forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2020-10-23, 22:54:14

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
584451 wiadomoÂci w 4036 w▒tkach; wys│ane przez 36 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: buciaratti
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Eutanazja  (Przeczytany 64457 razy)
lutonn
GoŠ

Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #140 : 2007-04-17, 08:24:26 »

┼╗adnego problemu, ju┼╝ Ci pisz─Ö.

Za niedługo kurs SEP do 1 KW i kinooperatorski. Tak więc widać, że żaden ze mnie wykształciuch.

Tomek
  To mozna zdobyc taki kurs?? i ile on trwa jesli mozna wiedziec  Smile i co on tak naprawde daje?? (tak z ciekawosci pytam)  pozdro
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #141 : 2007-04-17, 09:45:04 »

Mo┼╝na, ale bez praktyki niewiele daje, poza rzecz jasna dodatkow─ů odpowiedzialno┼Ťci─ů za kopi─Ö filmow─ů. Dobrze jest mie─ç to szcz─Ö┼Ťcie i popracowa─ç przedtem przy projektorze w towarzystwie operatora, nalepiej starej daty, bo m┼éode pokolenie to w wi─Ökszo┼Ťci ludzie nieodpowiedzialni.
    Kursy czasem organizuj─ů kina z sieci kin studyjnych. Trwaj─ů oko┼éo dw├│ch tygodni. 

ps: A jaki to ma zwi─ůzek z eutanazj─ů ? Niewielki, ale projektor mo┼╝e u┼Ťmierci─ç. Wystarczy w trakcie projekcji otworzy─ç latarni─Ö i stukn─ů─ç w palnik, najlepiej o du┼╝ej mocy. By─ç mo┼╝e eksploduje malowniczo , szpikuj─ůc delikwenta setkami od┼éamk├│w, zabijaj─ůc na miejscu. Przedtem ┼Ťwiat┼éo lampy ksenonowej pozbawia wzroku rzecz jasna.

Tomek
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #142 : 2007-04-17, 09:59:18 »

Metody aborcji.Je┼Ťli kto┼Ť nie jest u┼Ťwiadomiony jakich sposob├│w si─Ö u┼╝ywa :

Na dalszych etapach stosuje si─Ö rozmaite po┼é─ůczenia metody podci┼Ťnieniowego opr├│┼╝niania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/p┼éodu i usuni─Öciem jego resztek. W nieco bardziej zaawansowanej ci─ů┼╝y cz─Östo stosowane jest rozcz┼éonkowanie ┼╝ywego p┼éodu za pomoc─ů szczypiec chirurgicznych.

W ostatnim trymestrze u┼╝ywana jest zazwyczaj metoda wywo┼éania przedwczesnego porodu lub niszcz─ůcego p┼é├│d odpowiednika metody cesarskiego ci─Öcia. P┼é├│d jest najcz─Ö┼Ťciej u┼Ťmiercany wewn─ůtrz macicy, przed rozpocz─Öciem w┼éa┼Ťciwej operacji. W metodzie aborcji przez tzw. "por├│d cz─Ö┼Ťciowy", nogi i tu┼é├│w ┼╝ywego p┼éodu wydobywane s─ů na zewn─ůtrz, podczas gdy g┼éowa pozostaje w kanale rodnym. P┼é├│d jest zabijany poprzez wbicie z ty┼éu g┼éowy w rdze┼ä kr─Ögowy otworu szczypcami chirurgicznymi, po czym w celu u┼éatwienia jego wydobycia na zewn─ůtrz (zmniejszenie obwodu czaszki), przez ten otw├│r za pomoc─ů pr├│┼╝nioci─ůgu odsysany jest m├│zg.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metody_aborcji

Wida─ç jak to wygl─ůda  Confused Wi─Öc nale┼╝a┼éoby si─Ö zastanowi─ç jak przeciwdzia┼éa─ç niechcianym ci─ů┼╝om ni┼╝ ........

Niestety ani dla ginekologa ani dla kobiety, nie jest to przyjemne zapewne  Confused
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #143 : 2007-04-17, 10:11:53 »

Wikipedia zaiste  Very Happy , wielkim ┼║r├│d┼éem wiedzy wszelakiej jest Very Happy.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #144 : 2007-04-17, 10:14:47 »

Wikipedia zaiste  Very Happy , wielkim źródłem wiedzy wszelakiej jest Very Happy.

My┼Ťlisz ,┼╝e sobie wszystko z palca wyssali ?

Uwa┼╝asz ,┼╝e aborcja to przyjemno┼Ť─ç zar├│wno dla ginekologa jak i kobiety?
Ja tak nie s─ůdz─Ö.

