forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:30:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Niemowlę a żywienie optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niemowlę a żywienie optymalne  (Przeczytany 18093 razy)
betan
Go


Email
Niemowlę a żywienie optymalne
« : 2007-02-22, 16:00:30 »

Moje dziecko ma w tej chwili skończone 9 miesięcy. Ma tzw. skazę białkową. Ja ze względu na to,że karmię piersią muszę unikać mleka oraz jego przetworów. Chciałabym jednak przejść na żywienie optymalne. A przecież opiera się ono w dużej mierze na tłuszczu i białku zawartym w serach i mleku. chciałabym też wiedzieć jakie produkty może zjadać moje dziecko. Podstawą jadłospisu niemowlęcia są przecież kasze i ryże, wykluczone w jadłospisie optymalnego.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #1 : 2007-02-22, 16:30:38 »

Cytuj
Ja ze względu na to,że karmię piersią muszę unikać mleka oraz jego przetworów

Wybieraj wtedy tylko te prod.,ktore w swym skladzie nie zawieraja takowych.Na Forum jest duzo takich przepisow,lub w Ksiazce Kucharskiej J.K lub na str.www.dr-kwasniewski.pl
Kartofle w optymalnej ilosci, wszystkie warzywa malo cukrowe,rosoly,zoltka,podroby ,pasztety,galaretki miesne,flaki wolowe,gotowana lub smazona karkowka,schab,kurczak,kaczka,ges.Pieczony boczek i smalec.Wybor jest naprawde duzy.Trzeba wyeliminowac wszelkie prod.maczne,ryz,inne kasze, oprocz gryczanej.Polecam ksiazki J.Kwasniewskiego oraz lekarki Ewy Witoszek. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #2 : 2007-02-22, 19:54:57 »

Kodar - dziękuję  Very Happy .
Matka karmiąca: słonina i wzsystkie wymienione produkty przez Kodar, plus jak tolerujesz to ryby i owoce morza, cielecinę, wołowinę, jak masz czas poszukiwać jest też baranina/jagnięcina - super ubogoalergiczne mięso, dziczyzna. Najprostsze dania to: placki ziemniaczane dra Kwaśniewskiego (BEZ MĄKI PSZENNEJ), zupy, lecza, warzywo z oliwą z oliwek (bo czasem nie pasuje ze smalcem), warzywa w ogóle są jadalne na tej diecie. Może być nieco owoca jak Cię do nich ciągnie. Czekolada gorzka często wywołuje kolki lub nasilenie skazy u dziecka karmionego piersią. Trzeba sprawdzić. To co zjesz "wyrzuca" sie na skórze karmionego dziecka za ok 6-8 godzin, czasem wcześniej, czasem później. Siemię lniane, migdały, słonecznik też mogą być posiłkiem.
Niemowlę (dziecko do roku):T- wbrew pozorom może jadać smalec se słoniny, choć często niemowlaki tego nie chcą, oliwa z oliwek jest bezpiecznym tłuszczem, żółtko - trzeba sprawdzić i napisać, można olej z pestek winogron. NAJLEPSZY jest łój barani - tylko w Polsce go nigdzie nie widziałam więc nie ma co wydziwiac.
B-wieprzowina, wołowina, cielęcina, dziczyzna, BARANINA, jajko, drób, królik. Moja córka wtym wieku życzyła sobie migdały, słonecznik (siekałam na drobno prażony) i bób (kupowałam mrożony). Nie gardziła fasolką szparagową gotowaną polaną oliwą z oliwek.
W- ziemniaki, pomidory, kasza gryczana, kisiel, WARZYWA. Są różne opcje: uczyć i nie uczyć smaku owoców. Wg mnie jak się zabroni - to samo zerwie jabłko (coś mi to przypomina sytuację z raju    Surprised ) i spróbuje. A nawet nadużyje, wiec jestem za pokazywaniem dziecku smaku owoców. By wiedziało czeko unikać w życiu dorosłym  Very Happy. Żartuję. Najważniejsza jest ZDROWA NA GŁOWĘ MATKA, ŻEBY NIE DAŁA SIĘ ZWARIOWAĆ. Ma przecież wychowywać dziecko aż do pełnoletności i pokazywać Mu Świat. Zatem zdrowa matka pokazuje dziecku zdrowy świat itd.
Jakby co to pisz. Tu wszyscy wiedzą dużo i jedzeniu i nie tylko  Very Happy
Zapisane
betan
Go


