forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:59:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.  (Przeczytany 149076 razy)
Szymon
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #40 : 2007-02-18, 10:13:33 »

Toan, mam pytanie. Kiedyś założyłem nawet wątek na ten temat, ale nikt nie odpowiedział. Skąd czerpiesz swoją wiedzę na temat Hunzów. Chętnie bym coś poczytał poza oficjalną propagandą
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #41 : 2007-02-18, 10:16:59 »

Kurcze Tomek tak mi połechtałeś podniebienie tym kobebeef Wink że aż Tatara musiałem zrobić.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #42 : 2007-02-18, 10:28:24 »

Dlatego nie ma lepszego  jako pokarm dla Człowieka jak:
SŁONINA, no dobra czasem może być ŚMIETANA
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #43 : 2007-02-18, 10:29:58 »

EEE nie wyszło.
To czerwone miało być pod tą fioletową ramką  Very Happy .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #44 : 2007-02-18, 10:34:56 »

temat Hunzów.

Normalnie - wpisuję wyłącznie w ang. Google interesujące mnie hasło np: "Hunza" i wyskakuje dużo stron, które przeglądam np: www.alkalizeforhealth.net/Lhunzadiet2.htm i co tam pisze, że jedzą warzywa i owoce, ale i :

1) Basic diet is grains (whole grain and sprouted), vegetables (raw or steamed), fruits (fruits are dried and reconstituted in water or diced and served in gelatin (goat and mutton tendon and cartilage). Meat at 2 to 4 pounds per week (i.e. - mutton, goat, yak, beef, poultry, brain, kidney, liver, etc.) is eaten as available; dairy (i.e. - whole milk, soured milk, yogurt, cheese and butter) is a staple. Grape wine known as Pani is consumed daily.

2) Their farm soils are maintained by organic agricultural practices, "That which is taken from the soil is returned to the soil." Composting, plant debris and animal manure is turned back into the soil.

3) All Hunzas work seven days each week (work never killed anyone) - to them there is no sabbath! They work 12 hours each day.

4) Fat sources include whole milk, butter, ghee, apricot oil and animal fats.

5) Total absence of additives, preservatives or chemicals in their air, food and water.

6) Daily consumption of salt by adding chunks of rock salts to their tea and in cooking vegetables and meat.

7) No agricultural sprays or chemicals of any kind.

Cool All children are breast-fed for 2 (girls) to 4 (boys) years (no vaccinations or antibiotics; no birth defects and only two hermaphrodites or "mukhanas" recorded in the 2,300 year Hunza history).

9) All grains. vegetables and fruits dried for storage have been exposed to the sun.

10) Native herbs are used for medicine, seasoning and as food (salads).

11) "Glacial milk" is the exclusive water source used for drinking and irrigation purposes (the fields are flooded, when the water soaks into the soil a thick layer of mineral silt or "rock flour" is left on top of the soil - this silt is plowed into the soil before it is planted).

12) Apricot oil is used for cooking along with ghee (clarified butter) and animal fat (tallow).

13) Whole grains are used exclusively - no processed flours.

14) The Hunza eats a meager fare each day usually around 1,800 to 2,000 calories.

...The average annual precipitation in Hunza is less than two inches...The Hunza Valley was originally bare rock, the soil only being carried basket by basket up the 3,000 foot gorge walls and placed in had crafted stone terraces. This soil is continuously replaced by hand from the bed of the Hunza River 3,000 feet below...Then there was the problem of water...a year round source of water roaring from under the Ultar Glacier 50 miles away; the Ultar Glacier originates on the 25,550 foot high Mount Rakaposhi. He was able to design and construct a gravity propelled aqueduct which carried water for drinking and irrigation.

The aqueduct was a wonder of engineering as it is made from grooved logs attached together to form a 50 mile long trough which was hung from the sheer cliffs by steel nails hammered into the rock walls.

The water originating from under the millions of tons of ice grinding on the parent rock of Mount Rakaposhi was so rich with minerals that it was a bluish white - so white that the original peoples called it "Glacial Milk." For generation after generation, crop after crop and year after year for more than 2,300 years the Hunza people have drunk and irrigated their terraced fields with "Glacial Milk," unwittingly assuring their people of an optimal intake of the more than 60 minerals in the "Glacial Milk" of the Ultar Glacier!!!!

A później tylko analiza.
 I tak: jak bazą diety mogą być nasiona i ziarna skoro: jedzą 15-30 dag mięsa dziennie, podrobów, mlecznych do woli, przy około 2000 kcal. . Jeśli ktoś twierdzi, że podsatwą diety Hunzów są owoce, warzywa i ziarna, to znaczy, że jest kłamcą, albo nie rozumie - co czyta ... Proste?.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #45 : 2007-02-18, 10:38:08 »

EEE nie wyszło.
To czerwone miało być pod tą fioletową ramką  Very Happy .

Admin dużo może na tym Forum, choć nigdy z tego prawie nie korzysta Laughing - już leci pod ramką Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #46 : 2007-02-18, 10:41:55 »

Kurcze Tomek tak mi połechtałeś podniebienie tym kobebeef Wink że aż Tatara musiałem zrobić.

A najśmieszniejsze Słaku jest to, że badania naukowe nad Kobe beef wykazały, że: "zdecydowany nadmiar tłuszczu w tym mięsie jest korzystny dla zdrowia, ale naukowcy nie potrafią wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje."  Shocked Laughing
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #47 : 2007-02-18, 10:44:20 »

Dzięki za info
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #48 : 2007-02-18, 10:53:40 »

Cytuj z: Mati
Tak samo płątki owsiane wcinałem przez pewien czsa na surowo moczone w wodzie. i : żadnych złych efektów tego nie zauważyłęm a moczyłem np.30min przed jedzeniem ba nawet to lubiałem ale tak czy siak zboża to inna para kaloszy bo my tego nie ruszamy.

