forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 03:22:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660655 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książka Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 42 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka Ewy  (Przeczytany 376445 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #480 : 2008-08-14, 17:07:44 »

A ja myślałąm,że jak jestem głodna zanim idę spać i coś zjem to źle robię. A tu lepiej coś zjeść jednak przed snem. No tak, przynajmniej się nie wkuram,że głodna nie zasnę i cos zjadam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #481 : 2008-08-15, 00:08:03 »

Flo gdzie znalazłaś o tych wyrzutach insuliny po MSG (chyba chodzi o monosodium glutamate)?
Wrzuć jakiegoś linka (może od razu do wątku "cukrzyca"), jeżeli to nie byłby dla Ciebie za duży kłopot.
Będę wdzięczna  Smile .
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #482 : 2008-08-15, 14:21:11 »

o MSG oryginalnie przeczytalam tutaj: http://itsthewooo.blogspot.com/2008/08/pt-2-glutamate-and-insulin.html
ale jakby ktos chcial zglebiac temat, to wystarczy wpisac w googlach msg + insulin: http://www.google.co.uk/search?q=msg+insulin

tak sobie wlasnie przegladalam 3 pierwsze strony i bylo gdzies tez, ze wszystko co ultrapasteryzowane tez podbija insuline... czyli taka smietana ze sklepu w moim przypadku (hiperinsulinemia) --nie dokonca dobry pomysl...

o kazeinie wydaje mi sie, ze bylo gdzies tutaj http://high-fat-nutrition.blogspot.com
no, dokladnie ten post: http://high-fat-nutrition.blogspot.com/2008/05/weight-loss-when-its-hard.html

oba te blogi polecam, zwlaszcza hyperlipid, peter jest praktykujacym opty i przedstawia naukowe dowody na sukces ZO, pasjonujaca lektura. wlasnie wpadlo mi tam tez w oko, ze gluten i kazeina maja negatywny wplyw na rozwoj schizofrenii, a takze o tym jak gastric pH wplywa na stopien podatnosci na alergie na mleczne...

spoko, wkleje tez zaraz gdzie trzeba, pzdr
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #483 : 2008-08-16, 09:56:32 »

Wielkie dzięki _flo  Very Happy Very Happy Very Happy.
CUKRZYCA.
Pomidory - wiadomo działają jak histaminouwalniacz w cukrzycy - podnoszą cukier. Moimi metodami, które opisuję od 2,5 lat działam by pomidory przestały działać jako histaminouwalniacz. Zawsze się udaje. Żaden produkt spożywczy nie powinien być wrogiem (o tym kiedyś) - wg mnie.
Dzielę cukrzycę (pod względem dietetycznym) nie na typ I i II tylko na tych, co mogą ziemniaki bez wzrostu cukru po nich i tych co nie mogą ich jeść. Pacjenci obserwują wzrosty cukrów nawet po 100g ziemniaka w postaci frytek!). Wzrosty cukrów po pomidorach zawsze są do zlikwidowania (najczęściej albo jeszcze jedzą zboża codziennie, albo trzeba poszukać innego nietoleranta; nietolerantem kolejnym jest np. 1.produkt mleczny, 2,histaminouwalniacz,3. nadmiar białka,4. niedobór tłuszczu, 5.nadmiar weglowodanów).
1. dlatego zalecam rotację (produkty mleczne co 5 dni u dzieci, co 7 u dorosłych, calkowite odstawienie - badane), 2. w książce wymienione, przeszkadza histaminouwalniacz JEDZONY CODZIENNIE.3. dlatego zalecam częsciej stosowanie jednego rodzaju produktu bogatobiałkowego na dobę,4. medycyna to wie i zaleca 3 x łyżkę oliwy z oliwek przed pażdym posilkiem; DO (podkreśla to Admin) jest zwolennikiem tłuszczów nasyconych: smalec, slonina, kokos, tłuszcz palmowy są zatem konsensusem DO dra JK i mojej wersji; ja się nie czepiam oliwy, majonezu uważam to za pewnego rodzaju by-passy. 5. bezdyskusyjnie; W w postaci czegokolwiek z "diety w cukrzycy" z mojej strony int. co koreluje ze stroną 225 w mojej książce.