Email
Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #3 : 2007-02-23, 13:10:04 »

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
I jeszcze jedno Czy dieta tak małego dziecka może zawierać nieco więcej węglowodanów niż dieta dorosłego, czy konieczne jest liczenie proporcji B:T:W. Muszę przyznać, że liczenie tych proporcji nie leży do przyjemnych czynności a i jest czasochonnne. Może jednak na początku bywa konieczne, by nabrać dobrych nawyków.
Zapisane
adax
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #4 : 2007-02-23, 15:30:09 »

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet musi (policz ile W miałby otrzymywać taki osesek - a jak traktować mleko matki, przecież jest tam sporo głukozy i jak liczyć to czy nie?)

Ważne żeby nie przeginać, my naszego malca karmiliśmy (i karmimy) zupką/przecierem z cielęciny (na rosole wołowym) z dodatkiem gotowanej marchwi i ziemniaka. Ziemniaka dodajemy tylko do jednego posiłku, nadmiar W zaobserwujesz jak dziecko zacznie szybko tyć, ew. niedobór może spowodować spowolnienie przybierania i wzrostu.
Ponadto nasza pociecha zajada się jajecznicą (gł. żółtka) na maśle ale w twoim przypadku tylko masło klarowane wchodzi w grę, szynką (ale swojską nie kupną), wędzoną słoniną (drobne paseczki) oraz kaszanką (ale z pewnego źródła!)

Ryby wypluwa, warzywa także. Z owoców lubi jabłko i banana (ale zjada tylko dwa trzy kęsy i więcej nie chce - no  chyba że z kwaśną śmietaną - ale twoje dziecko ma skazę więc śmietana odpada) 

Nie kupuj kaszek i zupek (Gerbera itp.) przeczytaj i zobacz jakie składniki odżywcze tam się znajdują - prawie zawsze ok 80% to W (węglowodany).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #5 : 2007-02-23, 16:14:27 »

Cytuj
w twoim przypadku tylko masło klarowane wchodzi w grę       


Z tego co zdolalam sie zorientowac maslo klarowane nadal uczula.

I
Cytuj
jeszcze jedno Czy dieta tak małego dziecka może zawierać nieco więcej węglowodanów niż dieta dorosłego, czy konieczne jest liczenie proporcji B:T:W. Muszę przyznać, że liczenie tych proporcji nie leży do przyjemnych czynności a i jest czasochonnne. Może jednak na początku bywa konieczne, by nabrać dobrych nawyków

Jak dziecko dostanie bialko i tluszcz i bedzie mialo podane weglowodany, to   iloscic tych ostatnich samo sobie dobierze..Tylko w takim przypadku bialko i wegle nie moga byc wymieszyne razem na papke. Smile


 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #6 : 2007-02-24, 21:08:13 »

Przychylam się do dwóch powyższych postów....  Smile.
Do roku postępuje się bardzo ostrożnie (obserwuje się) z wszystkimi produktami mlecznymi (nawet modyfikowanymi). Rotowanie (co 4-7 dni) - pozwala "znaleźć" czy szkodzą. Zmiany w pierwszym miesiącu są - po takiej samej dawce produktu powtarzalne (potem powoli wygasają).
Występują po takim samym okresie czasu od podanego produktu mlecznego. Objawy skórne : 0,5 - 8 godzin.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #7 : 2015-04-17, 20:44:05 »



oliwa z oliwek jest bezpiecznym tłuszczem, żółtko - trzeba sprawdzić i napisać, można olej z pestek winogron
  Very Happy

smacznego !

inspekcja sanitarna wydała także ostrzeżenie dotyczące "Oliwy z wytłoków z oliwek GOCCIA D'ORO" sprzedawanej w sklepach sieci "Tesco" w litrowych opakowaniach. Ostrzeżenie dotyczy jednej partii tego produktu, o numerze L.056/14 311, której data minimalnej trwałości została ustalona na listopad 2016 r.

