forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 10:30:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660303 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM (47)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM (47)  (Przeczytany 4149 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM (47)
« : 2007-03-05, 00:21:08 »

DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI (47)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano


TŁUSTE ŻYCIE
Człowiek choruje, ponieważ nie wie co ma robić, aby nie musiał chorować.

Redakcja "Dziennika Zachodniego” często zamieszcza wypowiedzi ludzi mających coś do powiedzenia w dziedzinie ochrony zdrowia. Obecnie zamierza szerzej przedstawić moją wiedzę z dziedziny dietetyki i medycyny fizykalnej. W obu tych dziedzinach dokonałem istotnych odkryć, wprowadziłem rzeczy nowe, niezwykle skuteczne w praktyce.

   W latach 1966-1972 opracowałem nową metodę leczenia przy pomocy prądów selektywnych, działających bardzo skutecznie w wielu chorobach. Według mojego projektu zostały zbudowane aparaty do ich stosowania
( Pentapuls, Sanopuls, Biopuls). Aparaty i metoda zostały pozytywnie ocenione przez 4 upoważnione instytucje naukowe.

Żywienie optymalne i prądy selektywne były głównymi metodami leczenia w założonej i prowadzonej przeze mnie Akademii Zdrowia "ARKADIA"
w latach 1987-1990. W połączeniu z żywieniem optymalnym np. w chorobach z niedokrwieniem kończyn dolnych miażdżycy chorobie Buergera, stwardnieniu rozsianym uzyskiwałem w Arkadii, w okresie 12 dni, u wszystkich poprawę ukrwienia i siły mięśni taką, jaką uzyskiwałem po 3-4 miesiącach samego żywienia optymalnego. Takiej poprawy nie uzyskuje się przy pomocy żadnych, dotychczas stosowanych metod leczniczych. Siła mięśni nóg wzrastała po 12 dniach o 50 % u chorych na miażdżycę tętnic, o 55% u, chorych na chorobę Buergera i o 68% u chorych na stwardnienie rozsiane. Prądy selektywne po serii 10-15 zabiegów, utrzymują swoje działanie przez wiele miesięcy, a nawet lat. Dzięki tej właściwości, przy dalszym stosowaniu żywienia optymalnego, umożliwiają wyleczenie miażdżycy tętnic kończyn, choroby Buergera, wczesnych postaci stwardnienia rozsianego. Prądy selektywne działające na układ wegetatywny są praktycznym wykorzystaniem wiedzy zgromadzonej przez jednego z nielicznych, wybitnych uczonych i odkrywców XX wieku, twórcy m. in. bioelektroniki, ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.
,”Czemu uczeni nie chcą mnie zrozumieć?” Pytał mnie ks. prof. Włodzimierz Sedlak. Odpowiedziałem: oni bardzo chcą zrozumieć Sedlaka, ale z przyczyn biologicznych, nie mogą. I nie będą mogli, dopóki nie zapewnią dla swoich mózgów takich warunków zaopatrzenia w "części zamienne" i energię, przy których, i tylko, przy których czynność umysłu ludzkiego staje się zdrową i człowiek, tak sam z siebie, umie "odróżniać zło i wybierać dobro" (Izajasz).
 Człowiek choruje, ponieważ nie wie, co ma robić, aby nie musiał chorować. Nie może tego wiedzieć, ponieważ czynniki ekologiczne powodujące chorobę, powodują zawsze patologiczną czynność jego mózgu, a ta uniemożliwia znalezienie sposobu na wyleczenie. Prof. Julian Aleksandrowicz napisał, że nie ma nieuleczalnie chorych, niedostateczna jest tylko nasza wiedza.
Co wiedział Sokrates?
Co to jest wiedza? Według Biblii wiedza jest to prawdziwa znajomość rzeczy istniejących, według Konfucjusza " wiedzieć to, co się wie, że się wie, wiedzieć to, co się wie, że się nie wie, to prawdziwa wiedza". Wiedza to znajomość rzeczy. Wiedza praktycznie uniemożliwia popełnienie błędów (a zatem i choroby), o czym wiedział Sokrates. Błędy popełniają tylko ci, którzy nie znając się na rzeczy, czyli nie dysponując wiedzą, są przekonani, że się znają.
"Tylko taki rodzaj wiedzy jest przyczyną zła i jest godnym nagany nieuctwem" - twierdził słusznie Sokrates. W sprawach dla rodzaju ludzkiego najważniejszych od czasów tak zwanego "grzechu pierworodnego", ludzkość nigdy wiedzą nie dysponowała i nadal dysponować nie może. Nadal ludzie muszą "mozolić się na próżno”, ponieważ nadal nie wiedzą, która praca jest dla nich samych i dla rodzaju ludzkiego pracą pożyteczną, a która pracą szkodliwą.
Prof. Jan Szczepański przed kilkoma laty powiedział: "Jestem zdania, że upadek Polski rozpoczął się w drugiej połowie XVII wieku. I ciągle jeszcze idziemy w dół. Z kryzysu wyjdziemy chyba w XXII wieku". Ani uczeni, ani politycy nie wiedzieli i nie wiedzą, jaka była faktyczna przyczyna upadku Polski, nie wiedzą też, co należy robić, aby z kryzysu wyjść bodaj w XXII wieku, i nic w tym kierunku nie czynią. Przy obecnym postępowaniu z kryzysu możemy nie wyjść jeszcze bardzo, bardzo długo.
Tymczasem obecną niemoc możemy przezwyciężyć bardzo szybko, zmienić się w zdrowy i bogaty naród. Bowiem mamy ku temu możliwości i w naszym kraju powstała potrzebna wiedza. Jedynym skutecznym sposobem na choroby i na każdy kryzys jest przyczynowa i szybka poprawa wartości biologicznej ludzi i czynności umysłów ludzkich. Jedynym sposobem na to jest najlepsze (biochemiczne) pokrycie potrzeb biologicznych organizmów ludzkich. Warunki optymalnego zaopatrzenia organizmów ludzkich spełnia opracowane przeze mnie żywienie optymalne, podane w książce pod tym tytułem. Opracowałem je ponad 25 lat temu. W 1974r. była duża szansa na powszechne wprowadzenie żywienia optymalnego w Polsce, a tak zwany "Program poprawy wyżywienia narodu" miał być moim programem. W 1974r. Polska była na 14 miejscu w Europie pod względem częstości występowania chorób cywilizacyjnych, obecnie przesunęła się na miejsce trzecie. Założenia programu (przeciwnego niż mój zrealizowano praktycznie w 1980r.
                                                                                      JAN KWAŚNIEWSKI



Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 17 zapytaniami.