forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:29:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658439 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Regulamin ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Regulamin ?  (Przeczytany 23669 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #20 : 2007-03-15, 13:43:23 »

Cytuj
W "demokratycznej" Polsce fanatycy budują Swiątynię Opatrzności z pieniędzy podatników i bez ich zgody,  bo "mają prawo bytu", prawda? Jeszcze mnóstow takich przykładów "racji bytu" fanatyków można podać.

Mam jednak swiadomosc z tego co pisze,fanatycy to zupelnie inny rodzaj ludzi ,jak Jona.
Czy to ja spowodowalam,ze ludzie maja zdegenerowane umysly i odp. do wlasnej wypaczonej mysli reaguja.???
Te zmiany dzisiaj i jutro wole zaczac od wlasnej osoby.

 Jona ubiega sie o tylko o swoje prawo do glosu tak samo jak ty lub ja.
Cytuj
Przede wszystkim dlatego, że  jest "otwarte".


Dlaczego mozna dyskutowac na rozne tematy,a tylko temat Boga jest niewygodny?
Swiatynie byly i beda budowane dzieki darom ludzi  na calym swiecie i w kazdej epoce.
Czy dlatego trzeba tym sie zamartwiac lub nienawidziec  innych????
Ci ,co nie lubieja zmian, a wrecz boia sie ich i wystawiaja na posmiewisko i krytyke innych ulegaja fanatystycznym zachowaniom.
Tomkiewicze niedaleko jestescie od tego,by stac sie jednym z fanatykow,obojetnie w jakiej dziedzinie. Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #21 : 2007-03-15, 14:16:49 »

Jona ubiega sie o tylko o swoje prawo do glosu tak samo jak ty lub ja. 


Kodar, być może nie czytasz wszystkich postów lub czytasz je w wielkim pośpiechu. Przypomnę Ci więc o co "ubiega się" Jona, przytaczając jej własne słowa:

Ja tylko domagam sie by TOMKIEWICZE NIE URAGALI IMIENIU  JEZUSA
by NIE MóWILI BLUźNIERCZO O BOGU ISRAELA

Naprawdę nie zauważasz różnicy? Tu nie chodzi o żadne "prawo do głosu", lecz o świadomą i agresywną ("domagam się") ingerencję w naszą wolność myślenia i wypowiedzi, próba "zakazania" nam posiadania tych lub innych poglądów. Jona doskonale wykorzystuje swoje "prawo do głosu", m.in. nazywając nas "demonami", "popaprańcami", etc. i przytaczając nieustannie metaforę "szamba". Czy ktokolwiek z Forumowiczów napisał "domagam się by Jona zaprzestała takiego słownictwa"? A więc, jak sama widzisz, nikt nie odbiera jej żadnego "prawa do głosu", nawet zauważając ewidentne chamstwo tego "głosu". Nikt nie dyskryminuje (a już tym bardziej nie upomina) Jony w jej "prawie" do bluzgania i pomawiania osób realnych, skąd więc ta gorliwość w upominaniu nas co do "bluzgania" na istoty nierealne, których istnienie nie zostało udowodnione?

Może warto się zastanowić, dlaczego tak się dzieje?

M
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #22 : 2007-03-15, 16:24:43 »

Cytuj
W "demokratycznej" Polsce fanatycy budują Swiątynię Opatrzności z pieniędzy podatników i bez ich zgody,  bo "mają prawo bytu", prawda? Jeszcze mnóstow takich przykładów "racji bytu" fanatyków można podać.

Mam jednak swiadomosc z tego co pisze,fanatycy to zupelnie inny rodzaj ludzi ,jak Jona.
Czy to ja spowodowalam,ze ludzie maja zdegenerowane umysly i odp. do wlasnej wypaczonej mysli reaguja.???
Te zmiany dzisiaj i jutro wole zaczac od wlasnej osoby.

 Jona ubiega sie o tylko o swoje prawo do glosu tak samo jak ty lub ja.
Cytuj
Przede wszystkim dlatego, że  jest "otwarte".


