forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:25:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroby i ich wyleczenie???
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroby i ich wyleczenie???  (Przeczytany 252122 razy)
Bruford
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #20 : 2004-04-18, 23:23:12 »

Cytaty :Nie pytaj też tutaj na forum, w jakim stanie jest twój organizm i co się u ciebie zregeneruje, kiedy zaczniesz się prawidłowo żywić. Nikt ci na to nie odpowie.

Ani przez moment o to nie pytałem


Po prostu daj sobie szansę. Nie zwlekaj. Trzymaj się ściśle wskazówek dra JK. Nie motaj sobie w głowie innymi lekturami.

Jak zauważyłem , zbyt wielu nie mota sobie w  głowie innymi niż JK lekturami.Jaką szansę mam sobie dawać??


Niestety , tak jak na każdym forum DO , żadnej odpowiedzi na temat.Najwyraźniej lekarze DO i doradcy nie czytują tych forów.Wszędzie natomiast takie humbugi jak poprzedni post.Droga Ewo, nie rozumiesz moich pytań-nie próbuj zatem pisać nie na temat.Nie wiesz nic o moim żwyieniu - nie prorokuj zatem.Muszę jednak uznać że poza powierzchownym bełkotem i wyznaniami wiary , i na tym forum nie będzie okazji do merytorycznej dyskusji.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #21 : 2004-04-19, 20:35:37 »

Podaj adres na forum o żywieniu, gdzie wg ciebie jest rzeczowa dyskusja.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #22 : 2004-04-20, 08:28:52 »

Kod:
Niestety , tak jak na każdym forum DO , żadnej odpowiedzi na temat.Najwyraźniej lekarze DO i doradcy nie czytują tych forów.Wszędzie natomiast takie humbugi jak poprzedni post.Droga Ewo, nie rozumiesz moich pytań-nie próbuj zatem pisać nie na temat.Nie wiesz nic o moim żwyieniu - nie prorokuj zatem.Muszę jednak uznać że poza powierzchownym bełkotem i wyznaniami wiary , i na tym forum nie będzie okazji do merytorycznej dyskusji.[/quote]

Burford,
dialog z Tobą przypomniał mi fajny dowcip:
Dwaj policjanci z drogówki zatrzymuja niemieckiego kierowcę. Niemiec mozoli się usiłując porozumieć się z naszymi funkcjonariuszami. Zagaduje po niemiecku, angielsku, francusku i jeszcze po jakiemuś, ale policjanci ni w ząb. W końcu zrezygnowani policjanci puszczaja go bez kontroli i jeden do drugiego mówi: chyba będziemy sie musieli nauczyć jakiegoś języka. Na co drugi odpowiada bardzo logicznie; a po co? przecież niemiec znał kilka języków i tak sie z nami nie dogadał.

Tak więc Burford, może jednak sprubujesz DOBRZE sie wczytać w książki jednego AUTORA J.K. i okaże się, że nie będziesz musiał zadręczać Forumowiczów zbędnymi pytaniami - będziemy rozumieli się bez słów.
Miłej lektury!!!
Zapisane
Bruford
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #23 : 2004-04-20, 09:32:11 »

Czujesz się zadręczana???A może po prostu , jak sam napisałem,pytania nie są kierowane do Ciebie.Tekty dr JK znam bardzo dobrze i niestety niczego one nie wyjaśniają choć rzecz jasna szereg osób dla których medycyna to czarna magia mogą odbierać jej jako objawienia.Traktuj je więc dalej jako " jedyne wystarczające" i spróbuj zaakceptować fakt że są i tacy którzy usatysfakcjonowani się nie czują.Co do kwestii zadręczania to powtórzę po raz kolejny: jeśli będzie ktoś przygotowany do dyskusji merytorycznej, chętnie podyskutuję.Wskazówka dla osób czujących się zadręczanymi::  wystarczy nie otwierać tego wątku.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #24 : 2004-04-20, 19:22:09 »

Bufford, pokaż najpierw forum, gdzie sobie ucinasz merytoryczne pogawędki na temat swojego żywienia. Ile razy mam zadawać ci to pytanie?
Zaczynam powątpiewać w twoje przygotowanie do jakiejkolwiek dyskusji.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #25 : 2004-04-21, 09:32:02 »

A co to ma do rzeczy , na Boga?.Jeśli szukam takich miejsc do dyskusji to chyba ,zgodnie z logiką ,znaczy że ich nie znalazłem.Czy szukanie tutaj to coś niewłaściwego???
Zapisane
wegierka
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #26 : 2004-04-21, 11:08:04 »

