forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 11:06:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659826 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Prawidlowe zestawianie pokarmow
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prawidlowe zestawianie pokarmow  (Przeczytany 5674 razy)
Hana
Go


Email
Prawidlowe zestawianie pokarmow
« : 2007-03-04, 10:49:13 »

Interesujacy problem laczenia pokarmow=blizej natury!

Zwierzeta jedza w najprostrzy sposob.
Zwierze miesozerne nie laczy spozywanego bialka z weglowodanami--nie zakwasza organizmu.
Ptaki o okreslonych porach spozywaja insekty, a o innych nasiona.
Wiewiorka odzywia sie orzechami, i nie laczy ich z zadnym innym pokarmem.
Zadne zwierze zyjace na wolnosci nie miesza przyjmowanych pokarmow w tak roznorodny sposob jak czlowiek /wspolczesny czlowiek).
Enzymy ludzkiego systemu trawiennego podlegaja okreslonym ograniczeniom--jesli te granice poprzez nawyki zywieniowe zostana przekroczone --dochodzi do choroby/dolegliwosci.
Prawidlowe zestawienie pokarmow to uwzglednienie naszych enzymatysznych uwarunkowan i ograniczen.

Prawidlowe komponowanie pokarmow--jest gwarancja lepszego trawienia i skutecznej ochrony przed zatruwaniem organizmu i odkladaniem sie szkodliwych zlofow.

Prawidlowe zestawienie pokarmuw--to spozywanie podczas jednego posilku wylacznie pasujace do siebie pokarmy.

Co o tym sadzicie , moze podswiadomie jecie pasujace do siebie pokarmy, a moze uwazacie , ze to nie jest PROBLEM.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawidlowe zestawianie pokarmow
« Odpowiedz #1 : 2007-03-04, 21:22:02 »

 Mnie sie wydaje ,ze masz racje -ja już od dawna walcze z nałogiem łaczenia
     bo ziemniaczki w tłuszczyku smaczniejsze -ale potem zgaga.
       a ciastko ,czekolada Confused Confused jak tu nie ucałować taka trucizne
     
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prawidlowe zestawianie pokarmow
« Odpowiedz #2 : 2007-03-05, 12:23:39 »

Sa dni ,gdy jem  w jednym posilku  tylko bialko i tluszcz,po takim posilku jestem jednak b.szybko glodna.
Sa dni, gdy w jednym posilku mieszam bialko z weglami i tluszczem i wtedy jestem  na dluzej syta.
Lepiej  jednak czuje sie jedzac w wersji pierwszej.
Najlepiej czuje sie wtedy,gdy wcale nic nie jem.
Glodowka lecznicza???? to jednak nie dla mnie,bo ja tak samo jak Rudka uwielbiam jesc Shocked
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawidlowe zestawianie pokarmow
« Odpowiedz #3 : 2007-03-05, 23:12:46 »

Kodar Very Happy Very Happy Very Happy
    i jeszcze cos dobrego wypić  Very Happy
      Faktycznie nie wystarczy raz książke przeczytać
         ciągle coś nowego i mądrego sie dowiaduje.
    Doszłam do wniosku ,ze tablice z indeksem  można sobie darować
       bo zdrowe węgle to na palcach wyliczy .
     
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Prawidlowe zestawianie pokarmow
« Odpowiedz #4 : 2007-03-21, 19:28:06 »

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Prawidlowe zestawianie pokarmow
« Odpowiedz #5 : 2007-03-21, 19:31:35 »

Z powodu przebudowy portalu....!

Nie mieszać

--------------------------------------------------------------------------------

Choć wydaje ci się, że odżywiasz się prawidłowo, skarżysz się często na wzdęcia lub zaparcia, miewasz biegunki i bóle brzucha. Nie objadasz się, a jednak już po kilku kęsach masz uczucie sytości i stajesz się ociężała. Znasz to? Te symptomy to znak, że twój układ pokarmowy jest przeciążony i powinieneś zmienić swój sposób odżywiania.



Jedz wszystko, na co masz ochotę, ale osobno! A to dlatego, że enzymy trawienne muszą mieć szansę bez kłopotu i pośpiechu rozłożyć wszystko w przewodzie pokarmowym. Nie mieszaj więc ze sobą produktów skrobiowych (np. chleba, ziemniaków, klusek) z białkowymi (mięso i jego przetwory, ryby, jaja, mleko) i tłustymi (oleje, tłuste mięsa, smalec). Wyobraź sobie, że popularny schabowy z surówką i ziemniakami może być trawiony nawet przez trzy dni!

Wprowadź do swojego jadłospisu nowe zasady dobierania produktów. Śniadanie zacznij od małego opakowania słodkiego twarożku, np. waniliowego czy truskawkowego. Dopiero po godzinie zjedz bułkę z odrobiną margaryny i wypij kawę bez cukru. Obiad rozpocznij od zjedzenia surówki lub wypicia słodkiego kompotu. Następnie zjedz dwa lub trzy ugotowane ziemniaki, a kawałek chudego mięsa lub ryby zostaw sobie na koniec. Nie popijaj posiłku!
Podobnie zrób z kolacją. Miedzy posiłkami jedz owoce i pij niegazowaną wodę mineralną.

NAJGORSZE ZESTAWY NA TWOIM STOLE

schabowy + ziemniaki - połączenie skrobi z białkiem sprawia, że to ostatnie długo zalega w jelitach. W rezultacie cierpisz na zaparcia lub silne bóle głowy i migreny.
tuńczyk + ananas - połączenie białka z owocami powoduje fermentowanie owoców w układzie pokarmowym i zaleganie białka w jelitach. W wyniku tego masz wzdęcia i zaparcia.
pieczony kurczak + owoce - połączenie tłuszczów i owoców prowadzi do fermentacji owoców w układzie pokarmowym i zalegania tłuszczu w jelitach. Efektem są wzdęcia, niestrawność i bóle brzucha.
kluski leniwe + masło - połączenie węglowodanów i tłuszczu sprawia, że skrobia fermentuje w żołądku. Cierpisz na niestrawność i zaparcia, masz uczucie pełności żołądka.

www.fit.pl

Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Prawidlowe zestawianie pokarmow
« Odpowiedz #6 : 2007-03-22, 08:03:27 »

Toż to dieta Diamondów... Phi... Przerabiałem lata całe.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.