forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:28:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego  (Przeczytany 13211 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« : 2015-06-25, 17:57:22 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #1 : 2015-06-25, 18:02:46 »

Mnie błona bębenkowa odrasta, podobno to niespotykane, laryngolodzy z Kajetan się podniecają strasznie. Very Happy
Ale skąd mnie wiedzieć czy jestem "na Kwaśniewskim", kiedy nie liczę i cukru porannego nie mierzę, na paski nie sikam i martwe ciągi robię? Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #2 : 2015-06-25, 18:12:36 »

Mnie błona bębenkowa odrasta, podobno to niespotykane, laryngolodzy z Kajetan się podniecają strasznie. Very Happy
Ale skąd mnie wiedzieć czy jestem "na Kwaśniewskim", kiedy nie liczę i cukru porannego nie mierzę, na paski nie sikam i martwe ciągi robię? Wink



Może laryngolodzy z Kajetan wiedzą?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #3 : 2015-06-25, 18:19:22 »

 Very Happy
Nie pisnąłem słówka.

Podobno czasem się zdarza, że błona bębenkowa zarasta, ale to zwykle u dzieci i nie tak duże perforacje.
Ale u mnie jest o tyle śmiesznie, że na tę starą membranę narasta nowa i się do niej przykleja.
Nie za bardzo widzę na tych kamerkach o co chodzi, ale na razie jestem cierpliwy i jeżdżę co miesiąc na kontrolę, choć mi szumi w tym uchu denerwująco.
Jak stracę cierpliwość poproszę o rekonstrukcję. Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #4 : 2015-06-25, 18:21:08 »

Może prądy selektywne by wspomogły?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #5 : 2015-06-25, 18:22:50 »

A kogo o to zapytać? Confused
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #6 : 2015-06-25, 18:49:48 »

Może Panią Suchowiecką w Ciechocinku?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #7 : 2015-06-25, 18:56:58 »

Dzięki. Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #8 : 2015-06-25, 18:59:59 »

Smile 
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #9 : 2015-06-25, 20:17:35 »

Mnie błona bębenkowa odrasta, podobno to niespotykane, laryngolodzy z Kajetan się podniecają strasznie. Very Happy
Ja gram w pilke, wlasnie zakonczylismy sezon orlikowy i nawet pare wejsc w kolano juz mnie nie skosilo.
Wg nauki nie powinienem w ogole biegac
Zapisane

Work Buy Consume Die
Helena
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #10 : 2015-06-25, 21:03:37 »

Very Happy
Podobno czasem się zdarza, że błona bębenkowa zarasta, ale to zwykle u dzieci i nie tak duże perforacje.
Ale u mnie jest o tyle śmiesznie, że na tę starą membranę narasta nowa i się do niej przykleja.
Nie za bardzo widzę na tych kamerkach o co chodzi, ale na razie jestem cierpliwy i jeżdżę co miesiąc na kontrolę, choć mi szumi w tym uchu denerwująco.
Jak stracę cierpliwość poproszę o rekonstrukcję. Very Happy
Mógłbyś zdradzić tajemnicę skąd się wzięła ta perforacja?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #11 : 2015-06-26, 08:43:33 »

Ze źle poprowadzonego zapalenia przewodu słuchowego zewnętrznego.
Naskórek, który się tam złuszczał w dużych ilościach, został "przyprasowany" przez puchnące tkanki, do błony Schrapnela i powstała odleżyna, a z niej perforacja.
Prawdopodobnie podczas głębokiego nurkowania w jeziorze złapałem jakąś wredną bakterię i wtłoczyłem ją sobie pod ciśnieniem.
A ucho to mam osłabione od dziecka przez częste zapalenia w młodym wieku.  Sad
Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #12 : 2015-06-26, 19:37:34 »

Ale u mnie jest o tyle śmiesznie, że na tę starą membranę narasta nowa i się do niej przykleja.
To pewnie przez znajomości jakie zawarłeś z płazami.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #13 : 2015-06-26, 20:28:41 »

