forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 09:42:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659570 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta a Stres
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta a Stres  (Przeczytany 24900 razy)
Szymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #20 : 2007-03-16, 15:00:51 »

Przerzuć się na wiejskie, a już nie będziesz chciał wracać do supermarketowego jadła Wink
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #21 : 2007-03-16, 15:27:53 »

Wierzę, na pewno wiejskie jaja są najlepsze, ale... No właśnie. Mieszkam w Warszawie i mam w okolicy miejsca zamieszkania chyba z 5 hipermarketów. To chyba troszkę z lenistwa...  Very Happy
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #22 : 2007-03-16, 16:14:36 »

Wierzę, na pewno wiejskie jaja są najlepsze, ale... No właśnie. Mieszkam w Warszawie i mam w okolicy miejsca zamieszkania chyba z 5 hipermarketów. To chyba troszkę z lenistwa...  Very Happy


Zacznij chodowac kurczaczki na balkonie  Cool
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #23 : 2007-03-16, 17:18:44 »

no, chyba tak. jak mi się zdarza przebywać w stolycy przez kilka dzionków, zawsze tylko ze swoim prowiantem. Jak niewłaściwie oszacuję swój apetyt i muszę zaopatrzyć się w jakimś hipermarkecie, to później mam duży dyskomfort psychiczny i smakowy. Np. takie pomidory to raczej... wyroby pomidoropodobne... Wink
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #24 : 2007-03-16, 17:26:14 »

wyroby pomidoropodobne... Wink

 Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #25 : 2007-03-19, 13:13:52 »

a wiecie ,ze ja nie kupuje zadnych owocow,mam jakąś obsesje na punkcie ich opryskiwania,takze moje dzieci zimą nie jedza zadnych owocow,dopiero latem z dzialki ,a potem to sie troche zamrozi i tyle ,a do bananow to juz mam taki wstret i pomaranczy ,ladnie sa zaprawione ,zeby moc wyglądac jak swierze.Moja tesciowa natomiast ma obsesje na punkcie kupowania tego badziewia i jak widze ,ze moje dzieci to jedza to mi slabo.Ja osobiscie warzyw nie jadam ,ale kiedys mnie nalecialo ,ze ugotuje sobie warzywa w skórce i jak sprobowalam pietruszki ,to myslalam ,ze zwymiotuje ,byla slodsza od marchewki,ciekawe jakim sposobem,jedynie ,co jeszcze przerawie ,to seler.

Jesli chodzi o jaja ,to MORGANO kiedys o nich pisal -o numerkach , ja sie jeszcze nie spotkalam z numerkiem nizszym od 3,a zoltka nie sa zolte tylko pomaranczowe.
W hipermarkrcie ,to juz na pewno nie kupilabym ich.Ja kupuje od "jajowego domokrążcy" albo osiedlowego targu.Najlepsze są małe.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #26 : 2007-03-19, 13:19:09 »

Coś trzeba jeść, prawda? Ja ostatnio eksperymentuję ze zmianami. Np. okazjonalnie banan zamiast ziemniaka. Codziennie tylko jeden typ białka. Troszkę mniej tłuszczu - bo troszkę szaleje na tym polu - do 3,5.  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #27 : 2007-03-19, 13:26:06 »

ja natomiast szaleje nie z tluszczem ale z bialkiem ,choc ostatnio ,to poszalalam takze z tluszczykiem.Zjadalam okolo pol kg miesa-łódka ,skorki wieprzowe ,ser zolty a potem dolozylam na koniec rybe z puszki ,co nie jadam ich juz od kilku lat.Efekt byl taki ,ze w nocy wymiotowalam jak kot.Mdli mnie juz kilka dni ,a mialam taki super apetyt.
Obliczy mi ktos ile bialka jest w pol kilogramie miesa-łódka.Plz jesli mozna.A waze 43kg.Glownym zrodlem bialka u mnie jest mieso ,to ile powinnam go zjadac w gramach?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #28 : 2007-03-19, 13:30:26 »

  Była taka reklama i miast wódka było łódka, by ominąć przepisy. Jakie "przepisy" się omija pisząc zamiast udka "łódka" ?

