forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 21:18:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660441 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Przewlekłe zapalenie migdałków
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przewlekłe zapalenie migdałków  (Przeczytany 610225 razy)
nowohucianin
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #880 : 2009-04-13, 11:23:30 »

Witam w drugi dzien swiat
prosze o wiadomosc krotko
czy spozywajac przy mojej masie (obecnie 102,5 kg)   ilosci bialka ok 60g i okolo 30 g wegli jest to szkodliwe dla organizmu ,dodam ze tluszczow wciagam 180 -200 g
ciezko mi dojesc 80g bialek dziennie
pozdrawiam


na 60 g bialka 90-120max tluszczu, nigdy nie schudniesz gdy bedziesz jadl az tyle tluszczu, i wegli wiecej niz 30.
[/quote

oj to jajecznica + kawa ze smietanka daje mi prawie dawke tluszczow na caly dzien samym sniadaniem  Sad
poddaje sie
pozdrawiam i mokrego dyngusa zycze
papa
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #881 : 2009-04-13, 11:40:59 »

nowochucianin
Cytuj
oj to jajecznica + kawa ze smietanka daje mi prawie dawke tluszczow na caly dzien samym sniadaniem   

śmietanka  daje Ci dawke? czy ty dajesz dawke śmietance? Very Happy Wink
Zapisane
nowohucianin
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #882 : 2009-04-13, 17:05:46 »

nie
porcja jajek tluszczow i smietanki reasumujac daje wedlug Ciebie nalezna max dawke tluszczow
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #883 : 2009-04-14, 17:57:01 »

Witam w drugi dzien swiat
prosze o wiadomosc krotko
czy spozywajac przy mojej masie (obecnie 102,5 kg)   ilosci bialka ok 60g i okolo 30 g wegli jest to szkodliwe dla organizmu ,dodam ze tluszczow wciagam 180 -200 g
ciezko mi dojesc 80g bialek dziennie
pozdrawiam

 



Oj, Oj..... nie wiem Viola czy masz racje.
1. Od T  sie nie tyje a tylko od nadmiaru B i W
2. Jezeli zjada 60 gr B to na poczatku diety powinien wlasnie spozywac 30 gr W zgodnie z zasada : do przebudowy organizmu stosunek miedzy B a W jak 1:0,5

"nowohucianin" jezeli nie mozesz wcisnac w siebie wiecej B to nie wciskaj. ZO polega na zaspokajaniu potrzeb organizmu a nie na zapelnianiu wolnego miejsca w zaladku!!!!! Tak trzymaj.Sluchaj,wybieraj i smakuj.

na 60 g bialka 90-120max tluszczu, nigdy nie schudniesz gdy bedziesz jadl az tyle tluszczu, i wegli wiecej niz 30.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #884 : 2009-04-14, 18:25:14 »

Cytuj
Oj, Oj..... nie wiem Viola czy masz racje.
1. Od T  sie nie tyje a tylko od nadmiaru B i W
2. Jezeli zjada 60 gr B to na poczatku diety powinien wlasnie spozywac 30 gr W zgodnie z zasada : do przebudowy organizmu stosunek miedzy B a W jak 1:0,5 

adampio Smile

nie chodzi o tycie,  chodzi o schudniecie, nowochucianin chce schudnąć, więc sam przyznasz ze proporcja 1-3 jest niezbyt dobra powinna wynosić 1-1,5 -góra 2- ....
a z drugiej strony myślę, ze skoro nie potrzebuje juz tak duzo białka, być moze jest po przebudowie, a wtedy proporcja moze kształtować się 1-.....- 1, zresztą uważam ze 30 g wegli na dobe to za mało , powinien conajmniej 50 a nawet więcej, takie jest moje zdanie a co nowochucianin z tym zrobi to juz jego sprawa. Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #885 : 2009-04-14, 19:23:10 »

Cytuj
Oj, Oj..... nie wiem Viola czy masz racje.
1. Od T  sie nie tyje a tylko od nadmiaru B i W
2. Jezeli zjada 60 gr B to na poczatku diety powinien wlasnie spozywac 30 gr W zgodnie z zasada : do przebudowy organizmu stosunek miedzy B a W jak 1:0,5 

adampio Smile

nie chodzi o tycie,  chodzi o schudniecie, nowochucianin chce schudnąć, więc sam przyznasz ze proporcja 1-3 jest niezbyt dobra powinna wynosić 1-1,5 -góra 2- ....
a z drugiej strony myślę, ze skoro nie potrzebuje juz tak duzo białka, być moze jest po przebudowie, a wtedy proporcja moze kształtować się 1-.....- 1, zresztą uważam ze 30 g wegli na dobe to za mało , powinien conajmniej 50 a nawet więcej, takie jest moje zdanie a co nowochucianin z tym zrobi to juz jego sprawa. Smile
 


Z tego co pamietam napisal swoj pierwszy post tu na forum jakies 2 tygodnie do trzech temu. Nie sadze aby byl po przebudowie.

