forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:09:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Tylko dla Kobiet ;)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tylko dla Kobiet ;)  (Przeczytany 15581 razy)
slawek
Go


Email
Tylko dla Kobiet ;)
« : 2007-03-08, 08:30:15 »

W dniu dzisiejszym chciałbym żłożyć Całej Naszej Lepszej Połowie Forum Wink życzenia abo choć połowa dni w roku przypominała ten jeden dzień.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #1 : 2007-03-08, 11:03:17 »

Dziękuję Sławek za życzenia.
Dzisiaj chyba już mało kto pamięta to "komunistyczne" święto, wszyscy wolą "komercyjne"  walentynki.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #2 : 2007-03-08, 13:44:38 »

I jedno i drugie "święto" jest żenujące i uwłaczające i nie ma nic wspólnego ani z kobietami, ani z miłością. Chodzi tylko o jednodniowy pokaz "uczuć", a przez kolejne 364 dni można kobietę traktować jak coś gorszego. Nie lepiej zapomnieć o tego rodzaju "świętach" ale przez okrągły rok, codziennie pamiętać o traktowaniu kobiety (mężczyzny zresztą też) z należnym szacunkiem? I nie robić szopki w postaci Dnia Kobiet, Walentynek, czy innych takich tam.

Marishka
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #3 : 2007-03-08, 13:46:43 »

Dla mnie i mojego otoczenia każde świeto jest miłe ;P a już kobiet to sama radość ;0 sorki Marisha że nie sporostałem "Tobie"
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #4 : 2007-03-08, 14:04:53 »

Cóż nam zostało po 8 marca?

Przez lata obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet z pompą. Teraz niektórzy mężczyźni próbując się wyłgać od wręczania symbolicznego kwiatka, tłumaczą, że jest to święto wymyślone przez komunistów. Nic bardziej mylnego. Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w kraju najczystszego kapitalizmu, Stanach Zjednoczonych. Amerykanki zaczęły świętować przed pierwszą wojną światową, w 1909 roku. Dwa lata później zwyczaj przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, potem do Niemiec i Szwajcarii. Datę 8 marca przyjęto w 1922 r. ma pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 r. W Polsce święto kobiet zostało zauważone dopiero po II wojnie, pasowało do socjalistycznej propagandy. W zakładach pracy były życzenia i prezenty - rajstopy, mydełko albo kawa - i obowiązkowo samotny tulipan - którego każda pracownica musiała obowiązkowo pokwitować. Centralne obchody święta kobiet zniknęły w 1993 roku, kiedy definitywnie zniosła je premier Hanna Suchocka. Dziś 8 marca świętują najchętniej przedszkolaki, przygotowując dla swoich wychowawczyń i mam - piękne laurki. Z sympatią o Dniu Kobiet wypowiadają się młode dziewczęta, przepraszam, kobiety - do lat 25, które w przeprowadzonych badaniach aż w 90% były "za kwiatkiem dla Ewy". Nieco starsze panie odnoszą się do tego święta nieco bardziej sceptycznie, opowiadając się za Dniem Kobiet w 46%. Bardziej zainteresowane są zrównaniem swoich zarobków z mężczyznami, gdyż w wielu zakładach pracy kobiety zatrudnione na tych samych stanowiskach i wykonujące tę samą pracę otrzymują z reguły niższe uposażenia. Zajmują znacznie mniej stanowisk kierowniczych, również w Sejmie obecnej kadencji jest bardzo mało kobiet. W ławach sejmowych zasiadło ich tylko 57, na 460 posłów. Najliczniej płeć piękną w Sejmie reprezentuje SLD, na drugim miejscu UW, następnie AWS

Geneza Dnia KobietMiędzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca - w Polsce Ludowej obchodzony był aktywnie, a obecnie w III Rzeczpospolitej z dużą rezerwą. Warto zapoznać się z genezą święta kobiet.W starożytnym Rzymie w pierwszym tygodniu marca obchodzono Matronalia, święto związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością.W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w dniu 20 lutego 1909 roku. Początek tego święta sięga 1857 roku, kiedy w Nowym Yorku kobiety w fabryce bawełny zorganizowały strajk i domagały się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia za pracę, jakie otrzymywali mężczyźni.Międzynarodowy Dzień Kobiet zainicjowała niemiecka socjalistka Klara Zetkin, a dzień ten zatwierdzono uchwałą Międzynarodowego Kongresu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze w dniach 26-28 sierpnia 1910 r.W Europie - Austrii, Danii, Niemiec i Szwajcarii po raz pierwszy święto kobiet obchodzono 19 marca 1911 roku, organizując w tym dniu demonstracje i zebrania.8 marca 1913 roku zastrajkowały kobiety w Rosji wbrew zakazowi policji, później w dniu 8 marca 1917 roku w S. Petersburgu rozpoczęły się masowe strajki kobiet. Dzień 8 marca świętowany jest w imię uczczenia ofiar krwawo stłumionego strajku robotnic.Kolejna interpretacja powstania 8 marca - dzień ten łączy się z walką angielskich sufrażystek o prawa polityczne. Jednym z istotnych punktów kampanii sufrażystek był dzień, w którym jeden z posłów uległ namowom działaczek kobiecych i zdecydował się przedstawić w parlamencie angielskim wniosek o przyznanie kobietom praw. wyborczych.

