forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-20, 20:06:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
661842 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Przewlekłe zapalenie migdałków
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 46 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przewlekłe zapalenie migdałków  (Przeczytany 623986 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #320 : 2007-11-27, 11:56:08 »

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #321 : 2007-12-02, 22:50:52 »

Jeżeli chcesz by ból gardła ustąpił jak najszybciej - to zawsze pisz  Krzych_op jadłospis z 3 dni. Zrobię dietą tak by ból ustąpił w ciągu jednego dnia.
Zapisane
krzych_op
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #322 : 2007-12-04, 11:07:19 »

Hej,

Stwierdziłem, że tydzień z bolącym gardłem to za długo na domowe leczenie, więc udałem się do lekarza w zeszły czwartek. Mimo moich oporów przekonał mnie do antybiotyku "Taclar". Przepisał mi także 'Biostyminę" i "ACC200". Juz po 1-szym dniu poczułem sie lepiej. Wygląda mi to na przewlekłe chore zatoki i zamierzam pójść w tym kierunku, gdyż przewlekłe zmęczenie może być objawem problemów z zatokami właśnie. Co prawda badałem to już wczesniej i diagnoza była, że zatoki mam w normie, ale co lekarz to inna diagnoza, więc spróbuję z innym laryngologiem.
Ciągle staram się trzymać zasad DO, gdyż czuję się wtedy o wiele lepiej i nawet zauważyłem lekki spadek wagi Smile

Lekarka,
Generalnie moje posiłki wyglądają nastepująco:
rano: dwie małe bułki z wędliną i pomidorem,
obiad: jakieś mięso, ziemniaki i surówki; stołuję się w firmowej stołówce, więc wybór nie jest za duży,
kolacja (przed 19:00): boczek, jajka na twardo, pomidor, salami; bez pieczywa.
Nie słodzę wogóle. Nie jem owoców. Nie piję soków.

Co myślisz o ewentualnych przewlekłych zatokach u mnie?
Łatwo jest to zdiagnozować?


dzieki!
Pozdrawiam.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #323 : 2007-12-04, 11:28:08 »

A z zasad DO, to już dwie spełniasz - nie słodzisz i nie jesz owoców. Tak poza tym, to do DO jeszcze daleko.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #324 : 2007-12-04, 12:46:16 »

Stwierdziłem, że tydzień z bolącym gardłem to za długo na domowe leczenie, więc udałem się do lekarza w zeszły czwartek. Mimo moich oporów przekonał mnie do antybiotyku "Taclar". Przepisał mi także 'Biostyminę" i "ACC200".

Very Happy))) A dlaczego załozyłeś, że bedziesz sie leczył tydzień? Twój wybór. Ja nie pamietam, kiedy chorowałam na grypę. Raz na pare lat zdarza sie w okresie grypowym jakiś jednoniowy ból pleców, głowy i gardła.
A rodzina nieoptymalna też często leczy się w ciągi jednej nocy.

Lekarko, co za konspiracja  Shocked  Informacje nie dla Optymalnych?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #325 : 2007-12-04, 12:47:28 »

Lekarko, dla każdego inne leczenie?
Zapisane
krzych_op
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #326 : 2007-12-04, 13:56:01 »

No zdaje sobie sprawę, że nie jestem optymalnym czystej krwi, ale i tak ten poziom mi pomaga i czuje sie lepiej. Ale czy naprawdę tak mi daleko. . .? dwie małe bułki dziennie to chyba nie jest przekroczenie węglowodanów. Nie napisałem wcześniej, że wcinam też ryby, frytki, majonez. Ale racją jest, że nie liczę dokładnie dziennego składu poszczególnych składników żywieniowych  Confused

Po tygodniu bólu gardła musiałem coś zrobić, żeby nie przeobraziło się to w cos poważniejszego.

Pozdro.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #327 : 2007-12-04, 14:57:14 »

