forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-12-15, 07:33:16

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
544591 wiadomoÂci w 3985 w▒tkach; wys│ane przez 60 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Octaver
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroby i ich wyleczenie???
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Choroby i ich wyleczenie???  (Przeczytany 97586 razy)
Bruford
GoŠ

Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #20 : 2004-04-18, 23:23:12 »

Cytaty :Nie pytaj też tutaj na forum, w jakim stanie jest twój organizm i co się u ciebie zregeneruje, kiedy zaczniesz się prawidłowo żywić. Nikt ci na to nie odpowie.

Ani przez moment o to nie pytałem

Po prostu daj sobie szans─Ö. Nie zwlekaj. Trzymaj si─Ö ┼Ťci┼Ťle wskaz├│wek dra JK. Nie motaj sobie w g┼éowie innymi lekturami.

Jak zauwa┼╝y┼éem , zbyt wielu nie mota sobie w  g┼éowie innymi ni┼╝ JK lekturami.Jak─ů szans─Ö mam sobie dawa─ç??

Niestety , tak jak na ka┼╝dym forum DO , ┼╝adnej odpowiedzi na temat.Najwyra┼║niej lekarze DO i doradcy nie czytuj─ů tych for├│w.Wsz─Ödzie natomiast takie humbugi jak poprzedni post.Droga Ewo, nie rozumiesz moich pyta┼ä-nie pr├│buj zatem pisa─ç nie na temat.Nie wiesz nic o moim ┼╝wyieniu - nie prorokuj zatem.Musz─Ö jednak uzna─ç ┼╝e poza powierzchownym be┼ékotem i wyznaniami wiary , i na tym forum nie b─Ödzie okazji do merytorycznej dyskusji.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2004-04-19, 20:35:37 »

Podaj adres na forum o ┼╝ywieniu, gdzie wg ciebie jest rzeczowa dyskusja.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2004-04-20, 08:28:52 »

Kod:
Niestety , tak jak na ka┼╝dym forum DO , ┼╝adnej odpowiedzi na temat.Najwyra┼║niej lekarze DO i doradcy nie czytuj─ů tych for├│w.Wsz─Ödzie natomiast takie humbugi jak poprzedni post.Droga Ewo, nie rozumiesz moich pyta┼ä-nie pr├│buj zatem pisa─ç nie na temat.Nie wiesz nic o moim ┼╝wyieniu - nie prorokuj zatem.Musz─Ö jednak uzna─ç ┼╝e poza powierzchownym be┼ékotem i wyznaniami wiary , i na tym forum nie b─Ödzie okazji do merytorycznej dyskusji.[/quote]

Burford,
dialog z Tob─ů przypomnia┼é mi fajny dowcip:
Dwaj policjanci z drog├│wki zatrzymuja niemieckiego kierowc─Ö. Niemiec mozoli si─Ö usi┼éuj─ůc porozumie─ç si─Ö z naszymi funkcjonariuszami. Zagaduje po niemiecku, angielsku, francusku i jeszcze po jakiemu┼Ť, ale policjanci ni w z─ůb. W ko┼äcu zrezygnowani policjanci puszczaja go bez kontroli i jeden do drugiego m├│wi: chyba b─Ödziemy sie musieli nauczy─ç jakiego┼Ť j─Özyka. Na co drugi odpowiada bardzo logicznie; a po co? przecie┼╝ niemiec zna┼é kilka j─Özyk├│w i tak sie z nami nie dogada┼é.

Tak wi─Öc Burford, mo┼╝e jednak sprubujesz DOBRZE sie wczyta─ç w ksi─ů┼╝ki jednego AUTORA J.K. i oka┼╝e si─Ö, ┼╝e nie b─Ödziesz musia┼é zadr─Öcza─ç Forumowicz├│w zb─Ödnymi pytaniami - b─Ödziemy rozumieli si─Ö bez s┼é├│w.
Miłej lektury!!!
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2004-04-20, 09:32:11 »

