forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 09:38:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660629 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książka Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 42 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka Ewy  (Przeczytany 376407 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #100 : 2007-05-18, 14:43:44 »

Zawsze z zainteresowaniem czytam Twoje posty Ewo ...  dziękuję.

Ja też dziekuję.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #101 : 2007-05-18, 22:22:42 »

a gdzie mozna kupić ta książke jej tytuł i autor bo jestem bardzo zainteresowany
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #102 : 2007-05-18, 22:26:08 »

a gdzie mozna kupić ta książke jej tytuł i autor bo jestem bardzo zainteresowany

Tu Tadzio znajdziesz informacje :

http://www.dietaoptymalna.com/
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #103 : 2007-05-19, 10:59:02 »

Hana i Elmo - dziękuję.
Na pewno samemu trudno się ...promować  Very Happy .
Samouwielbienie wbija w pychę.
A pokory życie uczy Nas ...codziennie.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #104 : 2007-05-19, 21:52:14 »

Ponieważ jest weekend to moje WIELKIE STRESY trochę zmalały ale tylko trochę powrócą jak pójdę do pracy.Coś do mnie dotarło odkrywcze na pewno nie ale cóż....
Zdanie :"powrót do starych nawyków żywieniowych niemożliwy "no właśnie dlaczego zakładam,że Bartek koncząc etapy dobrych i złych dni będzie mógł jeść chleb,słodycze, mleczne itp. często, ciągle. Sama Pani napisała w książce co Pani je i tyle lat już to trwa. Poprawiam się więc bo chodzi o to,że przeplatane dobre i złe dni NIE MAJĄ doprowadzić do poprzedniej diety tylko do NOWEJ diety.(jedzenia po prostu) W moim przypadku też.

Dziękuję za wytłumaczenie żołądek musi mieć tłuszcz.Dlatego rosół mimo,że niby nie zapełnia żołądka tak mi smakuje. Faktycznie to jedno zdanie jest dla mnie najlepiej zrozumiałe. I nie muszę zjadać tłuszczu który mi nie smakuje, może być rosół a nie np. łyżeczka smalcu, której nawet gęsiego nie jestem w stanie połknąć.Próbowałam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #105 : 2007-05-20, 09:18:43 »

ROSÓŁ JEST SUPER  Very Happy !!!!!!!!! Zachęcam do niego.
Dwa dni temu zjadłam rosół bez soli  Shocked z pieprzem i papryką ostrą (niewiele tych ostrości  Smile ).
Nawet jakoś organizm nie chciał "tegoczegoś" ...posolić .
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #106 : 2007-05-20, 22:20:39 »

Pewnie to też co mi dziś jeszcze przyszło do głowy Pani już wie ale zanim napiszę to na tamtym forum muszę wiedzieć czy dobrze to opisuję. Dziś rano skojarzyłam dlaczego dzieci autystyczne mogą mieć problemy z uszami i generalnie z kręceniem, machaniem i rzucaniem głową: swędzenie uszu w środku -reakcja skóry a przecież dzieci nie wiedzą,że mogą sobie pomóc wkładając palec i się podrapać. Drugie nadwrażliwość na dzwięki- rano kichnęłam tak alergicznie i dostałam szum w uszach i przytkały mi się uszy.Wtedy słyszy się inaczej dzwięki dochodzą przytłumione a jak się odetkają uszy to odwrotnie za głośno. Ciekawa jestem ile mam i czy w ogóle zwróciło uwagę na to czy jak dziecko ma katar albo problemy z nosem to wtedy ma bardziej wrażliwe uszy. Czy przy kichaniu jest jakieś ciśnienie które te uszy może zablokować albo coś takiego.Czy wzrasta wtedy po kichnięciu np ciśnienie całego organizmu?Nie rozumiem tego mechanizmu kichnięcie -działanie na uszy.A do tego rano miałam łzy i trochę leciało z nosa.Może dlatego,że póżno zjadłam śniadanie  bo o 9.30?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #107 : 2007-05-21, 00:32:20 »

Kiedyś mi się Trąbki Eustachiusza zatykały po chlebie. Wielokrotnie.
Piszesz najprawdopodobniej o obrzęku trąbek Eustachiusza. Dolegliwość współistnieje zwykle (ale nie zawsze) z katarem.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #108 : 2007-05-21, 00:50:16 »

 Ewo, czy zatykanie się trąbek może mieć coś wspólnego z reakcją obronną na hałas ?

  Tomek
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #109 : 2007-05-21, 01:05:55 »

W jakimś procencie chroni przed uszkodzeniem pohałasowym. Jednak ta dolegliwość za mało wytłumia dźwięk  Very Happy. Trzeba dodać jakieś zatyczki czy inne tzw. "ochronniki słuchowe" by działanie chroniące słuch było o wiekszej pewności.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #110 : 2007-05-21, 01:17:59 »

      Widzisz Ewo, pracuję w reżyserce w kinie, zamknięty od naturalnego światła. Pode mną, pod podłogą setki metrów kabli. Konsoleta, projektor, systemy audio, komputer, przede mną sala i widownia. Jak mogę, staram się nie włączać klimatyzacji, choć zwiększam tym prawdopodobieństwo wybuchu lampy, wolę jednak  to ryzyko. W trakcie projekcji mam do czynienia z hałasem pracującego projektora i szumu chłodzenia.
          Nie jest to hałas, który sprawia wręcz fizyczny dyskomfort, nie odczuwam pisków w uszach lub innych "podźwięków", nie mogę stosować stoperów, bo jak nietoperz muszę nasłuchiwać, czy dżwiek jest dobry i czy nie uszkodzę kopii filmowej, z której każda kosztuje 120 000 zł.  Ufam, że nie nastapi utrata słuchu. Nawet przy zatykających się uszach mam wyborny słuch. Może to kwestia ćwiczeń ? Kocham muzykę, kocham (prawie) każdy dźwięk. We wszystkim słyszę zalążek muzyki. Słuch jest mi drogi, jego ubytek byłby dla mnie niepowetowaną stratą.
Myślisz Ewo, że dopóki nie ma indywidualnego poczucia dyskomfortu, poziom słuchu jest bezpieczny ?

Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #111 : 2007-05-21, 01:23:13 »

 Marishka mi właśne mówi, że jesteś laryngologiem. Znakomicie !! Smile Tak więc, pytanie dobrze adresowane.

Tomek
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #112 : 2007-05-21, 01:42:30 »

     Ufam, że nie nastapi utrata słuchu.

Hałas szkodliwy zaczyna się od 85dB. Tyle w reżyserce nie ma bo miałbys badania okresowe z laryngologiem i badaniem słuchu co 1-3 lata.
Czasem ludziom uszkadza się słuch z "niewiadomego powodu" mimo, że nie pracują w hałasie. Dlatego dobrze, że ...ufasz  Smile  .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #113 : 2007-05-21, 12:16:53 »

Marishka mi właśne mówi, że jesteś laryngologiem...

 Tomek

Pogratulować spostrzegawczości  Laughing
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #114 : 2007-05-21, 17:45:12 »



Hałas szkodliwy zaczyna się od 85dB. Tyle w reżyserce nie ma bo miałbys badania okresowe z laryngologiem i badaniem słuchu co 1-3 lata.
Czasem ludziom uszkadza się słuch z "niewiadomego powodu" mimo, że nie pracują w hałasie. Dlatego dobrze, że ...ufasz  Smile  .
Cytuj

Pani  Ewo i znowu spotykamy się na forum. Co prawda w innym temacie ,ale zbieżnym, z tym o którym wcześniej pialiśmy,a mianowicie
jak wspominalem u mojej żony krótko po udarze wystąpiła dolegliwość o której pisałem ,że żona ma tak wyostrzony słuch, że przeszkadza
 jej nawet kwilenie ptaków w gniazdach.I kilka dni temu na innym forum wpadl mi artykuł z którego dowiedziałem się jakie konsekwencje niesie nadwrażliwość na dżwięk,i jak potrafi choroba ta doprowadzić chorego do nerwicy,która nie pozwala normalnie funkcjonować.Po zapoznaniu się z opisami tej choroby stwierdziłem że pasują one jak ulał do przypadku mojej żony .Nie jestem pewien czy moje domysły w tym kierunku są uzasadnione, postanowiłem skorzystać z wizyty u lekarza ,laryngologa w tym ośrodku po wysłuchaniu moich i żony wyjaśnień została zarejestrowana do audiolaryngologa na ostateczną diagnzę,jutro jest wizyta.Po przebadaniu napiszę co ustalono i czy jest na to jakiś sposób ,aby pozbyć się tego utrapienia.Ciekawy jestem też Pani zdania na ten temat.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #115 : 2007-05-21, 20:05:52 »

Marishka mi właśne mówi, że jesteś laryngologiem...

 Tomek

Pogratulować spostrzegawczości  Laughing

No i kto tu nie czyta dokładnie postów? Łatwiej jest zarzucać to innym.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #116 : 2007-05-21, 20:08:55 »

Marishka mi właśne mówi, że jesteś laryngologiem...

 Tomek

Pogratulować spostrzegawczości  Laughing

No i kto tu nie czyta dokładnie postów? Łatwiej jest zarzucać to innym.

Halino ,co Ty piszesz? ,to urodzony bystrzak .Rzuca się na posty jak zdychający pies na padlinę ...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #117 : 2007-05-21, 20:11:12 »

Marishka zapomniała mu jeszcze powiedzieć ,że to Forum dr.Kwasniewski .Ale może w końcu mu kiedyś powie.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #118 : 2007-05-21, 21:16:38 »

Jeśli te Trąbki zatykają się po zbożach to miałby na to wpływ dosłownie okruszek z chleba z amarantusa, który zjadłam na spróbowanie 19 maja jak go upiekłam aby zobaczyć jak smakuje bo go nie dosoliłam. Inne szkodliwe? to tylko arbuz albo gryz banana.Jeśli to amarantus to miałam i trochę kataru i zatkane uszy i łzy.  Sad. Trochę szkoda.Bo to by znaczyło,że Bartek też nie może codziennie go jeść. Muszę więc robić o połowę mniejszy a póżniej piec np. ze słonecznika czy może z migdałów albo z kokosa? Rózne te mąki są,muszę się przejść znów do sklepu ze zdrową żywnosicią i obejrzeć opakowania ile mają BTW.

Kurcze za dużo chyba białka,przesadziłam kawałkiem dorsza i już mnie bolą policzki i lecą mi łzy. W to tylko pomidor i kawałek ciastek magnezowych.
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #119 : 2007-05-23, 00:59:12 »

Poniewaz,jest rownie wazna jak informacja o wariacie biegajacym nago po mieszkaniu

Naprawdę? Tyle, że "wariat biegajacy nago po mieszkaniu" był logicznie umieszczony w kontekście rozmowy o odsłoniętych oknach w innych krajach niż Polska. A jak, według Twojej logiki, wpisuje się w tę rozmowę informacja o zmianie... nawierzchni?

M

Przedstawiasz falsz i umieszczasz w nim osobe jaka to logika?

W Los Angeles okna zasloniete zaluzjami,jakze typowy obraz ameryki.

krzysztof
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 42 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.