forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 08:07:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660535 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Przewlekłe zapalenie migdałków
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przewlekłe zapalenie migdałków  (Przeczytany 610400 razy)
kubihondka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #800 : 2008-11-26, 22:30:03 »

dzieki Adamie
no i prosze jak duzo mozna sie dowiedziec zadajac pytania na forum
w opisie DO nie znalazlem nic o tym zeby nie jesc bialek
a ja wciagalem po 3 jajka w full wyposazeniu
od jutra tylko same zoltka smaze
czyli na noc jesc wegle w ilosci maxymalnej do wagi
dziekuje jeszcze raz  jak cos to bede dalej pytal
pozdrawiam wszystkich :>
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #801 : 2008-11-26, 22:55:29 »

dzieki Adamie
no i prosze jak duzo mozna sie dowiedziec zadajac pytania na forum
w opisie DO nie znalazlem nic o tym zeby nie jesc bialek
a ja wciagalem po 3 jajka w full wyposazeniu
od jutra tylko same zoltka smaze
czyli na noc jesc wegle w ilosci maxymalnej do wagi
dziekuje jeszcze raz  jak cos to bede dalej pytal
pozdrawiam wszystkich :>


Bardzo szybko wroce do tematu bialek w jajkach. Nikt nie zakazuje jesc bialek. Cclebek optymalny jest prawde mowiac na "bazie" bialek. Tu chodzi o to aby nie zasmiecac organizmu niepotrzebnymi, to moze tez zle sie wyrazilem, nazwijmy to mniej wartosciowymi bialkami. W zoltkach jajek masz bialko najwyzzej jakosci. Jezeli robisz np omleta i uwazasz, ze musisz miec bialko jajka do zrobienia tego omleta to oczywiscie uzywasz bialka jajka. W pozniejszym Twoim, optymalnym rozwoju, sam/a stwierdzisz, ze jest Ci to zupelnie zbyteczne.

Osobiscie uwazam, ze trzy zoltka to troche malo. Cyfra "5" jest magiczna, jezeli chodzi o zoltka. Mysle, ze tez dojdziesz do tego.
Wegle:

Jezeli waga Twoja stoi w miejscu to zrob tak ( mowie na podstawie autopsji ):

Sniadanie:

1. 50 gr sloniny topisz na wolnym ogniu aby wydobyc jak najwiecej tluszczu, choc to nie jest wazne, poniewaz slonine i tak zjesz...ale walory smakowe ...
2. w malej miseczce ubijasz widelcem 5 zoltek z dodatkiem 2 lyzek smietany ( albo wody, jezeli rotujesz mleczne)
3. wlewasz na patelnie mieszajac, ale tylko do momentu, kiedy widzisz, ze sie scina, przykrywasz na 2 min...i masz super "omleta"

Sniadanie masz bez wegla


LUNCH

jezeli w ogole bedziesz glodny/a. Jezeli bedziesz to proponuje szynke albo baleron posmarowany grubo maslem, na to kawalek serka. Jestes glodna zrob sniadanie w mniejszej ilosci.

"Na noc"

300 gr ( albo ile potrzebujesz aby miec prawidlowe BTW ) Gotowanych warzyw, bez tluszczu, bez bialek...czyli same wazywa, najlepiej kalafior z ziemniakami i do tego fasolka szparagowa, albo sama fasolka szparagowa, albo jedena oberzyna, albo obojetnie jakie wazywa ze skrobia....najwazniejsze, ze bez B i T. Za pare dni masz minus 2 kg. Jezeli nie, wroc tu to poradzimy. OK?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #802 : 2008-11-26, 23:05:36 »

witam  Razz
Jak narazie 5 dni i waga mi stoi ,

A coż to jest 5 dni? Dieta tak szybko nie działa. Reakcje komórek, tkanek, narządów, układów - wymagają CZASU. Dieta - to nie tabletka.

Cytuj
ale zakupilem sobie specjalna wage kuchenna i zaczne wazyc wszystko co mam w zamiarach wciagnac do zoladka  Wink


Mam nadzieję, że elektroniczną, a nie sprężynową?  Cool

Cytuj
jak mam jesc ta jajecznice bez bialek same zotkaa ?  Razz
zjadajace 5 jaj dziennie + inne bialka zawartke w np twarogu tliustym  przebija  biedne tluszcze

Widzisz, nasza dieta polega na wybieraniu najwartościowszych pokarmów. Niestety taka zasada, chcąc nie chcąc, powoduje, że nie zjadamy pewnych produktów w ich naturalnej całości. Wprawdzie dr. Kwaśniewski proponuje wykorzystywać białko z jaj np. do wypiekania kokosanek, ale realia tę koncepcję prostują po swojemu  Confused  Ot, samo życie...  Confused

Cytuj
a proporcje maja byc
1tluszcz
2bialko
3weglowodany

Co to ma być???