Dlaczego mozna dyskutowac na rozne tematy,a tylko temat Boga jest niewygodny?
Swiatynie byly i beda budowane dzieki darom ludzi  na calym swiecie i w kazdej epoce.
Czy dlatego trzeba tym sie zamartwiac lub nienawidziec  innych????
Ci ,co nie lubieja zmian, a wrecz boia sie ich i wystawiaja na posmiewisko i krytyke innych ulegaja fanatystycznym zachowaniom.
Tomkiewicze niedaleko jestescie od tego,by stac sie jednym z fanatykow,obojetnie w jakiej dziedzinie. Smile

Słowa są niebezpieczne, potrafia burzyć mury obojetności, potrafią nakłaniac do wielkich czynów, sa wyrazeniem myśli. Wolnośc  funkcjonuje dopóki nie narusza wolności i godności innego człowieka. Dlatego są takie terminy jak: oszczerstwo, pomówienie etc.

Powiedz, dlaczego nie można mieć swojego zdania na temat Boga, Jezusa, Buddy? Powiedz dlaczego, nie można tych opinii wyrazać? Dlaczego nie można dyskutować o dobrze i źle?
Jaki regulamin to narusza? Jak zinterpretujesz to: Wg Danikena ewolucja człowieka została przyśpieszona przez przybyszów z kosmosu, podających się z abogów. Daniken sugeruje, ze Jezus czy Machomet mogli być kosmitami.

Jedyny regulamin jaki został wg. mnie naruszony to momentami regulamin etiquette et savoir vivre.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #23 : 2007-03-15, 17:03:36 »

Cytuj
Słowa są niebezpieczne, potrafia burzyć mury obojetności, potrafią nakłaniac do wielkich czynów, sa wyrazeniem myśli. Wolnośc  funkcjonuje dopóki nie narusza wolności i godności innego człowieka. Dlatego są takie terminy jak: oszczerstwo, pomówienie etc
.
 
 Slowa staja sie tylko wtedy niebezpieczne, gdy trafia na podatny grunt.
Na chory umysl.
Na czlowieka,ktory nie potrafi odroznic zla od dobra.
Na fanatyka ,ktory nie potrafi ocenic w jakim stopniu  chora i zwyrodniala posiada mysl.
Co jest zawsze nastepstwem zlego,niekorzystnego odzywiania.
Gdy staje sie wolnym czlowiekiem nie potrafie inemu ograniczyc wolnosci ani w slowie ani czynie.
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #24 : 2007-03-15, 17:28:13 »

Więc regulamin jest w takim wypadku mniej zasadniczą kwestią. Bardziej zasadniczą jet to, ze na forum wypowiadają się inteligentni i dorośli ludzi, ktorzy mają swoje zdanie, w razie rozbieżności dyskutują i nikt nikomu nie robi krzywdy. Więc gdzie lezy pies pogrzebany?
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #25 : 2007-03-15, 18:00:01 »

Więc gdzie lezy pies pogrzebany?

Najlepiej nawet zdechłemu psu na pysk "ustawowy" kaganiec ...  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #26 : 2007-03-15, 19:11:30 »



Naprawdę nie zauważasz różnicy?

Ja widzę taką różnicę, ż Ty ośmieszasz (to niegodne człowieka - lepiej przemilcz), a Jona pisze co  myśli ( niepodoba się? nie czytaj jej postów).
Nachalne ośmieszanie w Twoim stylu jest niesmaczne.
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #27 : 2007-03-15, 19:45:06 »

Ja tylko domagam sie by TOMKIEWICZE NIE URAGALI IMIENIU  JEZUSA
by NIE MóWILI BLUźNIERCZO O BOGU ISRAELA
O tych którzy oddali swoje życie na słuzbe Bogu .
Oni ublizaja tu kazdemu pokolei  ... nie moja sparawa wobec siebie niwyrazam zgody.

