forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-06-25, 19:45:09

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
524379 wiadomoÂci w 3963 w▒tkach; wys│ane przez 64 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Wac┼éaw
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroby i ich wyleczenie???
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 13 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Choroby i ich wyleczenie???  (Przeczytany 86556 razy)
Bruford
GoŠ

Email
Choroby i ich wyleczenie???
« : 2004-04-08, 11:37:48 »

1Jakich chor├│b nie leczy dieta optymalna?

2.W jaki spos├│b Do ma by─ç skuteczna w chorobach uwarunkowanych genetycznie??

3.Skoro tyle cud├│w si─Ö przydarza ( cytat: "55 cud├│w u 16 os├│b" - to wynik lepszy ni┼╝ Lourdes) to dlaczego brak wiarygodnych , usystematyzowanych prac na ten temat"?

4.W jaki to spos├│b DO leczy przyczynowo choroby z grupy reumatoidlanych skoro przyczyn─ů ich nie jest brak kolagenu ale zazwyczaj zaburzenie jego syntezy???
mama
GoŠ

Email
« Odpowiedz #1 : 2004-04-08, 12:44:31 »

Łatwo zadawać pytania jak się niewiele wie na temat ŻO - prawda?
ad.1 gdzie┼Ť o tym czyta┼éam w ksi─ů┼╝kach dr-a (urazy CUN je┼Ťli mnie pami─Ö─ç nie zawodzi i kilka jeszcze genetycznych)
ad.2 kto twierdzi, ┼╝e ┼╗O pomaga w chorobach genetycznie uwarunkowanych, poza nielicznymi wyj─ůtkami?
ad.3 co to s─ů "wiarygodne, usystematyzowane prace na ten temat"?
ad.4 etiologia wi─Ökszo┼Ťci "chor├│b z grupy reumatoidalnych" wynika z autoagresji, wi─Öc co to ma wsp├│lnego z syntez─ů kolagenu? (kt├│ra jest prawid┼éowa, tylko organizm tyle sam zniszczy kolagenu ile wyprodukuje, plus troszk─Ö wi─Öcej)
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2004-04-08, 14:02:50 »

ad. nag┼é├│wka--- sk─ůd mamie wiadomo ┼╝e nic nie wiem o DO? Telepatia?Uzyskane dzi─Öki diecie zdolno┼Ťci jasnowidztwa?Pytanie s─ů czym┼Ť a priori z┼éym???A mo┼╝e zmuszaj─ů do odpowiedzi i na tym polega ich "z┼éo"

ad.1Rozxumiem ┼╝e wszystkie inne leczy.Sam doktor pisze "leczy wszystkie(prawie)>a co z tymi w kt├│rych powstawaniu jedzenie nie ma nic do rzeczy?Urazy CUN nie a inne urazy tak?Kilka genetycznych tak a inne nie?A dlaczego te kilka tak?

ad.2liczni optymalni z którymi dyskutowałem.

ad.3 to co wynika ze słów.Prace naukowe zbudowane zgodnie z zasadami.

ad.4 a no to ma ┼╝e standardowym zaleceniem s─ů zupki kolagenowe cho─ç w wielu takich chorobach wyst─Öpuje element zaburzenia syntezy kt├│regokolwiek z ┼éa┼äcuch├│w kolagenu zatem jego zjaqdania nic nie daje.
SCEPTYK
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2004-04-09, 03:46:29 »

Cytuj z: Bruford
ad. nag┼é├│wka--- sk─ůd mamie wiadomo ┼╝e nic nie wiem o DO? Telepatia?Uzyskane dzi─Öki diecie zdolno┼Ťci jasnowidztwa?Pytanie s─ů czym┼Ť a priori z┼éym???A mo┼╝e zmuszaj─ů do odpowiedzi i na tym polega ich "z┼éo"
quote]

Bruford ! Tutaj niczego sie nie dowiesz konkretnego Confused
 Pisza tu bowiem  ludzie o zmienionej osobowosci Confused Tzs. wyzszy spoziom swiadomosci uzyskiwanej tylko na tluszczach zwierzecych. To
nastepcy rabinow.
Przeczytaj post osoby o niku danaslaw (Ania) pt. ZMIANA OSOBOWOSC. Confused
To jest dieta dla wierzacych, a nie dla dociekliwych. Jak nie wierzysz, to nic nie mozesz na temat tej diety wiedziec Laughing
sceptyk Cool
JoeBarski
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2004-04-09, 09:21:23 »

Hello Mr Scepty

"Wiara czyni cuda '  kto to powiedzial ?