8 marca to MIEDZYNARODOWY DZIEN KOBIET--dobrze jest znac "odrobinke" historii!
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #5 : 2007-03-08, 14:05:57 »

...I nie robić szopki w postaci Dnia Kobiet, Walentynek, czy innych takich tam.

Marishka

Jak już, to idźmy dalej. Zlikwidować wszystko: imieniny, urodziny, Boże Narodzenie.......

Sławek,
bardzo dziekuję za serdeczne życzenia.
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #6 : 2007-03-08, 15:40:17 »

 

Ja też dziekuje  za zyczenia   Very Happy

ps
a co do szacunku  to? "T" jakos  go nie widze a za to spotykam sie z...- jak to nazwać ?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #7 : 2007-03-08, 17:38:42 »

Szczuka lubi Dzień Kobiet!

To mit, że bojowniczki o równouprawnienie nie znoszą Dnia Kobiet. Też lubią być obdarowywane przez mężczyzn - pisze "Życie Warszawy".
Kazimiera Szczuka, krytyk literacki i jedna z najpopularniejszych feministek w kraju:

Bardzo lubię 8 marca. Uwielbiam też dostawać prezenty i jeśli ktoś daje mi je właśnie tego dnia, jestem szczęśliwa.

Wanda Nowicka z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny:

Co roku synowie składają mi życzenia. Czasem dostaję od nich kwiaty, ale nie jest to obowiązkowe. To fajny gest i bardzo mi miło, kiedy ktoś pamięta o święcie pań.

Tymczasem "Gazeta Wyborcza" z okazji dzisiejszego święta publikuje sondaż, z którego wynika, że prawie połowa panów uważa się za lepszych szefów od kobiet:

Aż dwie trzecie Polaków - i to obu płci - zauważa, że mężczyźni są faworyzowani pod względem awansu i zarobków.

Ale mężczyźni znajdują dla tej dyskryminacji uzasadnienie. Znacząca ich część (aż 42%) uważa, że to oni są lepszymi szefami, przewagę szefów kobiet (szefowych?) dostrzega ledwie 11% facetów. U kobiet zdania były równo podzielone. (...)

Zapytaliśmy podstępnie czy przypadkiem mężczyźni nie powinni zarabiać więcej, "skoro od wieków utrzymują rodzinę". Zgodziła się z tym aż połowa facetów (!), a zdecydowana większość kobiet była przeciw.

O paniach nie zapomina też "Rzeczpospolita". I przedstawia obraz polskiej internautki:

W miesiącu spędza w internecie prawie 28 godzin, wchodzi 1671 razy na strony WWW. Ma do 30 lat, wykształcenie wyższe, mieszka w mieście, z internetu korzysta prawie codziennie.

Polka sieć traktuje użytkowo, najczęściej otwiera witryny poświęcone rynkowi pracy. Korzysta też ze stron poświęconych stylowi życia. Lubi poradniki o wychowaniu dzieci, zdrowiu, żywieniu, modzie, urodzie, nowinkach ze świata show-biznesu. Zupełnie nie interesują jej strony motoryzacyjne, sportowe i traktujące o nowych technologiach.

I jeszcze o KOBIETKACH.



"Super Express" tropi Bronisława
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #8 : 2007-03-08, 21:21:37 »

Jak już, to idźmy dalej. Zlikwidować wszystko: imieniny, urodziny, Boże Narodzenie.......

Dokładnie!