Jak informuje PIS oliwa nie powinna być spożywana ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu sumy benzo(a)pirenu, benz(a)antracenu, benzo(b)fluorantenu i chryzenu. Inspekcja sanitarna zaleca osobom, które kupiły oliwę, by zaprzestały jej spożywania i oddały ją do miejsca zakupu lub zniszczyły.

Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #8 : 2015-04-17, 21:43:21 »

Szanowny Panie Z
Synopy!

Dzięki za czujność.

Jest powyżej wyraźnie napisane "oliwa z oliwek",
a nie "oliwa z wytłoków".

Z oliwek najpierw mechanicznie się wyciska oliwę i powstaje oliwa z oliwek i wytłoki.
I to należy kupować.

Wytłoki można następnie przepłukać rozpuszczalnikiem chemicznym i z tego co się otrzyma odparować rozpuszczalnik chemiczny i to co zostanie po odparowaniu to jest właśnie "oliwa z wytłoków".
I sprzedawać centusiom, którym wszystko jedno.

Aż zrobiłem zdjęcie butelce z własnej szafki
(dobrze, że płaska z każdej strony),
warto (choć nie ma obowiązku) czytać co się kupuje.

http://s15.postimg.org/wl1sfthrf/image.jpg


 Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #9 : 2015-04-18, 10:14:43 »

Szanowny Panie Z
Synopy!

Dzięki za czujność.

Jest powyżej wyraźnie napisane "oliwa z oliwek",
a nie "oliwa z wytłoków".

Z oliwek najpierw mechanicznie się wyciska oliwę i powstaje oliwa z oliwek i wytłoki.
I to należy kupować.

Wytłoki można następnie przepłukać rozpuszczalnikiem chemicznym i z tego co się otrzyma odparować rozpuszczalnik chemiczny i to co zostanie po odparowaniu to jest właśnie "oliwa z wytłoków".
I sprzedawać centusiom, którym wszystko jedno.

Aż zrobiłem zdjęcie butelce z własnej szafki
(dobrze, że płaska z każdej strony),
warto (choć nie ma obowiązku) czytać co się kupuje.

http://s15.postimg.org/wl1sfthrf/image.jpg


 Cool


Panie Adamie.

Czytałem, że biznes fałszowania oliwy z oliwek przez mafię  daje im większe dochody aniżeli narkobiznes. Prym oczywiście wiodą śmieci.

Amerykańskie sklepy są pełne tanich butelek podrobionej "Extra Virgin". Klienci kupują je myśląc, że dostają świeżo wyciśniętą oliwę z oliwek

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,10920175,Oliwa_Extra_Virgin__Ponad_polowa_butelek_nie_spelnia.html


Jednym z najczęściej fałszowanych produktów spożywczych są oleje roślinne. Dotyczy to głównie oliwy z oliwek.

http://www.nutrilife.pl/index.php?art=103


Jak podaje komisja bezpieczeństwa żywności Parlamentu Europejskiego, oliwa z oliwek to produkt najbardziej podatny na oszustwa żywnościowe, zaś zyski z tego procederu są znaczne

http://wiadomosci.onet.pl/na-tropie/gangsterzy-wzieli-sie-za-zywnosc/d8n8f


Co naprawdę kupujemy w butelce z napisem oliwa z oliwek? Nie zawsze to, co kupić chcieliśmy

http://express.bydgoski.pl/327212,Co-naprawde-kupujemy-w-butelce-z-napisem-oliwa-z-oliwek-Nie-zawsze-to-co-kupic-chcielismy.html


Tak działa agro-mafia.

Cztery na pięć butelek włoskiej oliwy z oliwek to mieszanka oliw gorszej jakości.