Ty się nie nadajesz na zadne forum jeśli takie posty ci "urągają".
Ty sobie daj spokój i nie czytaj tych "urągających" postów, a wyjdzie ci na zdrowie.
Ty jeśli należysz do tych "co oddali swoje życie na służbe Bogu" tym bardziej nie miej pretensji, że inni, co nie mają Boga ISRAEL i innych Bogów w poważaniu, bo nie muszą. Takie ich PRAWO i nie życz im źle, bo obróci się to na twoją niekorzyść, na zdrowiu ze zgryzoty upadniesz i staniesz się złośliwcem, a koszmarne sny i myśli cie dopadną. Otwórz swe serce i sumienie na tolerancję i wybaczanie, a poczujesz się znacznie lepiej, a zyskasz w oczach swego PANA!, bo tak nakazał postępować.
Mylisz sie ,bywam tu i tam ,ale tez Admin pilnuje  by nie było chamstwa  i np usuwa "gorliwców"
Tomki zaczęli gdy mnie tu nie było Elmo napastowali  i Daniela - nie wiem dlaczego maja mieć na to PRZYZWOLENIE pozatym wiesz ze for to miejsce publiczne a publiczne znieważanie moze zakończyc sie w sądzie .
Dziekuje ci za troske ,przydało sie  Very Happy
Nie bede złośliwcem  Pan mnie strzeże i od koszmarów też On TARCZA MOJA I Opoka .
Serce mam otwarte  ,ale dla Miłości i Mądrości  wiesz to co tobie moze sie wydawać  niewłąsciwe w moim postepowaniu ,wcale takie nie musi byc w oczach Boga ,który wpada w GNIEW .
Nie ,tolerancja na takie cos NIGDY !
Tym co mówisz dajesz im przyzwolenie.
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #28 : 2007-03-15, 19:50:58 »

Rozumiem Cię Jona... Solidaryzuję się z Twoim oburzeniem.

Cytuj
Zawsze w przypadku osób tak natrętnie i publicznie deklarujących swoją "wiarę" i "pobożność" i zaciekle broniących imienia swego Boga, zastanawiało mnie jedno. Jak to się ma do następujących słów, o których ci gorliwi chrześcijanie na ogół zapominają całkowwicie: "Takżeć też kto mówi, że miłuje Boga, a brata swego ma w nienawiści, ten kłamca jest. Bo kto nie miłuje brata swego, którego widzi, Boga, którego nie widzi, jako ma miłować? I to mamy od Boga rozkazanie, aby, kto miłuje Boga, miłował też i brata swego, a nie tylko słowem i językiem, ale uczynkiem i prawdą."  (Jana 14:7-8)

Marishka

 Ty nie jesteś moim BRATEM  ,bo nie jesteś zrodzona z NASIENIA DUCHA śWIETEGO  ,jesteś z innego nasienia .
 Słonce świeci na pszenice i plewe  ,ale plewa nie oddaje CHWAłY BOGU .Deszcz pada na SPRAWIEDLIWYCH i na bezboznych ,ale bezbozny przeklina Boga.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #29 : 2007-03-15, 20:07:10 »

     
             Pobyt na tym forum stanowi dla mnie nie lada zabieg empiryczny. Doświadczenie pokazuje, że religijne zaangażownie usprawiedliwia wszystko. Można mówić, pisać cokolwiek w jakikolwiek sposób - a potem liczyć na glejt od społeczności w postaci akceptacji.
         Reasumując, można być kompletnym  głupcem, ale legitymowanie się przesądem wszystko tonizuje. Niewiarygodne !!
                     Kiedyś myślałem kupić mikrofon czy dyktafon i prowadzić swoje własne indywidualne wywiady z różnymi ludźmi, by wykorzystać to potem w opracowaniu jakichś wniosków.
            Wniosek jest np. taki. W "Konopielce" Majchrzak jako Kaziuk wyraża się pełen wściekłości "..a na co mi prawda !?" Niektórym ludziom nie są potrzebne samodzielne umysły, dążenie do harmonii, prawda czy rozsądek. Wystarczy wiara i WARA wszystkim od niej.