Najwyraźniej nie przeczytałeś uważnie lektury obowiązkowej  Surprised
Siadaj! Dwója! Wink
Zapisane
kubihondka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #803 : 2008-11-27, 10:30:50 »

dzieki Adamie
no i prosze jak duzo mozna sie dowiedziec zadajac pytania na forum
w opisie DO nie znalazlem nic o tym zeby nie jesc bialek
a ja wciagalem po 3 jajka w full wyposazeniu
od jutra tylko same zoltka smaze
czyli na noc jesc wegle w ilosci maxymalnej do wagi
dziekuje jeszcze raz  jak cos to bede dalej pytal
pozdrawiam wszystkich :>


Bardzo szybko wroce do tematu bialek w jajkach. Nikt nie zakazuje jesc bialek. Cclebek optymalny jest prawde mowiac na "bazie" bialek. Tu chodzi o to aby nie zasmiecac organizmu niepotrzebnymi, to moze tez zle sie wyrazilem, nazwijmy to mniej wartosciowymi bialkami. W zoltkach jajek masz bialko najwyzzej jakosci. Jezeli robisz np omleta i uwazasz, ze musisz miec bialko jajka do zrobienia tego omleta to oczywiscie uzywasz bialka jajka. W pozniejszym Twoim, optymalnym rozwoju, sam/a stwierdzisz, ze jest Ci to zupelnie zbyteczne.

Osobiscie uwazam, ze trzy zoltka to troche malo. Cyfra "5" jest magiczna, jezeli chodzi o zoltka. Mysle, ze tez dojdziesz do tego.
Wegle:

Jezeli waga Twoja stoi w miejscu to zrob tak ( mowie na podstawie autopsji ):

Sniadanie:

1. 50 gr sloniny topisz na wolnym ogniu aby wydobyc jak najwiecej tluszczu, choc to nie jest wazne, poniewaz slonine i tak zjesz...ale walory smakowe ...
2. w malej miseczce ubijasz widelcem 5 zoltek z dodatkiem 2 lyzek smietany ( albo wody, jezeli rotujesz mleczne)
3. wlewasz na patelnie mieszajac, ale tylko do momentu, kiedy widzisz, ze sie scina, przykrywasz na 2 min...i masz super "omleta"

Sniadanie masz bez wegla


LUNCH

jezeli w ogole bedziesz glodny/a. Jezeli bedziesz to proponuje szynke albo baleron posmarowany grubo maslem, na to kawalek serka. Jestes glodna zrob sniadanie w mniejszej ilosci.

"Na noc"

300 gr ( albo ile potrzebujesz aby miec prawidlowe BTW ) Gotowanych warzyw, bez tluszczu, bez bialek...czyli same wazywa, najlepiej kalafior z ziemniakami i do tego fasolka szparagowa, albo sama fasolka szparagowa, albo jedena oberzyna, albo obojetnie jakie wazywa ze skrobia....najwazniejsze, ze bez B i T. Za pare dni masz minus 2 kg. Jezeli nie, wroc tu to poradzimy. OK?


ok dziekuje bardzo serdecznie Smile)))))))))
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #804 : 2008-11-27, 21:54:53 »

5 mies temu wycielam migdalki i jeszcze ani raz nie chorowalam , co przekonalo moja siostre i za 2 tyg wycina migdalki Very Happy hah śmiechowo;)
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #805 : 2008-11-28, 16:07:50 »

5 mies temu wycielam migdalki i jeszcze ani raz nie chorowalam , co przekonalo moja siostre i za 2 tyg wycina migdalki Very Happy hah śmiechowo;)
"ten sie smieje,kto sie smieje ostatni",chociaz kazdemu wiadomo,ze smiech to zdrowie.
Oprocz tego,ze w twojej wiadomosci nie ma nic do smiechu Shocked
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #806 : 2008-11-28, 17:09:45 »

DLa Ciebie Kodar nie ale dla mnie i dla mojej siostry jest Wink
Ona sie smiala ze mnie teraz ja z niej.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #807 : 2008-11-28, 17:35:01 »

DLa Ciebie Kodar nie ale dla mnie i dla mojej siostry jest Wink
Ona sie smiala ze mnie teraz ja z niej.
napisze tak,chorowalam na zapalenie migdalow od urodzenia,bralam ciagle antybiotyki te w tabletkach i zastrzykach.Infekcje powracaly jak bumerang.I pewnego dnia stal sie cud,a tym cudem jest Dieta Optymalna. Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #808 : 2008-11-28, 17:43:09 »

...a tym cudem jest Dieta Optymalna. Very Happy...

