forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-16, 20:37:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659613 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  alergia i DO
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: alergia i DO  (Przeczytany 7856 razy)
hariatka
Gość


Email
alergia i DO
« : 2007-02-23, 15:04:22 »

witam wszystkich;) jestem bardzo zainteresowana DO, tylko chcialabym zapytac czy jest ktos z alergia, kto widzi u siebie ( szczegĂłlnie w wynikach badan ) jakies zmiany na lepsze? bede wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam
Zapisane
baska
Gość


Email
Odp: alergia i DO
« Odpowiedz #1 : 2007-02-23, 15:21:01 »

Moze nie jestem ta osoba, od ktorej chcialabys uslyszec odpowiedz, ale

Mam uczulenie na nikiel i inne metale. Nie moge nosic sztucznej bizuterii, guzik od spodni, powoduje okropna, swedzaca wysypke. Gdy pilnuje proporcji i nie jem mlecznych, to uczulenie w "magiczny" sposob znika. Jak sie troche rozluznie, to samo uczulenie znowu w "magiczny" sposob powraca.
Zapisane
hariatka
Gość


Email
Odp: alergia i DO
« Odpowiedz #2 : 2007-02-23, 18:19:34 »

oj to na prawde wspolczuje, juz sama nie wiem jak to wszytsko ma dzialac, ale z tego wynika ze na prawde nasz organizm szwankuje pod kazdym wzgledem, jesli jest zle odzywiany!!! zycze powodzenia noi obys mogla nosic bez obaw piekna bizuterie  Razz
Zapisane
zenon
Gość


Email
Odp: alergia i DO
« Odpowiedz #3 : 2007-03-02, 22:53:53 »

Dzien dobry

Ja od kiedy zywie sie niskoweglowodanowo nie mam objawow alergii.

A wczesniej mialem. Katar w czasie wiosny i lata, zapalenie spojowek przez minimum 2 miesiace w roku, uczulenie na kurz i roztocza (dosc silne, objawiajace sie nawet w bibliotece) + kilka innych drobnych nietolerancji.

Od kiedy ograniczylem weglowodany i od momentu gdy nie tykam zborz problemy minely.

Czasem miewam silne reakcje alergiczne (ale nazwalbym je uzasadnionymi). Jakie bylo moje zdziwienie, gdy w lato po ukaszeniu komara po 2 minutach mialem wielkiego swedzacego babla. Niezwykle intensywna reakcja z miejscowa goraczka. po 30 minutach objawy zaczely ustepowac, po godzinie wszystko bylo ok, a nastepnego dnia nie bylo sladu.

Oczywiscie ja nie jestem reprezentatywna dla spoleczenstwa grupa, tak wiec nie wiem czy moj przypadek jest charakterystyczny i czy innym alergikom ZO tez pomoze.
Zapisane
lekarka
Gość


Email
Odp: alergia i DO
« Odpowiedz #4 : 2007-03-03, 10:43:37 »

Sama nie mam alergii. Miałam - na produkty  mleczne.
Już przed poznaniem DO leczyłam alergików - dietami eliminacyjnymi. 18 lat "pracy" z alergiami i ich pochodnymi (choroby z autoimmunoagresji).
Co chcesz wiedzieć?
Zapisane
Diogenes z Synopy
Gość


Email
Odp: alergia i DO
« Odpowiedz #5 : 2015-07-30, 09:56:57 »

Sama nie mam alergii. Miałam - na produkty  mleczne.
Już przed poznaniem DO leczyłam alergików - dietami eliminacyjnymi. 18 lat "pracy" z alergiami i ich pochodnymi (choroby z autoimmunoagresji).
Co chcesz wiedzieć?


a ja miałem alergię na pomidory ( bom miał szklarnię ) ,  i alergię na sezamki ( bo mi rodzice przywozili z NRD kilogramami )

przewlekły nieżyt nosa  w dobrej klinice  wojskowej ( w trakcie służby woj    l 19 )    leczono mi ....  młotkiem i dłutem!   Połamano i prostowano ( choć był prosty )


Cytuj

Alergicy nie powinni stosować zbyt nagłej zmiany w sposobie żywienia, wprowadzania nowych, dotychczas niespożywanych produktów o nieznanym składzie, a także rozpoczynania restrykcyjnej diety, zwłaszcza jeśli cierpią na alergię pokarmową i mają ustaloną, zbilansowaną dietę.

http://stooq.pl/n/?f=981527&c=2&p=4+22



jem wszystko i nie mam żadnych alergii,  młotek pomógł ?  nie  -  śmietana , masło , smalec i boczek,
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70385


Odp: alergia i DO
« Odpowiedz #6 : 2015-07-30, 10:25:17 »

Czyli nic na siłę, tylko.... Rolling Eyes lekko młotkiem... Cool Laughing
Zapisane

Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 20 zapytaniami.