forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-20, 23:17:56

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
567315 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 48 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czy czujecie sie lepsi?
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Czy czujecie sie lepsi?  (Przeczytany 6178 razy)
Uponstar
GoŠ

Email
Czy czujecie sie lepsi?
« : 2007-02-22, 12:25:46 »

Mam takie pytanie - kt├│re dog┼é─Öbnie wbija mi sie w psychike. Nie naleze do skromnisi├│w, lecz czasami czytaj─ůc w─ůtki na tym forum, odnosz─Ö wra┼╝enie (og├│lne), ze jednak czujecie si─Ö lepsi od szarych smiertelnik├│w. Przez to, ze stosujecie DO. Zauwazy┼éem, ze na forum jest bardzo wiele inteligentnych, wr─Öcz b┼éyskotliwych os├│b, kt├│re swoim wywazeniem i "spokojem" a tak┼╝e wiedz─ů merytoryczn─ů - zyska┼éy moj─ů "internetow─ů" sympati─Ö. Naturaln─ů kolej─ů rzeczy jest, ze pewnie robicie b┼éyskotliwe kariery. Lecz czy uwa┼╝acie, ┼╝e na tok waszego zycia - spos├│b komunikacji z innymi, ma wp┼éyw DO? Wiem po sobie, ze czasami to jest dra┼╝ni─ůce - gdy nie by┼éem na diecie i rozmawia┼éem z niekt├│rymi osobami na DO, to s┼éysz─ůc pewne cytaty z ksia┼╝ek doktora Kwasniewskiego, czu┼éem za┼╝enowanie. Wiem, ze na DO albo si─Ö jest albo si─Ö nie jest - lecz czy to znaczy, ze kto nie z nami ten przeciwko nam?. Jak to wygl─ůda z Waszego punktu widzenia? Nie chc─Ö nikogo oczywiscie urazi─ç - to tylko pytanie.
Hana
GoŠ

Email
Odp: Czy czujecie sie lepsi?
« Odpowiedz #1 : 2007-02-22, 13:49:32 »

Wcale nie znaczy, "ze kto nie z nami, to przecuwko nam", a to "nieskromne wrazenie", ze czujemy sie lepsi od "szarych smiertelnikow" nie jwst prawda.
Umiemy radzic sobie w zyciu, niestraszne sa dla nas problemy , umiemy cieszyc sie zyciem, podejmujemy prace nad soba, jestesmy spokojni, opanowani, chlonni wiedzy --i wiele, wiele plusow jest w "naszym" charakterze--(ale-- sa tez wyjatki--jak w zyciu).
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-02-22, 14:01:52 »

M─ůdre pytanie Uponstar. Powiem tylko, ┼╝e wystarczaj─ůco dobrze mi w swej sk├│rze. Nie widz─Ö natomiast ┼╗ADNEGO wp┼éywu ┼╝ywienia optymalnego (u siebie) na interakcje z lud┼║mi i bardziej "zdrowe" postrzeganie rzeczywisto┼Ťci. Dodatkowo, nie uwa┼╝am by spos├│b ┼╝ywienia mia┼é okre┼Ťla─ç w spos├│b fundamentalny cz┼éowieka, dlatego staram si─Ö jak mog─Ö ucieka─ç od okre┼Ťle┼ä typu "optymalny". Nie czuj─Ö si─Ö przynale┼╝ny do jakiej┼Ť grupy ┼╝ywieniowej, uznaj─Ö natomiast ten model pokarmowy za bardzo adekwatny.

Tomek
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-02-22, 15:19:49 »

┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬áM─ůdre pytanie Uponstar. Powiem tylko, ┼╝e wystarczaj─ůco dobrze mi w swej sk├│rze. Nie widz─Ö natomiast ┼╗ADNEGO wp┼éywu ┼╝ywienia optymalnego (u siebie) na interakcje z lud┼║mi i bardziej "zdrowe" postrzeganie rzeczywisto┼Ťci. Dodatkowo, nie uwa┼╝am by spos├│b ┼╝ywienia mia┼é okre┼Ťla─ç w spos├│b fundamentalny cz┼éowieka, dlatego staram si─Ö jak mog─Ö ucieka─ç od okre┼Ťle┼ä typu "optymalny". Nie czuj─Ö si─Ö przynale┼╝ny do jakiej┼Ť grupy ┼╝ywieniowej, uznaj─Ö natomiast ten model pokarmowy za bardzo adekwatny.