Mati, ty robisz super expressowe badania naukowe, stąd wiesz, że surowe ziarno ci nie zaszkodzi. A jak badania nad kośćmi? Smile)

Widzę, ze juz doszedłeś do wyników. Mati: "zboża to inna para kaloszy bo my tego nie ruszamy"  Smile)

Ja po "zdrowym odżywianiu" odczuwam przy dotyku lekki dyskomfort jelita jeszcze po 9 latach ŻO. Mati, moje jelito było tak czułe nie po paru łyzkach surowego ziarna. Takie efekty miałam po latach w wyniku jedzenia w stylu strusia. Myślę, że za krótko jadłeś kości, surowe ziarno i podobne rzeczy, żeby ocenić wyniki Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #49 : 2007-02-18, 11:28:26 »


13) Whole grains are used exclusively - no processed flours.

Moze to jest tajemnicą sukcesu Wink a nie jak u nas "chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj..."  Mad
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #50 : 2007-02-18, 11:34:30 »

W tym krótkim tekście, zawarte jest więcej wiedzy, niż cały dobrobek "naukowy" ostatnich lat "wiodącej nauki świata" i aż dziw bierze, że nie jest mocno "fałszowany".
Może ktoś wie: dlaczego chłopcy są karmieni piersią dwa razy dłużej od dziewcząt?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #51 : 2007-02-18, 11:36:37 »

Całe ziarna zbóż są wykorzystywane - wyjątkowo. Żadnych mąk.
Moze to jest tajemnicą sukcesu Wink ...

No.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #52 : 2007-02-18, 11:52:52 »

i aż dziw bierze, że nie jest mocno "fałszowany".
zapewne przez nieuwage Wink
Cytuj
Może ktoś wie: dlaczego chłopcy są karmieni piersią dwa razy dłużej od dziewcząt?
moze jest to rodzaj faworyzowania synów przez matki ??
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #53 : 2007-02-18, 12:10:30 »

No, ale w "cywilizacji" synowie też są raczej faworyzowani przez matki - ale nie "piersią" Shocked.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #54 : 2007-02-18, 12:40:52 »

Zalecenia "cywilizowanych" lekarzy to max 6 miesięcy Wink 
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #55 : 2007-02-18, 13:27:31 »

Ciekawe czemu rozpropagowano "chińszczyznę" (chińskie potrawy narodowe), z bambusa i ryżu, a nie z wieprzowiny?. Te drugie są podobno bardzo niezdrowe, bo kto "normalny" może "smakować" w "pieczonym półgłówku wieprzowym", a w Chinach jak każdy wie się jada ryż.

Ryż jedzą biedni. Kiedy do Chin przyjeżdżają ważni goście z zagranicy (np. Amerykanie), to żaden szanujący się Chińczyk nigdy nie poda im ryżu i nie zamówi tego paskudztwa w restauracji. No chyba że na wyraźne życzenie tych gości. Przez 2 tygodnie mojej delegacji w Chinach nie widziałam na oczy ryżu, póki reszta naszej grupy nie zaczęła wręcz o niego błagać pod koniec  pobytu. Tłuściutkiej i bardzo smacznej wieprzowiny na stołach było bardzo dużo. Ale wszelakich dziwacznych ryb i owoców morza chyba jeszcze więcej. Jedzenie było tak pyszne, że nie da się tego w ogóle opisać. W najmniejszym nawet stopniu nie przypominało to europejskiej lub amerykańskiej "chińczyzny", ale to przecież jest oczywiste.

Nie było natomiast słodyczy ani żadnych produktów mlecznych (Chińczycy nie używają mleka, brzydzą się nim). Przyrządzają natomiast tofu na różne smakowite sposoby. Z tradycyjnych słodyczy na stole zawsze mieliśmy mantou - malutkie bułeczki gotowane na parze albo smażone w głębokim tłuszczu - które można było zanurzyć sobie w słodkim skondensowanym mleku. Oprócz tego owoce w małych ilościach, dużo fajnie przyrządzonych warzyw. Paluszki lizać!

Marishka 
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #56 : 2007-02-18, 16:57:02 »

W tym krótkim tek¶cie, zawarte jest wiêcej wiedzy, ni¿ ca³y dobrobek "naukowy" ostatnich lat "wiod±cej nauki ¶wiata" i a¿ dziw bierze, ¿e nie jest mocno "fa³szowany".
Mo¿e kto¶ wie: dlaczego ch³opcy s± karmieni piersi± dwa razy d³u¿ej od dziewcz±t?

Hmm, to ciekawe. A moze Doktor JK ma jakies wytlumaczenie? Zaloze sie ze ma Smile
Panowie zyja krocej, moze przedluzone karmienie piersia ma to jakos wyrownac? Choc wlasciwie nie wiem po co Confused
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #57 : 2007-02-18, 17:59:43 »

Cytuj
dlaczego chłopcy są karmieni piersią dwa razy dłużej od dziewcząt
Tomku,poszperaj,prosze  Very Happy w archiwum taty albo sam cos wymysl. Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #58 : 2007-02-18, 18:06:41 »

Ale już nie dziś - przepraszam!
http://www.nct.org.uk/breastfeeding/statistics.html - trochę statystyk, ale jeszcze nie przeglądałem.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Hmmm jedzenie wszystkiego na surowo takżę mięsa.
« Odpowiedz #59 : 2007-02-19, 02:29:52 »

  Bo chłopcy już tak mają  i nigdy nie dojrzewają
    od cycka nigdy nie dają sie odstawić ,za kieckami ganiają -z butelki piją .
     
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 18 zapytaniami.