>>>Bruford ! Tutaj niczego sie nie dowiesz konkretnego Confused
Pisza tu bowiem  ludzie o zmienionej osobowosci Confused Tzs. wyzszy spoziom swiadomosci uzyskiwanej tylko na tluszczach zwierzecych. To
nastepcy rabinow.>>>>>

Masz racje Sceptyk ,to jest wyzsza szkola jazdy ,a jednak tluszcze bija wegle jesli chodzi o mozgownice.Wyniki gieldowe w prost rewelacyjne .
Cos, co bylo kiedys trudne ,robi sie lekkie ,refleks  i relax na DO nie do pobicia .Ine sprawy ,who cares .

>>>>To jest dieta dla wierzacych, a nie dla dociekliwych<<<<

To jest Dieta dla myslacych ,dla dociekliwych jest do wyboru okolo 29 tys roznych innych diet .Macie  w czym wybierac .Nam wystarczy DO .

>>>>Jak nie wierzysz, to nic nie mozesz na temat tej diety wiedziec >>>

Jak nnie sprobujesz ,to nic nie mozesz na temeta tej diety wiedziec
tak powinienes napisac ,to by bylo bardziej proawidlowe .

I znowu te slogany   o wierze ,na nic lepszego Cie nie stac .WIara to sprawy ducha itd ,a na DO ,to sprawa dobergo zarcia .
Wymysl cos lepszego ,mozgownica nie dziala ?,nic dziwnego, wegle .
A juz myslalem ze zajales sie pozyteczna praca a nie jakas durna antyoptymalna krucjata .
Jak sprawy w Toronto? w BC wiosna na calego .
Joe
Optymalny z BC
morthir
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2004-04-09, 09:26:10 »

nie spr├│buje, nie zrozumie Smile
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2004-04-09, 13:44:51 »

Rzecz w tym,┼╝e argumenty u┼╝ywane i cytowane przez szeregowych "u┼╝ytkownik├│w" diety to ja znam a┼╝ nazbyt dobrze i nie mam zamiaru traci─ç na nie czasu.Licz─Ö , ┼╝e mo┼╝e cho─ç na tym forum zabierze g┼éos lekarz optymalny lub zdolny do dyskusji merytorycznej fachowiec.Wysy┼éa┼éem bowiem maile do r├│znych lek.opty nigdy nie otrzymuj─ůc odpowiedzi.Co za┼Ť maj─ů do powiedzenia niefachowcy to ju┼╝ mniej wi─Öcej wiem i niczego nowego si─Ö nie spodziewam.
SCEPTYK
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2004-04-09, 21:09:39 »

Rzecz w tym,┼╝e argumenty u┼╝ywane i cytowane przez szeregowych "u┼╝ytkownik├│w" diety to ja znam a┼╝ nazbyt dobrze i nie mam zamiaru traci─ç na nie czasu.Licz─Ö , ┼╝e mo┼╝e cho─ç na tym forum zabierze g┼éos lekarz optymalny lub zdolny do dyskusji merytorycznej fachowiec.Wysy┼éa┼éem bowiem maile do r├│znych lek.opty nigdy nie otrzymuj─ůc odpowiedzi.Co za┼Ť maj─ů do powiedzenia niefachowcy to ju┼╝ mniej wi─Öcej wiem i niczego nowego si─Ö nie spodziewam.