ZAUWAŻAM ze MSG podnosi cukier, ciekawił mnie mechanizm, choć chyba już wiem. Poszperam jeszcze po info w googlach.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #484 : 2008-08-27, 14:03:22 »

Dziękuję  za szybkie nadesłanie  książki ,powoli ją czytam  .Jeżeli do mnie trafi napewno się dostosuję.Od 8 lat choruję na cukrzycę  II stopnia, a od 5 lat jestem na ŻO. Mimo tego widzę że nie wszystkie  składniki mogę łączyć.Cukrzyca jest paskudną  chorobą.Jeżeli czasem podjem coś czego mi nie wolno zaraz wywiązuje  się hustawka.   Czasem mam tego dość.Brakuje mi dyscypliny.  Od kilku tygodni ślledzę   forum szukając dla siebie  lepszych wskazówek. Mam nadzieję że twoja książka Ewo w tym mi pomoże
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #485 : 2008-08-27, 16:22:05 »

Dziękuję  za szybkie nadesłanie  książki ,powoli ją czytam  .Jeżeli do mnie trafi napewno się dostosuję.Od 8 lat choruję na cukrzycę  II stopnia, a od 5 lat jestem na ŻO. Mimo tego widzę że nie wszystkie  składniki mogę łączyć.Cukrzyca jest paskudną  chorobą.Jeżeli czasem podjem coś czego mi nie wolno zaraz wywiązuje  się hustawka.   Czasem mam tego dość.Brakuje mi dyscypliny.  Od kilku tygodni ślledzę   forum szukając dla siebie  lepszych wskazówek. Mam nadzieję że twoja książka Ewo w tym mi pomoże
a tutaj zagladalas:
http://www.dietaoptymalna.com/
http://www.dr-kwasniewski.pl/
 Razz
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #486 : 2008-08-27, 17:50:03 »

Kodar oczywiście że tak .Najpierw przeczytałam książkę.Trafiła prosto w serce.Zaczęłam się tak odżywiać        ,niestety z początku z wielkimi błędami.Potem  dużo czytałam kupowałam Optymalnik   ,uczęszczałam na spotkania  optymalnych ,ale powoli   to zrzeszenie  się rozleciało.Ale samopoczucie było coraz to lepsze Schudłam z 86 kg do70 przy wzrośćie 168. Nigdy w życiu nie miałam tyle siły co po przejsciu na ŻO.Przestały boleć mnie nogi  serce  biło jak należy, unormował się cukier.Mam  55 lat a moja   cera jest piękna.Nie poradziłam jednak sobie   z zatokami ,często mnie męczą,dochodzi czasem do  ostrych zapaleń.Chusteczki noszę  cały rok.I dlatego mam  nadzięję  że w książce Ewy jest dla mnie dobra   wskazówka.Ale pomału .I więcej samodyscypliny.Dziękuję za wskazówki Na tym forum jesteś jedną z tych które mówią   z sensem pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #487 : 2008-08-27, 19:01:41 »

Kodar oczywiście że tak .Najpierw przeczytałam książkę.Trafiła prosto w serce.Zaczęłam się tak odżywiać        ,niestety z początku z wielkimi błędami.Potem  dużo czytałam kupowałam Optymalnik   ,uczęszczałam na spotkania  optymalnych ,ale powoli   to zrzeszenie  się rozleciało.Ale samopoczucie było coraz to lepsze Schudłam z 86 kg do70 przy wzrośćie 168. Nigdy w życiu nie miałam tyle siły co po przejsciu na ŻO.Przestały boleć mnie nogi  serce  biło jak należy, unormował się cukier.Mam  55 lat a moja   cera jest piękna.Nie poradziłam jednak sobie   z zatokami ,często mnie męczą,dochodzi czasem do  ostrych zapaleń.Chusteczki noszę  cały rok.I dlatego mam  nadzięję  że w książce Ewy jest dla mnie dobra   wskazówka.Ale pomału .I więcej samodyscypliny.Dziękuję za wskazówki Na tym forum jesteś jedną z tych które mówią   z sensem pozdrawiam
zacznij wszystkie mleczne rotowac,wyrzuc wszystko co  w swym skladzie zawiera  make oraz owoce.Ogranicz weglowodany na tyle na ile ci pozwala cukrzyca.Bedzie coraz lepiej i tylko lepiej Razz
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #488 : 2008-08-27, 21:32:53 »

Kodar serdecznie dziękuję ,twój uśmiech dodaje odwagi.Ponieważ kocham owoce będzie mi bardzo trudno nie zjeśc jednego na kilka dni ,ale jak nie spróbuję to nie będę wiedzieć.Jak mówi mądrosc /chociażbyś miał ponieśc porażkę to lepiej sprobować niż mieć do siebie żal że się nie spróbowało.pozdrawiam i życzę miłej nocy .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #489 : 2008-08-28, 08:06:51 »