No... i "Rotacja"   Cool Razz

Zapisane
kubihondka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #809 : 2008-12-01, 23:43:44 »

Witam
to znowu ja
poniewaz narodzilo mi sie pytanie
mam 186 cm wz waze 99 kg diete stosuje przez okolo 2 tyg spadek 2,8kg ale obawiam sie ze nieprawidlowo ja stosuje
czy wypicie dziennie np sokow burakowego i pomidorowego oczywiscie w ilosciach ktore dadza mi okolo 70 wegli   to mi zabezpiecza dawke wegli na dzien ?
i jaka ilosc bialka powinienem wciagac Sad najlepszym najprostszym rozwiazaniem byloby podawanie w jakims plynie ale czy mozna tak i jakim
prosze o wiadomosc Smile
pozdrawiam wszystkich
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #810 : 2008-12-02, 09:41:51 »

Witam
to znowu ja
poniewaz narodzilo mi sie pytanie
mam 186 cm wz waze 99 kg diete stosuje przez okolo 2 tyg spadek 2,8kg ale obawiam sie ze nieprawidlowo ja stosuje
czy wypicie dziennie np sokow burakowego i pomidorowego oczywiscie w ilosciach ktore dadza mi okolo 70 wegli   to mi zabezpiecza dawke wegli na dzien ?
i jaka ilosc bialka powinienem wciagac Sad najlepszym najprostszym rozwiazaniem byloby podawanie w jakims plynie ale czy mozna tak i jakim
prosze o wiadomosc Smile
książkę do  ręki i nie  zadawać głupich pytań
bo głupie odpowiedzi dostaniesz

poniewaz narodzilo mi sie pytanie
cielę jesteś że wszystko w płynie?
dla cieląt jest mleko
ludzie już umieją wybierać a także  pisać i czytać
ps.
białko, białku nie jest zawsze równe
napisano średnio ok 1 g białka na 1 kg masy ciała należnej
a średnio - znaczy przystosowane do indywidualnych potrzeb
poniał?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #811 : 2008-12-20, 15:59:07 »

czy wypicie dziennie np sokow burakowego i pomidorowego oczywiscie w ilosciach ktore dadza mi okolo 70 wegli   to mi zabezpiecza dawke wegli na dzien ?

Takie W są ok.


nie dowiedzialem sie o cholesterolu
dlatego zapytalem bo przeciez przez tluszcze wlasnie mozna miec podwyzszony co pwooduje miazdzyce choroby serca

Cholesterol podwyższony u osoby optymalnej powstaje od tego co nadwaga u u osoby na DO... za dużo T, za dużo B, bo z W to raczej nie przesadzamy.
To że cholesterol powstaje od za tłustego jedzenia to ćwierć prawdy.


o mleku pisalo ze sie wogole powinno nie pic wiec tez sie przerazilem bo bede pil sama kawe rozp z miodem Sad na kaca stosowalem mleko zimne i soki ,

Mleko też można czasem wziąć pod uwagę jako źródło W. Soki owocowe - jak już to rozcieńczone, choć może lepszy sok z buraków czy pomidorowy...Owoce robią wiele problemów u dorosłych...

a jeszcze jedno
uwielbiam ryby (za moment smaze prawie kg )  wyczytalem ze z maki rezygnujemy z bulki tez wiec w czym te ryby obtoczyc

a po co je obtaczać?

miod do slodzenia

Jak dłużej pobędziesz na DO - zaczniesz zauważać, że cukry proste są tylko czasami ok.

jak mi przejdzie ropna angina to zaczynam stosowac DO 

Na DO przejdź po to by angina ustapiła.

czy slodzenie miodem tez zle wplywa na sluzowke ?

Miód codziennie to tragedia dla śluzówki. Na początek DO możesz go co-nieco jeść. Trzeba duuużo napisać złego o cukrach prostych. O dobrym działaniu napisał IŻiŻ Smile.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #812 : 2008-12-25, 23:59:49 »

czy wypicie dziennie np sokow burakowego i pomidorowego oczywiscie w ilosciach ktore dadza mi okolo 70 wegli   to mi zabezpiecza dawke wegli na dzien ?

