forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 09:56:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kto wyzbył się cukrów prostych ?  (Przeczytany 89074 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #40 : 2007-04-25, 15:29:09 »

"mase krytyczna swiadomych zbiegow okolicznisci".

Co masz na myśli? Objaśnij.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #41 : 2007-04-25, 15:45:07 »

Co mam na mysli?  Hmm..chcialabym m. in. zrozumiec cel ludzkiego istnienia, dlaczego czlowiek uzaleznia swoje postepowanie od srodowiska w jakim w danym momecie przebywa, dlaczego jest tak malo ludzi, ktorym mozna zaufac itd., itd., itd. .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #42 : 2007-04-25, 15:53:34 »

dlaczego czlowiek uzaleznia swoje postepowanie od srodowiska w jakim w danym momecie przebywa

Nie każdy człowiek. Ja bym zwróciła uwagę też na to, dlaczego niektórzy nie ulegają presji środowiska i nie uzależniają ani swojego zachowania ani swoich poglądów od środowiska, a jednocześnie czują się z tym bardzo dobrze (czyli, czują się ze sobą dobrze)...

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #43 : 2007-04-25, 16:39:17 »

Co mam na mysli?  Hmm..chcialabym m. in. zrozumiec cel ludzkiego istnienia, dlaczego czlowiek uzaleznia swoje postepowanie od srodowiska w jakim w danym momecie przebywa, dlaczego jest tak malo ludzi, ktorym mozna zaufac itd., itd., itd. .

Hana.Cóż to za nastrój? Jakaś handra Cię dopadła ?  Confused .
Jeśli tak ,nie martw się ,wszystko przemija i to co Cię dopadło również przeminie.
Chyba ,że jest ok ... Smile
Pozdrawiam Cię.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #44 : 2007-04-25, 17:41:39 »

Czuc sie ze soba dobrze tzn. miec jedna twarz/osobowosc/charakter/swiatopoglad itp., a jak "ktos"jest zmienny jak barwy kameleona (choc to ich cecha przystosowawcza-oczywiscie tych jaszczurek).??
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #45 : 2007-04-25, 17:56:33 »

A moim zdaniem człowiek nie jest kukłą ,którą sie postawi gdziekolwiek( srodowiska) i będzie przyjmował jednakową twarz.
Człowiek jest istotą żyjącą ,przeżywającą emocje ,przeżywającą to co się wokół dziejei niemożliwym jest aby zachowywał "jedną twarz" w różnych srodowiskach.

Oczywiście ,że czuć się ze sobą dobrze ,to wspaniałe odczucie.

Prosty przykład jak środowisko może odziaływać na zachowanie człowieka:

Poszłam wczoraj po córkę do szkoły -całkiem spokojna,bo nie miałam powodu do niepokoju.
Ale dowiedziałam się ,że jakiś tam chłopak ją pchnął i stłukła sobie dziecina łokieć.Więc sie zdenerwowałam ,bo nie posyłam dziecko po to do szkoły ,aby ktoś ją pchał.....
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #46 : 2007-04-25, 18:04:47 »

a jak "ktos"jest zmienny jak barwy kameleona (choc to ich cecha przystosowawcza-oczywiscie tych jaszczurek).??

Jest to taka sama "cecha przystosowawcza" u ludzi jak i u jaszczurek. Robią to głównie ze strachu, że nie będą akceptowani jeśli ujawnią innym swoje prawdziwe uczucia. Zauważ, kiedy takie "kameleoństwo" się zaczyna - kiedy dziecko od wczesnych lat tłumi swoje prawdziwe uczucia, traci siebie lub rezygnuje z siebie po to, by zyskać "miłość" i akceptację rodziców. Musi dostosować się do wyobrażeń rodziców o nim, musi być grzeczne, spokojne, i przede wszystkim posłuszne. Tylko wtedy czuje się "kochane", kiedy robi to, czego rodzice od niego oczekują. Zatraca więc swoje prawdziwe Ja. W życiu dorosłym kontynuuje "kameleoństwo", bo stało się ono dla niego już czymś "normalnym". Boi się pozwolić sobie na odczuwanie i pokazywanie prawdziwych uczuć, bo wciąż boi się gniewu uwewnętrznionych rodziców, których obraz widzi nawet w relacjach z innymi osobami. A ponieważ chce być koniecznie przez wszystkich akceptowany i lubiany, zaczyna dostosowywać się do wymagań danej grupy, tak jak w dzieciństwie dostosowywał się do wymagań rodziców.

Hana, zadajesz mądre pytania, myślisz i szukasz odpowiedzi. To piękne!