No nie wiem czy sie doczekasz dyskusji merytorycznej. Raczej oni szukaja naiwnych aby im wytlumaczyli dzialanie tej diety.
Ja osobiscie jestem zinteresowany innym tematem, a mianowicie  obserwuje sobie wplyw diety optymalnej na sprawnosc intelektualna i mentalna ludzi. Intersuje mnie rowniez zagadnienie nastepujace; jak "dieta" mozna sterowac zachowaniami ludzkimi.
Jesli chcesz sie w tym temacie nieco zorientowac to poczytaj wypowiedzi niektorych fanatykow tej diety. Dobrej zabawy zycze Laughing
pozd. sceptyk

Toan, mam nadzieje ze nadal jestes tolerancyjny i nie usuniesz postu Wink
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2004-04-09, 22:28:31 »

Cytuj z: SCEPTYK
Toan, mam nadzieje ze nadal jestes tolerancyjny i nie usuniesz postu Wink

Usuwa┼é b─Öd─Ö posty tylko na wyra┼║n─ů pro┼Ťb─Ö autora lub gdy s─ů wulgarne. Na tym forum nie zasz┼éa jeszcze ┼╝adna z tych okoliczno┼Ťci, za co U┼╝ytkownikom dzi─Ökuj─Ö.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2004-04-10, 11:36:53 »

S─ůdz─Ö , sceptyku , ┼╝e raczej to nie wp┼éyw diety jako takiej ile psychologia i socjologia grupy maj─ů wiele do powiedzenia.Zjawisko opty nie jest szczeg├│lnie oryginalne.Tak spos├│b argumentacji jak i teksty " kanoniczne" s─ů jednakowe we wszystkich tego rodzaju formacjach , przedmiot za┼Ť na kt├│rym skupiaj─ů swoj─ů uwag─Ö ma tu znaczenie drugorz─Ödne.Niemniej jednak cierpliwie poczekam,mo┼╝e trafi si─Ö fachowiec.
mama
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2004-04-10, 12:46:38 »

Tak spos├│b argumentacji jak i teksty " kanoniczne" s─ů jednakowe we wszystkich tego rodzaju formacjach , przedmiot za┼Ť na kt├│rym skupiaj─ů swoj─ů uwag─Ö ma tu znaczenie drugorz─Ödne.Niemniej jednak cierpliwie poczekam,mo┼╝e trafi si─Ö fachowiec.

Czy sugerujesz lansowane przez "mia┼ékom├│zgich" - "sekciarstwo"?(ka┼╝da taka teza jest zwyk┼éym k┼éamstwem) - je┼Ťli tak to pomyli┼ée┼Ť w takim przypadku Forum - niekt├│re tylko bazuj─ů na tej tezie - tam spotkasz odpowiednich fachowc├│w i forma dyskusji zadowoli─ç mo┼╝e "wielbicieli" Dr-a JK.
PS w pierwszym dziale mo┼╝esz trafi─ç na fachowca - trzeba tylko zada─ç rozs─ůdne pytanie i troszk─Ö poczeka─ç. Smia┼éo┼Ťci brak?
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2004-04-11, 09:51:02 »

Nic nie sugeruj─Ö co nie znaczy ┼╝e nie mam w┼éasnego zdania na ten temat.Jak ju┼╝ napisa┼éem , polemika na takie tematy mnie nie interesuje.Napisa┼éem , jak mi si─Ö wydaje,do┼Ť─ç wyra┼║nie,co mnie interesuje.
Dlaczego niby brak ┼Ťmia┼éo┼Ťci??Nie widz─Ö logiki w takiej uwadze , podobnie jak nie widzia┼éem logiki w uwadze " ┼éatwo zadawa─ç pytania...."Je┼Ťli nie jeste┼Ť optymalnym lekarzem lub doradc─ů to rozumiem ┼╝e Tw├│j udzia┼é w dyskusji b─Ödzie si─Ö stopniowo ogranicza┼é do uwag tego rodzaju lub rewelacji typu " dzieci pediatr├│w s─ů najbardziej chore".Z ca┼éym szacunkiem ale ten typ polemiki nie le┼╝y w polu mojego zainteresowania.Wystarczaj─ůco du┼╝o dyskusji tego typu odby┼éem i znam ich mechanizm.Podkre┼Ťl─Ö raz jeszcze dla pe┼énej jasno┼Ťci: czekam na posty od lekarzy opty lub aktywnych doradc├│w ┼╝yw na temat leczenia konkretnych chor├│b.Frazeologia mnie nie interesuje.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2004-04-11, 18:58:06 »

