forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 04:43:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książka Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 42 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka Ewy  (Przeczytany 376391 razy)
toan
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #260 : 2007-11-07, 07:55:14 »

...skurcze...

Nie mam wykształcenia medycznego, ale dodatkowe skurcze to "przebicie" na pęczku Hisa ("zwoju" nerwowym) znajdującym się między komorami, a przedsionkami serca, który reguluje jego pracę. Pod wpływem Diety Optymalnej choroba ustępuje samoistnie u około 90% przypadków, jeśli nie - kolejne 9% jest "leczone" prądani selektywnymi. Pozostaje tylko 1% "pechowców" - dla nich medycyna proponuje rozrusznik serca. Ostatnio zaczęli w Polsce przypalać laserem? przebicie na pęczku Hisa - daje bardzo dobre rezultaty i operacja jest mało inawzyjna. Nie rozumiem więc czemu się męczysz z tym "trzepotaniem serca". Wszelkie "rotowanie" w tym pokarmu to jedynie zaburzenie homeostazy, które czasem mobilizuje (np: ciepły,zimny prysznic), a czasem osłabia organizm (np: głodówka, czyli wymuszona, metaboliczna Dieta Optymalna). Dlatego najrozsądniej jest nie zaburzć sobie niczym, tego co winno być stałe. A Ty wiesz już co zrobić z tym "kołataniem"?. Przez Internet się tego nie wyleczy  Sad.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #261 : 2007-11-07, 14:40:25 »

...Nie mam wykształcenia medycznego, ale ......

Formalnie moze nie, ale wiedza np z biochemii jest imponujaca
(zazdroszcze Smile ), wielu lekarzy z toba nie ma szans(lacznie z Brufordem)  Very Happy Cool

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #262 : 2007-11-07, 14:47:41 »

... a czasem osłabia organizm (np: głodówka, czyli wymuszona, metaboliczna Dieta Optymalna). Dlatego najrozsądniej jest nie zaburzć sobie niczym, tego co winno być stałe. ..........

Goraco!!!, goraco!!! (głodówka, czyli wymuszona, metaboliczna Dieta Optymalna).  Very Happy Cool

Tak na marginesie to metabolizm w swej istocie
jest dynamiczny a nie staly (nie zaburzć sobie niczym, tego co winno być stałe)  Very Happy Cool

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #263 : 2007-11-07, 14:52:47 »

A Ty wiesz już co zrobić z tym "kołataniem"?. Przez Internet się tego nie wyleczy  .

 Tomas,ale co leczyc i u kogo,jezeli  specjalista nie stwierdzil zadnych zmian w pracy serca,???
dlatego lecze sie korespondencyjnie Laughing i dieta twego taty,
ze nie wychodzi, :?to nie mam do nikogo pretensji,mily Tomku Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #264 : 2007-11-07, 15:01:20 »

No jak - lekarz "kołatania" nie może wysłuchać, gdy występuje. Niech dadzą Ci aparaturę do dobowej (czy dłuższej w miarę potrzeby) rejestracji pracy serca. Będzie "nagrane" kołatanie - kardiolog będzie wiedział co robić dalej, a Ty nie musisz przecież żyć z tym dyskomfortem! Prądy selektywne mogą pomóc - jeśli nie brałaś. Czasem umiarkowany ruch dobrze wpływa na miarowość, a u niektórych wysiłek fizyczny podczas "kołatania" umiarawia bicie serca, u innych gwałtowna zmiana pionu (przysiad) lub poziomu (położyć się), ale od tego są fachowcy...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #265 : 2007-11-07, 15:13:27 »

wtedy skurcze przewaznie nocne wystepuja prawie codziennie
Tomas, nie o  skurcze  serca mi chodzilo, Confused
tylko miesni nog,albo lewej albo prawej nogi,po produktach mlecznych,
moze sie temu dziwisz,ale u mnie tak jest,mimo proporcji BTW,cos robie jednak niedokladnie, Sad
ale jak wspominalam nie mam pretenscji,  do ciebie albo  do twego taty,  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #266 : 2007-11-07, 15:16:00 »

Tak na marginesie to ...

Gdyby mieć laboratorium z możliwością znaczenia węgla w B, T i W i badania izotopu C!, ach ile można dobrego dla ludzi zrobić!, przy odpowiednim planie badawczym!  Shocked
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #267 : 2007-11-07, 15:16:50 »

............specjalista nie stwierdzil zadnych zmian w pracy serca,???.....