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #47 : 2007-04-25, 18:20:18 »

M. i T.byliscie kiedys na koncercie J.S.Bacha w...kosciele/katedrze/kaplicy?--ja bylam  niedawno i jeszcze slysze muzyke i jeszcze czuje to czego nie potrafie nazwac i szukam odpowiedzi na pytania, ktore sobie sama zadaje--dlaczego czlowiek jest jeszcze taki niedoskonaly, dlaczego?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #48 : 2007-04-25, 18:26:13 »

M i T piszecie niebotyczne mądrości typu : Żywienie nie ma wpływu na ludzką psychikę.Wpływ na ludzką psychikę maja rodzice.
Koniec kropka.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #49 : 2007-04-25, 18:32:12 »

 Nigdy nie miałem okazji posłuchać interpretacji Bacha na żywo.
       
  Znalazłem swojego Czowieka Doskonałego - cokolwiek to obiektywnie znaczy.
  Ja mam swoją doskonaość, Ty masz Hana swoją, on ma itd. Chyba nie istnieje uniwersalna doskonałość.

Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #50 : 2007-04-25, 18:34:13 »

M. i T.byliscie kiedys na koncercie J.S.Bacha w...kosciele/katedrze/kaplicy

Byłam w Mariackim w Krakowie, jeszcze za czasów studenckich. Wiem, co przeżywasz, bo też do dziś pamiętam tamten koncert...

Dlaczego człowiek jest "niedoskonały"? Zależy, jak pojmować ową "doskonałość". Czym dla Ciebie jest doskonałość, Hana? Temat-rzeka...
Ja z kolei mam trochę inne pytanie, które mi się nasunęło po Twoim poście - dlaczego człowiek "dla boga" potrafił (i nadal to robi) zbudować/skomponować/stworzyć rzeczy wyjątkowo piękne, trwałe, wręcz perfekcyjne, ale nie potrafi tego samego zrobić dla siebie lub dla "bliźniego"? Pierwszy z brzegu przykład - jak były (i są) budowane kościoły, a jak bloki mieszkalne. Może to dlatego, że człowiek nie widzi żadnej wartości w sobie samym i w drugim człowieku?

M
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #51 : 2007-04-25, 18:40:00 »

...chcialabym m. in. zrozumiec cel ludzkiego istnienia, dlaczego czlowiek uzaleznia swoje postepowanie od srodowiska w jakim w danym momecie przebywa, dlaczego jest tak malo ludzi, ktorym mozna zaufac itd., itd., itd. .

Ja myślę (i tak sobie to tłumaczę),że istniejemy w celu przedłużenia gatunku.
Ludzie są tacy, a nie inni gdyż nie wiedzą, że można inaczej, lepiej żyć. Teraz jest 'wyścig szczurów' i wydaje im się, że kto więcej i szybciej coś zdobędzie (nie patrząc co się traci, kogo niszczy po drodze) to jest lepszy.

Ja zawsze sobie powtarzam, że "musiałam stracić nogi aby odzyskać rozum", całe szczęście, że to się stało w odpowiednim czasie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #52 : 2007-04-25, 19:18:47 »

Ja myślę (i tak sobie to tłumaczę),że istniejemy w celu przedłużenia gatunku.

Ja też tak po części myślę .Dobrze jednak by było, aby człowiek dążył do doskonalenia swojego potomstwa--gatunku a nie do degeneracji...
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #53 : 2007-04-25, 19:58:56 »

Sadze, Marishka, ze czlowiek jeszcze nie dorosl do tworzenia rzeczy "pieknych" dla siebie, jest b. niewiele ludzi co stawiaja swoje sgo na pierwszym planie, raczej mysla o innych rodzinie, bogu (moze odwrotna kolejnosc), moze tak jest latwiej, moze najtrudniej byc z soba , poswiecac sie dla siebie, po prostu byc soba.

A bog, to ucieczka, to wytlumaczenie tego czego nie rozumiemy, czego sie boimy czego nie jestesmy w stanie pojac-lub nie chcemy pojac --bo tak latwiej.
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #54 : 2007-04-25, 20:07:55 »

dlaczego człowiek "dla boga" potrafił (i nadal to robi) zbudować/skomponować/stworzyć rzeczy wyjątkowo piękne, trwałe, wręcz perfekcyjne, ale nie potrafi tego samego zrobić dla siebie lub dla "bliźniego"?