Czujesz si─Ö zadr─Öczana???A mo┼╝e po prostu , jak sam napisa┼éem,pytania nie s─ů kierowane do Ciebie.Tekty dr JK znam bardzo dobrze i niestety niczego one nie wyja┼Ťniaj─ů cho─ç rzecz jasna szereg os├│b dla kt├│rych medycyna to czarna magia mog─ů odbiera─ç jej jako objawienia.Traktuj je wi─Öc dalej jako " jedyne wystarczaj─ůce" i spr├│buj zaakceptowa─ç fakt ┼╝e s─ů i tacy kt├│rzy usatysfakcjonowani si─Ö nie czuj─ů.Co do kwestii zadr─Öczania to powt├│rz─Ö po raz kolejny: je┼Ťli b─Ödzie kto┼Ť przygotowany do dyskusji merytorycznej, ch─Ötnie podyskutuj─Ö.Wskaz├│wka dla os├│b czuj─ůcych si─Ö zadr─Öczanymi::  wystarczy nie otwiera─ç tego w─ůtku.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2004-04-20, 19:22:09 »

Bufford, poka┼╝ najpierw forum, gdzie sobie ucinasz merytoryczne pogaw─Ödki na temat swojego ┼╝ywienia. Ile razy mam zadawa─ç ci to pytanie?
Zaczynam pow─ůtpiewa─ç w twoje przygotowanie do jakiejkolwiek dyskusji.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2004-04-21, 09:32:02 »

A co to ma do rzeczy , na Boga?.Je┼Ťli szukam takich miejsc do dyskusji to chyba ,zgodnie z logik─ů ,znaczy ┼╝e ich nie znalaz┼éem.Czy szukanie tutaj to co┼Ť niew┼éa┼Ťciwego???
wegierka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2004-04-21, 11:08:04 »

Bruford oczekujesz merytorycznej dyskusji na tym forum, tj dyskusji wymagajacej duzej wiedzy medycznej i biochemicznej. Chyba juz zdazyles sie zorientowac ze tutaj sa tylko praktycy ┼╗O, ktorzy szeroko sie wypowiedza o praktycznej stronie wprowadzenia i stosowania tego zywienia. A Ciebie interesuje chyba tylko teoria w ujeciu medycznym - nie bardzo to tu znajdziesz. Ale jesli zainteresuje Ciebie przejscie do czynu to Ci pomozemy Smile.
Jesli chcesz rozmow z lekarzami to musisz osobiscie do nich sie pofatygowac.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2004-04-21, 19:15:01 »

S┼éuchaj Buford, ┼Ťwiat nie kr─Öci si─Ö tylko wok├│┼é twojego chcenia. Ja te┼╝ czego┼Ť chc─Ö.

Chc─Ö poczyta─ç, co pisz─ů ludzie przygotowani merytorycznie na temat ┼╝ywienia, kt├│re ty stosujesz.

Skoro ju┼╝ znasz takie fora, podaj mi adres. Czy to trudne do zrozumienia?
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2004-04-22, 00:21:51 »

Widze jedno,logika sie nie liczy dla Ewy.Czy ja Ci do garnka zagladam???Nie umiesz mi odpowiedziec na moje pytania,dosc chyba pokojowo zadane to trudno,daj sobie spokoj i krotko mowiac zainteresuj sie czyms innym.Moja dieta nic do rzeczy nie ma bowiem ja nie krzycze na caly swiat ze moja dieta zbawia od chorob i tu tkwi roznica.Zreszzta zadnej specjalnej diety nie stosuje a nie istnieje , jak sadze forum o braku diety.Innymi slowy,masz cos do powiedzenia ???Nie??Kwestia patofizjologii chorob jest Ci znana??Nie???To szkoda Twojego jakze cennego czasu.Pisalem juz,nie otwierac watku jak sie nie ma nic do powiedzenia--to chyba prosta wskazowka.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2004-04-22, 19:28:17 »

Juz widz─Ö, z jakim dyskutantem mam do czynienia. Spadaj. Nie tylko m├│j czas jest cenny.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2004-04-23, 08:33:36 »

"spadaj"--zaiste głęboka kultura duskysji.Czyżby optymalny standard?
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2004-04-23, 16:49:26 »

