forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 08:09:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660660 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroby i ich wyleczenie???
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroby i ich wyleczenie???  (Przeczytany 257878 razy)
akselek
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #120 : 2008-03-01, 22:14:04 »

1Jakich chorób nie leczy dieta optymalna?

2.W jaki sposób Do ma być skuteczna w chorobach uwarunkowanych genetycznie??

3.Skoro tyle cudów się przydarza ( cytat: "55 cudów u 16 osób" - to wynik lepszy niż Lourdes) to dlaczego brak wiarygodnych , usystematyzowanych prac na ten temat"?

4.W jaki to sposób DO leczy przyczynowo choroby z grupy reumatoidlanych skoro przyczyną ich nie jest brak kolagenu ale zazwyczaj zaburzenie jego syntezy???

 . Przyjęło się powszechne mniemanie, że DO jest lekarstwem na wszelkie choroby. Otóż - nie! Odzywianie optymalne pozwala organizmowi odzyskac energię do walki o przetrwanie. Podobnie jest u zwierząt. One odżywiaja sie Intuicyjnie, człowiek zaś utracił tę umiejętność i swoje odżywianie podporządkowuje zmysłom, które - jak wiemy - oszukują skutecznie.

Pytania Pana (o! dzien dobry) są więc źle formułowane i nie pozwalają na rzeczową odpowiedź.
pozdrawiam serdecznie
dariusz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #121 : 2008-03-01, 22:22:00 »

Ktos,tu Bruforda wywoluje do odpowiedzi :shock:czyzby przyjaciel sie stesknil??????????? Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #122 : 2013-08-06, 15:20:31 »

Do Slawka

Dziwi cie ten brak tolerancji i zajadlosc ? A myslisz ze skad biora sie ludzie gotowi sie wysadzic w imie swoich pogladow religijnych. Obecnie swiat jest pelen nietolerancji, zawisci itd, itp. Dlaczego tak sie dzieje to kolejny temat religijno-filozoficzny dla którego jakis "Burford" gotów bylby cie utopic w lyzce wody.

Do Burforda

Cos sie tak uczepil ZO ?
Przegladajac twoje posty dochodze do wniosku ze ty po prostu lubisz walke dla samej walki. Jesli tak jest, to zadna dyskusja z toba nie ma sensu. Z takich jak ty biora sie ortodoksi czyli cos co zarzucasz optymalnym.
To fakt ze wiekszosc optymalnych rzeczywiscie traktuje ZO i dr Kwasniewskiego jak Boga. Ja do nich nie naleze. Kompletnie sie nie zgadzam z pogladami filozoficznymi Pana Kwasniewskiego. Ale calkowicie popieram Go jesli chodzi o sprawy merytoryczne jesli chodzi o medycyne.
I nie mow mi ze mam slepa wiare bo nie przestudiowalem calej biochemi Harpera, nie mam praktyki itp.
Wiem tylko ze chorowalem na wrzodziejace zapalenie jelita grubego cholerne dlugie piec lat. I uwierz mi Burford przebylem dluga "sciezke zdrowia" probujac pozbyc sie tej "nieuleczalnej" choroby. Poczynajac od takich medrcow medycyny jak ty (byl nawet profesor) a konczac na medycynie chinskiej i urynoterapii. Chyba nie ma potrzeby dodawac ze dopiero ZO postawilo mnie na nogi. Od dwoch lat jestem zdrowy.
Ale ty oczywiscie zaraz to wszystko zanegujesz pytajac mnie o badania.
A ja chcialbym sie ciebie zapytac co ty bys mi polecil gdybym do ciebie trafil podczas choroby i czy bylbys mnie w stanie wyleczyc z tej "nieuleczalne" choroby. Sa to oczywiscie pytania retoryczne. Jak juz wspomnialem odwiedzalem "lepszych" w te klocki od ciebie - bez rezultatu.
Takze Burford, reasumujac: jesli bedziesz sie mogl pochwalic ze kogos NAPRAWDE wyleczyles (mam na mysli jakas chorobe "nieuleczalna") to bedziesz mogl dopiero z czystym sumieniem zabierac glos tym pewnym siebie tonem na tym forum.
Znam juz z gory ton i forme twojej ewentualnej odpowiedzi, dlatego mozesz sobie ja darowac (albo wysil sie na cos oryginalnego). Problem z toba polega na tym ze dopoki nie trafi ciebie albo twoich bliskich jakas powazna choroba , to wciaz bedziesz tylko wojowniczo nastawionym Burfordem, ktory mimo niewatpliwie ponadprzecietnej inteligencji, nie ma zielonego pojecia o LECZENIU ludzi.

