forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-11-21, 04:57:49

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
541943 wiadomoÂci w 3982 w▒tkach; wys│ane przez 60 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Joagro
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Eutanazja  (Przeczytany 41075 razy)
elmo
GoŠ

Email
Eutanazja
« : 2007-03-26, 17:48:26 »

Jak Wy my┼Ťlicie ?
Czy ludzie nieuleczalnie chorzy, kt├│rych ┼╝ycie zale┼╝y tylko i wy┼é─ůcznie od maszyn ,kt├│re stworzy┼é cz┼éowiek,
maj─ů prawo do eutanazji je┼Ťli tego chc─ů?
toan
GoŠ

Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #1 : 2007-03-26, 18:57:39 »

┬á ┬á ┬áA skuteczny, czy nieskuteczny samob├│jca - mia┼é (ma) prawo do targania si─Ö na w┼éasne ┼╝ycie?. A jakie kary b─Öd─ů dla odratowanych samob├│jc├│w po ewentualnym wprowadzeniu poprawek do Konstytucji?, skoro Pa┼ästwo ma chroni─ç ┼╝ycie od pocz─Öcia do naturalnej ┼Ťmierci, a desperat niew─ůtpliwie pr├│b─ů "morderstwa z premedytacj─ů" naruszy Konstytucj─Ö!
┬á ┬á ┬áKara ┼Ťmierci┬á Shocked dla niedosz┼éego mordercy siebie, wydawa─ç si─Ö b─Ödzie idealn─ů w takich przypadkach dla niekt├│rych "prawnik├│w"┬á Question Confused
Na powa┼╝nie:
o takich sprawach Państwo nie ma prawa decydować, ale to jest jedynie moje zdanie.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-03-26, 19:33:06 »

To jest sprawa berdzo trudna i ...smutna  Confused
Moje zdanie ,to takie ,┼╝e nikt nie powinien o tym decydowa─ç ,jak tylko ta poszkodowana osoba  Confused
Denerwuje mnie jak ogl─ůdam takie programy i widz─Ö t─Ö m─Öcz─ůc─ů si─Ö osob─Ö ,za kt├│r─ů wszyscy decyduj─ů ,a przede wszystkim maszyna.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-03-26, 20:10:04 »

Przez wiele lat spotykalam starszego pana ze starawym juz pieskiem.Za kazdym razem wymienialismy kilka zdan.
Pewnego ranka widze starszego pana z innym pieskiem,duzo mlodszym.Bardzo zdziwiona,bo przeciez wiedzialam,ze tamten starawy  nie chorowal i codziennie  spokojnie i z niewielkim wyprzedzeniem szedl przed swoim panem.
Pytam ,co sie stalo,na to starszy pan ,piesek zostal uspany.
Dlugo nie moglam pogodzic sie z mysla,ze przyjaciel i towarzysz wspolnych spacerow nie byl godzien umrzec smiercia naturalna.
Ale  ,to byl tylko piesek. Confused
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-03-26, 20:16:35 »

Ale  ,to byl tylko piesek. Confused

Tak,to był "tylko" piesek ,a w dodatku chodził o własnych siłach ,a ja mówię tu o ludziach ,kompletnie nieruchomych,których zdanie nie jest brane pod uwagę.
Kt├│rzy ,┼╝yj─ů dop├│ki maszyna "chodzi" i dop├│ki rodzina si─Ö nimi zajmuje...
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-03-26, 22:23:00 »

Elmo,a mnie chodzi o sam fakt,obojetnie czy pies,czy czlowiek maja prawo do zejscia z tego swiata z godnoscia,czyli smiercia naturalna.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-03-27, 09:34:47 »

Kodar,mam wra┼╝enie ,┼╝e nie wiesz o czym pisz─Ö.Nie wiem czy ogl─ůdasz polskie wiadomo┼Ťci i czy widzia┼éa┼Ť tego m─Ö┼╝czyzn─Ö -"ro┼Ťlink─Ö"-strasznie nie lubi─Ö u┼╝ywa─ç tego s┼éowa w stosunku do tych cierpi─ůcych ludzi ,ale chc─Ö przybli┼╝y─ç obraz takiego cz┼éowieka.
Ja nie pisz─Ö tu o ludziach zdrowych,albo je┼╝d┼╝─ůcych chocia┼╝by na w├│zkach inwalidzkich  Confused
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-03-27, 09:45:26 »

lekarze maja  za pierwsze zadanie N I E S Z K O D Z I C
pomagaja jak potrafia,a ze nie potrafia inaczej,dlatego pomagaja maszynami jak to okreslilas
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-03-27, 09:54:14 »

lekarze maja  za pierwsze zadanie N I E S Z K O D Z I C
 pomagaja jak potrafia,a ze nie potrafia inaczej,dlatego pomagaja maszynami jak to okreslilas