Kiepsko odżywiony aksolotl też ma upośledzoną regenerację. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #14 : 2015-07-10, 11:41:49 »

 Shocked
Cytuj
Unikanie słodyczy rzeczywiście może nam wyjść jedynie na zdrowie, ale drastyczne wyeliminowanie węglowodanów w szybkim czasie może tylko zaszkodzić. Sprawdźcie, dlaczego dieta bezwęglowodanowa to kit, a nie hit!
Stworzona 43 lata temu dieta bezwęglowodanowa początkowo dedykowana była cukrzykom, ale kilka lat temu zyskała szerszy rozgłos m.in. dzięki bardzo popularnym dietom Dukana i Kwaśniewskiego. Dlaczego jej skuteczność to tylko pozory?
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/dieta-bezweglowodanowa-to-mit/hhqgys
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #15 : 2015-07-10, 12:21:43 »

Artykuł powstał we współpracy z firmą Makaron


artykuł napisał  oszust  , który nawet nie podpisał się , który nawet nie ma poglądów  Smile



Cytuj
Podstawą piramidy zdrowego odżywiania powinny być pełnoziarniste produkty zbożowe


dziękuję, już skorzystałem kiedyś , popatrzę jak Ty  się delektujesz  Wink


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #16 : 2015-07-10, 12:23:47 »

Shocked
Cytuj
Unikanie słodyczy rzeczywiście może nam wyjść jedynie na zdrowie, ale drastyczne wyeliminowanie węglowodanów w szybkim czasie może tylko zaszkodzić. Sprawdźcie, dlaczego dieta bezwęglowodanowa to kit, a nie hit!
Stworzona 43 lata temu dieta bezwęglowodanowa początkowo dedykowana była cukrzykom, ale kilka lat temu zyskała szerszy rozgłos m.in. dzięki bardzo popularnym dietom Dukana i Kwaśniewskiego. Dlaczego jej skuteczność to tylko pozory?
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/dieta-bezweglowodanowa-to-mit/hhqgys

Artykuł powstał we współpracy z firmą Czanieckie Makarony. Laughing

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #17 : 2015-07-10, 12:24:42 »

Artykuł powstał we współpracy z firmą Makaron


artykuł napisał  oszust  , który nawet nie podpisał się , który nawet nie ma poglądów  Smile



Cytuj
Podstawą piramidy zdrowego odżywiania powinny być pełnoziarniste produkty zbożowe


dziękuję, już skorzystałem kiedyś , popatrzę jak Ty  się delektujesz  Wink




Prawie razem wysłaliśmy podobny komentarz... Rolling Eyes Very Happy
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #18 : 2015-07-10, 14:09:26 »

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/dieta-bezweglowodanowa-to-mit/hhqgys
vs
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/60-dni-na-zdrowej-diecie-eksperyment-ktory-zmieni-wasze-myslenie-o-cukrze/phgrjt
Cytuj
Poszukiwałem czegoś, co przyciągnie uwagę widzów. Pomysł przyszedł mi do głowy podczas zakupów w osiedlowym supermarkecie, gdy po uważnym przeanalizowaniu kilku etykiet  dowiedziałem się m.in., że porcja sosu barbecue, hoisin i słodkiego tajskiego sosu chilli zawiera więcej cukru, niż porcja sosu czekoladowego. A gdyby tak te 40 łyżeczek cukru spożywać w postaci produktów, które ludzie uważają za zdrowe, zwykle nie mając pojęcia ile zawierają cukru?

Wychodząc z tego założenia ustaliłem zasady mojego eksperymentu. Postanowiłem przez 60 dni utrzymywać dokładnie ten sam poziom aktywności fizycznej i dostarczać organizmowi tyle samo kalorii, co do tej pory, nie jeść czekolady, lodów, ciastek i nie pić słodkich napojów gazowanych, a spożywać wyłącznie produkty uważane za zdrowe. Dzienną normę 40 łyżeczek cukru realizowałem w postaci „cukru ukrytego”, obecnego w produktach takich jak niskotłuszczowy jogurt naturalny, płatki śniadaniowe, batoniki muesli, soki, napoje dla sportowców i przyprawy.