Podoba Ci sie architektura? Ilu wspolczesnych "wielkich" architektow tworzy dla Boga? Podoba Ci sie malarstwo? Ilu wspolczesnych "wielkich" malarzy tworzy dla Boga? Podoba Ci sie muzyka? Ilu wspolczesnych "wielkich" muzykow tworzy dla Boga? Itd... Znajac proznosc artystycznej duszy mozna mniemac, ze mniej wiecej od Horacego i jego "Exegi monumentum aere perennius" po dzien dzisiejszy ci wszyscy "wielcy" ludzie tworzyli z o wiele bardziej prozaicznych pobudek... Ci wszyscy ludzie potrafili czasem - jak to nazwalas - budowac/komponowac/tworzyc rzeczy - jak to nazwalas - wyjatkowe/piekne/trwale/perfekcyjne rowniez tylko po to, zeby pieniadze latwiej wpadaly do kieszeni, ludzie rzadzacy byli bardziej przychylni a panienki czesciej i bardziej gesto oddawaly sie za kulisami. Czesciej to nie Bog jest inspiracja a zwyczajna i najogolniej pojeta chuć.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #55 : 2007-04-25, 20:13:59 »

Tetryk, --jakie to proste - w paru zdaniach sprowadzic wszystko -do poziomu podlogi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #56 : 2007-04-25, 20:24:01 »

moze najtrudniej byc z soba , poswiecac sie dla siebie, po prostu byc soba.

Tak, to trudne (na początku), ale jakież wdzięczne, kiedy wreszcie się pozna i pokocha siebie. Nagle wszystko staje na swoje miejsca...

A bog, to ucieczka, to wytlumaczenie tego czego nie rozumiemy, czego sie boimy czego nie jestesmy w stanie pojac-lub nie chcemy pojac --bo tak latwiej.

Zgadzam się. Łatwiej jest wszystko wytłumaczyć bogiem, niż szukać racjonalnych odpowiedzi czy spójrzeć prawdzie w oczy. Również przypisywanie doskonałości tylko i wyłącznie bogom pozbawia człowieka mocy, szacunku dla siebie. To smutne, bo jako ludzie możemy tak wiele osiągnąć, tyle piękna stworzyć, a często zwyczajnie z tego rezygnujemy, myśląć, że jesteśmy tacy małowartościowi. A gdyby tak każdy skupił się na tym, w czym jest dobry/doskonały, rozwijał to w sobie i dzielił się tym z innymi? Jakie to piękne uczucie, wiedzieć, co się potrafi i w czym jest się dobrym, a czego innego się nie potrafi i nie musi. A może ważniejsze od narzucania sobie jakiejś nierealnej, nieosiągalnej "doskonałości" jest rozeznanie we własnych wartościach?

M
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #57 : 2007-04-25, 20:29:45 »

Hana:
Ja jedynie wypowiadam sie o tym, jak jest, jakkolwiek to brzmi. Trudno uznac za prawdziwe - zwazywszy na rzeczywistosc - twierdzenie, ze ludzie piekne rzeczy tworza dla Boga, a dla samego siebie juz maja problemy... Byli i moze dalej sa tacy, ktorzy tworzyli dla Boga, ale o wiele wiecej bylo tych, co nie myslalo o Bogu tworzac, a juz szczegolnie w czasach wspolczesnych, zwazywszy na to, ze wszystko to, co powszechnie uwaza sie za piekne/ponadczasowe/trwale, jest przedmiotem biznesu, to zwykly przemysl... Biznesu nie uprawia sie z mysla o Bogu...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #58 : 2007-04-25, 20:38:41 »

Tetryk, --jakie to proste - w paru zdaniach sprowadzic wszystko -do poziomu podlogi.

Podłoga ma też bardzo ważną wartość ,to podstawa ,po której powinno sie mocno stąpać,myśleć realnie ,a nie bujać w obłokach.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #59 : 2007-04-25, 21:00:37 »

dlaczego czlowiek uzaleznia swoje postepowanie od srodowiska w jakim w danym momecie przebywa

Z powodu niewiary w Siebie i Swoje możliwości.

dlaczego czlowiek jest jeszcze taki niedoskonaly, dlaczego?

Człowiek JEST doskonały. Tylko o tym jeszcze nie wie. Jesteśmy na tym Świecie bo uznaliśmy, że w Raju jest...nudno. Sami zadaliśmy sobie "zabawę w kulki" (=pobyt Tutaj) "zapominając" świadomie o rozwiązaniu zagadki.
Jaką mielibyśmy zabawę mając rozwiązanie?  Very Happy

Wpływ na ludzką psychikę maja rodzice.

Nie tylko.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.