Burford,
Daj spok├│j tym przycinkom, zaczyna mi si─Ö to kojarzy─ç z „miedz─ů”. Ty, lek-med. schodzisz na takie pado┼éy???
Cho─ç nie jestem lekarzem staram si─Ö poznawa─ç zagadnienia medyczne, a to dlatego, ┼╝e w my┼Ťl powiedzenia „zdrowie jest zbyt cenne, aby je powierzy─ç(bezkrytycznie) lekarzom”.
W szkole do t─Öpych nie nale┼╝a┼éam, nauczono mnie czyta─ç, dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e ksi─ů┼╝ki kupuje si─Ö w ksi─Ögarniach, nauczono mnie tez korzysta─ç z bibliotek. Korzysta─ç z Internetu nauczy┼éam si─Ö sama.  Jest to wystarczaj─ůca umiej─Ötno┼Ť─ç , aby cz┼éowiek zdrowy na umy┼Ťle m├│g┼é zg┼é─Öbia─ç wszelk─ů wiedz─Ö , je┼╝eli tylko tego zechce. A wi─Öc nie lekcewa┼╝ „nielekarzy”.
Nie trzeba mie─ç 3 x Z z medycyny (zaku─ç, zda─ç, zapomnie─ç), aby by─ç partnerem w dyskusjach  lek-med , lek-wet, prof., czy np. hyclem, fryzjerem ….  
Mimo mo┼╝liwo┼Ťci  zg┼é─Öbiania samemu zagadnie┼ä skorzystam z obecno┼Ťci na Forum lekarza – fachowca. Mo┼╝e mi wyja┼Ťnisz fachowo, co to s─ů usystematyzowane, wiarygodne badania, kt├│re ze znanych Tobie diet s─ů potwierdzone takimi badaniami i gdzie te badania s─ů publikowane?Twoja ,rzeczowa , merytoryczna odpowied┼║ b─Ödzie te┼╝ dowodem na to ,┼╝e chodzi Tobie  rzeczywi┼Ťcie o rzeczow─ů, merytoryczn─ů, fachow─ů dyskusj─Ö na Forum. Je┼╝eli za┼Ť wymigasz si─Ö od odpowiedzi to powiem jak Ewa „spadaj”.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2004-04-23, 17:17:13 »

Kod:
[quote="Bruford"]Widze jedno,logika sie nie liczy dla Ewy.Czy ja Ci do garnka zagladam???Nie umiesz mi odpowiedziec na moje pytania,dosc chyba pokojowo zadane to trudno,daj sobie spokoj i krotko mowiac zainteresuj sie czyms innym.Moja dieta nic do rzeczy nie ma bowiem ja nie krzycze na caly swiat ze moja dieta zbawia od chorob i tu tkwi roznica.Zreszzta zadnej specjalnej diety nie stosuje a nie istnieje , jak sadze forum o braku diety.Innymi slowy,masz cos do powiedzenia ???Nie??Kwestia patofizjologii chorob jest Ci znana??Nie???To szkoda Twojego jakze cennego czasu.Pisalem juz,nie otwierac watku jak sie nie ma nic do powiedzenia--to chyba prosta wskazowka.[/quote]

Burford,
wczytaj sie dok┼éadniej w swoja wypowied┼╝. Ewie zarzucasz brak logiki. A Tobie? Stwierdzasz, zarazem puszysz si─Ö,┼╝e nie krzyczysz na ca┼éy ┼Ťwiat...
Zastan├│w si─Ö nad logi─ů tego stwierdzenia , skoro w nastepnym zdaniu stwierdzasz,┼╝e ┼╝adnej diety nie stosujesz?
Dalej, dziwne. Ty jako lekarz nie stosujesz ┼╝adnej specjalnej diety? Nie masz ┼Ťwiadomo┼Ťci jak wa┼╝ne jest paliwo do sprawnego funkcjonowania wszelkiego typu urz─ůdze┼ä, skoro nie dbasz sam o siebie, a o zap─Ödy samob├│jcze Ci─Ö nie pos─ůdzam, to co zalecasz pacjentom, tylko lekarstwa?Lekarzy, kt├│rzy nie zalecaj─ů pacjentom diety, a tylko lekarstwa ja okre┼Ťlam dystrybutorami firm farmaceutycznych i nie s─ů godni u┼╝ywa─ç tytu┼éu lekarz medycyny, a wiem,┼╝e jest takich wielu. Co Ty na to?
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2004-04-24, 07:58:08 »

To Ty mi z kolei odpowiedz dlaczego w┼éa┼Ťciwie ja mam si─Ö tlumaczy─ç z czegokolwiek?

1.Gdzie i jakie badania?-porsz─Ö bardzo.Je┼Ťli si─Ö twierdzi ┼╝e jaka┼Ť dieta wylecza cokolwiek przyczynowo to wypada┼éoby to powtierdzi─ç badaniem kontrolowanym z podw├│jnie ┼Ťlep─ů pr├│b─ů.Gdzie s─ů takie badania punlikowane?-w wielu ┼╝r├│d┼éach.Mo┼╝esz skorzysta─ç z wyszukiwarki PubMed w j─Özyku angielskim.Generalnie r├│┼╝ne aspekty r├│┼╝nych diet by┼éy badane natomiast nie udaje si─Ö nikomu udowodni─ç "wszechulecznia" bo to akurta jest nonsensem.