No to jeszcze znalazłam cos takiego.
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/aborcja/aborcja2.html

Po tym wszystkim bym si─Ö milion razy zastanowi┼éa zanim bym posz┼éa z kim┼Ť.............
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #145 : 2007-04-17, 10:28:04 »

Dla os├│b niewtajemniczonych Cool

1.Link z wikipedii na temat aborcji jest pełen elementarnych przekłamań.Od razu widac ,że reprezentuje postawę "pro-life" niestety w tej gorszej postaci

2.Następny link to mniej więcej powtórzenie tych samych przekłamań.
Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #146 : 2007-04-17, 10:33:18 »

O jakich przekłamaniach piszesz?

Jestem zdania ,┼╝e problem jest wielki i bardzo delikatny i nie rozwi─ůzany u PODSTAW!!!!
Bo:
Czemu tak du┼╝o nastolatek zachodzi w ci─ů┼╝─Ö ?,(jak wspomnia┼ée┼Ť Toan)-dyskoteki!
Nie u┼Ťwiadomienie m┼éodym dziewcz─Ötom konsekwencji.Nie wiem czy ja to wina? Przypomina mi to jednak reakcj─Ö ┼éa┼äcuchow─ů.
Ale┼╝ s─ů doskonale ┼Ťwiadome konsekwencji - to jest brak dyscypliny i tyle. Wi─Ökszo┼Ť─ç takich ci─ů┼╝ zachodzi zapewne pod wp┼éywem alkoholu - od dawna wiadomo, ┼╝e pod wp┼éywem alkoholu cz┼éowiek mniej panuje nad sob─ů - tyle, ┼╝e dla nich to nie jest pow├│d by z niego rezygnowa─ç.
Ponadto nawet jak s─ů trze┼║we (m├│wi─Ö tu o parach) to brakuje im dyscypliny, by np. ograniczy─ç si─Ö do seksu oralnego, musz─ů jak zwierz─Öta, nawet jak nie s─ů zabezpieczone.

A aborcja i eutanazja s─ů tylko i wy┼é─ůcznie OBJAWAMI "choroby umys┼éowej " populacji ludzkiej,kt├│rej nikt nie traktuje jako chorob─Ö ,tylko jako co┼Ť normalnego i dlatego nikomu do g┼éowy nie przyjdzie,aby problem rozwi─ůza─ç u PODSTAW. -to jest moje zdanie na ten temat.

Mo┼╝ecie sobie mnie cytowa─ç i pisa─ç ,┼╝e to bzdura-ja zdania swego nie zmieni─Ö.

Ano s─ů. Tyle, ┼╝e mam  wra┼╝enie, ┼╝e jedynym realistycznym sposobem na niego by┼éoby zastosowanie eksterminacji eutanazji na du┼╝─ů skal─Ö Smile...

Wikipedia zaiste  Very Happy , wielkim ┼║r├│d┼éem wiedzy wszelakiej jest Very Happy.

Ja tak nie s─ůdz─Ö.

Po tym wszystkim bym si─Ö milion razy zastanowi┼éa zanim bym posz┼éa z kim┼Ť.............

Dlatego w┼éa┼Ťnie mam takie a nie inne pogl─ůdy na temat tego, jakie powinno by─ç prawo do aborcji a jakie nie. Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e 6-7 tygodni wystarcza, by zorientowa─ç si─Ö ┼╝e jest w ci─ů┼╝y a z drugiej strony widok jakiego┼Ť dziwnego cosia nie oddzia┼éowywuje tak na emocje jak widok ma┼éego ludzika.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #147 : 2007-04-17, 10:33:38 »

Bruford ja gonekologiem nie jestem znalazłam liki więc je wkleiłam.
Wiele sprzecznych rzeczy mo┼╝na si─Ö r├│wnie┼╝ dowiedzie─ç od samego lekarza ,nic nie szukaj─ůc w necie.

I powtarzam ju┼╝ poraz setny ,┼╝e ani za ani przeciw nie jestem.Bo to przyczyna tych czyn├│w tkwi gdzie indziej.Aborcja i eutanazja to tylko objaw "choroby".

Je┼Ťli dla Ciebie ┬áBruford aborcja jest czym┼Ť zupe┼énie naturalnym ,to Twoje zdanie.

Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #148 : 2007-04-17, 10:34:48 »

O jakich przekłamaniach piszesz?

