forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 10:29:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660474 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kto wyzbył się cukrów prostych ?  (Przeczytany 89077 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #80 : 2007-04-30, 10:21:47 »

Dzięki J.K. może nasze dzieci nie bęędą musiały znosić naszej niedołężności.  Umrzemy po prostu ze starości.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #81 : 2007-04-30, 10:26:02 »

Też tak myślę  Wink
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #82 : 2007-04-30, 19:32:39 »

Dzisiaj 5-ty dzien bez c.p. --czuje sie fatalnie, jednak bez cukrow moj organizm nie pracuje!
Jak u Was Tomki, jak samopoczucie?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #83 : 2007-04-30, 19:48:06 »

 Hana, wytrzymaj jeszcze trochę, pleaseeeee !!
         U nas - a właściwie u mnie, bo Marishka je cukry proste - niestety nie udało się wytrzymać. Nie zrezygnuję jednak z dalszych prób, bo ja po prostu wiem, że to nałóg. Twój post jeszcze bardziej mnie w tym utwierdza. Zwróć uwagę, że  gdy odstawisz tłuszcze, nic się nie stanie. Gdy zrezygnujesz z cukrów prostych - jest afera. Kurcze, o co tu chodzi ?   

Tomek

pozdrawiamy serdecznie !
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #84 : 2007-04-30, 21:20:46 »

A moze my/kobiety musimy troszke slodyczy, moze w tym lezy nasz urok?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #85 : 2007-04-30, 21:23:21 »

 Hana, a z jakich produktów pozyskujesz WW złożone miast prostych  ?

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #86 : 2007-04-30, 21:33:10 »

Staralam sie z warzyw:brokuly, brukselka, burak, cebula, pomidor, fasolka szparagowa, seler, marchewka wszystko duszone--czy ja czasem nie bujam w kierunku wege?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #87 : 2007-04-30, 21:40:07 »

 A ziemniaki ?

  Tomek

ps: Burak nie zawiera cukrów prostych ?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #88 : 2007-04-30, 21:59:17 »

Ziemniakow nie lubie, jak juz to 1-2 male =ok.60g, lub tyle samo frytek, ale ja tymi jarzynami do 40g weglowodanow nie dojde.
Po tych pieciu dniach nie umie zebrac mysli, zeby opracowac potrawe pokrawajaca moje zapotrzebowanie na W. , nie mowiac juz zeby cokolwiek robic.
Jest zle!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #89 : 2007-04-30, 22:00:37 »

     Byłem kiedyś kilka miesięcy na diecie wegetariańskiej. I wiesz co Hana ? Robiłem coś wbrew sobie, całość była wyraźnie zabarwiona ideologicznie. Można powiedzieć, że jestem kolarzem, jeżdżę dużo i szybko od 10 lat. Gdy jeździłem na makaronach, ryzu, cukrach prostych, wyraźnie i nieubłaganie traciłem kondycję. Od czasu do czasu doznawałem silnych ataków niemiłosiernego głodu na mięso. Nie pomagały jajka, mleko, sery oraz kotlety sojowe, organizm drapieznika żądał ofiary.  Dziwi jednak z drugiej strony fakt, że mistrzowie kung-fu (mnisi buddyjscy , którzy tym się zajmują), zachowują długowieczność i sprawność, o której Europejczykom się nie śniło.
         Może chodzi tylko i wyłącznie o nie mieszanie  paliw ? Cóż za banalne pytanie.

Tomek

ps: Marishka dopisze pewnie jeszcze coś na temat roli tożsamości z samym sobą. Mi się nie chcę wierzyć, że tak spokojni ludzie ( mnisi kung-fu), nie mający zbrodniczych zamiarów, a potrafiący uśmiercić człowieka w ułamku sekundy  - mogą mieć problemy z brakiem łaczności z  nieświadomością. Może warto o tym w jakimś odrębnym wątku napisać, bo jedzenie swoją drogą, ale gdy psyche choruje, ŻADNA siła nie uzdrowi somy.
 
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #90 : 2007-04-30, 22:16:40 »

    Byłem kiedyś kilka miesięcy na diecie wegetariańskiej. I wiesz co Hana ? Robiłem coś wbrew sobie, całość była wyraźnie zabarwiona ideologicznie. Można powiedzieć, że jestem kolarzem, jeżdżę dużo i szybko od 10 lat. Gdy jeździłem na makaronach, ryzu, cukrach prostych, wyraźnie i nieubłaganie traciłem kondycję. Od czasu do czasu doznawałem silnych ataków niemiłosiernego głodu na mięso. Nie pomagały jajka, mleko, sery oraz kotlety sojowe, organizm drapieznika żądał ofiary.  Dziwi jednak z drugiej strony fakt, że mistrzowie kung-fu (mnisi buddyjscy , którzy tym się zajmują), zachowują długowieczność i sprawność, o której Europejczykom się nie śniło.            Może chodzi tylko i wyłącznie o nie mieszanie  paliw ? Cóż za banalne pytanie.

