forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2020-10-23, 23:14:44

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
584451 wiadomoÂci w 4036 w▒tkach; wys│ane przez 36 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: buciaratti
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Eutanazja  (Przeczytany 64458 razy)
Bruford
GoŠ

Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #160 : 2007-04-17, 11:24:55 »

┼╗e nie chodzi wcale o zabijanie ma┼éych ludzik├│w a jeszcze w og├│le nie przypominaj─ůcych cz┼éowieka cosi├│w.

Na tym polega manipulacja.O Mifepristonie kilka nieistotnych zda┼ä i okropny opis zabiegu wym├│┼╝d┼╝ania , barbarzy┼äskiej metody , zupe┼énie obecnie w Europie niepotrzebnej i niewykonywanej. Ostatnie doniesienia o takich zabiegach dotycz─ů lat 50-tych ( chyba ost rejestrowane w PubMed jest sowieckie) , ostatnie 2 zab.wykonano w Polsce w 1951 r.Inna sprawa , ┼╝e np w Indiach w latach 91-2001 wykonano ich 33.Ale dyskusja o abrocji w Polsce w og├│le tego nie dotyczy.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #161 : 2007-04-17, 11:27:43 »

Bruford skoro tamte zdj─Öcia sa nieaktualne i Ty o tym wiesz ,znaczy ,ze wiesz jakich metod si─Ö teraz u┼╝ywa.
M├│g┼éby┼Ť nam laikom przybli┼╝y─ç obraz nowoczesnej aborcji.?
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #162 : 2007-04-17, 13:22:59 »

Dla wszystkich kt├│rzy pytaj─ů: jeste┼Ť przeciwnikiem aborcji/eutanazji, a zwolennikiem kary ┼Ťmierci-jak to? Ano tak. Takie pytanie jest nielogiczne. Skutek jest ten sam, ale przyczyna zupe┼énie inna. W karze ┼Ťmierci chodzi o zachowanie moralnej r├│wnowagi (co ma wp┼éyw na funkcjonowanie spo┼éeczenstwa) oraz jest wyrazem fundamentalnej sprawiedliwo┼Ťci. Przyk┼éad:Morderca Kobiety-szczeg├│lne okrucie┼ästwo, brak skruchy: do┼╝ywocie. Gwa┼éciciel i morderca dzieci-szczeg├│lne okrucie┼ästwo, recydywista-do┼╝ywocie. Id─ů za kratki. Ten drugi ma gorzej, wiadomo nie lubi─ů tych co "lubi─ů dzieci zbyt bardzo". Mniejsza z tym, jeden z nich podczas odbywania kary wi─Özienia (do┼╝ywotniego) zabija wsp├│┼éwi─Ö┼║nia/stra┼╝nika. Co dalej? Drugie do┼╝ywocie? Taki cz┼éowiek jest BEZkarny i to jest kluczowe w tej sprawie. Kara sie w pewnym momencie ko┼äczy, w swym zakresie i dolegliwo┼Ťci, a jego (bandziora) dzia┼éania trwaj─ů. Dochodzi do sytuacji bezsilno┼Ťci prawa. Jego nieprzystosowania do reali├│w. Kara smerci:TAK, ale do najokrutniejszych czyn├│w. Teraz, kto por├│wna takiego zwyrodnialca do 12 tygodniowego p┼éodu. (kara-za co┼Ť karze, za czyny-KA┼╗DY jest odpowiedzialny za czyny swoje!Ja nawet nie jestem pewien co to dok┼éadnie znaczy, ale tak by─ç MUSI-juz dzieci uczymy, ┼╝e je┼Ťli s─ů niegrzeczne to ponosz─ů tak─ů czy inn─ů kar─Ö. A za co "kara─ç" t─ů sam─ů kar─ů p┼é├│d?) Dalej: jasno i wyra┼║nie chc─Ö powiedzie─ç wierz─ůcym i niewierz─ůcym - Ko┼Ťci├│┼é Katolicki (wiem, niekt├│rych te s┼éowa ra┼╝─ů, mo┼╝e powinienem rzec Naczelnik Watykanu...?) DOPUSZCZA KAR─ś ┼ÜMIERCI w przypadkach szczeg├│lnego okrucie┼ästwa (morderstwa) wobec bli┼║nich itp. M├│j kolejny punkt oparcia si─Ö jest taki: dzieci nie biora si─Ö z powietrza. Musi byc Ojciec i Matka (dla post─Öpowc├│w-dwie matki, dw├│ch ojc├│w, prob├│wka itp., itd.). W skr├│cie: je┼Ťli jeste┼Ť Kobieto/M─Ö┼╝czyzno na tyle dojrza┼éa/y ┼╝eby zacz─ů─ç wsp├│┼é┼╝y─ç to we┼║ do cholery odpowiedzialno┼Ť─ç za swoje czyny! Bzdury typu: "prezerwatywa mnie zawiod┼éa" to nie jest usprawiedliwienie. ┼╗aden ┼Ťrodek nie daje 100% pewno┼Ťci (pr├│cz celibatu i metod III Rzeszy, vide sterylizacja), a wi─Öc miejcie to na uwadze.

Co do kary ┼Ťmierci, to dla mnie vendetta, a zemsta do niczego nie prowadzi. To te┼╝ mi ┼╝ycie zweryfikowa┼éo. Swoj─ů droga, jak wyobra┼╝asz sobie kare na wielokrotnym mordercy, tak by by┼éa adekwatna do jego czynu? Prawie ukatrupi─ç, potem odratowac, potem znowu i tak w k├│┼éko?