Takie W są ok.


nie dowiedzialem sie o cholesterolu
dlatego zapytalem bo przeciez przez tluszcze wlasnie mozna miec podwyzszony co pwooduje miazdzyce choroby serca

Cholesterol podwyższony u osoby optymalnej powstaje od tego co nadwaga u u osoby na DO... za dużo T, za dużo B, bo z W to raczej nie przesadzamy.
To że cholesterol powstaje od za tłustego jedzenia to ćwierć prawdy.



o mleku pisalo ze sie wogole powinno nie pic wiec tez sie przerazilem bo bede pil sama kawe rozp z miodem Sad na kaca stosowalem mleko zimne i soki ,

Mleko też można czasem wziąć pod uwagę jako źródło W. Soki owocowe - jak już to rozcieńczone, choć może lepszy sok z buraków czy pomidorowy...Owoce robią wiele problemów u dorosłych...

a jeszcze jedno
uwielbiam ryby (za moment smaze prawie kg )  wyczytalem ze z maki rezygnujemy z bulki tez wiec w czym te ryby obtoczyc

a po co je obtaczać?

miod do slodzenia

Jak dłużej pobędziesz na DO - zaczniesz zauważać, że cukry proste są tylko czasami ok.

jak mi przejdzie ropna angina to zaczynam stosowac DO 

Na DO przejdź po to by angina ustapiła.

czy slodzenie miodem tez zle wplywa na sluzowke ?

Miód codziennie to tragedia dla śluzówki. Na początek DO możesz go co-nieco jeść. Trzeba duuużo napisać złego o cukrach prostych. O dobrym działaniu napisał IŻiŻ Smile.

Cytuje co prawda cala odpowiedz "lekarki", niemniej jednak zwroc uwage na dowody jezeli chodzi o cholesterol; Pan dr. Jan Kwasniewski mowi tak:
"Od dawna cholesterol laczony jest z miazdzyca. Z nim wlasnie zwiazane jest najwiecej nieporozumien i wyciaganie najwiecej blednych wnioskow o jego roli i znaczeniu w miazdzycy.
Dla rozwoju miazdzycy zupelnie nie jest istotny cholesterol zawarty w pokarmach. Nikt bowiem nie udowodnil, by bodaj jedna drobina cholesterolu pokarmowego u czlowieka znalazla sie kiedykolwiek w scianie tetnicy"

Czyli co ? Chcesz wiedziec wiecej poczytaj prace Pana Dr. Jana Kwasniewskiego a wiecej pytan na ten temat juz nie bedzie.


Tu odpowiedz lekarki:
Cholesterol podwyższony u osoby optymalnej powstaje od tego co nadwaga u u osoby na DO... za dużo T, za dużo B, bo z W to raczej nie przesadzamy.
To że cholesterol powstaje od za tłustego jedzenia to ćwierć prawdy.

Moja odpowiedz:
Uwazam, ze bledna. Bo to nie jest cwierc prawda, to zadna prawda, pod warunkiem, ze jesz optymalnie. Jezeli nie jesz to, to co napisala lekarka tez nie jest cwiercia prawdy a cala prawda!!! Teraz biegniesz pewnie do notesiku i patrzysz ile zjadles dzis wegla!!! Ale to juz za pozno. Juz zjadles, i mechanizm miazdzycogenny zaczol dzialac.

Jak to mowi Pan Dr. Jan Kwasniewski, to wiedza powinna nami kierowac a nie domniemania!!! WESOLYCH SWIAT!


Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #813 : 2008-12-30, 20:52:34 »

Wspolczucie dla chlopca ktoremu podczas wyciecia 3 migdalka lekarz wycial kawalek jezyka;[
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #814 : 2008-12-30, 20:59:22 »

Wspolczucie dla chlopca ktoremu podczas wyciecia 3 migdalka lekarz wycial kawalek jezyka;[
 

OJ !!!!!
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #815 : 2009-03-02, 21:24:05 »

 Cool spadaj
Zapisane
slavi84
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #816 : 2009-03-25, 23:57:29 »