    Do butelek z napisem "extra vergine" na ogół wlewane są oliwy z Hiszpanii, Grecji, Maroka czy Tunezji. Takie mieszanki są dużo tańsze, mimo to sprzedawane są jako markowe oliwy za wysokie kwoty - donosi "The Telegraph".


http://www.sfora.pl/swiat/Uwazaj-na-taka-oliwe-To-wielkie-falszerstwo-a38994


http://stylzycia.newsweek.pl/nabici-w-butelke-oliwy,89018,1,1.html


Według Toma Muellera, autora Extra Virginity: The Sublime and Scandalous World of Olive Oil, 70 % produkcji oliwy z oliwek sprzedawanych na całym świecie jest wymieszana z innymi olejami i „dodatkami smakowymi”, co zamiast czynić oliwę z pierwszego tłoczenia – produktem extra virgin, zamienia ją w rodzaj przechodzonej dziwki spod byle latarni, nie mówiąc o szkodach dla twego zdrowia i kieszeni.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oszustwo-z-oliwa-z-oliwek-2013-10


Można ufać twórczości na etykietach,  ale z rozsądkiem  Wink

zawsze czujny

Diogenes z Synopy




Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #10 : 2015-04-18, 10:19:39 »

Na szczęście nie fałszują jeszcze słoniny, bo za tania. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #11 : 2015-04-18, 10:29:57 »

Na szczęście nie fałszują jeszcze słoniny, bo za tania. Wink

Ale podgardle już potrafią nastrzykiwać dodatkami  Sad   (  8 - 12 zł więc się kalkuluje)

U mnie jedyna pewna rzecz   to własnoręcznie przetopiona słonina  i łój wołowy , reszta  podejrzana,  wątróbka z racji ceny  1,99-4,99  też zdaje się być poza zasięgiem oszustów (  tak niestety niektórych masarzy  - wędliniarzy trzeba nazwać ) .

Jajka podobno się czymś naświetla w celu wybicia bakterii ( wymóg marketów ? )  . Na szczęście moja Pani od jajek nie ma takich pomysłów.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #12 : 2015-04-18, 10:30:21 »

Na szczęście nie fałszują jeszcze słoniny, bo za tania. Wink

Ale systematycznie drożeje... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #13 : 2015-04-18, 10:31:25 »



Jajka podobno się czymś naświetla w celu wybicia bakterii ( wymóg marketów ? ) 


Jak wspaniale się o nas troszczą... Very Happy Cool
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #14 : 2015-04-18, 10:35:31 »

Na szczęście nie fałszują jeszcze słoniny, bo za tania. Wink

Ale systematycznie drożeje... Confused

Kupiłem dziś  po 3,99 zł w swoim sklepiku   ( w Kauflandzie zawsze jest po 3,99 - 4,99 )

Ale fakt, widziałem już po 9.9 zł , przy czym łopatka ''w promocji  ''  była po 8,9 zł  Smile

łopatki wyglądały jak piłki na mundial , myślałem że wystrzelą od ciśnienia Smile)

słonina była grubości  mojego t-shirta  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #15 : 2015-04-18, 10:46:07 »

Ja widziałam w Kauflandzie po 5,80...
A wątróbka wieprzowa jest po 3,90.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #16 : 2015-04-18, 10:51:01 »

Mój Profesor mówił, że dowiedział się tak nieoficjalnie, że te mięsa z Biedronki, które są na tackach, przykrytych takim jakby grubszym papierkiem, to własnie ten "papierek" jest tak nasycony różnymi świństwami (aby długo mięso leżało w stanie niezmienionym), że lepiej tego nie jeść, bo jakimś rakiem może się to odbić.
A oszczędność przy tym jest żadna, bo mięso jest tak nastrzykiwane, że po usmażeniu to chyba nawet połowa z niego nie zostaje...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #17 : 2015-04-18, 13:04:44 »

Wszyscy kłamią, więc pozostaje bretharianizm.  Laughing
Ale powietrze też zatrute i dziury ozonowe... Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #18 : 2015-04-18, 14:38:30 »

Beretarianizm, przypomnę. Very Happy
Jest jeszcze beretarianizm. Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Niemowlę a żywienie optymalne
« Odpowiedz #19 : 2015-04-18, 14:49:41 »

Ja widziałam w Kauflandzie po 5,80...
A wątróbka wieprzowa jest po 3,90.

Albo to było w Piotrze i Pawle... Rolling Eyes Cool
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.