Pozdrawiam
Vigo[/b]

po prawie 10 latach:
Cytuj z: Gavroche
Realną dla kulturysty bezdopingowego sylwetkę 95 kg, przy 180 cm wzrostu i  ~ 11 % BF spokojnie można zrobić na ŻO, słuchając rad kolegi Mariusza.
no i pojawiło się światełko w tunelu
Cytuj z: Gavroche
Ale kulturystyka to taki sport na ego
każdy ma jakiegoś hopla, a to akurat jeden z mniejszych   Smile
Cytuj z: Gavroche
Dla poważnego miłośnika żelaza, najlepszymi będą systemy radzieckie i rosyjskie, bo to im światek siłowy zawdzięcza najwięcej
czytaliśmy Pavla Tsatsouline ?   Wink

Cytuj z: Blade
A mógłbym prosić o krótką refleksję co do kulturystyki na ZO z perspektywy minionych lat? Jakieś rady, spostrzeżenia?
trudno coś mi konkretnego powiedzieć, ponieważ nie zawsze trzymałem się stricte ŻO. W zasadzie po niemal 10 latach diet niskowęglowodanowych wiem kiedy jestem na ŻO a kiedy po prostu na LC bez ważenia/liczenia. Zdarzało mi się jadać więcej białka powiedzmy 1,5-2,0g/mc i wegli 100-150g dziennie i w związku z tym mniej tłuszczu. Ale przeważam jednak w kierunku proporcji dr. Kwaśniewskiego. Bardziej też mi zależy na zdrowiu, moja przygoda z tematem zaczęła się od poważnej choroby (wrzodziejące zapalenie jelita grubego), pisałem o tym tutaj i na DobrejDiecie jako Kevo. Co ciekawe od czasu do czasu otrzymuje rozpaczliwe maile w sprawie tej choroby, podaje wtedy nr telefonu i czasami przegadam 1h z nieznajomymi mi osobami. Chyba założę nr 0800  Laughing Żart.
Generalnie nie zauważyłem jakoś żeby nadmiar pełnowartościowego białka powyżej 1,3g/mc (oczywiście warunek: jeśli nie jesteś na towarze) specjalnie budował mięśnie - jednak kalorie z tłuszczów to podstawa. Obecnie jestem na etapie niemal typowego ŻO ale - nazwijmy to -proporcjonalnego, czyli B/T 1/3 i węgle 50-80g. I malutki progres jest. Najważniejsze jednak że nie ma utraty masy mięśniowej i powrót do tej "przeklętej" wagi genetycznej  Laughing
Podstawą - dla mnie - z tłuszczy jest śmietanka 30% (moja piękność i królowa pokarmowa). Z białek: jaja (z przewagą żółtek), mięso wieprzowe i z indyka, ż. sery, z podrobów wątroba (inne podroby mi nie podchodzą). Z węgli: z reguły pieczywo, ziemniaki, słodycze  Cool
Ważną sprawą jest trening. Teraz widzę że przez wygodnictwo (brak zmian treningowych, potrzeba stałych codziennych ćwiczeń itp.) byłem permanentnie przetrenowany. Ale to osobny temat. A niestety (podobnie jak w przypadku żywienia) w necie i ogólnie w mediach, 95% informacji na te tematy można o kant d... potłuc.