- Co mają wspólnego "imieniny" z nami? Nosisz imię tzw. "świętego" i dlatego czcisz ten dzień. Nie widzę najmniejszego sensu. Zresztą Polska należy do kilku nielicznych krajów, które się przejmują imieninami. Reszta świata nie ma pojęcia o czymś takim i ma się całkiem dobrze. Osobiście nie tylko nie uznaję imienin, ale w ogóle nie pojmuję sensu takiego "święta" oraz tego ogromnego znaczenia przypisywanego mu (poniekąd imieniny w Polsce są o wiele ważniejsze od urodzin).

- Urodziny mnie osobiście już od dawna nie wzruszają. A już tym bardziej nie przepadam za "imprezami" z tej okazji. Poza tym, cóż to za różnica, ile wiosen już ukończyłam? Ważne, że jestem, że żyję, że tworzę, że czuję się młoda. 

- Bożego Narodzenia nie obchodzę. Najlepiej na temat BN napisał Deschner, przytaczałam jego słowa tu w grudniu. Nie będę się powtarzać.

A okazją na danie komuś prezentu może być KAŻDY dzień. Po co tak sztywnie trzymać się ustalonych przez innych dat i tradycji?
Ciekawie jest się zastanowić czasem, po co człowiek wymyślił sobie święta. Może dlatego, że łatwiej jest przez ten jeden jedyny dzień być miłym dla kogoś, dawać prezenty, wysilać się na jakieś niecodzienne gesty/czyny, zamiast być takim na codzień, bez żadnej okazji. Po co człowiekowi ta potrzeba rytuału?

Marishka
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #9 : 2007-03-08, 21:34:07 »

Cytuj
Po co człowiekowi ta potrzeba rytuału?

Odpowiedź jest równie stara jak odpowiedź na pytanie: po co potrzebna człowiekowi religia.
Otóż człowiek woli powtarzać pewne wyuczone rytuały niż myśleć.

Co nie zmienia faktu, że protestowanie przeciwko temu zjawisku w sposób demonstracyjny moim zdaniem przypomina protest przeciwko nadejściu zimy. Lepiej czynić to w kręgu osób, które również nie zgadzają się na puste rytuały, choćby liczba tych osób zawężona była do jednej osoby... Wink
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #10 : 2007-03-08, 21:54:59 »

W dniu dzisiejszym chciałbym żłożyć Całej Naszej Lepszej Połowie Forum Wink życzenia abo choć połowa dni w roku przypominała ten jeden dzień.

Serdeczne dzięki, Sławku!  Smile
Miłych słów nigdy dość, zwłaszcza w tak nerwowych czasach, i bez względu na trend  "za" lub "przeciw" świętu kobiet Smile

Pozdrawiam  Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #11 : 2007-03-09, 01:29:02 »

Sławek -dziękuje za życzenia  Very Happy
Ja też lubie wszystkie święta .Jest to okazja przewietrzyć troche szafe
    poprzebierać sie i byc gwiazdą wieczoru.,nawet z tulipanem
     To ,że codzien powinni być faceci dla nas mili- hmmm..powinni ...my też Laughing
ale rózniście bywa przy wymianie  poglądów
    az tak wymagajaca nie jestem -w przegrzanych domach- kwiaty więdną.
       a święta sa po to żeby było miło.  Laughing
   
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #12 : 2007-03-09, 11:38:39 »



Tymczasem "Gazeta Wyborcza" z okazji dzisiejszego święta publikuje sondaż, z którego wynika, że prawie połowa panów uważa się za lepszych szefów od kobiet:


Miałam w swojej 25 letniej karierze zawodowej różnych szefów, ale zdecydowanie lepszymi szefami są męszczyźni.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #13 : 2007-03-09, 14:18:28 »

W sumie to szkoda tych czasow,kiedy to panowie calowali,panie po rekach,podawali garderobe,przepuszczali panie przed siebie,otwierali drzwi do "limuzyny".Taszczyli pekate siatki itd.itp.Pamietali o tulipanie w Dniu Kobiet.
To wszystkiemu  ta emancypacja winna. Sad
Dzieki Slawku,zes taaaaaaki dzentelmen. Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #14 : 2007-03-09, 16:17:59 »

Dziwna wydaje mi się ta tęsknota kobiet za tym jednym jedynym dniem, kiedy "panowie" o nich pamiętają (w postaci kwiatka, rajstop czy lizania ręki, ewentualnie jednorazowego umycia garów)  albo tłumaczenie sentymentu do 8 marca jedyną okazją do "bycia gwiazdą wieczoru"...