Kodar idz do konowala i porozmawiaj o hasle "holter"

http://www.medea.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=32

Musisz sam sie ratowac !!!!! inaczej sie "zrotujesz" na tamten swiat Cool

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #268 : 2007-11-07, 15:22:20 »

Cytuj
No jak - lekarz "kołatania" nie może wysłuchać, gdy występuje. Niech dadzą Ci aparaturę do dobowej (czy dłuższej w miarę potrzeby) rejestracji pracy serca. Będzie "nagrane" kołatanie - kardiolog będzie wiedział co robić dalej, a Ty nie musisz przecież żyć z tym dyskomfortem! Prądy selektywne mogą pomóc - jeśli nie brałaś. Czasem umiarkowany ruch dobrze wpływa na miarowość, a u niektórych wysiłek fizyczny podczas "kołatania" umiarawia bicie serca, u innych gwałtowna zmiana pionu (przysiad) lub poziomu (położyć się), ale od tego są fachowcy...
no oczywiscie,tylko do specjalisty musze ponownie sie wybrac,a z tym  u mnie,to jak u tej sojki J.Brzechwy, co sie wybiera i wybrac nie moze Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #269 : 2007-11-07, 15:25:02 »

Cytuj
Musisz sam sie ratowac !!!!! inaczej sie "zrotujesz" na tamten swiat



 Laughing Laughing,no dobra,myslama,ze kazda metoda jest dobra,zeby zyc,
a ty mi piszesz wrecz cos odwrotnego,
grizlyy,patrz przez rozowe okulary Razz Razz
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #270 : 2007-11-07, 15:27:25 »

wtedy skurcze przewaznie nocne wystepuja prawie codziennie
Tomas, nie o  skurcze  serca mi chodzilo, Confused

Aj, no nałożyły mi się informacje - Twoje codzienne (conocne) skurcze łydek, ze "skurczami dodatkowymi i kołataniem serca" innej osoby - przepraszam!. Embarassed

Skurcze łydek najczęściej brak cukru?, ale mechanizmu nie podejmuję się wyjaśnić!.
Z tego co wiem: do rozkurczu, a nie skurczu potrzebne jest ATP..., a jeszcze dobra proporcja i mleczne dochodzą!. No ja bym radził (ale nie radzę), aby zrezygnować kompletnie z tego, co te kurcze powoduje - jeśli są to mleczne, to słonina i żółtka też są ok! Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #271 : 2007-11-07, 15:38:56 »

grizzly,no moze wiesz ile ten holter kosztuje,???
chyba,ze  sama sobie poszukam Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #272 : 2007-11-07, 15:59:03 »

Kodar.Pewnie przyczyn skurczów łydek jest mnóstwo,ale może Ty masz niedobór potasu?
Moja ciocia tak miała (co nie znaczy oczywiscie ,że Ty tak masz),dostała od lekarza potas w saszetkach (do kupienia w aptekach na receptę) ,brała przez jakiś czas i jej przeszło.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #273 : 2007-11-07, 16:11:52 »

grizzly,no moze wiesz ile ten holter kosztuje,???
 chyba,ze  sama sobie poszukam Smile

sorki, widze ze chodzi o "nogi"
holter jest do serca!!!!  Cool

Kodar co do "holtera" to konieczne jest jeszcze "oprogramowanie"
aby np na laptopie odczytac rejestracje z "obserwacjii".

Ty "kupujesz" tylko rejestrator

W USA(cywilizacja "wladzy" ludzi posiadajacych aktywa)  jest normalne, ze "holtery" uzywaja juz weterynarze aby
ukochane pieski nie chodzily po domu z nierozpoznana choroba serca. Very Happy(arytmia) Cool

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #274 : 2007-11-07, 16:25:54 »

grizzly,no moze wiesz ile ten holter kosztuje,???
 chyba,ze  sama sobie poszukam Smile


Droga Kodar, swego czasu rozgladalem sie za "tanim i dobrym" rozwiazaniem
i juz od 3 lat obserwuje ceny holterow na "ebay"

oto kilka linkow na nowe i uzywane. Polecam uzywany!!!! tylko US $1,295.00

http://cgi.ebay.com/BEST-PRICE-USED-PROSCAN-HOLTER-ECG-MONITOR-ANALYZER_W0QQitemZ300166066955QQihZ020QQcategoryZ31465QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

"ProScan SEL all solid-state recorder detects arrhythmias and directly prints out a holter report, including: physician summary, hourly tabular review, trend graphs, ECG strips and 24 hour full disclosure ECG pages. No PC required. Excellent working and cosmetic condition and supplied with 5 year warranty starting when item is delivered to you. Originally purchased in 2001 for $2750.00 and recently exchanged for our PC based multi-recorder system. Consistently high reimbursement on CPT Code 93230, typically $175.00 per procedure.

