forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:11:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (38)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (38)  (Przeczytany 4122 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (38)
« : 2007-02-24, 01:19:46 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI  (38)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Września  27.02.1998r.
Dietę optymalną stosuję dopiero od 2 tygodni. W niczym mi nie szkodzi. Mniej jem, nie jestem głodny. Cieszę się, że znalazłem mechanizm do życia. Liczę, że dieta pomoże mi przezwyciężyć skutki nabytej kiedyś w trakcie leczenia żółtaczki. Ze smutkiem muszę jednak stwierdzić, że żona tylko częściowo rozumie przekazywane jej informacje. Dalsze otoczenie jest mocno przesiąknięte tradycją i nie rozumie tego, co im mówię. Moja szwagierka jest chora na SM. Nie utrzymuje moczu, chodzi o jednej kuli, stale jest jej zimno, jest nerwowa, pali papierosy. Odżywia się według wskazówek lekarzy - dietetycznie. Należy do koła prowadzonego przez lekarkę w Poznaniu. Chorzy z SM spotykają się raz w miesiącu i mogą nabyć taniej granulki wiesiołka. Jestem bezsilny i nie mogę jej pomóc. gdyż nic do niej nie dociera. Mój kuzyn jest ciężko chory, siedzi na wózku, prawie się nie rusza, od wielu lat nie chodzi. Załączam kserokopie z jego wypisów ze szpitali. Czy i jak mogę tym ludziom pomóc?

                                                                                      Henryk W. z Wrześni

 
 „ Są ludzie, którym nigdy nie przychodzi do głowy, że można by stworzyć lepsze społeczeństwo niż to, które obecnie istnieje” - Henry Georgie. W naszym społeczeństwie takich ludzi jest większość. Stworzyli sobie swój własny ciasny świat myśli, na każdy temat wypowiadają swoje zdanie, gdy ktoś ich pyta, mimo że zupełnie na niczym się nie znają i nic nie wiedzą. Ci ludzie na każdą informację, która nie pasuje do ich wiary, czy poglądów, muszą reagować agresją i nienawidzić tych, którzy mogą zmienić ich widzenie rzeczywistości tych, którzy mogą zmienić ich widzenie rzeczywistości. Bolał na d losami Polaków Hugo Kołłątaj gdy pisał: „Upaść musiał naród, który nie wiedział, czego chciał, który był osadzony niegodnym przodków swoich potomstwem, zrodzony do jarzma, do niewolniczego posłuszeństwa: upaść musiał ten naród, który siebie samego zrozumieć nie chciał, który nie umiał złożyć z serca ducha nienawiści, zemsty, nieufności, goryczy, który sam siebie nie słucha, zdrowej rady przyjmować nie umie”. Należy pamiętać, że Polska odzyskała niepodległość nie, dlatego, że Polacy stali się lepsi, mądrzejsi, pracowitsi, a tylko, dlatego, że klasy panujące w Rosji, Niemczech, Austrii zdegenerowały się równie głęboko, jak magnaci i szlachta polska z czasów saskich, tylko stało się to o około 200 lat później, niż w Polsce. „ Bo też nawet najpiękniejszą ideę (radę) można tylko zaproponować. Nigdy nie można jej narzucać” - pisał ks. prof. Włodzimierz Sedlak. Długoletni optymalni tym różnią się od innych, że uczucie nienawiści do innych ludzi jest im nieznane. Ludzi innych przyjmują takimi, jacy są, a ponieważ wiedzą, że im pomóc nie mogą, to nie usiłują nikogo uszczęśliwiać na siłę. Żywienie optymalne u chorych na SM jest leczeniem przyczynowym, zatrzymuje chorobę i usuwa jej skutki w takim zakresie, w jakim jest to jeszcze możliwe. Granulki wiesiołka dla chorych na SM, nawet kupowane taniej kosztują więcej, niż masło, słonina, czy śmietana. Pieniądze wydane na wiesiołka, nie mogą być wydane na lepszą żywność, co przesuwa chorego w modelu żywienia bardziej w kierunku pastwiska, a SM jest chorobą spowodowaną właśnie pastwiskowym modelem żywienia. Olej z wiesiołka jest najgorszym ze wszystkich tłuszczów dla człowieka i zwierząt, ponieważ zawiera najwięcej tłuszczów nienasyconych, najmniej wodoru, a jak Czytelnicy pamiętają tłuszcze nienasycone są przyczyną raka, starzenia tkanek, miażdżycy, stanów zapalnych, powstają z nich gazy techniczne (etan, pentan ) i szkodliwy aldehyd malonowy. Żywienie optymalne mogłoby pańskiej szwagierce bardziej pomóc niż jakiekolwiek inne sposoby leczenia. U kuzyna nawet dokładnie nie rozpoznano choroby, na którą choruje. Jeśli cokolwiek może mu pomóc, to może to być tylko żywienie optymalne. Może pan delikatnie wspomnieć o żywieniu optymalnym, ale mówić o nim do nich może pan tylko wówczas, gdy sami pana o to poproszą.

                                                                                                         JAN KWAŚNIEWSKI

Karwina 07.02.1998r. Czechy
Na Pana diecie jestem od 3 miesięcy. Przed rozpoczęciem diety miałam
6,87 mmol cholesterolu, a teraz po upływie 3 miesięcy mi wyskoczył na
8.15, a HDL jest 1,86 mmol. Jestem z tego powodu trochę speszona, bo na dodatek pojawiła mi się glykemia - 6,01 mmol, czego nigdy przedtem nie było. Po 3 miesiącach diety ustąpiły dolegliwości żołądkowe, uregulował się stolec, mniej mnie bolą stawy. Ciśnienie obniżyło się, ale tylko troszeczkę - ostatnio było 150/90. Mam 64 lata. Proszę o radę jak mam dalej postępować. Przed rozpoczęciem diety lekarz ordynował mi tabletki
„na cholesterol” a mnie przy tym bolał żołądek. Mówiłam mojemu lekarzowi o diecie optymalnej, nie jest jej przeciwnikiem, sam nawet zaczął ją stosować, ale teraz nad moimi wynikami niedowierzająco kręci głową.
Wykrzykniki stawia i nad moim 6,01 cukru. Czekam na radę od Pana.
                                                                             Irena Golaszowska z Czech


O podobnych problemach już pisałem i wyjaśniłem, że ogólny poziom cholesterolu u ludzi stosujących żywienie optymalne nie ma żadnego znaczenia, jeśli poziom cholesterolu dobrego (HDL) jest wysoki, a trójglicerydów niski. Pisałem również, że poziom glukozy we krwi u człowieka powinien wynosić średnio 110-120mg% i że tak jest prawidłowo. Poziom glukozy we krwi u pani
(na czczo) wynoszący 6,01mmol, co w przeliczeniu na mg% wynosi poniżej 110, jest poziomem prawidłowym i byłby taki, gdyby nawet był nieco wyższy.
Organizm człowieka żywiącego się optymalnie glukozy nie chce i nie potrzebuje. Więc nie trzeba mu jej dostarczać w ilości większej, niż to jest potrzebne średnio około 0,8g/kg wagi ciała na dobę.

                                                                                                          JAN KWAŚNIEWSKI


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.