forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 21:33:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroby i ich wyleczenie???
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroby i ich wyleczenie???  (Przeczytany 256380 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #100 : 2007-03-02, 16:10:24 »

A masz jakieś dolegliwości?
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #101 : 2007-03-02, 16:23:35 »

Wiktoria. Jesteś w szczęśliwym położeniu, że masz własne orzechy.
100 gram orzechów włoskich to 15g białka tłuszczu 60g węglowodanów 18g.
Przypomina mi się taka kurcja z orzechami. Zaczynamy od 1 orzecha w pierwszym dniu
w drugim dniu 2 orzechy codziennie jeden orzech więcej i tak przez cały miesiąc w ostatnim
dniu do 30 orzechów. Następny w dół kolejno 29 , 28, itd do jednego orzecha.
Bardzo wspaniała kurcaja na system nerwowy. Znałem ją już przed zastosowaniem żywienia optymalnego.
Warto się zastanowić skoro masz taki luksus orzechowy.
Zapisane
wiktoria
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #102 : 2007-03-02, 20:49:08 »

O rany, zanim usiadlam do Komputera zjadlam z 10 orzechow. Sproboje tej kuracji, chociaz zawsze myslalam, ze noje nerwy
sa w porzadku. Jestem raczej spokojna i opanowana., ale czasami cos jest we mnie, co pasuje chyba do watku "Psychoemocje
i cialo"
Mam czasami (teraz juz nie tak czesto ) problemy z kregoslupem - ledzwiowym z promieniujacym bolem do lewej nogi.

Nad reszta proboje pracowac, ale jeszcze dluga droga przede mna Zbieram informacje.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #103 : 2007-03-03, 09:56:01 »

Orzechów nie trzeba rotować (jeżeli nie masz uczulenia).
Pokarm bogatobiałkowy roślinny, jak zauważam, jest gorzej trawiony gdy w ten dzień zjemy produkt bogatobiałkowy zwierzęcy do syta. Tak jest u osoby prawie zdrowej.
A nie lubisz pomidorów - we większej ilości (lecza, jajecznica z 1 jaja z 2-3 pomidorami na smalcu, papryka czerwona) - na kilka dni? 1kg=50g W. Jak się wodę odparuje to nie zajmują taaakiej objętości.
Marchewka to też dobry posiłek.
Możesz sobie wysmarowac tę stronę lędzwi smalcem i nałożyć folię i wełnianą spodniczkę. By trzymała ciepło.
Wbrew pozorom SMALEC ZEWNĘTRZNIE jest dobrym środkiem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #104 : 2007-05-12, 23:15:33 »

\
Pokarm bogatobiałkowy roślinny, jak zauważam, jest gorzej trawiony gdy w ten dzień zjemy produkt bogatobiałkowy zwierzęcy do syta. Tak jest u osoby prawie zdrowej.


Ewa co Ty piszesz?  Shocked Jak ktoś zje produkt bogatobiałkowy zwierzęcy do syta ,to jakim cudem będzie chciał dorzucić do tego pokarm bogatobiałkowy roślinny?
Chyba tylko jakiś pasibrzuch  Shocked

Pokarm bogatobiałkowy roślinny jest gorzej trawiony w/w przez Ciebie zdaniu ,z prostych względów ;że się czegoś takiego nie miesza .
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #105 : 2007-05-12, 23:54:10 »


4.W jaki to sposób DO leczy przyczynowo choroby z grupy reumatoidlanych skoro przyczyną ich nie jest brak kolagenu ale zazwyczaj zaburzenie jego syntezy???

Witam, ja nie jestem lekarzem, ale to czwarte pytanie wydaje mi się ciekawe z drugiej strony, w pewnym sensie "odbijam piłeczkę" ale Jesteś lekarzem więc bez problemu odpowiesz: Czy według Ciebie żywienie optymalne prowadzi do zaburzenia syntezy kolagenu?

Pozdrawiam
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #106 : 2007-05-13, 11:43:57 »

Czy według Ciebie żywienie optymalne prowadzi do zaburzenia syntezy kolagenu?