Includes: ProScan SEL Holter monitor/analyzer, Printer, Printer Cable, Pouch with belt and shoulder strap, Patient Diary set, Short Form instructions, Operator Manual.

Equipment manufactured and upgraded by us, Medata Inc. Newbury Park, California. "

tutaj nowe - niestety troche wiecej
http://cgi.ebay.com/NEW-HOLTER-ECG-ANALYSIS-PROGRAM-1-DIGITAL-RECORDER_W0QQitemZ300169457826QQihZ020QQcategoryZ31465QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem


tutaj tani "weterynaryjny" za jedyne  US $250.00,  ale dla "nieposiadajacego aktywow"  styknie  Cool

http://cgi.ebay.com/CorDigital-Rhythm-Check-ECG-Recorder-Monitor-Holter_W0QQitemZ220166024300QQihZ012QQcategoryZ67589QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem



Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #275 : 2007-11-07, 16:44:07 »

dzieki,ci za wszystkie propozycje,
styknie,to wiecej jak dobrze powiedziane,jednak oddam sie w rece fachowca,
u nas tez niemalze kazdy fachowiec posiada jako wyposazenie holtery,jestem tego pewna,bo juz nie jedna przychodnie odwiedzilam i co nieco widzialam,
no wiesz tylko musze ich naprowadzic,ze jednak 24 godz.badanie jest konieczne,
a ja mam taki niski potencjal przekonywania  innych Sad
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #276 : 2007-11-07, 18:47:25 »

wtedy skurcze przewaznie nocne wystepuja prawie codziennie
Tomas, nie o  skurcze  serca mi chodzilo, Confused
tylko miesni nog,albo lewej albo prawej nogi,po produktach mlecznych,
moze sie temu dziwisz,ale u mnie tak jest,mimo proporcji BTW,cos robie jednak niedokladnie, Sadale jak wspominalam nie mam pretenscji,  do ciebie albo  do twego taty,  Smile

Kodar-- proponuje zastosowac np.´przez tydzien "proste jedzenie"/ proste/latwe do podliczenia i przez tydzien prowadzic notatki--liczyc, wazyc/.

Np. sniadanie: Wloski/ czarny salceson 150-200g.
     obiado-kolacja: jajka + slonina/boczek + kartofle/frytki.
   
Takie odzywianie powinno zlikwidowac Twoje dolegliwosci.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #277 : 2007-11-08, 13:04:58 »

Skurcze łydek najczęściej brak cukru?, ale mechanizmu nie podejmuję się wyjaśnić!.

Kodar
A jednak coś mi zaświtało!
Jeśli poprawnie stosujesz DO (proporcję) i masz takie problemy, to jedynym rozsądnym wytłumaczeniem dla mnie na dziś jest: zaburzenie utleniania długołańcuchowych kwasów tłuszczowych. U niektórych osób spotyka się zahamowanie aktywności acylotransferazy karnitynowej I, co skutkuje właśnie skurczami m.i. łydek, ale to tylko moje luźne wnioski z tego co poczytałem na ten temat. A więc radziłbym zjadać tłuszcze o krótszych łańcuchach lub no jeszcze nie wiem Sad. Poczytasz sobie samodzielnie o roli tego enzymu, czy ja mam to opisać w miarę przystępnie?

PS
czy aktywnie się ruszasz (bieg, pływanie...)?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #278 : 2007-11-08, 14:03:41 »

Toan,napisz prosze, Smile
a jak bylam u kardiologa,to nic oprocz slabej kondycji fizycznej u mnie nie stwierdzil, Sad Embarassed
ale i tak mu nie wierze,
a bledy w diecie to tez robie, Sad Embarassed
ale nie mam do nikogo zalu
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #279 : 2007-11-08, 16:51:25 »

Toan,napisz prosze, Smile
a jak bylam u kardiologa,to nic oprocz slabej kondycji fizycznej u mnie nie stwierdzil, Sad Embarassed
ale i tak mu nie wierze,
a bledy w diecie to tez robie, Sad Embarassed
ale nie mam do nikogo zalu

Kodar, nie dziwie sie Walesie, ale Ty i bledy !
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 42 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.