2.Nie stosuj─Ö ┼╝adnej specjalnej diety bo jestem wrogiem ekstremizm├│w dietetycznych.Dbvam jedynie o to by nie zjada─ç konserwant├│w.To wystarczy.

3.Moi pacjenci ddostaj─ů odde mnie to co w danej chwili jest im potrzebne.Diet─Ö,leki lub zabiegi.
Natomiast nie rozumiem dlaczego nikt nie spóbował odpowiedzieć na proste pytanie???dlaczego zjadanie kolagenu ma być skuteczne w chorobach w których zaburzona jest synteza kolagenu???-spróbujesz?
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2004-04-24, 10:41:34 »

Czytałam na ten temat na tej stronie. Poszperaj trochę.

Jak mog┼ée┼Ť nauczy─ç si─Ö czegokolwiek lekarzu, skoro nie wyci─ůgasz najprostszych wniosk├│w.

Dieta czy ┼╝ywienie optymalne - jak zwa┼é tak zwa┼é - nie leczy (a ty mia┼ée┼Ť takie oczekiwania?), tylko stwarza warunki, aby organizm m├│g┼é sam si─Ö leczy─ç i utrzymywa─ç w zdrowiu.

Ty twierdzisz, ┼╝e twoja dieta ma takie w┼éa┼Ťciwo┼Ťci, ale nic nie umiesz powiedzie─ç na temat swojego ┼╝ywienia. Ogarnia ci─Ö z┼éo┼Ť─ç, kiedy dostajesz pytania. Miotasz si─Ö jak tygrys, wsciek┼éy i podejrzliwy, dyskutancie.

Do dyskusji potrzebne s─ů dwie strony. Ty nie musisz t┼éumaczy─ç si─Ö z swojej diety. A kto┼Ť musi?

Nie zmieniaj za cz─Östo nicku.
Wacław
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2004-04-24, 13:33:15 »

Mam bardzo proste pytanie do autora tego tematu, lekarza, jak wyt┼éumaczy fakt, ze 90% lekarzy w Polsce wpaja swoim pacjentom zalecenie dietetyczne; - tylko dwa jajka na tydzie┼ä. Kto ich tego nauczy┼é, gdzie s─ů badania na ten temat.
Najm─ůdrzejsza w tym temacie jest moja wnuczka/8/, kt├│ra gdzie┼Ť od siedmiu lat, ka┼╝dy dzie┼ä rozpoczyna od jajeczka na mi─Ökko, bez chleba. Nie wie, ┼╝e jest na diecie Kwa┼Ťniewskiego, sama j─ů sobie wybra┼éa. Oczywi┼Ťcie, Dzi─Öki Bogu jest dzieckiem zdrowym, optymalnym co do wzrostu i wagi, mo┼╝e dlatego, ┼╝e nie mo┼╝na jej zaimponowa─ç czekolad─ů, czipsami, ziemniakami przy kotleciku z piersi kurczaka.....
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2004-04-25, 02:51:37 »

Kod:
To Ty mi z kolei odpowiedz dlaczego w┼éa┼Ťciwie ja mam si─Ö tlumaczy─ç z czegokolwiek?

Racja. Zapomnia┼éam,┼╝e lekarze w Polsce sa wyj─Öci z pod prawa. Nie odpowiadaja za wszelkie b┼é─Ödy i zaniedbania, ┼é─ůcznie z przeprowadzaniem operacji po pijanemu, nawet wtedy, jak umrze 20 letnia matka przy porodzie. Tymbardziej bezkarnie uchodzi lekarzom zalecanie diet pacjentom, kt├│re nie polepszaja stanu zdrowia, a przeciwnie pacjenci na tych dietach sukcesywnie zwi─Ökszaja dawki lekarstw. Jakim absurdem jest te┼╝ korzystanie z us┼éug lekarzy, kt├│rzy w wielu chorobach np. cukrzyca, nadci┼Ťnienie z g├│ry o┼Ťwiadczaja pacjentowi "do ko┼äca ┼╝ycia lekarstwa". Mozna to por├│wna─ç: zlecam murarzowi wybudowanie domu, murarz przyjmuje zlecenie, bierze zap┼éat─Ö ale z g├│ry oswiadcza,┼╝e domu tak nie wybuduje. SORY
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2004-04-25, 09:42:56 »