Żaden z ekspertów monitorujących mój stan zdrowia tak naprawdę nie wiedział, jakiego efektu oczekiwać, dlatego w pierwszych tygodniach mój film miał bardzo mały budżet. Zawsze mogło się okazać, że to szalone zajadanie się cukrem do niczego nie prowadzi.

Muszę przyznać, że zainteresowanie wyraźnie wzrosło, gdy okazało się, że w zaledwie 12 dni przytyłem o trzy kilogramy. Dzwonek na alarm odezwał się, gdy po 18 dniach zauważono u mnie początki stłuszczenia wątroby. Pamiętam, jak po otrzymaniu wyników badania, zadzwoniłem do producenta filmu, by go o tym poinformować. W słuchawce usłyszałem okrzyk zachwytu i słowa: „Fantastycznie! No to mamy film!”. Cóż, producenci raczej nie wpisują sobie współczucia do CV.

I tak projekt wszedł w nową fazę. Media ostrzegały przed fruktozą, cukrem prostym stosowanym na szeroką skalę w przemyśle spożywczym, który ulega metabolizmowi w wątrobie, zamieniając się w tłuszcz (dziś co czwarty mieszkaniec Zachodu cierpi na niealkoholowe stłuszczenie wątroby). Ja zniszczyłem wątrobę w zaledwie trzy tygodnie.

Pod koniec eksperymentu ważyłem o 8,5 kg więcej, a w pasie przybyło mi 10 cm tkanki tłuszczowej. Lekarze stwierdzili u mnie początki cukrzycy typu II i zwiększone ryzyko choroby serca. Ja sam zauważyłem, że oprócz niebezpiecznej opony na brzuchu, nowa dieta wyraźnie wpływała na mój nastrój i funkcje poznawcze (ten aspekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem w kręgach akademickich).

Eksperyment pozwolił mi zajrzeć za kulisy branży spożywczej, a zwłaszcza cukrowej. Dowiedziałem się, że każdy z nas ma tzw. „bliss point”, czyli poziom idealnego nasycenia cukrem, wywołujący poczucie satysfakcji i wzbudzający chęć dalszej konsumpcji. Odkryłem jak manipuluje się faktami naukowymi, by chronić gigantyczne zyski z cukru. Widziałem straszliwy wpływ cukru na naszą rdzenną kulturę australijską. Dziś wiem, że cukier pobudza ten sam ośrodek nagrody w mózgu, co nikotyna, kokaina i seks. Już sam widok wywołuje reakcje w naszym organizmie.

Mój film („That Sugar Film”) i książka („That Sugar Book”), dostępne w Australii od trzech miesięcy, wzbudziły spore zainteresowanie. Film szybko stał się najbardziej dochodową produkcją dokumentalną w historii naszej kinematografii, kina wciąż są pełne dzieci - ten aspekt cieszy mnie najbardziej. W oparciu o film i książkę powstał nawet program edukacyjny, który już jest wdrażany w naszych szkołach.

Moim celem było nakręcenie zabawnego filmu dla całej rodziny. Jest w nim mnóstwo animacji, efekty specjalne, pojawiają się znani goście, jak choćby brytyjski komik Stephen Fry. Nawet ci, którzy zazwyczaj nie oglądają dokumentów o odżywianiu, znajdą tu coś dla siebie.

O właśnie o to chodzi: myślę, że prawdę o cukrze poznało już wielu mieszkańców bogatych przedmieść na całym świecie. Naszym zamiarem było dotarcie do ludzi, którzy najbardziej jej potrzebują. Cieszymy się, że widzowie są tak otwarci na nasz przekaz, którym chcemy podzielić się z całym światem.

Przekaz? Jedzcie prawdziwe jedzenie!
Cool
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Uratowało mnie żywienie dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #19 : 2015-08-14, 22:22:09 »

A obejrzałam sobie. W sumie dla nas nic nowego ale mogliby to puszczać zamiast M jak miłość...
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 21 zapytaniami.