Adamgraza - zatoki będą wspomnieniem jak zastosujesz powyższą radę Kodar  Smile. PO 3 dobach eliminacji produktów mlecznych - z zastosowaniem ich rotacji.
Brak dyscypliny ? - nie przejmuj się. Pracuj z nami. Ja też miałam uzależnienie od cukrów prostych. Codziennie pół śliwki lub ćwierć łyżeczki cukru. Nie myslałam, że takie ilości mi szkodzą. Szkodzą wszystkim. Porzucenie tego problemu udało mi się wykonać dzieki forum. Wcześniej nie potrafiłam. "Towarzystwo wzajemnej adoracji" wspiera, nawet nie wiesz jak bardzo. Czasem wracam do cukrów prostych - jest to zła metoda "leczenia" mimo, że IŻ jest za. W - dla cukrzyków - wszystkie warzywa (najrzadziej ziemniaki), buraki można łączyć z chrzanem 50/50, najlepsze ogórki, pomidory, rośliny cebulowe, patosony, cukinie. Ostatnim krokiem leczenia dietą cukrzyka jest uzyskanie  wzrostu cukru nie więcej niż 10mg% po marchewce czy po 100 g ziemniaka i braki wzrostu po histaminouwalniaczach czy innych bodźcach (glutaminiany, benzoesany obecne np. w parówkach, kiełbasach). Cukrzyk - JAK KAŻDY CZLOWIEK powinien omijać glutaminiany, benzoesany i produkty sztucznie barwiące.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #490 : 2008-08-28, 11:49:48 »

Kodar(...) ,twój uśmiech dodaje odwagi.

No. Śliczny jest-bardzo ciepły i oczy,które nie są na zdjęciu wyraźne,ale ich zarys jest uroczy  Smile
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #491 : 2008-08-28, 12:06:07 »

no no ,jeszcze trochę a zapałamy do siebie   wielkimi uczuciami.No i o to chyba   chodzi,by być  miłym  i uprzejmym     ,chce się wtedy żyć  i nie strach o cokolwiek pytać.pozdrawiam
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #492 : 2008-08-28, 12:16:57 »

Ewo dziękuję za odpowiedż.Tylko powiedz jak bez ziemniaków uskładać 50 węgli.Często właśnie wieczorem ratuję  się ziemniakiem.Na razie nie mogę  mniej węgli zjeść bo przy 40 g białka  i tak nad ranem mam skurcze. A wczym mam panierować  kotlety  - odrzuciłam wszystko co z mąki Jestem początkującą    internautką więc  przepraszam za błędy w pisaniu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #493 : 2008-08-28, 13:45:53 »

no no ,jeszcze trochę a zapałamy do siebie   wielkimi uczuciami.

No,za wiele to sobie nie wyobrażaj  Razz Owszem możemy się umówić na kawe,zjeść jakąć biodrówke,czy udo ze śwni,ale nic poza tym  Razz  Very Happy
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #494 : 2008-08-28, 15:32:05 »

Edyta   jesteś słodka, uśmiałam się do łez.Jak dobrze  że trafiłam  na pogodnych i wesołych forumowiczów.Spoko nie  zagrażam ci .Mąż ten sam od 34 lat czwórka  dzieci i pięcioro wnucząt  .Jestem bardzo bogata w rodzinę.Dla mnie to znaczy bardzo wiele.Optymalny dla mnie  znaczy miły i zrównoważony.Od lat nikt nie jest w stanie mnie wyprowadzić  z równowagi.pozdrawiam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #495 : 2008-08-28, 15:54:39 »

Mąż ten sam od 34 lat czwórka  dzieci

No to gratuluję!  Very Happy Ja trochę mam mniejszy staż w małżeństwie,bo 10 lat -mąż wciąż ten sam  Very Happy i oby tak było dalej  Very Happy       
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #496 : 2008-08-28, 17:05:26 »

A ja myślałąm,że jak jestem głodna zanim idę spać i coś zjem to źle robię. A tu lepiej coś zjeść jednak przed snem. No tak, przynajmniej się nie wkuram,że głodna nie zasnę i cos zjadam.
  Lepiej jest z mojego doswiadczenia jak sie nie zje , to trzeba przelamac jak nawyk , a jak sie nie zje to mozna miec nad ranem "prorocze" sny  Very Happy Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #497 : 2008-08-28, 22:35:00 »

Adamgraza, z pomidorów 25, z buraków i marchewki resztę.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #498 : 2008-08-29, 10:14:25 »

EWO  serdecznie dziękuję.Lubię  buraczki ale delikatnie   je omijam,myśląc  że     są  gorsze od  ziemniaków.A tu sprawdzam i wychodzi że ziemniak  ma więcej W  niż burak.   Ale mają ten sam IG.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #499 : 2008-08-30, 11:20:55 »

Z tym IG to też "pic na wodę". IG traktuję jako kompozycję zawartości W i siły działania produktu jako histaminouwalniacza.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 42 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.