forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:49:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroby i ich wyleczenie???
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroby i ich wyleczenie???  (Przeczytany 252117 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #220 : 2018-04-17, 05:41:14 »

Zdaje się jednak, że takie suplementy działają silniej na ludzi jedzących 5wio i kartofle z ospą. Wink
Zawsze sobie wyobrażam użytkownika takich wynalazków jako chudego, o ziemistej cerze, ze skwaszoną miną, stękającego i popijającego piołun jegomościa, który łyka tyle supli, że na konkretne żarcie już nie ma miejsca. Very Happy
Myślę, że często są to wegetarianie, dodatkowo katolicy, bo jak cierpią, to Bóg ich kocha. Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #221 : 2018-04-17, 07:41:03 »

W "Odpowiedziach na listy" dr J.K. jest napisane, że jarosze mają wyższy poziom magnezu w organizmie niż np. korytkowcy. Ale nie wiem czy to jest dobrze mieć wyższy poziom magnezu, czy źle... Cool Laughing Wpływa on na przewagę układu sympatycznego.
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #222 : 2018-04-17, 12:21:45 »

czy to jest dobrze mieć wyższy poziom magnezu
Dobrze jeśli ma się za niski, a jak nie to nie.
A miało się za niski wtedy jak po zwiększeniu jest systemowo uchwytnie lepiej, a jak nie to nie.
 Cool
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #223 : 2018-04-17, 12:46:24 »

W "Odpowiedziach na listy" dr J.K. jest napisane, że jarosze mają wyższy poziom magnezu w organizmie niż np. korytkowcy. Ale nie wiem czy to jest dobrze mieć wyższy poziom magnezu, czy źle... Cool Laughing Wpływa on na przewagę układu sympatycznego.
"Tłuste życie"
dotyczy choroby Bergera :
".....Do spalania cukru (glukozy) w organizmie potrzebny jest magnez. Organizm chorego, spalając bardzo dużo cukru, musi zużywać przy tym dużo magnezu i dużo go wytwarzać. Poziom magnezu u chorych na tę chorobę jest 3 razy wyższy niż u zdrowych. We wszystkich chorobach pastwiskowych występuje hypermagnezemia, to znaczy podwyższony poziom magnezu w tkankach i w surowicy krwi. Organizm pobiera z pożywienia tyle i takich minerałów, jakie potrzebuje. Jeśli pobiera dużo magnezu, to oznacza, że ten organizm spala dużo węglowodanów w szlaku heksozowym, typowym dla trawożernych i niewolników, przy którym synteza (tworzenie) cholesterolu jest 300 razy mniejsza niż przy przetwarzaniu glukozy w szlaku pentozowym. ..."
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #224 : 2018-04-17, 13:06:16 »

"i dużo go wytwarzać."

Jak tam jest tak napisane to kwachy się "mydlą" ponieważ żaden organizm nie potrafi "wytwarzać" Mg!  Shocked  Laughing
Powinna być errata do tego, ale i tak najważniejsze są "formuły"... Wink  Cool
Reszta SUPER.  Very Happy
Do tego mógłbym dopisać, że z tym magnezem jest trochę inaczej, ale mi się nie chce.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #225 : 2018-04-17, 13:38:03 »

Grupa prostetyczna i te sprawy? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #226 : 2018-04-17, 13:49:24 »

Chodzi o to, że w zasadzie biochemią, życiem i śmiercią komórek rządzą mitochondria przez wciąganie i wypuszczanie z siebie odpowiednich "ciał czynnych" w tym i Mg - u Bryły jest to świetnie opisane, ale nie mogę podać na której stronie, bo tę książkę ostatnio zostawiłem w Ciechocinku niestety. A nawet nie mam pewności, czy to u Bryły czytałem.  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #227 : 2018-04-17, 13:53:31 »

W "Odpowiedziach na listy" dr J.K. jest napisane, że jarosze mają wyższy poziom magnezu w organizmie niż np. korytkowcy. Ale nie wiem czy to jest dobrze mieć wyższy poziom magnezu, czy źle... Cool Laughing Wpływa on na przewagę układu sympatycznego.
"Tłuste życie"
dotyczy choroby Bergera :
".....Do spalania cukru (glukozy) w organizmie potrzebny jest magnez. Organizm chorego, spalając bardzo dużo cukru, musi zużywać przy tym dużo magnezu i dużo go wytwarzać. Poziom magnezu u chorych na tę chorobę jest 3 razy wyższy niż u zdrowych. We wszystkich chorobach pastwiskowych występuje hypermagnezemia, to znaczy podwyższony poziom magnezu w tkankach i w surowicy krwi. Organizm pobiera z pożywienia tyle i takich minerałów, jakie potrzebuje. Jeśli pobiera dużo magnezu, to oznacza, że ten organizm spala dużo węglowodanów w szlaku heksozowym, typowym dla trawożernych i niewolników, przy którym synteza (tworzenie) cholesterolu jest 300 razy mniejsza niż przy przetwarzaniu glukozy w szlaku pentozowym. ..."