O tyle Ci daleko, że głównym składnikiem Twojej diety nie są tłuszcze. Musisz to zmienić. Organizm ma z nich czerpać energię, m.in. na utrzymanie właściwej temp. ciała, na walkę z infekcjami itd.
Jeśli mogę Ci zasugerować pewną korektę, to zacznij jeść na śniadanie to, co obecnie jesz na kolację (w tym 4 żółtka). Obiady w pracy nie są dla optymalnych ale zawsze z nich można wybrać to, co przynajmniej nie szkodzi, poprosić o polanie dodatkowym tłuszczem (pewnie i tak to będzie stary olej). Za wygodę zapłacisz tym, że będziesz się odżywiał mniej wartościowymi produktami. Do ideału będzie jeszcze trochę brakowało ale na pewno będzie lepiej niż obecnie. Na kolację uzupełnisz ewentualne braki tłuszczu i białka, chociaż najlepiej tłuszcz jadać rano. Pobaw się kilka dni z tabelką, sam zobaczysz jak wiele potrzeba zmienić w Twojej obecnej diecie. Tabelka prawie wszystkich zniechęca, wierz mi jednak, że trwa to bardzo krótko, najtrudniejszy jest ten pierwszy raz.
Pytasz o bułki. Pieczywo na DO jest niejadalne, tak jak inne cukry wymienione przez JK, z części z nich już zrezygnowałeś.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #328 : 2007-12-10, 10:28:55 »

Nigdy nie zalecam jeść bułek codziennie!!!
DO to dieta tłusta, stroniąca od zbóż!
Zatoki masz czyste bez ropy, zgrubienia przyścienne śluzówek zatok obocznych nosa u Ciebie Krzych-op zależą do zbóż.
Przejdź na DO.
Zapisane
krzych_op
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #329 : 2007-12-10, 12:29:42 »

Skoro zatoki mam czyste, to skąd spływała ta biała ropa po tylnej ścianie gardła? I to w takich ilościach.
Po tygodniowym leczeniu antybiotykiem wciąż rano czuję taki minimalny ból gardła. . .?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #330 : 2007-12-10, 12:57:34 »

Cytuj
Skoro zatoki mam czyste, to skąd spływała ta biała ropa po tylnej ścianie gardła? I to w takich ilościach.
Po tygodniowym leczeniu antybiotykiem wciąż rano czuję taki minimalny ból gardła. . .?

zboze utrudnia w calkowitym wyleczeniu,a moze tez sie przejadasz,momo,ze jesz optymalnie,pozywienia jesz  zbyt duzo??????
wrzucaj do miski wszystko to ,co zjadasz przez caly dzien,wtedy zobaczysz,kto ma racje, Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #331 : 2007-12-12, 21:44:07 »

Lekarko, dla każdego inne leczenie?

Jasne dla jednego żółtko, dla drugiego boczek, dla trzeciego śmietana.
Zależy czy ma chore nogi, żoładek czy głowę.
 Very Happy
Odpowiedź jest logiczna z punktu widzenia Medycyny Wschodu.
Nie zdążyłam jeszcze tego tematu zacząć  Smile .
Pokarmy optymalne dobiera się wg wiedzy DO ... intuicyjnie. Tak podejrzewam. Albo wszystko jedno czy się je ser czy żółtka czy boczek byle się zachowywało proporcje. Tłuszcz leczy - TO JEST PRAWDA. NIWELUJE BŁEDNE WYBORY  Very Happy - to też prawda.
Bea czy jest jakaś grupa pacjentów której NIE potrafisz wyleczyć zachowując tylko wiedzę dra JK?
Ewa sugeruje że takich nie ma. Nie jest lekarzem.
Czy widziałaś stulatka z cholesterolem powyżej 200, a trójglicerydami powyżej 90? Ja nie. A Ty?

Zapisane
akarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #332 : 2007-12-13, 10:57:18 »

Witam.Przeczytałam prawie całe forum ,poniewaz od niedawna znów zaczełam przejmowac sie swoimi dolegliwosciami, o ktorych nie mysle na codzien ,tylko wowczas kiedy dadza znac o sobie ja wmawiam sobie rozne najrozniejsze nieprzyjemne chorobska.Migdały moje sa ogromniaste odkad tylko siegam pamiecia a mam lat 25.W wieku 12 lat lezałam w szpitalu przez dwa tygodnie i nie wiem dlaczego ale nie doszło w koncu do wyciecia migdałkow wiec rodzice mnie wypisali.na angine choruje raz do roku albo i rzadziej wiec lekarze nie widza sensu w wycinaniu tych moich wielkolodow.Oprocz tego mam pare powiekszonych wezłow na szyi,za uchem i jeden na zuchwie,to sa takie małe guleczki mam je juz od ponad czterech lat i nie zmieniaja sie ani tez nie wychodza nowe.pare miesiecy temu lekarka skierowała mnie na przeswietlenie płuc i badania krwi,wszystko było ok wiec stwierdziła ze biobsji w moim wypadku nie trzeba robic bo to pewnie sa juz takie zwlokniałe wezełki po przebytych infekcjach,ktore nie chca sie juz schowac.Daja znac o sobie tylko wtedy gdy mnie lekko przewieje,odczuwam wowczas tylko taki mały ból jakby od ucha ale trwa niedługo i nie jest bardzo uciazliwy.Wiem,ze jak narazie nie bede wykonywac zadnych zabiegow,ani usówania migdałow ani wezlow,pomyslałam ze dobrym sposobem była by moze zmiana diety,prosze wiec o porade.
serdeczne dzieki.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #333 : 2007-12-13, 12:11:22 »