No, nie wiem ,czy akurat lekarze we wszystkich przypadkach tutaj pomagaj─ů  Shocked
Ogl─ůda┼éam program o ojcu,kt├│rego syn jest totalnie sparali┼╝owany.
Nie mo┼╝e sam oddycha─ç ,a jedynie za pomoc─ů urz─ůdzenia ,kt├│re wykona┼é jego ojciec  Shocked .
Zycie takiego cz┼éowieka ko┼äczy si─Ö w momencie "odej┼Ťcia" osoby ,kt├│ra si─Ö nim opiekuje.
To tak, jakby wy┼é─ůczy─ç zasilanie pr─ůdu od maszyny.
Nie ma pr─ůdu -nie ma ┼╝ycia.
Ty chyba jednak nie ogl─ůda┼éa┼Ť.  Confused
A tak na marginesie ,to pytałam o Wasze zdanie :
Czy taki człowiek ,ma prawo do eutanazji.
Ale widz─Ö ,┼╝e tylko mnie to nurtuje,niewiedzie─ç czemu  Confused
baska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-03-27, 10:41:36 »

mnie chodzi o sam fakt,obojetnie czy pies,czy czlowiek maja prawo do zejscia z tego swiata z godnoscia,czyli smiercia naturalna.
Hm, chyba nie zawsze tak jest.
Ja, gdybym byla przykuta do lozka na zawsze, nie moglabym sama jesc, isc do ubikacji, to wybacz, byloby to ponizej mojej godnosci. Jestem za eutanazja!
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-03-28, 10:52:10 »

Dla mnie odpowied┼║ jest prosta i oczywista. I dok┼éadnie taka sama, jak w przypadku aborcji. To jest sprawa tylko i wy┼é─ůcznie osoby ┼Ťwiadomie podejmuj─ůcej tak─ů decyzj─Ö. I tak samo jak nikt nie powinien zmusza─ç kobiet─Ö do rodzenia niechcianego dziecka, tak samo nikt nie powinien zmusza─ç drug─ů osob─Ö do ┼╝ycia w b├│lu i cierpieniu, je┼Ťli tego sobie wyra┼║nie nie ┼╝yczy. Ale poniewa┼╝ kult cierpi─Ötnictwa nadal panuje i ma si─Ö dobrze, to przepisy nie pr─Ödko si─Ö zmieni─ů.

Marishka
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-03-28, 11:02:59 »

Dla mnie odpowiedź jest prosta i oczywista. I dokładnie taka sama, jak w przypadku aborcji. ...
Marishka

Ten problem te┼╝ mnie nurtuje ,niewiedzie─ç czemu.  Shocked
Nie wiem czy tu do końca chodzi o kult cierpiętnictwa...
Wiem ,┼╝e istnieje problem mo┼╝liwo┼Ťci wyboru,braku mo┼╝liwo┼Ťci przedstawiania swoich racji przez osoby cierpi─ůce...

Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-03-28, 11:14:24 »

Nie wiem czy tu do końca chodzi o kult cierpiętnictwa...

Cierpienie jest uznawane za cnot─Ö, szczeg├│lnie w┼Ťr├│d wyznawc├│w najwi─Ökszych religii. Mi─Ödzy innymi z pobudek religijnych wi─Ökszo┼Ť─ç nie chce zgodzi─ç si─Ö na "pozwolenie" osobie chorej na podj─Öcie decyzji o godnym odej┼Ťciu z tego ┼Ťwiata. Cz─Östo pr├│buj─ů przekona─ç, ┼╝e ┼╝ycie w b├│lu i cierpieniu jest lepsze, bo widocznie "b├│g ma taki plan" i nie wolno odbiera─ç ┼╝ycia danego przez boga.

M
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-03-28, 11:39:39 »

Broblem trzebaby by┼éo rozwi─ůza─ç "u podstawy".
Bo zwr├│─ç uwag─Ö ,gdyby nagle zniesiono ustaw─Ö o zakazie dokonywania aborcji,
to nagle rzesza nastolatek zachodzi┼éaby w ci─ů┼╝─Ö ,a potem "lekk─ů r─Ök─ů" usuwa┼éa "owoc chwilowego uniesienia".
A jesli chodzi o eutanazj─Ö,to jest to problem (wydaje mi si─Ö) tylko tych ci─Ö┼╝ko chorych ludzi,
a rzecz ma si─Ö ca┼ékiem inaczej.Jest to "problem" wszystkich ,tylko nie tych ludzi  Confused
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-03-28, 12:00:01 »

gdyby nagle zniesiono ustaw─Ö o zakazie dokonywania aborcji,to nagle rzesza nastolatek zachodzi┼éaby w ci─ů┼╝─Ö ,a potem "lekk─ů r─Ök─ů" usuwa┼éa "owoc chwilowego uniesienia".

