forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 15:52:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (30)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (30)  (Przeczytany 7231 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (30)
« : 2007-02-16, 00:23:08 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (30)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał.  Morgano

07.01.199R.
Mam 77 lat. Od lat chorowałem na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, do czego dołączył się rak w tym jelicie. Ponad 2 lata temu byłem operowany i wykonano mi sztuczny odbyt. Raka już nie można było usunąć, był zbyt zaawansowany. Męczyłem się okropnie. Żywienie optymalne stosuję dopiero od 3 tygodni, a już zauważyłem dużą poprawę. Jestem silniejszy, stolec mam 1 raz na dobę. Worek na kał noszę pusty i nie zużywam nawet jednej rolki papieru toaletowego na dzień. Czy jest możliwe, że choroba może się cofnąć i nie będę musiał nosić ze sobą worka?

                                                                                                                                  B. P.

   
Przyczyną wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i raka tego jelita jest niewłaściwie odżywianie, przy którym rozwija się przewaga układu para sympatycznego w jelitach. Nie jest prawdą, że błonnik chroni przed tymi chorobami, często bywa odwrotnie. Drażnienie jelita przez niestrawiony błonnik i jego trawienie przez bakterie, które wytwarzają różne toksyny mogące uszkadzać błonę śluzową jelit, mogą sprzyjać zachorowaniu na te choroby.
Czynniki wpływające na skład diety i pobudzające układ sympatyczny mogą chronić przed zachorowaniem na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i raka tegoż jelita. Takim najczęściej występującym czynnikiem jest palenie tytoniu w dawce pobudzającej układ sympatyczny, czyli do 20 papierosów na dobę. Palący umiarkowanie chorują rzadziej na obie choroby, w różnych badaniach chorują od 5-7 nawet 11 razy rzadziej od niepalących. Natomiast palący w dawce porażającej układ sympatyczny, czyli 40 i więcej papierosów na dobę, mogą częściej zapadać na te choroby. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest chorobą z autoagresji. Ponieważ uszkadza ono jelito grube, powoduje owrzodzenia i bliznowacenia, stwarza warunki dla powstania raka. Podkreślam jednak z całą mocą, że nie trzeba palić do 20 papierosów na dobę, aby nie zachorować na jedną, czy obie te choroby. Trzeba po prostu żywić się w sposób uniemożliwiający powstanie chorób z autoagresji i raka.
Przy żywieniu optymalnym nie ma zachorowań na te choroby. Po wprowadzeniu żywienia u chorych zawsze następuje duża i szybka poprawa, często choroby te cofają się. U pana już po 3 tygodniach wystąpiła poprawa. Podobnie bywa i u innych. Przy żywieniu optymalnym prawie nie ma ekskrementów, czyli odpadków. Dlatego bardzo szybko ustępują wzdęcia, wiatry i prawie nic nie gnije w jelicie grubym, bo prawie nie ma, co gnić.
Chorzy, którzy się męczą z workami, dopóki nie ustąpi choroba, czy choroby, z powodu, których założono im sztuczny odbyt, dzięki żywieniu optymalnemu mogą znacznie ułatwić sobie życie. Może być, że obie choroby u pana cofną się i będzie można operacyjnie zlikwidować sztuczny odbyt. Organizm nadal będzie się wzmacniał tak, że nawet w pańskim wieku ewentualna operacja nie będzie dużym obciążeniem dla organizmu. Spotkałem wyleczenia z wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i z raka tego jelita, zatem i u pana są szanse, że te choroby ustąpią.
Łatwiej jest żyć z nadzieją, że choroby ustąpią, zwłaszcza, że u pana nie jest to nadzieja bezpodstawna.
                                                                                                                          JAN KWAŚNIEWSKI