Piszac odpowiedz na Twoj post bralem pod uwage moje doswiadczenia zwiazane ze mna samym na poczatku ZO. T jadlem zawsze duzo, B bardzo malo bo okolo 50 gr i W w okolicach 30. Stracilem 15 kg w bardzo ktotkim czasie.

Twierdze i nie tylko ja, ze po T sie nie tyje !!!!!!
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #886 : 2009-04-14, 19:58:07 »

adam, oczywiście że od tłuszczy się nie tyje, ale wegle w ilości 50 g byly by bardziej wskazane i od takiej ilości nie ma mowy o przytyciu,  organizm byłby bardziej wydolny.

powiedz mi, czy ty zjadajac te 30 g wegli nie odczuwałes negatywnych objawów typu bol głowy, senność, drżenie ciała, skurcze? pytam z ciekawosci....
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #887 : 2009-04-14, 20:56:48 »

adam, oczywiście że od tłuszczy się nie tyje, ale wegle w ilości 50 g byly by bardziej wskazane i od takiej ilości nie ma mowy o przytyciu,  organizm byłby bardziej wydolny.

powiedz mi, czy ty zjadajac te 30 g wegli nie odczuwałes negatywnych objawów typu bol głowy, senność, drżenie ciała, skurcze? pytam z ciekawosci....

nie wiem, jak to jest, ale faceci przewaznie lepiej sobie radza z mniejsza iloscia weglowodanow
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70514


Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #888 : 2009-04-14, 21:01:03 »

Ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, czy to jest reguła, czy przypadek?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70514


Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #889 : 2009-04-14, 21:14:29 »

Myślę, że potrzebujemy więcej węglowodanów, bo częściej używamy szarych komórek, a oni mięśni Wink Mr. Green
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #890 : 2009-04-14, 21:18:33 »

adam, oczywiście że od tłuszczy się nie tyje, ale wegle w ilości 50 g byly by bardziej wskazane i od takiej ilości nie ma mowy o przytyciu,  organizm byłby bardziej wydolny.

powiedz mi, czy ty zjadajac te 30 g wegli nie odczuwałes negatywnych objawów typu bol głowy, senność, drżenie ciała, skurcze? pytam z ciekawosci....
 

Na poczatku diety nie mialem takich objawow. Pojawily sie one po paru miesiacach. Wowczas dzwonilem do Ciechocinka i sie dowiedzialem, ze to brak weglowodanow. Teraz tlumacze tamta chwile zakonczeniem fazy przebudowy pieca.

Wiem, ze kazdy jest inny, ale jako punkt wyjscia powinno sie obierac standardy przedstawione przez Pana Dr. Jana Kwasniewskiego. Ja bym tu nie zaczynal zdanie od stwierdzenia: wg. mnie albo mysle, ze powinienes....., poniewaz......no wlasniem kazdy ma inny organizm i najlepiej samemu dojsc do zlotego srodka wychodzac z zalozenia, ze standard juz "WYMYSLONY" JEST MOJA WYKLADNIA.

Takie jest moje zdanie na ten temat. A jak to zrobi Pan X albo Pan Y to juz jest ich sprawa. My "se" tu tylko wymieniamy poglady, doswiadcznia i opinie.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #891 : 2009-04-14, 21:29:35 »

Ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, czy to jest reguła, czy przypadek?

no niestety, renia prawda jest taka, iz 30 g wegli na dobe zalecane jest przy chorobach nowotworowych i nie pamietam jeszcze przy czym, 0,8 g na kg wagi naleznej jest najbardziej optymalne  ale z drugiej strony nie mozesz tego brac zbyt dosłownie, ponieważ to moze sie zmieniac w zaleznosci od potrzeb, wysilek fizyczny czy inne sytuacje, zreszta pisalam o tym wcześniej, ja wiem ze mam racje i tego się trzymam, a to co inni o tym pomyślą to juz nie mój problem. oczywiscie proporcja jest najwazniejsza,tylko trzeba to poprostu rozumieć.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70514


Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #892 : 2009-04-14, 21:38:37 »

Ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, czy to jest reguła, czy przypadek?

