forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-28, 06:58:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660532 wiadomości w 4059 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  SOSY
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: SOSY  (Przeczytany 3714 razy)
Hana
Gość


Email
SOSY
« : 2007-03-01, 18:37:53 »

Chce sie pochwalic moim ostatnim osiagnieciem kulinarnym.
                         
                                    SOS CEBULOWY
Na smalcu dusze cebule (duzo cebuli),dolewam wywaru z kosci/miesa--i dusze dalej okolo 30 min.miksuje doprawiam do smaku sola, pieprzem i gotowe!

              Dzisiaj:
                            Wieprzowina bez kosci (lopatka, karkowka) pokrojona w kostke obrumieniona na smalcu i zalana sosem cebulowym +20min. gotowana .
                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                              Polecam--szybko i smacznie.
Zapisane
Hana
Gość


Email
Odp: SOSY
« Odpowiedz #1 : 2007-03-01, 18:48:56 »

Mniej cebuli + czerwona papryka =sos paprykowy (z zolta i zielona , nieciekawy kolor).

Cebula + pomidory =sos pomidorowy tez dobry.

                              Zachecam do chwalenia sie kulinarnymi "osiagnieciami".
Zapisane
zenon
Gość


Email
Odp: SOSY
« Odpowiedz #2 : 2007-03-02, 23:08:33 »

Mozna tez dodac baklazana!
Rozgotowany baklazan swietnie zageszcza, jest dobrym (wg mnie) nosnikiem smaku i daje fajne mozliwosci.
Np baklazan (pokroic w kostke, podsmazyc, wrzucic do gara), cebula (to samo) ziemniak (mozna ugotowanego dac dla odmiany) + pomidory -> wszystko poddusic az sie ujednolici. Nie probowalem miksowac, bo to kolejna rzecz do zmywania, a ja len jestem Smile

Ulubiona moja wersja to sos baklazanowy z czosnkiem.
Biore sobie taka czosnkowa "paciaje" (daje do tego oczywiscie sporo masla na koniec), do tego kawal mieska i TAKI OBIAD Smile

Bardzo lubie dostarczac weglowodany w taki wlasnie sposob.
Zapisane
Hana
Gość


Email
Odp: SOSY
« Odpowiedz #3 : 2007-03-03, 06:54:43 »


!


Np baklazan (pokroic w kostke, podsmazyc, wrzucic do gara), cebula (to samo) ziemniak (mozna ugotowanego dac dla odmiany) + pomidory -> wszystko poddusic az sie ujednolici. Nie probowalem miksowac, bo to kolejna rzecz do zmywania, a ja len jestem Smile
Ulubiona moja wersja to sos baklazanowy z czosnkiem.
Biore sobie taka czosnkowa "paciaje" (daje do tego oczywiscie sporo masla na koniec), do tego kawal mieska i TAKI OBIAD Smile

Bardzo lubie dostarczac weglowodany w taki wlasnie sposob.

Ja miksuje wszystkie sosy--i to dosc dlugo --robia sie gesciejsze i maja lepsza konsystencje.

Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: SOSY
« Odpowiedz #4 : 2007-03-03, 17:40:42 »

Brokuly,cukinie i cebule dusze na smalcu , dodaje siekana pietruche lub koperek,miksuje i  dodaje wywar z kosci.Wtedy mam sos do miesa.
Gdy dodaje wiecej wywaru rosolowego, i zageszczam zoltkami ( nie dopuscic do zagotowania ) ,mam zupe dla dzieciakow.
Mozna rowniez  doprawic smietana lub maslem(gdy sie nie ma alergii). Smile
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.