forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 05:20:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta a Stres
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta a Stres  (Przeczytany 25007 razy)
Uponstar
Go


Email
Dieta a Stres
« : 2007-03-14, 13:34:11 »

Dieta ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, także mózgu. Co radzicie w przypadku bardzo dużego i długotrwalego natężenia stresu? Jak jest gdzieś link do podobnego topicu, to bede wdzięczny, nie znalazłem a moze się to przydać.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #1 : 2007-03-14, 13:49:24 »

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6442001.stm - tu podają, że stres(s) powoduje obumieranie nowych komórek nerwowych w rejonach mózgu odpowiedzialnych za zdolność do nauki, pamięci i ...
Ale krótkotrwały stres jest "zdrowy", a szkodliwy dopiero "notoryczny".
Wszelki wysiłek fizyczny zawsze doskonale odstresowuje, bo "lepiej aby bolało ciało niż umysł".  Cool
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #2 : 2007-03-14, 13:57:41 »

The researchers believe the loss of cells could be one cause of depression.

However, their work also raises hope of possible treatments to stop acute stress from contributing to mood problems.

They found that cells tended to die not immediately following a stressful situation, but after a delay of 24 hours or more.

In principle, they argue it could eventually be possible to administer treatment during this time to prevent cells being lost.

The researchers put each young rat in a cage with two older rats for 20 minutes.

The older rats quickly pinned down, and in many cases, bit the intruder.

The young rats had stress hormone levels six times as high as those who were not caged with older animals.



Proste, mam nie wchodzic do klatki gdzie sa starsi odemnie. Cool


a jak na ten temat zapatruje się DO?


The rule of thumb seems to be; a little stress is good for you but severe/unpredictable stress is bad." 

Odkrywcze, lecz czy to oznacza, ze by te  komórki które obumierają odrodziły się na nowo trzeba w chwili permamentnego stresu pare razy skoczyc na bungie, czy co?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #3 : 2007-03-14, 14:03:12 »

Uponstar, CO konkretnie jest źródłem Twojego "permamentnego stresu"? Czy oby napewno nie da się przynajmniej częściowo go wyeliminować, zmniejszyć? Co już wypróbowałeś?

M
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #4 : 2007-03-14, 14:17:48 »

No cóz - moze się i da się wyeliminowac źrodło, lecz ja nie jestem mordercą  Laughing i nie, jeszcze nie próbowałem  Very Happy

żartuje - poprostu pare czynnikow zwaliło się na mnie na raz ze wzmożona siłą. Praca, zycie osobiste i do tego ci Kaczyńscy Smile
To jeden z tych rodzajów stresów które poprostu są i sie trochę ciągną, chcesz znać szczegóły? To trochę nudne.

Interesuje mnie natomiast, jak za pomoca DO, zniwelizowac skutki fizyczne. Nie wiem, skoro stres powoduje obumieranie komórek nerwowych, to czy np nie zacząć jadac mozgu. Troszkę też inaczej zestawia sie posiłk przy długotrwałym wysiłku fizycznym, czy przy długotrwałym wysiłku psychicznym tez trzeba wprowadzić zmiany? Mozg wtedy troszke oszukuje i ciężko się wyczuć.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #5 : 2007-03-14, 14:44:12 »

...czy np nie zacząć jadac mozgu...

Raczej pasztetówka dobrej jakości "raz na jakiś czas" w zupełności wystarczy, choć też nie jest konieczna, jeśli się zajada żółtka.
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #6 : 2007-03-14, 15:15:17 »

...czy np nie zacząć jadac mozgu...

Raczej pasztetówka dobrej jakości "raz na jakiś czas" w zupełności wystarczy, choć też nie jest konieczna, jeśli się zajada żółtka.

Dzieki, lecz czy mógłbyś mi tak w skrócie powiedzieć dlaczego akurat żółtka w tym momencie? Nadmieniam, ze żółtkuf Ci u mnie w jadłospisie dostatek. Wiec przyjmuje, ze raczej nie wiele powinienem zmienić? A z pasztetówa to kaszana Smile Akurat nie mam dostępu w tym momencie
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #7 : 2007-03-14, 15:34:42 »

Żółtka są zawsze dobre i na wszystko. Osobiście uważam, że żółtko to życie Smile
M
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #8 : 2007-03-14, 17:00:09 »