Czy naprawdę tylko przez ten jeden jedyny dzień w roku czujecie się w pełni kobietami?
Potrzebujecie "potwierdzenia" u mężczyzn i pielęgnowania ustalonych tradycji, bo bez tego nie czujecie tej pełni w sobie?
Musi być zachowane to nic-nie-znaczące "święto", bo bez niego wasze poczucie kobiecości zostanie zachwiane?
Czy wg was, zanim zaczęto oficjalnie celebrować "Dzień Kobiet", kobiety były mniej kobiece?
Czy kobiety w krajach, w których nie obchodzi się tego "święta" są mniej kobiece, mniej świadome swojej kobiecości?

Myślę, że kobieta która jest na codzień świadoma swej kobiecości, która nie potrzebuje żadnej okazji, by wyglądać pięknie i czuć się piękną, która nie uzależnia swojej samooceny od ilości lubieżnych spojrzeń "panów" czy ich komplementów, taka kobieta nie będzie potrzebowała żadnego "Dnia Kobiet", bo jest Kobietą przez 365 dni w roku.

Takie kurczowe trzymanie się tradycji tego jednego jedynego dnia tylko potwierdza to, że  przez resztę roku kobiety czują się niedoceniane, mniej atrakcyjne, nie otrzymują żadnego wsparcia i pomocy od "panów". Już nawet same życzenia Sławka na to wskazują: "aby choć połowa dni w roku przypominała ten jeden dzień". Ale dlaczego ten jeden dzień nie może być normalnością? Może dlatego, że samym kobietom zależy na utrzymaniu pozorów i hipokryzji?

M
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #15 : 2007-03-09, 18:31:16 »

M.jestes ze wszystkim i zawsze  na nie?????
ktora z nas pisze o gwiezdzie jednego wieczoru? ?,
ktora z nas pisze o docenianiu nas  , tylko  w dniu  8 Marca??
za bardzo sie przeceniasz,
polscy panowie pozostancie  nadal dzentelmenami,
nie ma to,jak dobre wychowanie  Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #16 : 2007-03-09, 18:37:37 »

         Kodar, a co nazywasz dobrym wychowaniem i jak się ono ma do pojecia szlachetności i szeroko rozumianej dobroci ? Czy mogę skromnie prosić o odpowiedź na to pytanie ?

Louis Cyphre
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #17 : 2007-03-09, 18:44:47 »

Czasem warto czytać wszystkie posty powoli i wnikliwie...

Ciekawe, jak pojmujesz owe "dżentelmeństwo" polskich panów? Całowanie rączek i otwieranie drzwi? Kwiatek i czułe słówko raz na rok? Śmieszy mnie to, bo to wszystko, za czym tęsknisz, jest tylko zewnętrznym przejawem doskonałego aktorstwa. Prawdziwej, wewnętrznej szlachetności jednak nie da się nauczyć. A ta nie ma nic wspólnego z całowaniem rączek...

M
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #18 : 2007-03-09, 18:50:45 »

lubie,to co sprawia przyjemnosc ,a szczegolnie to u panow co wymienilam wczesniej.
Jak nie wiesz co to dobre wychowanie, to poczytaj sobie,stoi w kazdej ksiazce na pow.temat. Smile
Jezeli mezczyzna za kierownica przepuszcza pieszego lub rowerzyste kobiete na przejsciu,to jestem pewna,ze jest rowniez wspanialym mezczyzna dla kobiety,z ktora zyje.
Jezeli zaklada jej plaszcz i  pomaga dzwigac siaty z zakupami,to jestem pewna,ze robi to nie od swieta ale takze na codzien.
Jezeli przy wsoplnym posilku podaje kobiecie waze z zupa,to jestem pewna,ze pomaga rowniez w przygotowaniu posilku.
Wszystkie takie zachowania wyczytasz z obserwacji i analizy. Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Tylko dla Kobiet ;)
« Odpowiedz #19 : 2007-03-09, 18:53:42 »


Myślę, że kobieta która jest na codzień świadoma swej kobiecości, która nie potrzebuje żadnej okazji, by wyglądać pięknie i czuć się piękną, która nie uzależnia swojej samooceny od ilości lubieżnych spojrzeń "panów" czy ich komplementów, taka kobieta nie będzie potrzebowała żadnego "Dnia Kobiet", bo jest Kobietą przez 365 dni w roku.

M

Właśnie kobieta, która jest kobietą 364 dni w roku tym bardziej umie docenić ten jeden dzień w roku ( Dzień Kobiet). M.jesteś tak negatywnie nastawiona do wszystkiego. Jesteś jeszcze zbyt krótko na ŻO? czy to wynika z Twojego charakteru?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.