Bruford oczekujesz merytorycznej dyskusji na tym forum, tj dyskusji wymagajacej duzej wiedzy medycznej i biochemicznej. Chyba juz zdazyles sie zorientowac ze tutaj sa tylko praktycy ŻO, ktorzy szeroko sie wypowiedza o praktycznej stronie wprowadzenia i stosowania tego zywienia. A Ciebie interesuje chyba tylko teoria w ujeciu medycznym - nie bardzo to tu znajdziesz. Ale jesli zainteresuje Ciebie przejscie do czynu to Ci pomozemy Smile.
Jesli chcesz rozmow z lekarzami to musisz osobiscie do nich sie pofatygowac.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #27 : 2004-04-21, 19:15:01 »

Słuchaj Buford, świat nie kręci się tylko wokół twojego chcenia. Ja też czegoś chcę.

Chcę poczytać, co piszą ludzie przygotowani merytorycznie na temat żywienia, które ty stosujesz.

Skoro już znasz takie fora, podaj mi adres. Czy to trudne do zrozumienia?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #28 : 2004-04-22, 00:21:51 »

Widze jedno,logika sie nie liczy dla Ewy.Czy ja Ci do garnka zagladam???Nie umiesz mi odpowiedziec na moje pytania,dosc chyba pokojowo zadane to trudno,daj sobie spokoj i krotko mowiac zainteresuj sie czyms innym.Moja dieta nic do rzeczy nie ma bowiem ja nie krzycze na caly swiat ze moja dieta zbawia od chorob i tu tkwi roznica.Zreszzta zadnej specjalnej diety nie stosuje a nie istnieje , jak sadze forum o braku diety.Innymi slowy,masz cos do powiedzenia ???Nie??Kwestia patofizjologii chorob jest Ci znana??Nie???To szkoda Twojego jakze cennego czasu.Pisalem juz,nie otwierac watku jak sie nie ma nic do powiedzenia--to chyba prosta wskazowka.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #29 : 2004-04-22, 19:28:17 »

Juz widzę, z jakim dyskutantem mam do czynienia. Spadaj. Nie tylko mój czas jest cenny.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #30 : 2004-04-23, 08:33:36 »

"spadaj"--zaiste głęboka kultura duskysji.Czyżby optymalny standard?
Zapisane
Zofia
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #31 : 2004-04-23, 16:49:26 »

Burford,
Daj spokój tym przycinkom, zaczyna mi się to kojarzyć z „miedzą”. Ty, lek-med. schodzisz na takie padoły???
Choć nie jestem lekarzem staram się poznawać zagadnienia medyczne, a to dlatego, że w myśl powiedzenia „zdrowie jest zbyt cenne, aby je powierzyć(bezkrytycznie) lekarzom”.
W szkole do tępych nie należałam, nauczono mnie czytać, dowiedziałam się, że książki kupuje się w księgarniach, nauczono mnie tez korzystać z bibliotek. Korzystać z Internetu nauczyłam się sama.  Jest to wystarczająca umiejętność , aby człowiek zdrowy na umyśle mógł zgłębiać wszelką wiedzę , jeżeli tylko tego zechce. A więc nie lekceważ „nielekarzy”.
Nie trzeba mieć 3 x Z z medycyny (zakuć, zdać, zapomnieć), aby być partnerem w dyskusjach  lek-med , lek-wet, prof., czy np. hyclem, fryzjerem ….  
Mimo możliwości  zgłębiania samemu zagadnień skorzystam z obecności na Forum lekarza – fachowca. Może mi wyjaśnisz fachowo, co to są usystematyzowane, wiarygodne badania, które ze znanych Tobie diet są potwierdzone takimi badaniami i gdzie te badania są publikowane?Twoja ,rzeczowa , merytoryczna odpowiedź będzie też dowodem na to ,że chodzi Tobie  rzeczywiście o rzeczową, merytoryczną, fachową dyskusję na Forum. Jeżeli zaś wymigasz się od odpowiedzi to powiem jak Ewa „spadaj”.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
Zofia
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #32 : 2004-04-23, 17:17:13 »

Kod:
[quote="Bruford"]Widze jedno,logika sie nie liczy dla Ewy.Czy ja Ci do garnka zagladam???Nie umiesz mi odpowiedziec na moje pytania,dosc chyba pokojowo zadane to trudno,daj sobie spokoj i krotko mowiac zainteresuj sie czyms innym.Moja dieta nic do rzeczy nie ma bowiem ja nie krzycze na caly swiat ze moja dieta zbawia od chorob i tu tkwi roznica.Zreszzta zadnej specjalnej diety nie stosuje a nie istnieje , jak sadze forum o braku diety.Innymi slowy,masz cos do powiedzenia ???Nie??Kwestia patofizjologii chorob jest Ci znana??Nie???To szkoda Twojego jakze cennego czasu.Pisalem juz,nie otwierac watku jak sie nie ma nic do powiedzenia--to chyba prosta wskazowka.[/quote]