Tomek

Witaj Tomek. Ja te┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e dorabianie pewnych teorii do diety, bardziej szkodzi ni┼╝ pomaga. Lecz nie zaprzeczysz, ze ta dieta to co┼Ť wi─Öcej ni┼╝ tylko dieta. To ju┼╝, chc─ůc nie chc─ůc spos├│b ┼╝ycia, prawda? Tworzy si─Ö ma┼ée spo┼éecze┼ästwo optymalnych i nie ma co tego kry─ç. Same okre┼Ťlenie doktora Kwasniewskiego "zywienie korytkowe" jest w pewnym stopniu obra┼║liwe, w ka┼╝dym razie jak us┼éysza┼éem kiedy┼Ť od cz┼éowieka ┼╝ywi─ůcego si─Ö optymalnie, ┼╝e jem "korytkowo" to zareagowa┼éem na to. Chodzi mi tez o to, ze jak najwi─Öcej ludzi powinno wiedzie─ç o diecie, nie mo┼╝e by─ç to dieta w pewnym sensie elitarna, jak to jest teraz. Chyba nie o to chodzi. A je┼╝eli ma by─ç bardziej powszechna to powinna by─ç czytelniejsza.
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-02-22, 15:37:09 »

Uponstar--ten "sposob na zycie" stosowac moze kazdy i jest on wystarczajaco czytelny i prosty , problem tylko w tym, ze nie kazdy chce, --bo trzeba wazyc, liczyc no i najwazniejsze do ninimum ograniczyc weglowodany , a duzo ludzi nie kuma, ze makaron, maka, ryz, kasze itd , itp.  to tez weglowodany.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-02-22, 16:06:21 »

Lecz czy uwa┼╝acie, ┼╝e na tok waszego zycia - spos├│b komunikacji z innymi, ma wp┼éyw DO? Wiem po sobie, ze czasami to jest dra┼╝ni─ůce - gdy nie by┼éem na diecie i rozmawia┼éem z niekt├│rymi osobami na DO, to s┼éysz─ůc pewne cytaty z ksia┼╝ek doktora Kwasniewskiego, czu┼éem za┼╝enowanie. Wiem, ze na DO albo si─Ö jest albo si─Ö nie jest - lecz czy to znaczy, ze kto nie z nami ten przeciwko nam?. Jak to wygl─ůda z Waszego punktu widzenia? Nie chc─Ö nikogo oczywiscie urazi─ç - to tylko pytanie.

U.wiesz, nie mieszkamy na wyspie bezludnej,kontaktujemy sie ze znajomymi  lub mamy najblizszych czl.rodziny,ktorzy nic nie slyszeli i nie chca slyszec o ZO.Polacy to narod gosscinny to dlatego  aby sie nie narazac na glupie usmieszki jestem zmuszona do rezygnowania z kontaktow towarzyskich albo musze  na kazdym kroku ze wzgledu na dzieci przypominac,ze jemy ubogo weglowodanowo nie wspominajac,ze tlusto.Dzieci wracaj  z takich eskapadach przewaznie  i tak z biegunka.
Na poczatku Do uwazalam,ze ludzie  nie opty.a chorzy powinni jak najszybciej zostac skonfrontowani z DO.Trafialam jednak na brak zainteresowania i niechec do mojego innego sposobu odzywiania.
Codziennie musze tlumaczyc mezowi by dzieciom ograniczal owoce, slodycze i maczne prod.Lecz to wcale nie znaczy,ze on jest przeciwko mnie,on po prostu nie umie inaczej.Moja innosc przez stosowanie DIETY J.K. jest czasami uciazliwa jednak  pozostanie  sposobem na dalsze moje zycie. Cool
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-02-22, 16:33:09 »

Kodar - Nie wi┼ä m─Ö┼╝a. Potrafi─Ö go zrozumie─ç Smile Lecz to pewnie si─Ö troszk─Ö na zdrowiu maluch├│w mo┼╝e odbi─ç, wi─Öc tu jest pewnie nast─Öpny pies pogrzebany. Jak to wygl─ůda z punktu widzenia ma┼é┼╝e┼ästw - Opty - Nieopty... bo to te┼╝ w pewnym sensie nawi─ůzuje do tematu.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-02-22, 17:18:53 »

A czy powinno si─Ö "czu─ç lepszym?". Je┼Ťli kto┼Ť tak si─Ö czuje, to znaczy, ┼╝e jest zakompleksion─ů osob─ů, bo musi por├│wna─ç si─Ö z innymi. Je┼Ťli musi si─Ö por├│wnywa─ç z innymi, to nie zna swojej warto┼Ťci, wi─Öc jak mo┼╝e "czu─ç si─Ö lepszym"? Rolling Eyes Wink. Lepszym mo┼╝na by─ç┬á Very Happy .
Gdy jest si─Ö lepszym i "pokona" gorszego, nie ma w tym ┼╝adnego powodu do dumy, cho─ç "kibice" uwielbjaj─ů tylko "zwyci─Özc├│w". Confused Very Happy
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-02-22, 17:47:15 »