Tomek

ps: Marishka dopisze pewnie jeszcze coś na temat roli tożsamości z samym sobą. Mi się nie chcę wierzyć, że tak spokojni ludzie ( mnisi kung-fu), nie mający zbrodniczych zamiarów, a potrafiący uśmiercić człowieka w ułamku sekundy  - mogą mieć problemy z brakiem łaczności z  nieświadomością. Może warto o tym w jakimś odrębnym wątku napisać, bo jedzenie swoją drogą, ale gdy psyche choruje, ŻADNA siła nie uzdrowi somy.

Tomak, to robi ENERGIA drzemiaca w czlowieku.
Jedni czerpia ja z pozywienia, inni z sil przyrody , jeszcze inni od ludzi/potrafia "wypic energie jak wampir krew", Marishka juz o tym pisala (o tych wampirach energetycznych).
  
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #91 : 2007-04-30, 22:34:32 »

 Byłoby pięknie, wspaniale i niezwykle prosto, gdyby za wszystko odpowiadała swego rodzaju energia - taka w dalekowschodnim kontekście, bo chyba o ten rodzaj kosmicznej siły Ci chodzi. Oj , jak pięknie by było.

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #92 : 2007-04-30, 22:46:55 »

Przeciez jest pieknie, chyba jest TO OCZYWISTE I NIEZAPRZECZALNE!a ze zarazem jest niezwykle prosto, wiec mozemy sie tylko cieszyc, bo zycie jest piekne , mam nadzieje, ze nie zaprzeczycie M. i T..
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #93 : 2007-04-30, 22:56:57 »

Hana,juz J.K. pisal,ze zwiekszona ochota na cukry proste mowi o zbyt malej ilosci wegli na kg/osobe i wage ciala,jak sama to wspomnialas,
moze kasza gryczana  raz na jakis czas,moze placki kartoflane lub kluski,?
caly czas jem mniej wegli niz 50g,
bo nie mam tak jak ty z czego ich wziasc po wyrzuceniu mlecznego i zbozowego cukru z diety Shocked
jestem aktywna fizycznie i brakuje sil,zwlaszcza w nogach.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #94 : 2007-04-30, 23:02:51 »

..że jest pięknie ? Nie zaprzeczymy Hano, przeciez od tylu postów trąbimy , by wbrew nie zaprzeczać Smile

Tomek
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #95 : 2007-05-01, 03:01:32 »

To bardzo ciekawe ,ze buraki nie zawierają cukrów prostych ,czy to jest dobra wiadomośc?
  Mozna w takim razie pozwolic sobie na soczek z czerwonych buraków ?
   Bo pomidorowego ostatnio nielubie . wogóle mam problemy z napojami,
   bo ja chyba niczego pić nielubie ,zmuszam sie do różnistych herbat a co jedna to gorsza.
Dawniej piłam kawe ze śmietanką a wczoraj po dwu łykach byłam zapchana
i długo na kawe nie spojrze.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #96 : 2007-05-01, 11:48:42 »

To bardzo ciekawe ,ze buraki nie zawierają cukrów prostych ,czy to jest dobra wiadomośc?  

Buraki zawierają sacharozę, a zatem  cukier prosty.

Marishka
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #97 : 2007-05-01, 12:30:41 »

Buraki czerwone zawierają taki fajny składnik -betanina (taka ciekawostka dla tych ,którzy je jedzą)
Osobiście nie wiem jak to działa ,bo ich nie spożywam  Cool

Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #98 : 2007-05-01, 15:44:29 »

Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Kto wyzbył się cukrów prostych ?
« Odpowiedz #99 : 2007-05-01, 18:24:51 »

Jak optymalny moze wcinac /od czasu do czasu/"słodziutkie"? Niech optymalny zacznie stosować WŁAŚCIWE proporcje BTW ,a chetka na tą trucizne minie szybciej niż sie spodziewa.
Mam pewne obawy czy uczestnicy tego wątku to prawdziwi optymalni , czy tylko z nazwy bo zajadanie sie tłuszczem wcale jeszcze nie znaczy ,że jest sie opty. Prawdziwy/a opty im młodszy wiekiem , tym szybciej wypluje marsa- ptasie z buzi /dwa tyg/.  Ci nieco wczesniej urodzeni np moja zona /"słodziutka" wczesniej/ dopiero pod koniec drugiego m-ca wypluła sliwke nałeczowska w czekoladzie ,bo poczuła trucizne w niej zawartą. I tak to trwa do dzisiaj.
Czasami zdazy sie ,zę gdzieś tam zostanie poczestowana jakims slodkim badziewiem -odchorowac musi zawsze.
Zapraszam więc do kuchni z wagą i kalkulatorem -po raz kolejny. Sam to czynie od czasu do czasu ,  celem "ostudzenia" rutyny.
 
 
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.