W innym miejscu to wyczytałam...Było jeszcze o układach S i PS...
Ale nie wiem czy ktoś takich informacji potrzebuje... Rolling Eyes Jakby trzeba było, to poszukam i przepiszę fragment...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #228 : 2018-04-17, 13:54:22 »

czy to jest dobrze mieć wyższy poziom magnezu
Dobrze jeśli ma się za niski, a jak nie to nie.
A miało się za niski wtedy jak po zwiększeniu jest systemowo uchwytnie lepiej, a jak nie to nie.
 Cool

A jak tak, to tak... Rolling Eyes Logiczne... Cool Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #229 : 2018-04-17, 13:56:58 »

"i dużo go wytwarzać."

Jak tam jest tak napisane to kwachy się "mydlą" ponieważ żaden organizm nie potrafi "wytwarzać" Mg!  Shocked  Laughing
Powinna być errata do tego, ale i tak najważniejsze są "formuły"... Wink  Cool
Reszta SUPER.  Very Happy
Do tego mógłbym dopisać, że z tym magnezem jest trochę inaczej, ale mi się nie chce.

Wiadomo, że kawa go wypłukuje... Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #230 : 2018-04-17, 14:11:16 »

Z macierzy mitochondrialnej. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #231 : 2018-04-17, 14:50:25 »

Rozchodzą się po kościach i wracają do macierzy... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #232 : 2018-04-17, 15:01:40 »

Właśnie zamówiłem sobie tę Jadwigę Bryłę w necie za 3,5zł + koszt przesyłki!  Shocked
To znacznie taniej niż jazda do Ciechocinka, a bez tej książki pod ręką nie powiem, że cierpię, ale zawsze coś ciekawego sobie można przypomnieć.  Very Happy
Książka Super!  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #233 : 2018-04-17, 15:25:25 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3855.msg65714#msg65714 - jak fajnie podane, bez żadnych tam trudnych "naukowych" zdań.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #234 : 2018-04-18, 08:21:30 »

Właśnie zamówiłem sobie tę Jadwigę Bryłę w necie za 3,5zł + koszt przesyłki!  Shocked
To znacznie taniej niż jazda do Ciechocinka, a bez tej książki pod ręką nie powiem, że cierpię, ale zawsze coś ciekawego sobie można przypomnieć.  Very Happy
Książka Super!  Cool
Te stare dobre, polskie ksiazki z lat 50-80 mozna wyrwac za grosze. Ja ostatnio kupilem sobie Bromatologie Krauzego za 5 zl . Napisana swietnym, przyjemnym jezykiem, super sie czyta.
Zapisane

Work Buy Consume Die
madre
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #235 : 2018-04-18, 11:49:03 »

Gdzie ten magnez?

W "Odpowiedziach na listy" dr J.K. jest napisane, że jarosze mają wyższy poziom magnezu w organizmie niż np. korytkowcy. Ale nie wiem czy to jest dobrze mieć wyższy poziom magnezu, czy źle... Cool Laughing Wpływa on na przewagę układu sympatycznego.
W innym miejscu to wyczytałam...Było jeszcze o układach S i PS...
Ale nie wiem czy ktoś takich informacji potrzebuje... Rolling Eyes Jakby trzeba było, to poszukam i przepiszę fragment...
Wiadomo, że kawa go wypłukuje... Cool
Shocked Cool
Całkowicie wypłukany z "rur tłoczących":

".... W zdrowych ścianach aorty i w ścianach tętnic wieńcowych nie ma wcale magnezu. Oznacza to, że w komórkach tych tętnic węglowodany na pewno nie są spalane ani przetwarzane na tłuszcze czy cholesterol. W zdrowych tętnicach u człowieka poziom cholesterolu w komórkach tętnic wynosi 0 (zero). I tak być powinno. ...." ("T. Ż.")
 Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #236 : 2018-04-18, 11:57:36 »

Poziom cholesterolu zero?
W komórce zwierzęcej? Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #237 : 2018-04-18, 13:37:14 »

Propaganda antycholesterolowa.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Re: Odp: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #238 : 2018-04-19, 09:20:33 »

Bromatologie Krauzego za 5 zl . Napisana swietnym, przyjemnym jezykiem, super sie czyta.

Nie znam tej książki, ale się zainteresuję.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Choroby i ich wyleczenie???
« Odpowiedz #239 : 2018-04-19, 09:45:42 »

Z tego co czytalem to Stanislaw Krauze byl tworca polskiej bromatologii, a ksiazka z 1967 bodajze, naklad tylko 5000 i 560 stron, jest czesciowo oparta nawet na przedwojennej wiedzy. Ogolnie bylo chyba tylko 3 wydania czy serie ksiazek o bromatologii, nie wiem jak to nazwac, ostatnia bromatologia jest Gertiga i zazebia sie z poprzednia stworzona wspolnie z Krauzem.
Fajnie jest napisana, taki klasycznym jezykiem, nawet takie nowosci jak olej kokosowy sa opisane Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.