też zaobserwować różne zmiany. Np. kiedy jesienią miałam duży wysiłek fizyczny przez kilka miesięcy, zaobserwowałam zwiększone zapotrzebowanie na W (zwiększyłam wtedy W do 60 g), ale tak samo na B i T. Zwiększając W jednak przytyłam w tym okresie 2 kg. Po kilku miesiącach wszystko znów wróciło do mniejszych ilości, a waga znów wróciła do należnej.  Jednak to wszystko ma znaczenie i sens! Obecnie często zdarza mi się zjeść tylko 30 g B i przy tym 45-50 g W. I jest bardzo dobrze!

Nie wiem, nie rezygnowałabym tak łatwo z ŻO, raczej  zbadałabym co mogę robić "nie tak". Osobiście jestem przeciewniczką krótkotrwałych diet. Ale to Twoja decyzja i przecież zawsze możesz później powrócić na ŻO. Życzę wytrwałości i pozytywnych efektów!

M
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #12 : 2007-02-11, 16:39:55 »

Zdecydowalam sie na kopenhaska. Diety trzeba przestrzegac restrykcyjnie, nie wolno nawet rzuc gumy. Cale szczescie, ze trwa tylko 13 dni Smile 

Czasem stosuję śniadanie/obiad "kopenhadzki", a drugi posiłek optymalny. Kiedyś jak zjadłam 2 jaja - byłam zbytnio najedzona i wpadłam na pomysł - może by tak zjeść jedno, z pomidorem? i okazuje się, że też "trzymało". Ja lubię zupy z jajkiem - też wystarczają na długo, czy inne świadomie stosowane "oszukiwanki" (kaliryczne "nic" opisywane tu na forum).

Dla wiekszej dyscypliny:od jutra pisz co jesz tu na forum!

To jest fakt. Jak nie miałam kontaktu z mądrymi (uważnymi) osobami codziennie też "lubiłam" się zapuścić. Wystarczy wiecej W a rozum nie ten, myślenie nie takie...
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #13 : 2007-02-11, 16:43:59 »

No, nie wiem, cos mi sie popierdzielilo w organizmie przez te codzienne kluchy. Co mam przeliczac? 10 zoltek, to 30B i 60T, a jablko to nie wiem z 30W, pomidor moze ok 15. Czy ktos by na takim jedzeniu by nie schudl? Ja nie chudne. Kopenhaska, to dieta na poprawe przemiany materii, oczywiscie po niej wracam do DO.
Ta kopenhaska ma "na moje oko" B:T:W  1:1:1. Uda sie!
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #14 : 2007-02-11, 16:47:18 »

Na pewno nie jest to dieta optymalna, ale coz. Bylam na swietach u wegetarianki i w 6 dni, przytylam 6 kilogramow. Od tamtej pory nie moge sie tego pozbyc, DO i rotacja mlecznych mi nie pomaga. Zdecydowalam sie na kopenhaska. Diety trzeba przestrzegac restrykcyjnie, nie wolno nawet rzuc gumy. Cale szczescie, ze trwa tylko 13 dni Smile
Ci, co ja stosowali maja rozne poglady, wielu z nich pisalo, ze byli slabi, bez sil, chodzili glodni, ale nie wydaje mi sie, zeby bylo tam jakos specjalnie malo jedzenia. Zaczynam od jutra, to sie wkrotce przekonam. Zakupy zrobilam na tydzien, zeby mi niczego nie zabraklo.
 

Wiem, ze Wam takie udziwnienia nie sa potrzebne, zalozylam ten watek, zeby sie zdopingowac (u mnie roznie z tym bywa).
Bede tu opisywac swoje wrazenia i (mam nadzieje, ze dobre) efekty.


Ku pamieci....

Bylo juz tak wspaniale... zbyt wspaniale. Chyba wpadlam w samozachwyt. Tak wiec zaczelam podjadac ciastka, coraz wiecej ciasteczek, bo nic sie nie dzialo, coraz wiecej i wiecej. Doigralam sie w koncu. Cholerny RZUT!! Szpital-5 dob na neurologii przed samymi swietami. Straszne, prawie codziennie ktos umieral, jeki, odglosy aparatow: ping, ping, ping... Pochlastac sie mozna.

Coz, sama sie o to prosilam. Na szczescie byl to "maly rzucik", jak pieszczotliwie nazwala go lekarka.
Przez ten maly rzucik cofnelam sie o pol roku, albo i wiecej (w tej chwili na pewno nie zbiegne po schodach).

Juz powoli dochodze do siebie.
 Po co mi to bylo? Wiedzialam, ze to sie zle skonczy. Idiotka.

Niech ten post bedzie ostrzezeniem dla wszystkich.
Nie popelniajcie takich bledow. To zawsze sie zle konczy.

Pozd
krzysztof
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #15 : 2007-02-11, 16:53:33 »

Krzysztof,to w tym czasie  tez zmienilas  plec???? Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #16 : 2007-02-11, 16:54:57 »

Basiu, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że codziennie jadłąś 10 żółtek, 1 jabłko i 1 pomidora? Przez ile dni/miesięcy? Żadnego mięska? Żadnego urozmaicenia w postaci innych warzyw/owoców/nabiału? NIC innego, tylko żółtka non-stop? Szczerze mówiąc, trudno mi wyobrazić takie żywienie przez okres dłuższy niż 3 dni.

Proporcja 1:1:1 wydaje mi się nieciekawa. Szkoda, że tak szybko rezygnujesz z tego, co było przez długi czas dla Ciebie dobre.

M
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #17 : 2007-02-11, 16:56:30 »

Chris, ja jestem zdrowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jajka tam sa, nie ma slodyczy.
Jestem pewna, ze bedzie ok.

Ale Ty jestes.
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #18 : 2007-02-11, 17:43:43 »

Chris, ja jestem zdrowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jajka tam sa, nie ma slodyczy.
Jestem pewna, ze bedzie ok.

Ale Ty jestes.

Basiu,to nie mialo byc zlosliwe,raczej ku pamieci.
Ciesze sie ze jestes zdrowa,powaznie.
Dobrze jest wiedziec od czego to zdrowie zalezy,poniewaz latwo jest wtedy o nie dbac,tak mi sie wydaje.

serdecznie pozdrawiam.
krzysztof
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Dieta kopenhaska
« Odpowiedz #19 : 2007-02-11, 17:54:20 »

Krzysztof,to w tym czasie  tez zmienilas  plec???? Laughing

Witam

Niestety nie kwalifikuje sie na "ladniejsza polowe",to dopiero byla by kupa smiechu.

pozd
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.