Burford,
wczytaj sie dokładniej w swoja wypowiedż. Ewie zarzucasz brak logiki. A Tobie? Stwierdzasz, zarazem puszysz się,że nie krzyczysz na cały świat...
Zastanów się nad logią tego stwierdzenia , skoro w nastepnym zdaniu stwierdzasz,że żadnej diety nie stosujesz?
Dalej, dziwne. Ty jako lekarz nie stosujesz żadnej specjalnej diety? Nie masz świadomości jak ważne jest paliwo do sprawnego funkcjonowania wszelkiego typu urządzeń, skoro nie dbasz sam o siebie, a o zapędy samobójcze Cię nie posądzam, to co zalecasz pacjentom, tylko lekarstwa?Lekarzy, którzy nie zalecają pacjentom diety, a tylko lekarstwa ja określam dystrybutorami firm farmaceutycznych i nie są godni używać tytułu lekarz medycyny, a wiem,że jest takich wielu. Co Ty na to?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #33 : 2004-04-24, 07:58:08 »

To Ty mi z kolei odpowiedz dlaczego właściwie ja mam się tlumaczyć z czegokolwiek?

1.Gdzie i jakie badania?-porszę bardzo.Jeśli się twierdzi że jakaś dieta wylecza cokolwiek przyczynowo to wypadałoby to powtierdzić badaniem kontrolowanym z podwójnie ślepą próbą.Gdzie są takie badania punlikowane?-w wielu żródłach.Możesz skorzystać z wyszukiwarki PubMed w języku angielskim.Generalnie różne aspekty różnych diet były badane natomiast nie udaje się nikomu udowodnić "wszechulecznia" bo to akurta jest nonsensem.

2.Nie stosuję żadnej specjalnej diety bo jestem wrogiem ekstremizmów dietetycznych.Dbvam jedynie o to by nie zjadać konserwantów.To wystarczy.


3.Moi pacjenci ddostają odde mnie to co w danej chwili jest im potrzebne.Dietę,leki lub zabiegi.
Natomiast nie rozumiem dlaczego nikt nie spóbował odpowiedzieć na proste pytanie???dlaczego zjadanie kolagenu ma być skuteczne w chorobach w których zaburzona jest synteza kolagenu???-spróbujesz?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #34 : 2004-04-24, 10:41:34 »

Czytałam na ten temat na tej stronie. Poszperaj trochę.

Jak mogłeś nauczyć się czegokolwiek lekarzu, skoro nie wyciągasz najprostszych wniosków.

Dieta czy żywienie optymalne - jak zwał tak zwał - nie leczy (a ty miałeś takie oczekiwania?), tylko stwarza warunki, aby organizm mógł sam się leczyć i utrzymywać w zdrowiu.

Ty twierdzisz, że twoja dieta ma takie właściwości, ale nic nie umiesz powiedzieć na temat swojego żywienia. Ogarnia cię złość, kiedy dostajesz pytania. Miotasz się jak tygrys, wsciekły i podejrzliwy, dyskutancie.

Do dyskusji potrzebne są dwie strony. Ty nie musisz tłumaczyć się z swojej diety. A ktoś musi?

Nie zmieniaj za często nicku.
Zapisane
Wacław
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #35 : 2004-04-24, 13:33:15 »

Mam bardzo proste pytanie do autora tego tematu, lekarza, jak wytłumaczy fakt, ze 90% lekarzy w Polsce wpaja swoim pacjentom zalecenie dietetyczne; - tylko dwa jajka na tydzień. Kto ich tego nauczył, gdzie są badania na ten temat.
Najmądrzejsza w tym temacie jest moja wnuczka/8/, która gdzieś od siedmiu lat, każdy dzień rozpoczyna od jajeczka na miękko, bez chleba. Nie wie, że jest na diecie Kwaśniewskiego, sama ją sobie wybrała. Oczywiście, Dzięki Bogu jest dzieckiem zdrowym, optymalnym co do wzrostu i wagi, może dlatego, że nie można jej zaimponować czekoladą, czipsami, ziemniakami przy kotleciku z piersi kurczaka.....
Zapisane
Zofia
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #36 : 2004-04-25, 02:51:37 »

Kod:
To Ty mi z kolei odpowiedz dlaczego właściwie ja mam się tlumaczyć z czegokolwiek?