A czy powinno si─Ö "czu─ç lepszym?". Je┼Ťli kto┼Ť tak si─Ö czuje, to znaczy, ┼╝e jest "zakompleksion─ů osob─ů", bo musi por├│wna─ç si─Ö z innymi. Je┼Ťli musi si─Ö por├│wnywa─ç z innymi, to nie zna swojej warto┼Ťci, wi─Öc jak mo┼╝e "czu─ç si─Ö lepszym"? Rolling Eyes Wink. Lepszym mo┼╝na by─ç┬á Very Happy .
Gdy jest si─Ö lepszym i "pokona" gorszego, nie ma w tym ┼╝adnego powodu do dumy, cho─ç "kibice" uwielbjaj─ů tylko "zwyci─Özc├│w". Confused Very Happy

To bardzo proste i za razem obiektywne - kiedy ten temat jest bardzo subiektywny. Z drugiej strony jak mo┼╝na poznac w┼éasn─ů warto┼Ť─ç nie por├│wnuj─ůc si─Ö z innymi (nikt nie rodzi si─Ö z poczuciem w┼éasnej warto┼Ťci)?
Pokonanie silniejszego to jest pow├│d do dumy, tylko: Sk─ůd wiadomo, ze jst si─Ö s┼éabszym skoro si─Ö nie por├│wnuje. a skoro si─Ö pokona silniejszego to czy nie jest on s┼éabszy, wtedy nawet pokonanie silniejszego (s┼éabszego ) to nie pow├│d do dumy? Nast─Öpna teza. Gdy jaki┼Ť naukowiec dostaje nagrod─Ö Nobla, to czy jest on lepszy? czy gorszy? Czy por├│wnuje si─Ö jego osi─ůgni─Öcia, czy jego osob─Ö. a skoro por├│wnuje si─Ö tylko jego osi─ůgni─Öcia, to czy on, jako osoba, nie dokona┼é tych osi─ůgni─Ö─ç? Wi─Öc czy nie por├│wnuje si─Ö osoby? I zak┼éadaj─ůc Tw├│j tok rozumowania ten naukowiec powinien czu─ç si─Ö gorszy, bo pokona┼é s┼éabszych, a nawet je┼╝eli pokona┼é silniejszych to i tak s┼éabszych.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-02-22, 18:00:23 »

Masowe wmawianie, ┼╝e najwa┼╝niejszy w ┼╝yciu jest "wy┼Ťcig szczur├│w"... Niech szczury gnaj─ů Cool
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-02-22, 18:16:42 »

Masowe wmawianie, ┼╝e najwa┼╝niejszy w ┼╝yciu jest "wy┼Ťcig szczur├│w"... Niech szczury gnaj─ů Cool

W zyciu nie jest najwazniejszy "wy┼Ťcig szczur├│w" - najwa┼╝niejsze (jedno z najwazniejszych) to byc cz┼éowiekiem szcz─Ö┼Ťliwym. Trzeba mie─ç dystans, lecz i ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, ze ┼Ťwiat p─Ödzi do przodu. Mozna napisa─ç, "niech szczury biegn─ů", lecz gdy samemu si─Ö stoi w miejscu lub cofa to i tak si┼é─ů rzeczy, chc─ůc czy nie chc─ůc bierze si─Ö w nim udzia┼é. Poza tym, zawsze jest potrzebny punkt odniesienia. Tak powiedzia┼é m├│j kole┼╝ka ze szkolnej ┼éawy, jak go zapyta┼éem jak to robi, ze zawsze uceluje z "plujki" ty┼éek naszej pani od fizyki. Wi─Öc ka┼╝dy por├│wnuje siebie, innych i og├│lnie wszystko, bo inaczej si─Ö nie da. Ja te┼╝ bym chcia┼é by "┼Ťwiat da┼é mi spok├│j" lecz si─Ö skubaniec nie chce odemnie odczepi─ç Smile
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-02-22, 18:46:21 »

...a skoro się pokona silniejszego to czy nie jest on słabszy...