Warszawa 25.05.1998r.
Chciałabym serdecznie podziękować Panu za to, że zechciał się Pan podzielić z nami swoją wiedzą. Nareszcie mam pana książkę „Dieta optymalna”. Wywarła na mnie ogromne wrażenie. Dobre i złe. Złe dotyczy głównie naszych polityków. Jakimi muszą być egoistami i głupcami skoro własne korzyści są dla nich ważniejsze niż dobro narodu. To samo dotyczy owych „lekarzy”, którzy dawno zapomnieli, co oznacza być lekarzem. Dlaczego nie zdają sobie sprawy z krzywdy, jaką wyrządzają ludziom?
 Jak to jest, że jedni rozumieją, a inni nie? Wiem, że nie sposób opisać wszystkich chorób, które można wstrzymać lub wyeliminować z ludzkiego życia dzięki diecie. Ale bardzo bym chciała dowiedzieć się więcej o osteoporozie. Nie wiem, jakie są jej przyczyny. Pan doktor S. powiedział mi, że wyniki mam wzorowe i żeby dowiedzieć się, co jest przyczyną tak złego stanu kości, proponuje mi zrobienie jeszcze biopsji kości udowej. Pomijam już sprawę wynajęcia sali operacyjnej (oczywiście finanse obciążają tylko mnie), ale trochę mnie to badanie przeraża. Załączam kserokopie moich badań i wyników z ogromną prośbą. Proszę mi powiedzieć, czy ja mogę się wyleczyć dietą, czy już nie. Mam dopiero 44 lata i nie chcę być do końca życia kaleką na wózku.
                                                                                                                  Ewa  K. z Warszawy
   

