forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:35:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658494 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dieta Optymalna za granicą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Optymalna za granicą  (Przeczytany 13018 razy)
Blackend
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #20 : 2009-01-25, 10:35:57 »

dlatego u nas w kraju tłuszczu pod dostatkiem,a juz np.Niemcy tez nie jedzą tłuszczu...

czyżby?
Pierwszy lepszy wynik z googla http://tiny.pl/vdws
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #21 : 2009-01-25, 13:03:48 »

A tu sporo ciekawych artykułów prof. Grażyny Cichosz :

http://www.uwm.edu.pl/wnz/v3/?page=76
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #22 : 2009-01-25, 21:31:19 »

nurek skoro można kupić ryby to może tłuszcze rybie są w jakoś mniej przetworzonej formie  i tam dostępne? Ale też radziłabym je nie codziennie bo wiadomo, że ryby kumulują swoje pierwiastki szkodliwe i najlepiej raz masło, raz coś tłustego z ryby, a oliwy z I tłoczenia tez tłuszcz choć roślinny ale z braku innych może byś sprobował?.Sylwia.
Zapisane
wiktor
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #23 : 2009-02-11, 14:14:31 »

Witam serdecznie wszystkich optymalnych na wyspach i nie tylko , jestem tu na tym forum nowy , więc na początek good morning all optimal niutrition people ,sorry za jakieś błedy ale po prostu jeszcze się uczę nowego dla mnie języka , po naszemu witam wszystkich "optymali" na wyspach a szczególnie w Szkocji i w jej stolicy Edynburgu(Edinbra,brzmi po ichniejszemu).
Pozdrawiam też serdecznie wszystkich "optymali" z Poznania z przesympatyczną Panią Prezes OSBO,Zuzanną Rzepecką i Pana Zdzisława Kędzierawskiego,żywieniowego cudotwórcę oraz wszystkich innych. To tytułem wstępu. Informacja ważna na ŻO jestem już 11 rok.,żona 3 lata.
Jestem już tu od 7 mcy i to co na pewno interesuje wszystkich "optymali", to, jak sobie radzę z jadełkiem?
Nie powiem, na poczatku byly kłopoty, ale po paru dniach wszystko się unormowało. Pewnie jest tak ,że tutejsze wyroby do jedzenia dla takich "oryginałów" jak my nie bardzo się nadają, jednak nie taki diabeł straszny....Można zawsze coś co nam odpowiada dostać, nie jest to takie jak w kraju ,jednak nie ma innego wyjścia ,jakoś trzeba sobie radzić. Wyposażeni w wiedzę optymalną nie powinnismy mieć większych kłopotów.
Masło ,jaja, sery, śmietana, smalec(fat),podroby wieprzowe,golonkę,boczek wędzony, żeberka, ryby,oleje i oliwę z oliwek,można dostać wszędzie, ja zaopatruję się w "Morrisonsie" ,"Saitnsburym" ,"Asdzie" i w polskich sklepach, które tu nieźle są zaopatrzone.
Zdrowie jak na razie dopisuje, a to najwazniejsze, reszta przyjdzie sama przy odrobinie chęci do pracy.
O zgrozo przyszlo mi pracować w restauracj i obserwować tutejsze nawyki żywieniowe-koszmar z alei wiązów to mały pikuś przy tm, co się tu wyprawia.Ale o tem , potem.
Pozdrawiam. Very Happy
Zapisane
nurek
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #24 : 2009-02-11, 21:24:06 »

Wiktorze jak czytam to jesteś wielkim szczęściarzem. Szkoci to jednak mądzry ludzie! Wiedzą co jest smaczne, tanie i zdrowe.
Irlandczycy podroby, golonki, ogony (wieprzowe) przerabiają na karmę dla psów. Dla człowieka niestety nic do jedzenia. Można kupić "boczek" z cieniutkimi pasemkami tłuszczu. Słonina śni mi się po nocach. Jedyne czego mają pod dostatkiem to: czipsy, batony, ciastka (pow. 140 % cukru). Nic dziwnego, że po ulicach przetaczają się  STUTONOWE MONSTRA.
Dalej czekam na porady, jak żyć w Irlandii (okolice Dublina). Może jakieś linki do wyspiarskich optymalnych?
pozdrowienia
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #25 : 2009-02-16, 23:10:23 »

Jednak my Polacy zawsze lubilismy sobie tłusciutko zjesc i słyniemy z tego... Razz
dlatego u nas w kraju tłuszczu pod dostatkiem,a juz np.Niemcy tez nie jedzą tłuszczu.No i te kraje na wyspach to juz w ogóle..
tylko wsółczuc optymalnym Shocked Confused

Prawda jest ze Niemcy tluszczu unikaja ale wszedzie mozna kupic. Ja np chodze na targ i kupuje tluste kurczaki gesi kaczki . Co prawda to 3 razy tyle kosztuje co w supermakecie ale tez o 100 razy lepiej smakuje. Przeciez nie jemy duzo i starcza na dlugo.
Jajka ser itd przywozi mi rolnik z sasiedniej wsi do domu. Tak samo ziemniaki. No ale ja mieszkam na Bawarii a Kodar w okregu przemyslowym.
Jarzyny czy owoce czesto kupuje od babuni ktora ma np tylko jedna kobialke z robaczkami itd.
Jak sie szuka zawsze sie cos znajdzie. Mozna nawet kupic mleko od krowy ktora sie pasie na lace. NIby unia zabrania sprzedawac mleko nieprzegotowane ale wszystko mozna. Polak wszyskto potrafi prawda??
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #26 : 2009-02-17, 00:07:34 »

Kodar, Sewero albo ktokolwiek.
Czy moglibyscie mi podac link do forum diety optymalnej po niemiecku. Gdzies sie tu ten link przewinal, ale nie jestem w stanie go odszukac.
Z gory serdeczne dzieki.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #27 : 2009-02-17, 08:52:57 »

Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #28 : 2009-02-17, 08:59:53 »

kangur na stronie hotel colonia w Ustroniu jest mozliwosc poczytania po niemiecku. Kliknij na niemiecka flage.
http://www.hotel-colonia.de/buch/optimalessen.htm
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #29 : 2009-02-17, 22:43:12 »

Forum diety optymalnej po niemiecku tam gdzies jest. Moge poszukac. jezeli jednak chcesz  kogos tym forum przekonac to o ile dobrze pamietam bylo tam bardzo duzo ludzi przeciwnych i to moze odstraszyc.
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #30 : 2009-02-25, 21:56:12 »

Narzekajcie na wyspiarskie jedzenie, ale jest jedna rzecz która mi się tam podobała, mianowićie to że na każdym produkcie jest tabelka z BTW, w Polsce jeszcze dużo produktów tego nie ma :/
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna za granicą
« Odpowiedz #31 : 2009-02-27, 12:13:35 »

Kodar, Sewero albo ktokolwiek.
Czy moglibyscie mi podac link do forum diety optymalnej po niemiecku. Gdzies sie tu ten link przewinal, ale nie jestem w stanie go odszukac.
Z gory serdeczne dzieki.
Very Happy
czy o ten ci chodzi??:
http://www.die-optimalen.de/

Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.