no niestety, renia prawda jest taka, iz 30 g wegli na dobe zalecane jest przy chorobach nowotworowych i nie pamietam jeszcze przy czym, 0,8 g na kg wagi naleznej jest najbardziej optymalne  ale z drugiej strony nie mozesz tego brac zbyt dosłownie, ponieważ to moze sie zmieniac w zaleznosci od potrzeb, wysilek fizyczny czy inne sytuacje, zreszta pisalam o tym wcze¶niej, ja wiem ze mam racje i tego się trzymam, a to co inni o tym pomy¶l± to juz nie mój problem. oczywiscie proporcja jest najwazniejsza,tylko trzeba to poprostu rozumieć.
Dzięki
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #893 : 2009-04-14, 21:49:07 »

Ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, czy to jest reguła, czy przypadek?

no niestety, renia prawda jest taka, iz 30 g wegli na dobe zalecane jest przy chorobach nowotworowych i nie pamietam jeszcze przy czym, 0,8 g na kg wagi naleznej jest najbardziej optymalne  ale z drugiej strony nie mozesz tego brac zbyt dosłownie, ponieważ to moze sie zmieniac w zaleznosci od potrzeb, wysilek fizyczny czy inne sytuacje, zreszta pisalam o tym wcze¶niej, ja wiem ze mam racje i tego się trzymam, a to co inni o tym pomy¶l± to juz nie mój problem. oczywiscie proporcja jest najwazniejsza,tylko trzeba to poprostu rozumieć.
Dzięki

to co napisał przed chwila adampio w wątku" kilka pytań przed."...też ma sens, zgadzam się z nim, przeciez wszyscy dobrze wiemy jakie są głowne załozenia diety i faktycznie tego nalezy sie trzymać, jesli nie przedawkujesz badz nie zaniedbasz drastycznie wegli będzie ok.
Cytuj
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #894 : 2009-04-14, 21:56:02 »

Ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, czy to jest reguła, czy przypadek?

no niestety, renia prawda jest taka, iz 30 g wegli na dobe zalecane jest przy chorobach nowotworowych i nie pamietam jeszcze przy czym, 0,8 g na kg wagi naleznej jest najbardziej optymalne  ale z drugiej strony nie mozesz tego brac zbyt dosłownie, ponieważ to moze sie zmieniac w zaleznosci od potrzeb, wysilek fizyczny czy inne sytuacje, zreszta pisalam o tym wcześniej, ja wiem ze mam racje i tego się trzymam, a to co inni o tym pomyślą to juz nie mój problem. oczywiscie proporcja jest najwazniejsza,tylko trzeba to poprostu rozumieć.


sorry Viola, ale jezeli trzeba to po prostu zrozumiec to wytlumacz mi jedna kwestie: jezeli wskaznik 0,8 x waga jest najlepsza iloscia weglowodanow, dlaczego istnieja zalozenia BTW jak 1:3,5:0,5-0,8 gdzie czynnikiem decydujacym jest ilosc zjedzonego bialka a nie waga ciala?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70514


Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #895 : 2009-04-14, 21:58:01 »

Viola, nie chodzi o mnie. Ja sobie radzę. Chciałam, żeby "Luker" dostał prawidłową odpowiedź. On się chyba obraził. Confused
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #896 : 2009-04-14, 21:59:06 »

Cytuj
1:3,5:0,5-0,8


Z tego wszystkiego zrobilem blad. Ma byc: 1:max 3,5 : od 0,5 do 1,5
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70514


Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #897 : 2009-04-14, 22:00:56 »

"Adampio", ten temat był wcześniej chyba wałkowany, tylko nie wiem gdzie.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #898 : 2009-04-14, 22:04:16 »

Viola, nie chodzi o mnie. Ja sobie radzę. Chciałam, żeby "Luker" dostał prawidłową odpowiedź. On się chyba obraził. Confused

Luker sie nie obraził z tego co wiem, on dość dobrze orientuje się w zasadach, teraz jest dla niego najcięzszy okres, początki ale mam nadzieje ze przejdzie to w mirę bezboleśnie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #899 : 2009-04-14, 22:14:03 »

"Adampio", ten temat był wcześniej chyba wałkowany, tylko nie wiem gdzie.
 

widocznie niewystarczajaco. ta magiczna cyferka 0,8 x waga nie jest zadnym wykladnikiem w ZO/DO

chocby dlatego, ze zaleznosc BTW np. 1:3,5:0,8 nie zna wagi osobnika wyliczjacego sobie to BTW!!!! Wiec skad 0,8 x waga.

Wszystko jest w stosunku do B czyli bialka.
Zapisane
Strony: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.