Bruford,
1. w tym miejscu raczej nie uzyskasz wyczerpuj─ůcej odpowiedzi od fachowc├│w
2. Aby zrozumie─ç fachowc├│w trzeba posi─ů┼Ť─ç elementarn─ů wiedz─Ö optymaln─ů, zawarta w ksi─ů┼╝kach Dra J.K. i przede wszystkim stosowa─ç DO  , a s─ůdz─ůc po niekt├│rych Twoich pytaniach takiej wiedzy jeszczy nie posiadasz
3. Radz─Ö wi─Öc nie marnuj czasu swego i innych i zacznij studiowa─ç elementarz DO, nast─Öpnie proponuj─Ö zakupi─ç archiwalne miesieczniki "Optymalni", znajdziesz tam bardzo ciekawe opracowania lekarzy optyamlnych-fachowc├│w na temat bardzo wielu chor├│b. Opracowania te nadal sie ukazuj─ů i mo┼╝e jak zwr├│cisz sie do redakcji "Optymalni" ,to zapytania Twoje zostan─ů przekazane lekarzowi Opty.

Z DO tak samo jak w matematyce: jak nie znasz dobrze podstaw to
nigdy nie będziesz lubił matematyki, nigdy jej nie zrozumiesz, a wybitnego wykładowcę "spalisz na stosie".
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2004-04-11, 19:14:41 »

My┼Ťl─Ö ┼╝e ┼║le s─ůdzisz.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2004-04-11, 20:20:36 »

Jak to m├│wi─ů -  myli─ç si─Ö jest... - by─ç mo┼╝e si─Ö myl─Ö. A wi─Öc skoro si─Ö myl─Ö, to po co stawiasz tak elementarne pytania???
A mo┼╝e  jeste┼Ť samotny i masz potrzeb─Ö pogadania z KIM┼Ü i stwierdzi┼ée┼Ť,┼╝e najciekawiej to b─Ödzie na tym Forum Laughing  Laughing  Laughing
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2004-04-11, 20:36:32 »

Czy naprawd─Ö osoba pytaj─ůcego jest tak interesuj─ůca dla tut. forumowiczek??Te dociekania na temat moich motywacji s─ů doprawdy ┼╝a┼éosne.Miejmy zatem nadziej─Ö ┼╝e znajd─ů si─Ö przynajmniej sensowne odpowiedzi na moje pytania umieszczone w dziale bezpo┼Ťrednich pyta┼ä do doktora.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2004-04-11, 21:06:46 »

Staram si─Ö wiedzie─ç z kim mam do czynienia, sensowniej wtedy przebiega dialog, je┼╝eli w og├│le jest on mo┼╝liwy.
A tak przy ┼Ťwi─Öcie - m├│g┼ébys si─Ö troch─Ö wyluzowa─ç - pro┼Ťba.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2004-04-11, 21:20:42 »

OK ,przyjmijmy ┼╝e o to chodzi.Napisa┼éem jakie mam pytania,znajduj─ů si─Ö w trzech dzia┼éach forum.Znam literatur─Ö opty,jestem lekarzem.Interesuje mnie konkretny dialog merytoryczny,pisa┼éem ju┼╝ o tym.Naprawd─Ö znam ju┼╝ wszystkie metody dyskusji z oponentami DO i po prostu te rozmowy mnie ju┼╝ nie zajmuj─ů.Interesuj─ů mnie sprawy detali merytorycznych.Niczyjej wiary nie mam zamiaru burzy─ç itp itd
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2004-04-11, 21:44:55 »