Wiele razy pisałem, że cały gatunek ludzki jest mocno zdegenerowany, podałem przyczynę tej degradacji i sposób na jej stopniowe usunięcie. To, że „ludzie nie mają żadnego własnego rozumu” (Staszic) spowodowane jest powszechnymi błędami w żywieniu. Zjadanie szkodliwych produktów powoduje, że organizm nie może zapewnić odpowiednich „części zamiennych”
i odpowiedniej energii dla mózgu, co powoduje zawsze patologiczną czynność mózgu. Ludzie mówią, że dobry Bóg podzielił między nich wszystko niesprawiedliwie, za wyjątkiem rozumu, którego każdy ma tyle, ile potrzebuje, że każdy ma swój rozum, który mu w zupełności wystarcza. Tak im się tylko wydaje. Diogenes z Synopy słusznie twierdził, że każde nieszczęście spowodowane jest zawsze brakiem rozumu.
Prof. Julian Aleksandrowicz pisał, że wszystkie choroby spowodowane są patologiczną strukturą i czynnością mózgów ludzkich. Pisał, że ta patologiczna struktura i czynność mózgów ludzkich są spowodowane czynnikami ekologicznymi, czyli zewnętrznymi, a więc możliwymi do usunięcia.
Trzeba tylko wiedzieć, jakie to są czynniki i trzeba je usunąć. Żywienie optymalne usuwa patologiczną strukturę i patologiczną czynność ludzkich mózgów. Lekarze nie są winni, że są takimi, jakimi są. Podobnie jest z politykami. Im się wydaje, że potrafią robić dobrze to, czego się podejmują robić, ale to tylko im się wydaje. Gdyby lekarze znali przyczyny chorób, umieliby im zapobiegać i skutecznie leczyć. Ale nie znają i nie umieją. Zawsze patologiczna czynność mózgów spowodowana każdym innym modelem żywienia od żywienia optymalnego uniemożliwia im zdobycie wiedzy i poznanie prawdy. Hipokrates mówił, że lekarzowi nie wolno odrzucać bez sprawdzania żadnej nowej metody leczenia, która może być skuteczna. Wielu lekarzy już potrafiło zrozumieć to, co napisałem, a stosując żywienie optymalne u siebie i swych rodzin coraz powszechniej zalecają je pacjentom. Większość natomiast nawet nie usiłuje się zapoznać z moją wiedzą i z góry ją odrzuca. Niektórzy nie potrafią tej wiedzy zrozumieć, a większość po prostu nie chce. Są tylko ludźmi, do tego nędznie opłacanymi. Obowiązkiem lekarza jest wyleczyć chorego. W jaki sposób to osiągnie, jest rzeczą obojętną - mówił Hipokrates.
Prawie każdy chory powinien trafić do lekarza tylko raz. Każda następna wizyta dowodzi, że lekarz leczy chorego źle. Oczywiście wyjątki być mogą, bo organizm człowieka jest bardzo skomplikowany i bywają choroby, które wymagają systematycznej opieki i kontroli przez lekarza, ale następne wizyty powinny być wyjątkiem, a nie regułą. Prawie każdy pacjent, który przychodzi do mnie na wizytę, pyta, kiedy ma przyjść następny raz. Zawsze odpowiadam, że jeśli choroby będą ustępowały, a jego stan zdrowia, sprawność i samopoczucie będą się poprawiały, to niech więcej nie przychodzi. Niech omija lekarzy i nie robi sobie żadnych badań. Ponad 90% chorych przychodzi do mnie tylko raz. Około 7% przychodzi tylko po to, aby się pochwalić uzyskanymi rezultatami.
Bywa, że chory na diecie optymalnej czuje się świetnie do czasu aż zbada sobie poziom cukru we krwi czy cholesterolu. Jeśli lekarz postraszy go, że wyniki są nieprawidłowe, dzwoni z pytaniem, co ma robić. Współczesna medycyna nie zna „prawidłowych” poziomów cholesterolu, cukru, czy innych badanych czynników, ponieważ poziomy uważane za prawidłowe, zostały ustalone na podstawie badań ludzi uważanych za zdrowych, których w rodzaju ludzkim nie ma. Oczywiście poza stosującymi żywienie optymalne. Bardzo dużo leków powoduje rozwój miażdżycy, zalecane tłuszcze nienasycone powodują raka, stany zapalne, miażdżycę, starzenie się i inne szkody. Nie trzeba operować kamieni w woreczku żółciowym czy w nerkach, trzeba nie dopuszczać, aby te kamienie w ogóle się pojawiły, a jeśli są, aby się mogły rozpuścić same.
Przy żywieniu optymalnym prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo wynosi 120mg% (+20)., Jeżeli poziom cholesterolu dobrego jest wysoki, a trójglicerydów niski, to ogólny poziom cholesterolu nie ma znaczenia. Gdy cholesterol „zły” jest wysoki, świadczy to u stosujących żywienie optymalne tylko o intensywności przebudowy organizmu. Im bardziej poprzedni model żywienia różnił się od optymalnego, tym większa musi być przebudowa organizmu i tym bardziej może wzrosnąć poziom cholesterolu w początkowych 3-5 miesiącach żywienia optymalnego.
Najdalej od stołu (żywienie optymalne) jest pastwisko ( dieta jarska). Dlatego u jaroszów, którzy przejdą na żywienie optymalne, ogólny poziom cholesterolu może wzrastać wysoko.
   Osteoporoza, o którą pani pyta, jest chorobą, której przy żywieniu optymalnym być nie może. Jeśli jest, to musi się cofnąć. Przyczyną choroby jest brak, lub niedobór kolagenu w diecie i niedobór wartościowych źródeł energii.
Kości składają się z białka. Około 1/3 białka w organizmie - to kolagen. Z niego są zbudowane kości, chrząstki, tętnice, żyły, przewód pokarmowy, skóra.
W rybach kolagenu jest mało. Głównie, dlatego rybacy chorują na stawy, a Japończycy umierają z powodu krwotoków mózgowych spowodowanych stwardnieniem tętnic niemających żadnego związku z miażdżycą. Aby wyleczyć się z osteoporozy, trzeba zwiększyć spożycie produktów zawierających kolagen i inne składniki potrzebne dla zdrowych kości. Trzeba jeść gęste rosoły z kości, mięso od kości, nogi wieprzowe, cielęce, głowiznę, flaczki, skórki ze słoniny. Organizm może odbudować wiele. Nawet zniszczony staw biodrowy, zakwalifikowany do wymiany na staw sztuczny.
                                                                                                                              JAN KWAŚNIEWSKI



       

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.