Jestem zdania ,┼╝e problem jest wielki i bardzo delikatny i nie rozwi─ůzany u PODSTAW!!!!
Bo:
Czemu tak du┼╝o nastolatek zachodzi w ci─ů┼╝─Ö ?,(jak wspomnia┼ée┼Ť Toan)-dyskoteki!
Nie u┼Ťwiadomienie m┼éodym dziewcz─Ötom konsekwencji.Nie wiem czy ja to wina? Przypomina mi to jednak reakcj─Ö ┼éa┼äcuchow─ů.
Ale┼╝ s─ů doskonale ┼Ťwiadome konsekwencji - to jest brak dyscypliny i tyle. Wi─Ökszo┼Ť─ç takich ci─ů┼╝ zachodzi zapewne pod wp┼éywem alkoholu - od dawna wiadomo, ┼╝e pod wp┼éywem alkoholu cz┼éowiek mniej panuje nad sob─ů - tyle, ┼╝e dla nich to nie jest pow├│d by z niego rezygnowa─ç.
Ponadto nawet jak s─ů trze┼║we (m├│wi─Ö tu o tych parach czy te┼╝ grupach...) to brakuje im dyscypliny, by np. ograniczy─ç si─Ö do seksu oralnego, musz─ů jak zwierz─Öta, nawet jak nie s─ů zabezpieczone.

A aborcja i eutanazja s─ů tylko i wy┼é─ůcznie OBJAWAMI "choroby umys┼éowej " populacji ludzkiej,kt├│rej nikt nie traktuje jako chorob─Ö ,tylko jako co┼Ť normalnego i dlatego nikomu do g┼éowy nie przyjdzie,aby problem rozwi─ůza─ç u PODSTAW. -to jest moje zdanie na ten temat.

Mo┼╝ecie sobie mnie cytowa─ç i pisa─ç ,┼╝e to bzdura-ja zdania swego nie zmieni─Ö.

Ano s─ů. Tyle, ┼╝e mam  wra┼╝enie, ┼╝e jedynym realistycznym sposobem na niego by┼éoby zastosowanie eksterminacji eutanazji na du┼╝─ů skal─Ö Smile...

Ja tak nie s─ůdz─Ö.

Dlatego w┼éa┼Ťnie mam takie a nie inne pogl─ůdy na temat tego, jakie powinno by─ç prawo do aborcji a jakie nie. Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e 6-7 tygodni wystarcza, by zorientowa─ç si─Ö ┼╝e jest w ci─ů┼╝y a z drugiej strony widok jakiego┼Ť dziwnego cosia nie oddzia┼éowywuje tak na emocje jak widok ma┼éego ludzika.
Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #149 : 2007-04-17, 10:35:31 »

Ał, zapomniałem, że tu nie ma opcji edytowania swoich postów Cool...
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #150 : 2007-04-17, 10:42:18 »

2.Następny link to mniej więcej powtórzenie tych samych przekłamań.

Własnie,o jakich przekłamaniach piszesz?
Mo┼╝na aborcj─Ö przedstawi─ç w jaki┼Ť inny malowniczy spos├│b?
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #151 : 2007-04-17, 10:52:19 »

O jakich przekłamaniach piszesz?.

Za du┼╝o by chyba pisa─ç.W obu tych ┼╝r├│d┼éach pokazuje sie i wymienia metody kompletnie nie istniej─ůce ju┼╝ w krajach europejskich jak r├│wnie┼╝ szafuje si─Ö przykladami terminacji ci─ůz powy┼╝ej 12 tyg. a dyskusja spo┼éeczna , medyczna i polityczna w og├│le nie dotyczy zabieg├│w pow.12 tygodnia. Autor z Wikipedii jest ewidentnie stronniczy bo do metod aborcji zalicza mnin. antykoncepcj─Ö hormonaln─ů.To zwyk┼éy fa┼ész.Prze┼Ťlizguje si─Ö natomiast bardzo powierzchownie tylko nad tym co jest faktem w chwili obecnej w Europie tj g┼é├│wn─ů metod─ů farmakologiczn─ů cynicznie zablokowan─ů w Polsce.
Fotki ze strony pro-life by┼éy przedmiotem sporej dyskusji ju┼╝ jakis czas temu , oponenci prze┼Ťledzili materia┼éy ┼║r├│d┼éowe i okaza┼éo si─Ö ,┼╝e s─ů to foty z poronie┼ä samoistnych.

Wikipedia juz nie raz się skompromitowała jako żródło wiedzy
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #152 : 2007-04-17, 10:53:19 »

Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e 6-7 tygodni wystarcza, by zorientowa─ç si─Ö ┼╝e jest w ci─ů┼╝y

Wystarcza ,gdy oczekujesz dziecka ,gdy si─Ö tego spodziewasz .
Ja np. dowiedzialam si─Ö ,┼╝e jestem w ci─ů┼╝y w 3 tyg. i bardzo si─Ö cieszy┼éam ,jakbym przynajmniej ju┼╝ czu┼éa ruchy ┬áLaughing ,a jeszcze wieksza rado┼Ť─ç jest jak ju┼╝ faktycznie si─Ö je czuje.