St─Ö┼╝enie mitomanii przekracza tutaj nawet dtychczas znane mi fora.Jak widz─Ö ,gdy umiera kobieta przy porodzie to automatycznie wina lekarza .No dobre ,dobre.Ten pogl─ůd znany by┼é w satrapiach perskich gdzie ┼Ťmier─ç pacjenta oznacza┼éa ┼Ťmier─ç lekarza(rzecz jasna je┼Ťli pacjent by┼é ze znacznego rodu)
Rzeczywi┼Ťcie , optylekarze tu nie zagl─ůdaj─ů.Na dyskusje z bzdurkami w rodzaju "lekarze wyj─Öci spod prawa" szkoda mi czasu.

Jak widzę , każdy tutaj burzy się niezmiernie faktem że ktokolwiek ma pytania krytyczne wobec teorii DO i każdy tutaj swobodnie wypluwa stek utartych komunałów żywcem z broszurek paramedycznych i jednak nikt nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania.

Zupe┼énym kuriozum s─ů jednak posty Ewy , teksty typu np " nie zmieniaj za cz─Östo nicku" itd kt├│re delikatnie maj─ů dyskredytowa─ç adwersarza s─ů po prostu ┼╝a┼éosne.
Poda┼éem ┼╝r├│d┼éo , poszpera┼é kto┼Ť w PubMedzie??Kto┼Ť mo┼╝e umie ju┼╝ odpowiedzie─ç na pytanie jak DO mo┼╝e dziala─ç w chorobie zwyrodnieniowej w kt├│rej jest zaburzenie syntezy kolagenu?A mo┼╝e kto┼Ť powie co┼Ť na temat b┼é─Ödu w rozumieniu astmy,bo wcale nie jest ona spowodowana nadaktywno┼Ťci─ů nerwu b┼é─Ödnego jak twierdzi dr Kwa┼Ťniewsski??Je┼Ťli nie ma ch─Ötnego ,to o lekarzach szubrawcach,pijakach wyj─Ötyuch spod prawa itd itp porozmawiajcie sobie sami bo ja takich tekst├│w s┼éysza┼éem ju┼╝ du┼╝o.
Z ch─Öci─ů pogadam na temat szczeg├│┼é├│w fachowych,w takich gadkach nie b─Öd─Ö bra┼é udzia┼éu.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2004-04-25, 10:12:25 »

Bruford,
to FAKT, ┼╝e 20 letnia kobieta zmar┼éa przy porodzie tylko i wy┼é─ůcznie z winy pijanej lekarki. Ale ma przecie┼╝ lojalk─Ö koleg├│w i "w┼éadze" miasta za sob─ů. Kto jej co udowodni?.Jest to wydarzenie z przed kilku miesi─Öcy. Pani Burmistrz tego miesta,gdzie mia┼éo miejsce zdarzenie telewizji" pod napi─Öciem" nie dopu┼Ťcia┼éa do zrobienia programu, a pani"doktor" wr├│ci┼éa do "pracy".
A te zaszyte narzedzia chirurgiczne? Ilu pacjentów otrzymało odszkodowanie????
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2004-04-25, 19:45:33 »

Bruforf,
a uci─Öcia mojej MAMIE najpierw jednej nogi, a po trzech tygodniach drugiej jeszcze nie potrafi─Ö wybaczy─ç. Lekarze doskonale wiedzieli, przy stanie ich ┼Ťwiadomo┼Ťci i praktykach jakie uprawiali, ┼╝e 75 letnia kobieta nie wytrzyma tego wszystkiego, to po co na koniec ┼╝ycia nara┼╝ali ja na tortury fizyczne, a jeszcze wieksze psychiczne? Poprostu liczy┼éa si─Ö operowana sztuka!!! Czy je┼╝eli nie umieli Jej pom├│c ( ja jeszcze wtedy nie zna┼éam DO), to kieruj─ůc sie dobrem czlowieka nie nale┼╝a┼éo sie ograniczy─ç do ┼Ťrodk├│w znieczulaj─ůch i pozwoli─ç Mamie godnie umrze─ç.
Mama zmarła trzy tygodnie po ucieciu drugiej nogi. Niezapmnę rozpaczy w Mamy oczach jak patrzyła na ucięte kikuty. To lekarze zgotowali Mamie taki koniec życia.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.