Pozdrawiam

Nie
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #107 : 2007-05-14, 18:30:56 »


4.W jaki to sposób DO leczy przyczynowo choroby z grupy reumatoidlanych skoro przyczyn± ich nie jest brak kolagenu ale zazwyczaj zaburzenie jego syntezy???

Witam, ja nie jestem lekarzem, ale to czwarte pytanie wydaje mi się ciekawe z drugiej strony, w pewnym sensie "odbijam piłeczkę" ale Jeste¶ lekarzem więc bez problemu odpowiesz: Czy według Ciebie żywienie optymalne prowadzi do zaburzenia syntezy kolagenu?

Pozdrawiam
Czy według Ciebie żywienie optymalne prowadzi do zaburzenia syntezy kolagenu?

Pozdrawiam

Nie
To co jeśc, żeby nie zabyrzało syntezy kolagenu?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #108 : 2007-05-14, 18:35:58 »

Jedz to co podpowiada Ci intuicja/na co masz smak, tylko zachowaj proporcje B : T : W.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #109 : 2007-05-19, 15:33:57 »

Czy według Ciebie żywienie optymalne prowadzi do zaburzenia syntezy kolagenu?

Pozdrawiam

Nie

Witam, a czy według Ciebie zaburzenie syntezy kolagenu to wada wrodzona? czy spowodowana zmiana nieodwracalna na skutek nieprawodłowego odżywiania? . Wiesz nie jestem lekarzem więc może moje pytania jako laika są prostackie ale chciałbym znać Twoją opinie.

Odnosnie pytania 3:
Z pewnoscią każdy, Ty , ja, przeciwnicy, zwolennicy żywienia optymalnego chcą aby przeprowadzić badania rzetelne nad tym żywieniem, tylko kto ma to zrobić?
Jan Kwaśniewski latami leczył tą dietą ludzi i doświadczeniami podzielił się w książkach, nie raz apelował o przeprowadzenie badań (co potwierdza nawet doktor Ponomarenko w swojej książce), co mógł to zrobił w tym kierunku, oczywiście cały czas o to apeluje, sam wiesz z jakim efektem.
Z tego co mi wiadomo badania przeprowadzili profesorowie Rafalski, a recenzentami byli profesorowie Hasin i sam profesor Tatoń (ten od cukrzycy) plik dźwiękowy masz na tej stronie z tych badań, Jesteś lekarzem więc chyba bez problemu dotarłbyś do dokumentacji.
Badania chyba powinna przeprowadzic niezalezna instytucja a nie optymalni (gdyż bez problemu podważyłbyś to), tak ja badania przeprowadzone przez Panśtwową Akademie Nauk podważałeś.
Kiedyś rozmawiałem z lekarzem przez internet na temat żywienia optymalnego on sam powiedział że badania takie są bardzo kosztownei powinno je przeprowadzic ministerstwo zdrowia i słusznie, przeciez nawet gdyby jakiś bogaty człowiek lub instytucja sfinansowała takie badania to zapewne byś mówił "one są niewiarygodne bo kto je finansował".
Więc to pytanie powinno być skierowane do ministerstwa zdrowia tak mi sie wydaje.

Pozdrawiam


Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #110 : 2007-05-19, 20:19:11 »

Kiedyś rozmawiałem z lekarzem przez internet na temat żywienia optymalnego on sam powiedział że badania takie są bardzo kosztownei powinno je przeprowadzic ministerstwo zdrowia i słusznie, przeciez nawet gdyby jakiś bogaty człowiek lub instytucja sfinansowała takie badania to zapewne byś mówił "one są niewiarygodne bo kto je
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aby uciąc spekulacje wiarygodności to proponuje na stanowisko szefa instytucji mianowac Bruforda. Laughing

Ciekawe ile takie badania kosztują? Można by przekazywac 1% z podatku, albo dobrowolne wpłaty od pacjętów wdzięcznych za uratowanie im zdrowia. Może przez kilka lat by się uzbierało. Na ministerstwo zdrowia nie ma co liczyc. Wiemy jaki mają stosunek do ŻO.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #111 : 2007-05-19, 21:34:03 »

