forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:18:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Sałatka warzywna
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sałatka warzywna  (Przeczytany 13725 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Sałatka warzywna
« : 2007-02-28, 17:41:33 »

Postanowiłam podzielić się przepisem na kolejną sałatkę z buraczkami (tym razem bez śledzia), która jest świetnym źródłem węglowodanów. Ilości warzyw moga w sumie być dowolne:

100g buraków (7W)
100g marchewki (6W)
100g ziemniaków (15W)
100g kiszonych ogórków (2W)
ewentualnie cebulka (100g = 6W)
oliwa, przyprawy (pieprz, sól, kminek, pietruszka, koperek, etc.)
można też dać groszek z puszki lub kukurydzę, jeśli ktoś lubi.

Warzywa ugotować w łupinach, obrać i skroić w drobną kostkę. Tak samo drobno pokroić ogórki kiszone. Jeśli dajemy cebylkę, to polecam ją wpierw drobno pokroić i usmażyć (osobiście nie toleruję surowej cebuli). Wszystkie składniki mieszamy, przyprawiamy i polewamy oliwą.

400g gotowej sałatki zawiera 30W i jest bardzo sycące Smile Jeśli dajemy cebulę, to mamy 36W.

Smacznego!
Marishka
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #1 : 2007-02-28, 19:21:16 »

M.ja  tez znam taka salatke jarzynowa, lecz zamiast  burakow dodaje groszek zielony z puszki i troche kukurydzy.Calosc mieszam z majonezem i musztarda.Udekorowac mozna ja polowkami ugotowanych jajek na twardo.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #2 : 2007-02-28, 20:25:59 »

Z majonezem i groszkiem to zupełnie inna sałatka warzywna Smile W tej mojej grunt to buraki i oliwa Smile

Tamtą, którą opisujesz (jeszcze jajka tam dochodzą), można też urozmaicić kawałkami piersi kurczaka lub parówkowa kiełbasą (albo parówką) jeśli ktoś lubi. Najlepiej ją też mocno przyprawić świeżą zieleninką Smile

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #3 : 2007-04-14, 23:55:40 »

Wprawdzie temat to "salatki warzywne",ale chce spytac o salatki owocowe, a konkretnie o salatke z avocado, owoc ten w 100g ma B-1,9  T-23,5  W-6,7, moze macie pomysl jak wykorzystac ten tluszcz zawarty w avokado?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #4 : 2007-04-15, 00:05:35 »

O kurcze! Hana, gdzie Ty awokado dorwałaś? Ja ogromnie tęsknię za guacamole, które za życia w Stanach wręcz uwielbiałam. W sieci można znaleźć przepisy. Choć by taki na przykład:

Składniki:

- 1 dojrzałe awokado
- 4 łyżki soku z limonki
- mała cebula
- ząbek czosnku
- papryczka jalapeno lub kilka kropel zielonego sosu tabasco
- średni pomidor
- łyżka oliwy
- sól
- pieprz
- świeża kolendra i natka

Sposób przyrządzania:

Obrane awokado rozgnieść widelcem, polać sokiem z cytryny, żeby nie ściemniało. Pomidora obrać ze skórki, pokroić w kostkę. Cebulę i papryczkę pokroić drobno. Do awokado dodać cebulę, pomidora, drobno pokrojony ząbek czosnku, papryczkę. Wlać oliwę, przyprawić solą i pieprzem. Natkę i kolendrę drobno posiekać, dodać do sosu.

http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,54041,,,,5408360,P_KOBIETA_PRZEPISY.html

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #5 : 2007-04-15, 00:23:00 »

Marishka dziekuje,
    w duzych sklepach typu Auchan, Real, Tesco mozna dostac avokado, ja od paru dni jem go lyzeczka z poranna kawa (takie sniadanie--cos innego, lubie zmiany na talerzu).
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #6 : 2007-04-15, 10:58:38 »

Surowy ananas też mógłby być - solo lub w sałatce.
Nie samą czekoladą człowiek żyje  Very Happy . I kapustą...
Zapisane
Wielorybka
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #7 : 2007-05-15, 13:35:47 »

Avocado swietnie smakuje z odrobina sosu vinegrette, jedzone jak wyzej - lyzeczka z polowki owocu.
Mozna tez wypelnic krewetkami w majonezie lub innym podobnym nadzieniem - pycha!!! ...I prezentuje sie bardzo dobrze na stole jako przekaska... Arrow
Lzejsza wersja to zielona salata, mlode liscie szpinaku i np. rzezucha (lub tez dowolne inne kombinacje), zmieszane z cienko pokrojonymi polplasterkami avocado i skropione sosem vinegrette (oliwa+musztarda+troche octu, super Wink z dodatkiem posiekanego drobno czosnku).
Vinegrette z czosnkiem z kolei wspaniale sie komponuje z mlodym szpinakiem i pomidorami - serdecznie polecam, bo zelazo z surowego szpinaku lepiej sie przyswaja.


Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #8 : 2007-05-15, 13:40:57 »

Mozna tez wypelnic krewetkami

Potwierdzam. Krewetki doskonale smakują z avocado.

M
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #9 : 2007-05-15, 15:27:33 »

Avocado à la Waxmann  Avokado a la Waxmann--------------recepta pochodzi z Izraela i nazywa sie od nazwiska jego wynalazscy,nadaje sie na przekaske,
Dieses Rezept stammt aus Israel und ist nach seinem Erfinder benannt. Es handelt sich um einen Snack für zwischendurch.

   1  Avocado
 200g Thunfischfleisch - 200g ryby tunczyka           
  2  Eier                       2 jaja
                                   
  1/2 Zwiebel                1/2 cebuli 
 
     Zitronensaft           sok z cytryny
      Salz                     sol
      Pfeffer                 pieprz
      Zucker                 cukier
      Weißbrot              bialy chleb/tak jest w orginale ale mozna bez chleba/
Das Avocadofleisch kleinwürfeln und mit dem gehackten Thunfisch, der gehackten Zwiebel und den beiden hartgekochten und gehackten Eiern mischen. Mit Zitronensaft, Salz, Pfeffer und einer Prise Zucker würzen und auf Weißbrotscheiben anrichten.

Avokado,tunczyka,cebule,ugotowane na twardo jajka  pokroic w mala kostke,nastepnie wszystkie skladniki wymieszac,doprawic do smaku i podawac jako paste na chleb/moze byc optymalny/

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #10 : 2007-05-15, 15:32:41 »

Kodar, jadlas TO CUDO?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #11 : 2007-05-15, 15:47:34 »

Hana,jak masz dostep,to polecam krem z kokosa,, tez mozna jesc bez zadnych dodatkow jak naleci cie ochota na inny tluszcz niz wieprzowy,
jest taki dobry,ze trzeba uwazac aby nie zjesc zbyt duzo,
Sklad w 100g  :B-6g,T-68g,W-7g  Confused
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #12 : 2007-05-15, 15:48:58 »

Hana, jak lubisz smak tunczyka,to polecam,ja jadlam ze slimakami Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #13 : 2007-05-15, 15:58:23 »

Nie Kodar, --tunczyk, avocado i jeszcze slimaki =dieta japonska.
Ten "krem z kokosa" piszesz, ze jadalny?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #14 : 2007-05-15, 16:11:06 »

 Laughing Laughing Laughing Laughing,nie jestem na japonskiej,ale czasami mam smak na cos innego oprocz weprzowiny, lub jajek,nie nawidze monotonni ani na talerzu ani w zyciu,
ten krem z kokosa kupilam u Chinczykow,jak i makaron ze slodkich kartofli,mleczko kokosowe i kurkume.
Smakowal mi bardzo chlebek z krewetek na mace z tapioki.
Maja super zaopatrzenie,tylko biorac wiele opakowan do reki,by przeczytac sklad produktow znajdujacego sie w opakowaniu  moje rece byly, no co tu mowic po prostu czarne Confused
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #15 : 2007-05-15, 22:55:57 »

Razz
takiej emotki to forum nie udostepnia , szkoda  Very Happy
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #16 : 2007-05-15, 22:58:09 »

taaa jest , tyle ze wyglada tak jak nic ( smutek , zlosc )
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sałatka warzywna
« Odpowiedz #17 : 2015-03-04, 19:21:32 »

Postanowiłam podzielić się przepisem na kolejną sałatkę z buraczkami (tym razem bez śledzia), która jest świetnym źródłem węglowodanów. Ilości warzyw moga w sumie być dowolne:

100g buraków (7W)
100g marchewki (6W)
100g ziemniaków (15W)
100g kiszonych ogórków (2W)
ewentualnie cebulka (100g = 6W)
oliwa, przyprawy (pieprz, sól, kminek, pietruszka, koperek, etc.)
można też dać groszek z puszki lub kukurydzę, jeśli ktoś lubi.

Warzywa ugotować w łupinach, obrać i skroić w drobną kostkę. Tak samo drobno pokroić ogórki kiszone. Jeśli dajemy cebylkę, to polecam ją wpierw drobno pokroić i usmażyć (osobiście nie toleruję surowej cebuli). Wszystkie składniki mieszamy, przyprawiamy i polewamy oliwą.

400g gotowej sałatki zawiera 30W i jest bardzo sycące Smile Jeśli dajemy cebulę, to mamy 36W.

Smacznego!
Marishka


O! Ciekawe skąd ta sytość. W gębie? Wink Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.