forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-20, 21:36:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661866 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Przewlekłe zapalenie migdałków
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 46 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przewlekłe zapalenie migdałków  (Przeczytany 624013 razy)
Monia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #360 : 2008-02-18, 00:01:13 »

Witam.owszem stron na ten temat jest dużo aż się sama w tym wszystkim pogubiłam:( no ale ok.w takim razie powiedzcie mi czy to co doradzała Wam Pani doktor czy zastosowałyście to i czy pomogło??? czy raczej nie ma na co liczyć i bez usunięcia sie nie obejdzie:(...Wypytuje tak bo mam wielkiego stracha jak pomyśle o tym zabiegu i szukam ratunku.tyle jest tu postów na temat tej diety że już się pogubiłam co jeśc a czego nie.. pozdrawiam
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #361 : 2008-02-18, 00:14:43 »

Jeśli może Pani odłożyć na trochę ew. zabieg, to warto podjąć próbę ratowania się dietą optymalną.
Namawiam do czytania książek doktora Jana Kwaśniewskiego i artykułów doktora tu na forum.dr-kwasniewski.pl . Proponuję też by Pani podała nam swój wzrost i wagę, bo bez tych informacji nie ma możliwości Pani doradzić co Pani ma jeść.

Pozdrawiam i trzymam kciuki. Teresa
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #362 : 2008-02-18, 00:21:00 »

Jeśli może Pani odłożyć na trochę ew. zabieg, to warto podjąć próbę ratowania się dietą optymalną.
Namawiam do czytania książek doktora Jana Kwaśniewskiego i artykułów doktora tu na forum.dr-kwasniewski.pl . Proponuję też by Pani podała nam swój wzrost i wagę, bo bez tych informacji nie ma możliwości Pani doradzić co Pani ma jeść.

Pozdrawiam i trzymam kciuki. Teresa

Terenia popelnilas blad: powinno byc Pana Doktora Jana Kwaśniewskiego. Cool Laughing

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #363 : 2008-02-18, 10:05:00 »

Proponuję też by Pani podała nam swój wzrost i wagę, bo bez tych informacji nie ma możliwości Pani doradzić co Pani ma jeść.

Wszystko mi się teraz kojarzy z zadaniami matematycznymi.

Wzrost i waga ,to niewiadome czyli  x i y .Tylko czy,jak będziemy znać te dane,to obliczymy jakie Monia ma  zapotrzebowanie na BTW?
Oj chyba nie  Confused  ,to za mało danych  Sad 

Moniu.Kup sobie książki  dr.Kwaśniewskiego  ,przeczytaj każdą nawet kilka razy i zrozumiesz być może w czym rzecz-bo to żywienie bardzo pomaga w takich "migdałkowych" dolegliwosciach-wiem po sobie i po swoich dzieciach (moja córka też miała wskazanie do usunięcia trzeciego migdałka,ale się nie zgodziłam).
Zapisane
Monia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #364 : 2008-02-18, 14:39:07 »

Witam ponownie. jeśli to coś da to podam mój wzrost i wagę: wzrost 166cm, waga 54kg. dzis umówiłam się na kolejną wizyte do laryngologa, także w środe ide i zobaczymy co powie na temat tej szczepionki poliwaccyna i o diecie... pozdrawiam
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #365 : 2008-02-18, 20:47:32 »

Czy tekst zamieszczony pod linkiem: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 został przez Panią przeczytany ?
Zapisane
Monia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #366 : 2008-02-18, 21:12:02 »

Dziękuje bardzo, własnie przeczytałam ten tekst...co do tego odżywiana jestem jednak jeszcze nieco zielona, gdyż nigdy nie przestrzegałam tego i jadłam to co chciałam i ile chciałam.czytając ten tekst wiem co mogę a czego nie...ale nie wiem w jakich ilościach mogę to spożywać.ciemna magia ta dieta:) najlepsze gdybym chyba ustaliła sobie jadłospis co na śniadanie, obiad, kolacje. Wiem że w tą diete trzeba wierzyć ,chociaż jest to dla mnie trudne i zastanawiam sie jak poprzez taką diete można wyleczyć migdały? pozdrawiam
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #367 : 2008-02-18, 23:32:14 »

Proszę być dobrej myśli. Proszę czytać artykuły ze strony głownej tego forum.