Je┼Ťli pokona si─Ö silniejszego, to znaczy, ┼╝e rozum s┼éabszego nie zawi├│d┼é, a dufno┼Ť─ç i lekcewa┼╝enie przeciwnika -zgubi┼éa g┼éupca Cool
sabina
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-02-22, 19:31:55 »

punkt odniesienia

Punkt odniesienia zale┼╝y od punktu siedzenia?
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-02-22, 20:10:52 »

Mam takie pytanie - kt├│re dog┼é─Öbnie wbija mi sie w psychike. Nie naleze do skromnisi├│w, lecz czasami czytaj─ůc w─ůtki na tym forum, odnosz─Ö wra┼╝enie (og├│lne), ze jednak czujecie si─Ö lepsi od szarych smiertelnik├│w.
 Przez to, ze stosujecie DO. Zauwazy┼éem, ze na forum jest bardzo wiele inteligentnych, wr─Öcz b┼éyskotliwych os├│b, kt├│re swoim wywazeniem i "spokojem" a tak┼╝e wiedz─ů merytoryczn─ů - zyska┼éy moj─ů "internetow─ů" sympati─Ö. Naturaln─ů kolej─ů rzeczy jest, ze pewnie robicie b┼éyskotliwe kariery. Lecz czy uwa┼╝acie, ┼╝e na tok waszego zycia - spos├│b komunikacji z innymi, ma wp┼éyw DO? Wiem po sobie, ze czasami to jest dra┼╝ni─ůce - gdy nie by┼éem na diecie i rozmawia┼éem z niekt├│rymi osobami na DO, to s┼éysz─ůc pewne cytaty z ksia┼╝ek doktora Kwasniewskiego, czu┼éem za┼╝enowanie. Wiem, ze na DO albo si─Ö jest albo si─Ö nie jest - lecz czy to znaczy, ze kto nie z nami ten przeciwko nam?. Jak to wygl─ůda z Waszego punktu widzenia? Nie chc─Ö nikogo oczywiscie urazi─ç - to tylko pytanie.

Mimo, że nie nalezysz do skromnisiów, to czujesz się gorszy od Forumowiczów i to na tyle, że wbija się to Tobie głęboko w psychikę. Czy wysnułam prawidłowy wniosek?
Zauwa┼╝ fundamentaln─ů prawd─Ö – przede wszystkim ka┼╝dy z nas jest inny, tak to urz─ůdzi┼éa Przyroda. I jak tu si─Ö por├│wnywa─ç? Aby si─Ö niezagubi─ç, to przede wszystkim nale┼╝y czu─ç sie sob─ů i by─ç sob─ů.
Ja nie czuj─Ö si─Ö lepsza, a szcz─Ösliwsza ( por├│wnuj─Ö siebie do siebie z okresu kiedy jeszcze nie zna┼éam DO) i wsp├│┼éczuj─Ö ,jak nazywasz szarym ┼Ťmiertelnikom, ┼╝e nie by┼éo im dane jeszcze zrozumie─ç i zastosowa─ç Diety Optymalnej.

Forma Twoich pyta┼ä wskazuje na jeszcze nieoptymalny spos├│b my┼Ťlenia, np. " Kto nie z nami, to przeciwko nam".
"┼╗yj samemu i pozw├│l ┼╝y─ç drugiemu".
 Z optymalnym pozdrowieniem┬á Zofia

Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-02-22, 20:21:07 »

W zyciu nie jest najwazniejszy "wy┼Ťcig szczur├│w" - najwa┼╝niejsze (jedno z najwazniejszych) to byc cz┼éowiekiem szcz─Ö┼Ťliwym.

┼Üwi─Öta prawda, tylko nieliczni jeszcze wiedz─ů "jak ten cel osiagn─ů─ç".
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-02-22, 23:50:50 »

Mam takie pytanie - kt├│re dog┼é─Öbnie wbija mi sie w psychike. Nie naleze do skromnisi├│w, lecz czasami czytaj─ůc w─ůtki na tym forum, odnosz─Ö wra┼╝enie (og├│lne), ze jednak czujecie si─Ö lepsi od szarych smiertelnik├│w.
 Przez to, ze stosujecie DO. Zauwazy┼éem, ze na forum jest bardzo wiele inteligentnych, wr─Öcz b┼éyskotliwych os├│b, kt├│re swoim wywazeniem i "spokojem" a tak┼╝e wiedz─ů merytoryczn─ů - zyska┼éy moj─ů "internetow─ů" sympati─Ö. Naturaln─ů kolej─ů rzeczy jest, ze pewnie robicie b┼éyskotliwe kariery. Lecz czy uwa┼╝acie, ┼╝e na tok waszego zycia - spos├│b komunikacji z innymi, ma wp┼éyw DO? Wiem po sobie, ze czasami to jest dra┼╝ni─ůce - gdy nie by┼éem na diecie i rozmawia┼éem z niekt├│rymi osobami na DO, to s┼éysz─ůc pewne cytaty z ksia┼╝ek doktora Kwasniewskiego, czu┼éem za┼╝enowanie. Wiem, ze na DO albo si─Ö jest albo si─Ö nie jest - lecz czy to znaczy, ze kto nie z nami ten przeciwko nam?. Jak to wygl─ůda z Waszego punktu widzenia? Nie chc─Ö nikogo oczywiscie urazi─ç - to tylko pytanie.