Witam,

trafiłem na tę stronę, bo również mam problem z migdałkami. Od kilku miesięcy (przypuszczam, że d czasu niedoleczonej infekcji) są one znacząco powiększone i zaczerwienione - na szczęście nie ma żadnej ropy. Bylem u lekarzy, jeden rekomendował wycięcie, drugi przepisał mi leki homeopatyczne... Brałem już wszystko, co tylko można na wzmocnienie organizmu: witaminy: A, D, B,... ehinaceę, citrosept, tran, algi morskie (kelp), jadłem natkę pietruszki, najróżniejsze warzywa, etc WSZYSTKO. Efekt jest taki, że czuję się dobrze... tylko ciągle te migdały??? - powiększone, czerwone, nie mogę przełykać pokarmu, mam zmieniony  głos. Miałem zrobione badania krwi, wszystko było w normie (tylko nieco obciążona wątroba i podwyższony cholesterol)

Mam 24 lata, 85 kg i 185 cm, 2x w tygodniu pływam intensywnie. Dużo pracuję i uczę się i ciągle jestem głodny. Mam nawyk ciągłego podjadania słodyczy, serków, jogurtów, ciastek, owoców, jak tylko spada mi poziom cukru - 'szybkie kalorie' są wówczas najlepsze. Nawet po zjedzeniu dużego obiadu aby się nasycić czasami zjadam jeszcze czekoladę Smile W związku z tym, jak tu można się najeść jedząc tylko żółtka, mięso i tłuszcze??? Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, żeby nie jeść chleba, nabiału, a tym bardziej, żeby wyeliminować zastrzyki szybkiej energii (słodkie owoce, miód, słodycze...). No ale nie przekonam się dopóki nie spróbuję Smile

Moja historia idealnie wskazuje na tezę, że przyczyną moich problemów z migdałkami jest zła dieta.

Co jeść, żeby się najeść i żeby posiłki były urozmaicone? Mam na myśli zwłaszcza obiad?
Ile czasu muszę być na DO, żeby problem migdałów zniknął? Czy jak wrócę do starych nawyków żywieniowych to zapalenie migdałów powróci automatycznie?
Czy wraz z DO stosować jeszcze jakieś leki na leczenie migdałów (recepty na homeopatyki nie zrealizowałem, bo nie wierzę w takie leczenie)?

Pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #817 : 2009-03-26, 18:44:47 »

Cytuj
Co jeść, żeby się najeść i żeby posiłki były urozmaicone? Mam na myśli zwłaszcza obiad?
Ile czasu muszę być na DO, żeby problem migdałów zniknął? Czy jak wrócę do starych nawyków żywieniowych to zapalenie migdałów powróci automatycznie?
Czy wraz z DO stosować jeszcze jakieś leki na leczenie migdałów (recepty na homeopatyki nie zrealizowałem, bo nie wierzę w takie leczenie)?

Zajrzyj tutaj http://www.dr-kwasniewski.pl/ i  jeszcze  tutaj http://www.dietaoptymalna.com/

Zmiana nawykow zywieniowych zmieni rowniez twoje problemy z migdalami. Razz

Zapisane
slavi84
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #818 : 2009-03-26, 19:35:02 »

Cytuj
Co je¶æ, ¿eby siê naje¶æ i ¿eby posi³ki by³y urozmaicone? Mam na my¶li zw³aszcza obiad?
Ile czasu muszê byæ na DO, ¿eby problem migda³ów znikn±³? Czy jak wrócê do starych nawyków ¿ywieniowych to zapalenie migda³ów powróci automatycznie?
Czy wraz z DO stosowaæ jeszcze jakie¶ leki na leczenie migda³ów (recepty na homeopatyki nie zrealizowa³em, bo nie wierzê w takie leczenie)?

Zajrzyj tutaj http://www.dr-kwasniewski.pl/ i  jeszcze  tutaj http://www.dietaoptymalna.com/

Zmiana nawykow zywieniowych zmieni rowniez twoje problemy z migdalami. Razz




Czytałem już obydwie strony internetowe. Liczyłem na bardziej konkretne podpowiedzi.
Spróbuję zmienić dietę na jakiś czas i sprawdzę czy rzeczywiście pomaga to na migdałki.
Czy oprócz diety warto wspomagać się jakimiś lekami/homeopatykami?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #819 : 2009-03-26, 19:48:09 »

konkrety ...alez jest ich mnostwo, na tym forum,nalezaloby je odszukac. Razz
Bardzo dobre wspomagajace efekty daje zazywanie lekow homeopatycznych.Jednak zmniejszenie migdalow uzyskasz tylko i wylacznie zmniejszeniem ilosci zjadanych weglowodanow.Mowie z wlasnego doswiadczenia.Wiecej znajdziesz tutaj,bo powtarzanie w kolko tego samego staje sie.....  nudne.Ale oczywiscie,jezeli masz wiecej pytac,otrzymasz od nas zawsze odpowiedz. Razz
Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.