To w koncu ZO leczy czy nie, bo juz nie wiem. Rzutow nie ma, co by zmartwolo adresata pierwszego posta...
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #123 : 2013-08-06, 15:35:11 »

Placebo.
Dr Placebo niech się wypowie.  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #124 : 2013-08-06, 15:40:30 »

No napisal  Confused
Jasne że to dobrze że nie masz objawów , najlepiej byłoby by nigdy nie wróciły.Niemniej jednak  nie jest prawdą , jak piszesz,że dwa lata bez objawów oznaczają wyleczenie z CU.Tak po prostu nie jest -odsyłam do odpowiedniej lektury.

Biedny vigo... chociaz tutaj pisze, ze jest ok http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=225019&highlight=wzjg#225019

Ale jak nie czytal literatury to wtopa....  Shocked Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #125 : 2013-08-06, 15:42:26 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #126 : 2013-08-06, 15:43:34 »

Właśnie zaproponowałem badania nad wyleczeniem 100 cukrzyków typu II z dowolnej Poradni Cukrzycowej w Polsce ze skutecznością gwarantowaną w 99%.
Badanie jest bardzo proste, bo bierze się udokumentowanych cukrzyków, a po miesiącu Diety Optymalnej się stwierdza fakt wyleczenia.
I tu jest problem. Bo co by to było!
Jaka klęska medycyny "akademickiej" - Jeden, jedyny Kwaśniewski przecież nie może mieć racji - jak stwierdziło trzydziestu wspaniałych z PAN!
Dlatego nikt na to nie zezwoli, no chyba, że dostanie nakaz od góry.  Cool
A dostanie. Wszystko na to wskazuje.  Very Happy
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #127 : 2013-08-06, 15:53:08 »

Tutaj nie chodzi o wyleczenie, ale o to, ze 6 lat w AM < BTW 1:3:08  Laughing

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #128 : 2013-08-06, 15:55:33 »

Vincent powinien piać z zachwytu z powodu oszczędności budżetowych na samych lekach refundowanych...  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55948


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #129 : 2013-08-06, 15:56:42 »

Potem wrócą do swoich starych nawyków żywieniowych i ogłoszą, że ŻO jednak nie wyleczyło, bo znowu się rozchorowali  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #130 : 2013-08-06, 15:57:37 »

No tak!
Przecież ostatecznie to tylko "placebo"...  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55948


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #131 : 2013-08-06, 15:59:35 »

Vincent powinien piać z zachwytu z powodu oszczędności budżetowych na samych lekach refundowanych...  Confused

"Redystrybucja proszę Pani, tylko redystrybucja" wciąż słyszę te mądre słowa byłego szefa mojej Mamy  Very Happy
A więc, nie będzie zadowolony, bo nie zarabia na oszczednosciach  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #132 : 2013-08-06, 16:00:34 »

A jekiej akcyzy nie da się wprowadzić?  Rolling Eyes Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55948


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #133 : 2013-08-06, 16:02:58 »

Od narkotyków by się przydała, sporo by wpadło do budżetu  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #134 : 2013-08-06, 16:30:28 »

Potem wrócą do swoich starych nawyków żywieniowych i ogłoszą, że ŻO jednak nie wyleczyło, bo znowu się rozchorowali  Laughing
jak Walesa  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70547


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #135 : 2013-08-06, 16:36:29 »

Wałęsę podają jako przykład "nieskuteczności" DO... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #136 : 2013-08-06, 18:17:25 »

Wielka szkoda, że Pan Prezydent zarzucił Dietę Optymalną.
Ale nie dla nas.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55948


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #137 : 2013-08-06, 18:26:22 »

Jak dbasz, tak masz Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #138 : 2013-08-06, 18:28:39 »

A Włodzimierz z Włodzimierza sobie chwali.  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55948


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #139 : 2013-08-06, 18:29:57 »

Coś tak podejrzewałem - ten jego kumpel chyba też  Cool
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 20 zapytaniami.