Żółtko zawieta bardzo dużo związków uważanych przez "oficjalną naukę" za tzw. czynniki antystresowe, antydepresyjne, antymiażdżycowe, które przeciwdziałają tym czynnikom, ale tylko w produktech przemysłu farmaceutycznego Sad i tylko w pojedynkę Sad, a skumulowane w żółtku akutat wg "naukowców" są szkodliwe Laughing Laughing Laughing, bo tak im wychodzi w badaniach "diety korytkowej", "diety półkorytkowej" i w niektórych odmianach "diety niskowęglowodanowej". I to jest zgodne z PRAWDĄ i "naukowcy" mają rację, że szczególnie w dietach "półkorytkowej" i "kotytkowej" - żółtka są wybitnie szkodliwe.
Natomiast na diecie wysokotłuszczowej, niskowęglowodanowej (DO, ŻO) żółtka są wybitnie prozdrowotne, a ich spożycie powoduje zwiększenie wytwarzania endorfin, doprowadzając do stanu "dobrostanu" zgodnego z definicją zdrowia WHO Rolling Eyes
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #9 : 2007-03-14, 18:53:14 »

Żółtko zawieta bardzo dużo związków uważanych przez "oficjalną naukę" za tzw. czynniki antystresowe, antydepresyjne, antymiażdżycowe, które przeciwdziałają tym czynnikom, ale tylko w produktech przemysłu farmaceutycznego Sad i tylko w pojedynkę Sad, a skumulowane w żółtku akutat wg "naukowców" są szkodliwe Laughing Laughing Laughing, bo tak im wychodzi w badaniach "diety korytkowej", "diety półkorytkowej" i w niektórych odmianach "diety niskowęglowodanowej". I to jest zgodne z PRAWDĄ i "naukowcy" mają rację, że szczególnie w dietach "półkorytkowej" i "kotytkowej" - żółtka są wybitnie szkodliwe.
Natomiast na diecie wysokotłuszczowej, niskowęglowodanowej (DO, ŻO) żółtka są wybitnie prozdrowotne, a ich spożycie powoduje zwiększenie wytwarzania endorfin, doprowadzając do stanu "dobrostanu" zgodnego z definicją zdrowia WHO Rolling Eyes

To jak za przeproszeniem, czekolada (endorfiny)
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #10 : 2007-03-14, 19:36:34 »

To jak ...

...mądra kobieta za żonę. Czekolada to substytut Very Happy
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #11 : 2007-03-14, 19:41:34 »

To jak ...

...mądra kobieta za żonę. Czekolada to substytut Very Happy

Tos mi teraz zadal bobu. A wlasciwie to nie bobu, bo to kupa wegli. Ooooo mam. tos mi teraz zadal smalcu Smile
Jak ktos ma madra zone to i nie ma stresu.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #12 : 2007-03-14, 19:45:43 »

...ktos ma madra zone to i nie ma stresu...

i poziom endorfin (zadowolenia z życia) wzrasta. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #13 : 2007-03-14, 19:51:39 »

...ktos ma madra zone to i nie ma stresu...

i poziom endorfin (zadowolenia z życia) wzrasta. Very Happy Very Happy Very Happy


Gorzej jak sie trafi na madrą inaczej...
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #14 : 2007-03-14, 21:45:54 »

...ktos ma madra zone to i nie ma stresu...

i poziom endorfin (zadowolenia z życia) wzrasta. Very Happy Very Happy Very Happy


To prawda! I dokładnie to samo się tyczy mądrego męża Smile A jak jeszcze we wszystkim razem się trzymają, to życie jest piękne!

M

P.S. Stres jest (np. sztucznie wywoływany przez innych), ale chodzi o to, że zupełnie inaczej się nań reaguje.
Zapisane
mabu
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #15 : 2007-03-15, 14:08:17 »

Żółtka s± zawsze dobre i na wszystko. Osobi¶cie uważam, że żółtko to życie Smile
M
Tylko jak zdobyć te prawdziwe,wiejskie, teraz zimą w mieście, kiedy są dwie optymalne  gęby do wykarmienia Laughing
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #16 : 2007-03-15, 14:18:02 »

Na targu, albo przejechac sie raz w tygodniu na jakas wioske.
Zapisane
mabu
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #17 : 2007-03-15, 15:20:21 »

W praktyce pozostaje tylko wyjazd na wieś po jaja, bo na miejskich targowiskach handlarzy jajami dostatek, tylko te jaja nie nadają się do niczego. Wszystkie piękne, duże i  z pięczątkami. Co sprytniejsi wkładają  je do dużych koszy wiklinowych z napisem "jaja z gór" Niektórzy to kupują Confused
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #18 : 2007-03-15, 15:21:36 »

W praktyce pozostaje tylko wyjazd na wieś po jaja, bo na miejskich targowiskach handlarzy jajami dostatek, tylko te jaja nie nadają się do niczego. Wszystkie piękne, duże i  z pięczątkami. Co sprytniejsi wkładają  je do dużych koszy wiklinowych z napisem "jaja z gór" Niektórzy to kupują Confused

Ale jaja: "jaja z gór"
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #19 : 2007-03-16, 08:59:42 »

Kupuję jaja (M z pieczątkami) w hipermarkecie i wcale nie narzekawszy.  Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.