A wi─Öc pierwsza my┼Ťl najlepsza!!!
[
Kod:
quote="Zofia"]Bruford,
1. w tym miejscu raczej nie uzyskasz wyczerpuj─ůcej odpowiedzi od fachowc├│w
2. Aby zrozumie─ç fachowc├│w trzeba posi─ů┼Ť─ç elementarn─ů wiedz─Ö optymaln─ů, zawarta w ksi─ů┼╝kach Dra J.K. i przede wszystkim stosowa─ç DO  , a s─ůdz─ůc po niekt├│rych Twoich pytaniach takiej wiedzy jeszczy nie posiadasz
3. Radz─Ö wi─Öc nie marnuj czasu swego i innych i zacznij studiowa─ç elementarz DO, nast─Öpnie proponuj─Ö zakupi─ç archiwalne miesieczniki "Optymalni", znajdziesz tam bardzo ciekawe opracowania lekarzy optyamlnych-fachowc├│w na temat bardzo wielu chor├│b. Opracowania te nadal sie ukazuj─ů i mo┼╝e jak zwr├│cisz sie do redakcji "Optymalni" ,to zapytania Twoje zostan─ů przekazane lekarzowi Opty.

Dobrej nocy i obfitego dyngusa!!!!!!
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2004-04-16, 10:49:16 »

Bruford, mo┼╝esz do tematu podej┼Ť─ç od drugiej strony.

Nie rodzimy si─Ö po to ┼╝eby si─Ö leczy─ç. Nasze organizmy same ┼Ťwietnie regeneruj─ů si─Ö i nie dopuszczaj─ů do chor├│b. Warunkiem jest prawid┼éowe od┼╝ywianie.

Żywienie Optymalne daje warunki, aby nasz bardzo dobrze przygotowany przez naturę organizm radził sobie sam.

Jedz wi─Öc zdrowo, a b─Ödziesz zdrowia┼é. Wiele zale┼╝y od tego jak wiele nieodwracalnych zmian spowodowa┼ée┼Ť dotychczasowym z┼éym ┼╝ywieniem.

Jaki wniosek? Nie traktuj ŻO jak lekarstwo. Nie pytaj, czy możesz go stosować i na jakie choroby. Prawidłowe żywienie trzeba stosować zawsze i ono nie może zaszkodzić. Pomoże ci na tyle, na ile silny jest twój organizm.

Nie pytaj też tutaj na forum, w jakim stanie jest twój organizm i co się u ciebie zregeneruje, kiedy zaczniesz się prawidłowo żywić. Nikt ci na to nie odpowie.
Po prostu daj sobie szans─Ö. Nie zwlekaj. Trzymaj si─Ö ┼Ťci┼Ťle wskaz├│wek dra JK. Nie motaj sobie w g┼éowie innymi lekturami.

Je┼╝eli jeste┼Ť dociekliwy, jak piszesz, to dlaczego nigdy nie zadawa┼ée┼Ť podobnych pyta┼ä na temat swojego dotychczasowego ┼╝ywienia? Wydaje ci si─Ö z za┼éo┼╝enia naturalne? Dla mnie bardziej naturalne jest ┼╝ywienie z mojego dzieci┼ästwa. Pami─Ötam czasy, kiedy jad┼éo sie t┼éusto. Nie przysz┼éoby ci wtedy do g┼éowy rozdziela─ç w┼éos na czworo pytaniami, kt├│re teraz zadajesz.
Pami─Ötam te┼╝, kiedy pojawi┼éy si─Ö nowe has┼éa, ┼╝eby unika─ç mas┼éa, t┼éuszczu, kiedy na rynku zacz─Ö┼éy pojawia─ç si─Ö niezdrowe produkty. Ja postanowi┼éam wtedy nie ulega─ç nowej modzie. A ty jeste┼Ť ju┼╝  jej ofiar─ů, jak mi si─Ö wydaje. Twoje ┼╝ywienie to tylko efekt sztucznych zmian jakie zosta┼éy wprowadzone nachaln─ů propagand─ů  sprzed zaledwie 40 lat i propozycj─ů rynku ┼╝ywieniowego, przed kt├│rym trudno si─Ö broni─ç.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 13 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.