Przeczytałam prawie całe forum

Ty to masz zdrowie  Very Happy.
Jadaj to co my jadamy. Śmietana dla Ciebie jest bardzo dobrym daniem!
Przerosty układu chlonnego (w tym też migdałków) obserwuję u osób z za dużą ilością węglowodanów w diecie.
Praktycznie okiem laryngologa są to  osoby nazywane przez nas laryngologów "mleczne". Siedzą w produktach mlecznych. Lubią je.
Produkty mleczne są ok. pod warunkiem, że nie przemyca się zbóż w codziennym jadlospisie, pod warunkiem, że zboża jadane są rzadziej...
Pod warunkiem, że zjada się niską dobową ilość węglowodanów.
Śmietana to SUPERDANIE dla młodych osób zaczynajacych DO! Starsi lubią trochę z nią przesadzić. Nie szanują krów  Shocked.
Zapisane
akarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #334 : 2007-12-14, 21:22:42 »

No z tym mlekiem to tak średnio,ale jesli chodzi o węglowodany to troche przesadzam.A jesli chodzi o tą śmietane to mogła bym prosic o jeszcze jakies szczegoły??dziekuje.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #335 : 2007-12-15, 16:05:48 »

Cytuj
No z tym mlekiem to tak średnio,ale jesli chodzi o węglowodany to troche przesadzam.A jesli chodzi o tą śmietane to mogła bym prosic o jeszcze jakies szczegoły??dziekuje

jezeli mozesz,przeczytaj wszystkie odp.lekarki p.Ewy Witoszek.B.
w jej odp.znajdziesz mnostwo przydatnych informacji,
jak rowniez na str.www.dr-Kwasniewski.pl Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #336 : 2007-12-15, 16:09:35 »

.....jak rowniez na str.www.dr-Kwasniewski.pl Smile...

 Shocked Shocked Shocked Shocked Kodar czy ty sie dobrze czujesz????? Shocked Shocked Laughing Laughing Razz Razz

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #337 : 2007-12-15, 16:11:48 »

http://www.dr-kwasniewski.pl/

czy tak bedzie lepiej,pyskaty misiu????????? Cool
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #338 : 2007-12-31, 22:16:19 »

Skoro zatoki mam czyste, to skąd spływała ta biała ropa po tylnej ścianie gardła? I to w takich ilościach.
Po tygodniowym leczeniu antybiotykiem wciąż rano czuję taki minimalny ból gardła. . .?
Mój organizm bagietkę "przerabia następnego dnia rano na chrypkę i katar albo wydzielinę spływającą po tylnej ścianie gardła jakby "znikąd" .A bagietkę jem np ze smalcem grybo ponad 1/3 przepołowionej bagietki. Chociaż wiem ,że mi szkodzi mam czasami na nią smak. Postaraj się nie jeść wogóle pieczywa np. przez 5 dni i sprawdź reakcję to zobaczysz jak zareagujesz? Życzę wytrwania choćby 5 dni na początku jest trudno. Sylwia.

Każda wydzielna to reakcja obronna organizmu na to czego nie chce, chyba mniej więcej dokładnie zrozumiałam sens opisu z ksiązki o Szczepieniach jaką ostatnio czytam. Lekarka mnie poprawi albo potwierdzi. Fajny temat też to różnica między teorią zarazków wg Pastera a Toksemia. Kurczę ile jeszcze muszę czytać aby wiedzieć więcej.  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #339 : 2008-01-01, 00:27:16 »

Postaraj się nie jeść wogóle pieczywa np. przez 5 dni i sprawdź reakcję to zobaczysz jak zareagujesz? Życzę wytrwania choćby 5 dni na początku jest trudno. Sylwia.
Sylwia,co jest trudno,??ßnie zjadlam przez 15mscy ani  jednej kromki chleba,ani bulki,nadal mnie nie ciagnie,
ale ja nigdy chleba nie lubilam i sporadycznie jadalam,
czasami zjadam jednak wafla ryzowego w czekoladzie  albo cos z kukurydzy Confused
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 46 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 16 zapytaniami.