Dla nastolatek jednak ,kt├│re nie oczekuj─ů dziecka i si─Ö nie spodziewaj─ů ci─ů┼╝y ,zori─Ötowanie si─Ö w 6-7 tyg ci─ůzy mo┼╝e by─ç problemem.Bo w tym wieku normalne czasem jest op├│┼║nianie si─Ö miesi─ůczki.I takie op├│┼║nianie ,nie musi u nich wywo┼éywa─ç ┼╝adnych podejrze┼ä.
A i zdarza si─Ö ,┼╝e cho─ç ju┼╝ dosz┼éo do zap┼éodnienia ,mo┼╝e by─ç czasem jeszcze miesi─ůczka.
Ja tak miałam przy drugim dziecku ,toteż zoriętowałam się deko później  Shocked
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #153 : 2007-04-17, 10:55:13 »

To ca┼ékiem podobnie jak wielu lekarzy  Confused
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #154 : 2007-04-17, 11:00:38 »

To całkiem podobnie jak wielu lekarzy  Confused

i całe mnóstwo absolwentek liceów medycznych Very Happy
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #155 : 2007-04-17, 11:01:45 »

Dzi┼Ť w po┼éudnie w radiowej Tr├│jce u Kuby Strzyczkowskiego rozmowa o eutanzaji:

http://www.polskieradio.pl/trojka/zaprzeciw/?d=200704171200

M
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #156 : 2007-04-17, 11:02:38 »

To całkiem podobnie jak wielu lekarzy  Confused

i całe mnóstwo absolwentek liceów medycznych Very Happy

Do których się nie zaliczam ,bo takowego liceum nie skończyłam  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Laughing  Laughing  Laughing

Nawet nie przechodzi┼éam obok takiego liceum  Mr. Green
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #157 : 2007-04-17, 11:11:23 »

elmo
Hero Member

m├│j pierwszy olej ;P

Odp: O wolno┼Ťci s┼éowa, krytyki i my┼Ťli w naszym kraju.
« Odpowiedz #222 : Kwiecie┼ä 05, 2007, 09:56:04 am »   

--------------------------------------------------------------------------------

Najbli┼╝szy mi przyk┼éad ,to moja osoba   .rzuci┼éam matematyk─Ö z oto takiej przyczyny ,┼╝e widzia┼éam niesprawiedliwo┼Ť─ç,przekupstwo,wiedzia┼éam ,┼╝e osoby p┼éac─ů za to ,┼╝eby zda─ç.Widzia┼éam to i brzydzi┼éam si─Ö tym ,dlatego odesz┼éam   
I sobie poszłam do studium medycznego -iPozdrawiam wszystkich!

A pies to drapał , liceum czy studium Very Happy. Heh.

Niech b─Ödzie zreszt─ů " jak znaczna ilo┼Ť─ç niepracuj─ůcych zawodowo gospody┼ä domowych"  Very Happy  Very Happy

Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #158 : 2007-04-17, 11:15:13 »

Za du┼╝o by chyba pisa─ç.W obu tych ┼╝r├│d┼éach pokazuje sie i wymienia metody kompletnie nie istniej─ůce ju┼╝ w krajach europejskich jak r├│wnie┼╝ szafuje si─Ö przykladami terminacji ci─ůz powy┼╝ej 12 tyg. a dyskusja spo┼éeczna , medyczna i polityczna w og├│le nie dotyczy zabieg├│w pow.12 tygodnia.
Nie rozumiem jak mo┼╝na tak cynicznie k┼éama─ç Confused. Przyda┼éoby si─Ö, by pokazywa─ç ludziom o czym naprawd─Ö jest mowa, bo widz─Ö, ┼╝e s─ů ok┼éamywani.
┼╗e nie chodzi wcale o zabijanie ma┼éych ludzik├│w a jeszcze w og├│le nie przypominaj─ůcych cz┼éowieka cosi├│w. Do tego potrzebna by┼éaby demonstracja graficzna obiektu aborcji, bo to bardziej przemawia do ludzi ni┼╝ g├│rnolotne has┼éa o wolno┼Ťci wyboru, itd.
Trzeba pokaza─ç, ┼╝e ta wolno┼Ť─ç wyboru nie godzi w poczucie estetyki.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #159 : 2007-04-17, 11:17:42 »

┬áLaughing ┬áLaughing ┬áLaughing ┬áLaughing ┬áLaughing

No wiesz Bruford, zaiste moja wiedza medyczna nie jest tak rozległa jak Twoja  Sad .
Ty zapewne jeste┼Ť bardziej poinformowany na temat sposob├│w nowoczesnych aborcji.

Pewnie to s─ů bardziej subtelne i delikatne metody ,takie aby p┼é├│d niczego nie poczu┼é . A czy p┼é├│d w og├│le cokolwiek czuje ┬áShocked ┬áMr. Green
Pewnie najnowsze badania w US wykazały ,że nic a nic nie czuje  Very Happy .
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.