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #29 : 2007-03-19, 13:39:07 »

no tak faktyczne ,ale byk!!! hehehe ,chociaz nie ma sie z czego smiac.Wybaczcie jednak ,mam teraz trudny okres-nie przespane nocki-dziecko po szpitalu itp i nawet sie nie zastanowilam ,ze udka to udka a nie łódka.  Crying or Very sad
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #30 : 2007-03-19, 14:10:51 »

Udka kurczaka? to chyba łatwo sobie znaleźć w tabelach? Nie mam pod ręką chwilowo. Nie płacz Elmo. Od czasu do czasu chyba można sobie zaszaleć, jednak gdy po takim szaleństwie się wymiotuje, to już nie są żarty. Za dużo białka... Chyba że dużo za dużo. U mnie jest trochę za dużo tłuszczu (kostka smalcu dziennie przy wzroście 180 cm i wadze ok. 72 kg). I jakoś dziwnie boję się zmniejszyć. Confused Dlaczego nie śpisz? Jakieś poważne problemy?  Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #31 : 2007-03-19, 14:32:34 »

Nie spie ,bo sie wiecznie martwie.Mam jedną z corek co czesto choruje ,a przy okazji mi sie odwadnia i trafiamy potem do szpitala w ostatnich miesiaacu bylo do 2 razy a i sama potem podlapalam infekcje.

Dziwna sprawa z tym odwadnianiem.Dowiedzialam sie tym razem od lekarki w szpitalu ,ze odwadnia sie dlatego,ze jest drobniutka,nie ma podsciolki tluszczowej za wiele ,a w czasie infekcji,goraczki ,organizm spala wlasny tluszcz ,a ona go nie ma za wiele,dlatego u niej ,bardziej niz u innych dzieci ,wytwarza sie aceton ,ktory podraznia przysadke mozgowa i stad te uporczywe potem wymioty acetoniczne.No ,nie da sie nad tym w domu zapanowac ,bo choc na poczatku nie wymiotuje i pije dziennie 1,5 l wody ,to i tak za malo ,a wiecej nie moze wypic.Istny kolowrotek...

Te łódka nie dadza mi spokoju ,moze chodzilo mi w pewnym momencie o łodzie rybackie ,sama nie wiem.Elmo jak moglas cos takiego napisac ,trza przecie byc kompletnym debilem  Evil or Very Mad
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #32 : 2007-03-19, 14:42:51 »

Może Ci się tak fonetycznie napisało? No i to skojarzenie z łódką.
Elmo, czy Twoja córka jest na DO? Ile ma lat?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #33 : 2007-03-19, 14:47:55 »

Nie spie ,bo sie wiecznie martwie.

Elmo jak moglas cos takiego napisac ,trza przecie byc kompletnym debilem 

Wywierasz zbyt dużo presji na siebie, a to wszystko się piętrzy. Takie "dowcipkowanie" o sobie też jest częścią takiej presji i nieuświadomionym umniejszaniem siebie samej. Po co?

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #34 : 2007-03-19, 15:00:52 »

Może Ci się tak fonetycznie napisało? No i to skojarzenie z łódką.
Elmo, czy Twoja córka jest na DO? Ile ma lat?
Moja corka generalnie malo jada ,a jak jada to tez mieso ,ser zolty ,jaja,maslo,do mies zawsze sos na smietanie i podobnie jak ja nie ma tendencji do tycia.Zup nie lubi,a tak w ogole to nie lubi zadnych nowosci.Drobniutka jest i tyle.
Tymon ,Ty sie objadasz tym smalcem jak ja miesem  Laughing
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #35 : 2007-03-19, 15:06:15 »

Też jestem dosyć szczupły i lubię jeść tłusto.

Elmo, myślałaś może o rotowaniu produktów mlecznych u siebie i córki?
Czytałaś książkę Ewy?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #36 : 2014-06-05, 17:30:58 »

Żółtko zawieta bardzo dużo związków uważanych przez "oficjalną naukę" za tzw. czynniki antystresowe, antydepresyjne, antymiażdżycowe, które przeciwdziałają tym czynnikom, ale tylko w produktech przemysłu farmaceutycznego Sad i tylko w pojedynkę Sad, a skumulowane w żółtku akutat wg "naukowców" są szkodliwe Laughing Laughing Laughing, bo tak im wychodzi w badaniach "diety korytkowej", "diety półkorytkowej" i w niektórych odmianach "diety niskowęglowodanowej". I to jest zgodne z PRAWDĄ i "naukowcy" mają rację, że szczególnie w dietach "półkorytkowej" i "kotytkowej" - żółtka są wybitnie szkodliwe.
Natomiast na diecie wysokotłuszczowej, niskowęglowodanowej (DO, ŻO) żółtka są wybitnie prozdrowotne, a ich spożycie powoduje zwiększenie wytwarzania endorfin, doprowadzając do stanu "dobrostanu" zgodnego z definicją zdrowia WHO Rolling Eyes
No dobra, ale chodzą słuchy, że jak się ćpa te żółtka codziennie, to można się uzależnić, uczulić i skoków cukru doświadczyć... Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Dieta a Stres
« Odpowiedz #37 : 2014-06-05, 18:49:37 »

zbijaja mocno cukier te amino ketogenne Very Happy a insa up Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.