Tomek
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #30 : 2007-03-16, 09:05:04 »

"Kochajcie się wzajemnie jak bracia. Prześcigajcie się w okazywaniu sobie szacunku."(To zdaje się Apostoł Paweł.) Wg mnie to podstawa. Nic więcej nie byłoby potrzebne.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #31 : 2007-03-16, 10:22:54 »

...religijne zaangażownie usprawiedliwia wszystko...

http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51186,3987867.html - nawet w "tyłek" zaglądają dorosłym ludziom, propagując biedę i degenerację, bo dalej jest 100tys. skrobanek w Polsce - tylko znacznie drożej i nie dla wszystkich jednakowo dostępnych. Jak były skrobanki, to był dodatni przyrost naturalny. I żadne "becikowe" ani "zapisy", "regulaminy" i inne "nakazy" tego nie zmienią, bo każdy "regulamin" odnosi odwrotny skutek  Confused
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #32 : 2007-03-16, 12:06:35 »

Ty nie jesteś moim BRATEM

I w ten oto sposób znakomicie podkreśliłaś (zresztą już nie po raz pierwszy) cały bezsens powoływania się na Biblię i cytowania z niej czegokolwiek. Bo skoro osoby wierzące dowolnie interpretują tzw. "słowo boże" w zależności od własnych potrzeb, nastroju czy pouczeń swoich kaznodzieji, to co dopiero osoby niewierzące, które uznają tę księgę za zwykłą fikcję.

Wobec tego, Biblia nie jest w żadnej mierze pozycją wiarygodną, skoro można nią z taką łatwością manipulować.

M
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #33 : 2007-03-16, 14:23:33 »

Ty nie jesteś moim BRATEM

I w ten oto sposób znakomicie podkreśliłaś (zresztą już nie po raz pierwszy) cały bezsens powoływania się na Biblię i cytowania z niej czegokolwiek. Bo skoro osoby wierzące dowolnie interpretują tzw. "słowo boże" w zależności od własnych potrzeb, nastroju czy pouczeń swoich kaznodzieji, to co dopiero osoby niewierzące, które uznają tę księgę za zwykłą fikcję.

Wobec tego, Biblia nie jest w żadnej mierze pozycją wiarygodną, skoro można nią z taką łatwością manipulować.

M
śmiesz powoływać sie na SłOWA BIBLII ty/wy  którzy nazywacie JAHSZUA bozkiem Jezuskiem z drwina ,szyderstwem .Fuj
 Jesteście obłudni  do granic mozliwości .
 Wysmiewacie Boga a teraz POWOłUJESZ  sie NA BOGA  , ?
 Robisz pranie muzgu  ,łowisz dusze ?
 To TY/WY  manipulujecie  ,jestescie złymi ludźmi.MANIPULANTAMI!

 DLA WAS BIBLI   N I G D Y   nie była  WIARY GODNA !   była?  gadaj ,była?
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #34 : 2007-03-16, 14:30:48 »

Dajcie sobie trochę luzu, bo z "perfumerii robi się szambo" Confused. Amen!
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #35 : 2007-03-16, 14:36:48 »

Odnoszę nieodparte wrażenie, że Jona najzwyczajniej w świecie blefuje (i być może dobrze się przy tym bawi).  Very Happy
Przecież Nowy Testament mówi o miłości nieprzyjaciół, prawda? 
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #36 : 2007-03-16, 14:45:20 »

Nie ważne co mówi Testament - ważne, aby Użytkownicy TEGO FORUM się wzajemnie nie oceniali i dyskutowali, a nie... Cool
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #37 : 2007-03-16, 14:47:38 »

Słusznie.  Very Happy
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #38 : 2007-03-16, 16:17:53 »

Słusznie.  Very Happy

Przepraszam, że przerywam tę piękną dyskusję, lecz chciałem się zapytac kiedy zostanę Hero Member i jak zdobyć takie piękne brązowe gwiazdki pod nickiem jak ma Toan? Pytanie jak najbardziej dotyczy regulaminu forum  Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Regulamin ?
« Odpowiedz #39 : 2007-03-16, 18:27:39 »

   była?  gadaj ,była?

  Jona, pytam z ciekawości. Czy nie stwierdzono u Ciebie czasem histerii ? Tak mi się skojarzyło, może niewłaściwie.
       
            Co do Biblii. Owszem, istnieje, ale nie zmienia to faktu, że nie dla wszystkich jest ona równowmiernie istotna. Dla mnie na przykład mogłaby w ogóle nie istnieć. Za dużo tam nienawiści, krwi, rzezi, nawoływania do podziałów i zbyt duży synkretyzm. Nawet nie ma tu namiastki spójności ! O wiele więcej jej we "Władcy Pierścieni" - jeśli chodzi o literaturę fantasy Smile

    Tomek
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.