Mimo, że nie nalezysz do skromnisiów, to czujesz się gorszy od Forumowiczów i to na tyle, że wbija się to Tobie głęboko w psychikę. Czy wysnułam prawidłowy wniosek?
Zauwa┼╝ fundamentaln─ů prawd─Ö – przede wszystkim ka┼╝dy z nas jest inny, tak to urz─ůdzi┼éa Przyroda. I jak tu si─Ö por├│wnywa─ç? Aby si─Ö niezagubi─ç, to przede wszystkim nale┼╝y czu─ç sie sob─ů i by─ç sob─ů.

Nie czuj─Ö si─Ö gorszy Smile Sk─ůd taka my┼Ťl daleko idaca?

Ja nie czuj─Ö si─Ö lepsza, a szcz─Ösliwsza ( por├│wnuj─Ö siebie do siebie z okresu kiedy jeszcze nie zna┼éam DO) i wsp├│┼éczuj─Ö ,jak nazywasz szarym ┼Ťmiertelnikom, ┼╝e nie by┼éo im dane jeszcze zrozumie─ç i zastosowa─ç Diety Optymalnej.

O to mniej wi─Öcej mi chodzi w tym pytani - rozumiem, ze to by┼éa Twoja odpowied┼║. Wspo┼éczujesz im, wi─Öc jednak si─Ö porownujesz - inaczej skad by┼Ť wiedziala, ┼╝e jest Ci lepiej a im gorzej? tylko na podstawie obserwacji siebie? Wtedy by┼Ť nie zuwa┼╝y┼éa, bo jak sama napisala┼Ť - ka┼╝dy jest inny
Forma Twoich pyta┼ä wskazuje na jeszcze nieoptymalny spos├│b my┼Ťlenia, np. " Kto nie z nami, to przeciwko nam".
"┼╗yj samemu i pozw├│l ┼╝y─ç drugiemu".
 Z optymalnym pozdrowieniem┬á Zofia

Co to jest optymalny i nieoptymalny tok myslenia?

Z Pozdrowieniami

Szymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-02-23, 00:16:47 »

"Nic nie przyniesie wi─Ökszej korzy┼Ťci ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwi─Ökszy szans na przetrwanie ┼╝ycia na Ziemi w tak du┼╝ym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetaria┼äskiej."

Tak troche off-topic, ale nie do konca. Zgadnijcie, kto to powiedzial. Istnieje du┼╝e prawdopodobie┼ästwo, ┼╝e ten cz┼éowiek by┼é cz┼éowiekiem (by nawi─ůza─ç do g┼é├│wnego w─ůtku), a mo┼╝e nawet czu┼é si─Ö lepszy.... Tradycyjnie, komisja nie przewiduje ┼╝adnych nagr├│d, a wprost przeciwnie, ch─Ötnie sama przyj─Ö┼éaby jakie┼Ť formy wdzi─Öczno┼Ťci za tak b┼éyskotliwy konkurs... Wink
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-02-23, 12:38:19 »

Nie wiem, co┼Ť mnie sie ko┼éacze pod czaszk─ů, ┼╝e to by┼é Albert E. lub Leonardo da V. - wi─Öc teraz w og├│lnowszech┼Ťwiatowym referendum zdecydujmy, skre┼Ťlaj─ůc jednego z pan├│w.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-02-23, 13:23:26 »

Nie wolno nikogo skre┼Ťla─ç - je┼Ťli szczerze radzi innym. Byle tylko nie zmusza┼é na si┼é─Ö Very Happy
Szymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-02-23, 14:25:10 »

Brawo Uponstar. To był Albert E.
Wniosek z ca┼éej zabawy. Ludzie nadprzeci─Ötni wyst─Öpuj─ů w ka┼╝dej grupie (┼╝ywieniowej), cho─ç mo┼╝liwe, ┼╝e szansa spotkania takiego osobnika by─ç mo┼╝e w jednej b─ůd┼║ drugiej grupie jest mniejsza lub wi─Öksza.
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.