Proszę założyć notes, w którym będzie Pani zapisywać co i ile w ciągu dnia zjadła.
Nie wiem w jakim Pani jest wieku (nie zapytałam), a ta informacja może też się przydać.
Ważny jest też tryb życia:
- o której jada Pani śniadania ?
- o której jada Pani obiady ?
- czy dotąd jadała Pani coś pomiędzy śniadaniem a obiadem?
- kolacje obecnie Pani je ?

Czy ma Pani w kuchni wagę ? Jest pomocna.

Jakie są Pani nawyki żywieniowe w zakresie produktów zbożowych, szczególnie chleba ?
Zapisane
Monia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #368 : 2008-02-18, 23:36:10 »

Witam ponownie.przede wszystkim bardzo Wam dziękuje za pomoc:) a więc jeśli chodzi o wiek to mam 25 lat.
własnie jeśli chodzi o spożywanie chleba to spożywam go codziennie-więc trudno bedzie sie odzwyczaić. a jeśli chodzi o czas spożywania posiłków to juest róznie przeważnie śniadanie- 9.00 obiad-14.00 a kolacja 20.00 no i zawsze dojadałam coś między tymi trzeba posiłkami to jogurt, to kanapaczka, to owoce. Wage kuchenną mam:)
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #369 : 2008-02-18, 23:47:39 »

Gdyby miała Pani książkę dr jana Kwaśniewskiego "Dieta optymalna" albo Książka kucharska" to miałaby tabele wartości odżywczych produktów spożywczych. Tabele są konieczne. Na początku korzysta się z nich jak z tabliczki mnożenia (w przeszłości), potem wiele danych się pamięta na stałe.

Jeśli nie można inaczej proponuję tabel poszukać w internecie i je wydrukować. Trzeba będzie liczyć zjadane białka, tłuszcze i węglowodany. Możliwe, ze tabele są gdzieś na stronie dr-k. Można wpisać w wyszukiwarkę i sprawdzić.

Ok ?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #370 : 2008-02-19, 00:14:10 »

Monia, możesz z całej siły nie wierzyć w tę dietę, wystarczy byś ją ściśle stosowała. Każda następna rada i argument będą niezrozumiałe czyli zbędne. Zacznij od lektury książki, nie forum. Tylko w reklamach wszystko idzie gładko, w rzeczywistości trochę się trzeba wysilić: z czegoś zrezygnować, coś policzyć, często zważyć i rozróżnić to, co się powszechnie je (reklamuje) od tego, co jest organizmowi potrzebne.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #371 : 2008-02-19, 00:30:21 »

.....Wage kuchenną mam:)....

Tak istotnie jest "waga" to podstawa.

Nie pomyle sie, gdy powiem, ze czujesz pewnie
jak gdyby pozornie sprzeczne informacje docieraly do Ciebie.

I wtedy..........osobiste zastosowanie "wagi"
jest konieczne, aby zadecydowac czym "podkarmimy" swoj CUN. Cool Laughing
(CUN - centralny układ nerwowy)


Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #372 : 2008-02-19, 00:34:37 »

Oto przepis Haliny Ch. piszącej na tym forum na chleb:

"Chlebek robię wymyślony  dla siebie ale nawet lepiej się udaje niż z książki kucharskiej: 10 jaj ubić na sztywno, dodać 200g zmielonych orzechów (może być słonecznik, migdały itp.) dodać łyżeczkę proszku do pieczenia , wymieszać z jajkami i włożyć do rozgrzanego piekarnika."

Ja się bez chleba znakomicie obchodzę, niemniej jak trzeba to trzeba uwzględnić. Ten chleb nie zawiera produktów zbożowych, więc jego jedzenie nie będzie drastycznie zawyżać spożycia węglowodanów, nie będzie też konieczności jedzenia wrednego glutenu.

Upiec go będzie pewnie łatwo, tyle, że to nie koniec. Trzeba jeszcze znać jego skład. Podejmę próbę policzenia zawartości białka, tłuszczu i węglowodanów w 100 gramach tego chleba. Mam nadzieję, że ktoś to po mnie sprawdzi.