Dr Kwaśniewski niejednokrotnie w swoich publikacjach przytaczał przykład.
Człowiek może wytrzymać bez jedzenia nawet czterdzieści dni tylko nie bez picia.
Oprócz widocznego efektu wyzdrowienia osoby bardzo cgorej na cukrzycę i powyższcze zdanie skłoniło mnie
znając teoretycznie już od roku żywienie optymalne do jego praktycznego zastosowania.
Przed dwoma tygodniami rozpocząłem 12 rok jak odżywiam się optymalnie. Nie narzekam  jest zdrowy.
"Optymalni" jedzą codziennie tylko inaczej.
Nie widzę powodów do zmartwienia. Nikt nie głoduje i nikt nie każe nikomu głodować.
Odkryciem doktora są  proporcje BTW i tego należy się trzymać. Ile razy można ten temat wałkować bez końca.
Nikt nikogo nie zmusza do stosowania żywienia optymalnego według proporcji. Jeżeli ktoś popełnia błędy to jest tylko i wyłącznie je osobista sprawa, nie można jak to często bywa łączyć wszystkie diety świata i w razie niepowodzenia za swoje błędy obarczać dr Kwaśniewskiego. Moim marzeniem jest by raczej skupić się na żywieniu niż na filozofii i szukania tak zwanych haków.
Wszelkie pytania i odpowiedzi i podpowiedzi są jak najbardziej wskazane. Ale trzeba się również przyznać do własnych błędów
jeżeli się je popełni.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #112 : 2007-05-20, 09:33:17 »

Na ministerstwo zdrowia nie ma co liczyc. Wiemy jaki mają stosunek do ŻO.

Wczoraj odwiedziła mnie lekarka (Polka) mieszkająca na stałe w Danii. Ona mówi, że tam jest tak samo. Koncerny farmaceutyczne są zainteresowane całkowicie w utrzymaniu status quo.
Cóż za interes ... nieprodukować  leku  na to czy tamto Shocked  Smile .
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #113 : 2007-06-28, 00:22:33 »

1Jakich chorób nie leczy dieta optymalna

Witam

Chyba coś znalazłem na to pytanie, mówi o tym sam JK odsłuchaj plik dźwiękowy, http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=720,  plik ma ponad 9 minut, ale Twojego pytania wystarczy że odsłuchasz od 6 minuty i 50 sekundy.
Pozdrawiam
 
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #114 : 2008-02-07, 00:50:18 »

Wiec od 03.06.2005 r. Bruford nie napisal w swoim watku ani zdania _
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #115 : 2008-02-07, 13:52:33 »

Tereso chyba się trochę pomyliłaś w ustaleniu daty  Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #116 : 2008-02-07, 14:48:01 »

Droga Basko
Dlaczego piszesz rzeczy nieprawdziwe?Dietą ketogeniczną w epi zajmują się ośrodki akademickie.Np CZD w Międzylesiu.Z tego co wiem od kolegów neurologów zresztą ten typ leczenia nie jest skuteczny zawsze i w każdej epi.DAwki i siła działania leków zależą od "ciężkości"epi w danym przypadku i od towarzyszących innych uszkodzeń mózgowia.Zatem większość tych chorych funkcjonuje bardzo dobrze.Nieleczona zaś epi napewno zamienia po pewnym czasie człowieka w roślinkę.


Tak? Wzięłam ją z wpisu jak wyżej. Był następny?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #117 : 2008-02-07, 15:37:39 »

Tak.Np.ten:
Czy według Ciebie żywienie optymalne prowadzi do zaburzenia syntezy kolagenu?

Pozdrawiam

Nie
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #118 : 2008-02-07, 18:11:46 »

Faktycznie. Zastanawiam się, czy mogłam się pomylić pod wpływem braku reakcji @Bruforda na wpisy @lekarki, nb znanej na forum z imienia, nazwiska i twarzy  w odróżnienia od pana @B.

Za błąd - przepraszam.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #119 : 2008-02-07, 18:20:40 »

Nie ma za co przepraszać .Ja się nie obraziłam.
To zwykłe przeoczenie pewnie .
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.