Naprawd─Ö uwa┼╝asz, ┼╝e "rzesza nastolatek" wola┼éaby nara┼╝a─ç swoje zdrowie i ┼╝ycie wybieraj─ůc aborcj─Ö, jako "najprostsz─ů" metod─Ö antykoncepcji, a nie pigu┼ék─Ö czy prezerwatyw─Ö? Owszem, ten problem trzeba rozwi─ůza─ç u podstaw, czyli umo┼╝liwiaj─ůc kobietom (r├│wnie┼╝ nastolatkom) ┼éatwy dost─Öp do ┼Ťrodk├│w antykoncepcyjnych i zwi─Ökszaj─ůc przep┼éyw informacji na ten temat. Zwr├│─ç uwag─Ö na statystyki aborcyjne w krajach, w kt├│rych nie ma ┼éatwego dost─Öpu do antykoncepcji albo s─ů obecne zabobony religijne. To w┼éa┼Ťnie tam "kwitnie" aborcja.

M
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-03-28, 12:10:20 »

Naprawd─Ö uwa┼╝asz, ┼╝e "rzesza nastolatek" wola┼éaby nara┼╝a─ç swoje zdrowie i ┼╝ycie wybieraj─ůc aborcj─Ö, jako "najprostsz─ů" metod─Ö antykoncepcji, a nie pigu┼ék─Ö czy prezerwatyw─Ö?

M

Czy Ty aby mieszkasz w Polsce ?  Shocked
Bo nie jest mi znana sytuacja,gdzie jest zakaz używania przez nastolatkę pigułki czy przez partnera -prezerwatywy.
No c├│┼╝ ...jedyny "problem" pozostaje w tym ,┼╝e nie s─ů one rozdawane za darmo.
A koszty takiej aborcji mo┼╝e pokry┼éby NFZ   Idea

elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-03-28, 12:19:18 »

Bo,fakt jest faktem ,┼╝e za ┼Ťrodki antykoncepcyjne trzeba p┼éaci─ç i to czasem nie ma┼ée sumki,ale s─ů one dost─Öpne.
Tylko ,by─ç mo┼╝e ten zakaz  dokonywania aborcji  w pewnym stopniu "trzyma w ryzach" m┼éodzie┼╝.
Problem trzeba rozwi─ůza─ç u podstaw.
Trzeba by by┼éo u┼Ťwiadomi─ç to m┼éode pokolenie o konsekwencjach tych "chwilowych uniesie┼ä",o ponoszeniu za nie odpowiedzialno┼Ťci.

Tymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-03-28, 12:40:00 »

Kult cierpi─Ötnictwa i por├│wnywanie zakazu eutanazji do zakazu aborcji? Proponuj─Ö przyjrze─ç si─Ö np. sytuacji w Holandii - bogaty kraj, w kt├│rym starsi ludzie (z pewnych powod├│w) boj─ů si─Ö i┼Ť─ç do szpitala. Nawet przyjmuj─ůc poprawk─Ö na pewn─ů manipulacj─Ö naszych ┼Ťrodk├│w masowego przekazu (przejaskrawienie), wygl─ůda┼éo to strasznie. To, co jest u nas, wynika tylko i wy┼é─ůcznie z naszego systemu warto┼Ťci, kt├│ry determinuje dopuszczanie pewnych rozwi─ůza┼ä prawnych. Niby konstytucja gwarantuje nam wolno┼Ť─ç, a jednak nie do ko┼äca.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-03-28, 12:48:25 »

Tymon,dla mnie zakaz eutanazji i zakaz aborcji ,to zupełnie dwie różne sprawy.
W jednej mamy do czynienia z osob─ů zupe┼énie ubezw┼éasnowolnion─ů-ci─Ö┼╝ko chor─ů, a w drugiej o bezmy┼Ťlnym ,czasem korzystaniu z takich przyjemno┼Ťci cielesnych jak wsp├│┼é┼╝ycie sexualne,a potem zdziwienie,┼╝e si─Ö zasz┼éo w ci─ů┼╝e i obarczanie problemem wszystkich dooko┼éa tylko nie siebie.
I doprawdy nie wiem ,co jedno z drugim ma wsp├│lnego  Shocked
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-03-28, 12:52:38 »

Kult cierpi─Ötnictwa i por├│wnywanie zakazu eutanazji do zakazu aborcji?

I w jednym i w drugim przypadku nie pozwala si─Ö decydowa─ç osobom najbardziej zainteresowanym, decyduj─ů ustawy i urz─Ödnicy. Jest to odbieranie kobietom i terminalnie chorym, cierpi─ůcym osobom prawa do decydowania o ich ciele. Jest to zwyk┼éa ingerencja pa┼ästwa w woln─ů wole obywateli, dotycz─ůc─ů rozporz─ůdzania si─Ö ich w┼éasnym cia┼éem i sumieniem.

Na tej samej zasadzie powinno si─Ö wprowadzi─ç ustaw─Ö zakazuj─ůc─ů samob├│jstwa.

M
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.