Produkty na chleb, to:
- jajka szt 10, czyli 600 gram (ważyć !) , więc... 68,40 gr Białka....... 61,20 gr Tłuszczu
- orzechy włoskie łuszczone 200 gram, czyli ..... 32,00 gr Białka......120,60 gr Tłuszczu.....23 gr Węgli
- razem......................................................100,40 gr Białka......181,80 gr Tłuszczu.....23 gr Węgli

Żeby obliczyć zawartość BTW w 100 gramach upieczonego chleba trzeba go po upieczeniu i ostudzeniu zważyć, następnie zaś wykonać obliczenia. Np gdyby ten upieczony chleb ważył 680 gramów, wówczas 100 gram zawierać będzie:
- białko = 14,76 gr (100,4 : 6,8)
- tłuszcz = 26,74 gr (181,8 : 6,8)
- węglowodany = 3,38 gr (23 : 6,8).


Gdyby zjeść 50 gram tego chleba to należy w dziennym limicie uwzględnić:
- białko - 7,38 gramów
- tłuszcz - 13,37 gramów
- węglowodany - 1,69 gramów.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #373 : 2008-02-19, 09:57:09 »

Wiem że w tą diete trzeba wierzyć...

Mogłabyś Moniu napisać trochę więcej na temat tej Twojej wiedzy?
Bo nie bardzo wiem ,co masz na myśli  Smile :czy potrzebene jest stosowanie diety i wiara w nią,że pomoże,czy też np. niestosowanie diety,a jedynie wiedza ,że takowa istnieje i wiara w nią ,no i to pomoże ?

Może wiara w amulety by pomogła  Idea ,no bo pomagała ludziom,nie?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #374 : 2008-02-19, 14:45:14 »

Gdyby zjeść 50 gram tego chleba to należy w dziennym limicie uwzględnić:
- białko - 7,38 gramów
- tłuszcz - 13,37 gramów
- węglowodany - 1,69 gramów.



Takiego chleba nie zjesz więcej jak 20-25 gram.
Chlebek taki piekłam jak pracowałam. Robiłam sobie w pracy kanapkę: grubo masła i cośtam na wierzch, do tego piłam kawę ze śmiet. 30% i renergii starczało mi do wieczora.
Teraz nie jem ŻADNYCH chlebów.
Zapisane
Monia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #375 : 2008-02-19, 21:57:53 »

dziękuje bardzo za przepis na chlebek.jeśli mi starczy czasu to jutro go upieke:)tak wypytuje o tą diete, bo jestem w tym temacie "zielona" gdyż nigdy jej nie stosowałam ani żadnej innej.liczenie, ważenie:(((
jutro mam wizyte u laryngologa, wiec porozmawiam o tej szczepionce poliwaccyna mitte.zobaczymy co Dr. na to???
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #376 : 2008-02-20, 09:29:43 »

dziękuje bardzo za przepis na chlebek.jeśli mi starczy czasu to jutro go upieke:)tak wypytuje o tą diete, bo jestem w tym temacie "zielona" gdyż nigdy jej nie stosowałam ani żadnej innej.liczenie, ważenie:(((
 jutro mam wizyte u laryngologa, wiec porozmawiam o tej szczepionce poliwaccyna mitte.zobaczymy co Dr. na to???



Ta szczepionka może pomóc ? Może lepiej sobie bańki zaordynować?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #377 : 2008-02-20, 09:34:48 »

Poliwakcynę dostawałam, gwoli prawdzie. Nie pomogła.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #378 : 2008-02-20, 09:37:29 »

Tereniu.Jednemu pomogą bańki,drugiemu nie pomogą,trzeciemu pomoże szczepionka,czwartemu nie pomoże,a piatemu pomoże amulet  Shocked  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #379 : 2008-02-20, 09:40:52 »

Z resztą,wszystko to pomaga doraźnie.
Najlepiej jednak zmienić swoje nawyki żywieniowe.
"KORYTKO" szkodzi każdemu układowi w naszym organiźmie !
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 46 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 16 zapytaniami.