Racja. Zapomniałam,że lekarze w Polsce sa wyjęci z pod prawa. Nie odpowiadaja za wszelkie błędy i zaniedbania, łącznie z przeprowadzaniem operacji po pijanemu, nawet wtedy, jak umrze 20 letnia matka przy porodzie. Tymbardziej bezkarnie uchodzi lekarzom zalecanie diet pacjentom, które nie polepszaja stanu zdrowia, a przeciwnie pacjenci na tych dietach sukcesywnie zwiększaja dawki lekarstw. Jakim absurdem jest też korzystanie z usług lekarzy, którzy w wielu chorobach np. cukrzyca, nadciśnienie z góry oświadczaja pacjentowi "do końca życia lekarstwa". Mozna to porównać: zlecam murarzowi wybudowanie domu, murarz przyjmuje zlecenie, bierze zapłatę ale z góry oswiadcza,że domu tak nie wybuduje. SORY
Zapisane
Bruford
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #37 : 2004-04-25, 09:42:56 »

Stężenie mitomanii przekracza tutaj nawet dtychczas znane mi fora.Jak widzę ,gdy umiera kobieta przy porodzie to automatycznie wina lekarza .No dobre ,dobre.Ten pogląd znany był w satrapiach perskich gdzie śmierć pacjenta oznaczała śmierć lekarza(rzecz jasna jeśli pacjent był ze znacznego rodu)
Rzeczywiście , optylekarze tu nie zaglądają.Na dyskusje z bzdurkami w rodzaju "lekarze wyjęci spod prawa" szkoda mi czasu.

Jak widzę , każdy tutaj burzy się niezmiernie faktem że ktokolwiek ma pytania krytyczne wobec teorii DO i każdy tutaj swobodnie wypluwa stek utartych komunałów żywcem z broszurek paramedycznych i jednak nikt nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania.

Zupełnym kuriozum są jednak posty Ewy , teksty typu np " nie zmieniaj za często nicku" itd które delikatnie mają dyskredytować adwersarza są po prostu żałosne.
Podałem żródło , poszperał ktoś w PubMedzie??Ktoś może umie już odpowiedzieć na pytanie jak DO może dzialać w chorobie zwyrodnieniowej w której jest zaburzenie syntezy kolagenu?A może ktoś powie coś na temat błędu w rozumieniu astmy,bo wcale nie jest ona spowodowana nadaktywnością nerwu błędnego jak twierdzi dr Kwaśniewsski??Jeśli nie ma chętnego ,to o lekarzach szubrawcach,pijakach wyjętyuch spod prawa itd itp porozmawiajcie sobie sami bo ja takich tekstów słyszałem już dużo.
Z chęcią pogadam na temat szczegółów fachowych,w takich gadkach nie będę brał udziału.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #38 : 2004-04-25, 10:12:25 »

Bruford,
to FAKT, że 20 letnia kobieta zmarła przy porodzie tylko i wyłącznie z winy pijanej lekarki. Ale ma przecież lojalkę kolegów i "władze" miasta za sobą. Kto jej co udowodni?.Jest to wydarzenie z przed kilku miesięcy. Pani Burmistrz tego miesta,gdzie miało miejsce zdarzenie telewizji" pod napięciem" nie dopuściała do zrobienia programu, a pani"doktor" wróciła do "pracy".
A te zaszyte narzedzia chirurgiczne? Ilu pacjentów otrzymało odszkodowanie????
Zapisane
Zofia
Go


Email
Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #39 : 2004-04-25, 19:45:33 »

Bruforf,
a ucięcia mojej MAMIE najpierw jednej nogi, a po trzech tygodniach drugiej jeszcze nie potrafię wybaczyć. Lekarze doskonale wiedzieli, przy stanie ich świadomości i praktykach jakie uprawiali, że 75 letnia kobieta nie wytrzyma tego wszystkiego, to po co na koniec życia narażali ja na tortury fizyczne, a jeszcze wieksze psychiczne? Poprostu liczyła się operowana sztuka!!! Czy jeżeli nie umieli Jej pomóc ( ja jeszcze wtedy nie znałam DO), to kierując sie dobrem czlowieka nie należało sie ograniczyć do środków znieczulająch i pozwolić Mamie godnie umrzeć.
Mama zmarła trzy tygodnie po ucieciu drugiej nogi. Niezapmnę rozpaczy w Mamy oczach jak patrzyła na ucięte kikuty. To lekarze zgotowali Mamie taki koniec życia.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.