Co do praw Koscio┼éa. Jakie one s─ů i dlaczego uwa┼╝az, ze s─ů moralne? S─ů apodyktyczne i w wi─Ökszo┼Ťci nie┼╝yciowe, moim skromnym zdaniem przez te chore dogmaty, wielu ludzi nie dopuszcza Boga do swojego serca. Bo ko┼Ťci├│┼é pokazuje Boga wg. w┼éasnego widzimisie. Wiec nie mam najmniejszego zamiaru s┼éuchac ich baja┼ä. Wol─Ö poslucha─ç np. Ciebie.

Wi─Öc teraz mi odpowiedz, je┼Ťli mo┼╝esz: W hipotetycznej sytuacji, gdy nast─Öpuje zagro┼╝enie ┼╝ycia matki lub jej zdrowia w wyniku ci─ů┼╝y, czy nie powinno sie mie─ç prawa WYBORU? Skoro, jak deklaruje wi─Ökszo┼Ť─ç spo┼éeczenstwa, sa katolikam, to nie powinni wogole rozwa┼╝a─ç takiej opcji. Wi─Öc po co wprowadzac bezsensowne prawo? To manipulacja rzadu, chc─ůcego przypodobac si─Ö tej cz─Ö┼Ťci spo┼éecze┼ästwa, kt├│rej w┼éa┼Ťciwie to nie dotyczy.

Wprowadzili restrykcje na burdele, i co znik┼éy? Tak samo nie zniknie aborcja, stara jak ┼Ťwiat.
Nie da si─Ö z kraju zrobic obozu HItler Judgen, gdzie wszyscy b─Öd─ů chodzili jak im Oberleuntnant nakazuje.

A dla spokoju sumienia (złudnego jak cholera) starych babć?

Aborcja i eutanazja jest wyt┼éumaczalna spo┼éecznie, lecz nikt nigdy nie powiedzia┼é, ze jest to co┼Ť dobrego!!! Nie jest. Jest to mniejsze zlo.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #163 : 2007-04-17, 13:31:03 »

heh ,a ile┼╝ to razy jest tak ,┼╝e ma┼é┼╝e┼ästwa chc─ů mie─ç dziecko, a nie mog─ů z przyczyn np.fizycznych ,a ci co nie chc─ů ,to co rusz zachodz─ů w ci─ů┼╝─Ö i albo usuwaj─ů ,no...albo wychowuj─ů ... Shocked

Ale┼╝ to ironia losu   Shocked
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #164 : 2007-04-17, 13:36:00 »

heh ,a ile┼╝ to razy jest tak ,┼╝e ma┼é┼╝e┼ästwa chc─ů mie─ç dziecko, a nie mog─ů z przyczyn np.fizycznych ,a ci co nie chc─ů ,to co rusz zachodz─ů w ci─ů┼╝─Ö i albo usuwaj─ů ,no...albo wychowuj─ů ... Shocked

Ależ to ironia losu   Shocked

To stres, napewno
Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #165 : 2007-04-17, 14:47:02 »

Co do kary ┼Ťmierci, to dla mnie vendetta, a zemsta do niczego nie prowadzi. To te┼╝ mi ┼╝ycie zweryfikowa┼éo. Swoj─ů droga, jak wyobra┼╝asz sobie kare na wielokrotnym mordercy, tak by by┼éa adekwatna do jego czynu? Prawie ukatrupi─ç, potem odratowac, potem znowu i tak w k├│┼éko?
Nie chodzi mi o zemst─Ö a o Czysto┼Ť─ç. Nie o karze m├│wi─Ö a o eksterminacji.
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #166 : 2007-04-17, 14:49:31 »

Nie chodzi mi o zemst─Ö a o Czysto┼Ť─ç. Nie o karze m├│wi─Ö a o eksterminacji.

A dlaczego chcesz kogo┼Ť eksterminowa─ç? Bo chcesz go ukara─ç i si─Ö zem┼Ťci─ç.

A z t─ů czysto┼Ťci─ů to nie rozumiem.
mateoosh12
GoŠ

Email
« Odpowiedz #167 : 2007-04-17, 15:23:00 »

Uponstar> ┼║le mnie zrozumia┼ée┼Ť- w┼éa┼Ťnie dla najgorszych (wielokrotnych) morderc├│w powinna by─ç kara ┼Ťmierci. Nie powiedzia┼éem s┼éowa o torturowaniu skazanych; ich podtapianiu i odratowywaniu. Po prostu kara smierci i tyle. Co do Ko┼Ťcio┼éa to potem-teraz wychodz─Ö Smile lato Smile
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #168 : 2007-04-17, 15:25:07 »

Cytuj─Ö:

"Sk┼éad diety,a ┼Ťci┼Ťlej okre┼Ťlone proporcje mi─Ödzy g┼é├│wnymi sk┼éadnikami od┼╝ywczymi powoduj─ůce powstawanie oty┼éo┼Ťci,powoduj─ů szereg zaburze┼ä w ┼╝yciu p┼éodowym,w okresie wzrostu i dojrzewania,w znacznie przeci─Ötnie kr├│tszym ┼╝yciu.Organizm musi dostosowa─ç budow─Ö i czynno┼Ť─ç narz─ůd├│w do sk┼éadu diety.
To w┼éa┼Ťnie sk┼éad diety wymusza okre┼Ťlon─ů budow─Ö,czynno┼Ť─ç narz─ůd├│w i jest przyczyn─ů naczeln─ů przwie wszystkich chor├│b,┼é─ůcznie z chorobami pochodzenia wirusowego i bakteryjnego,a nawet ┼é─ůcznie z wi─Ökszo┼Ť─çi─ů uraz├│w mechanicznych,wypadk├│w i nadmiernie szkodliwymi skutkami uraz├│w, jest przyczyn─ů alkoholizmu,narkomanii,wojen,agresji i patologicznej czynno┼Ťci umys┼é├│w ludzkich ze wszystkimi wynikaj─ůcymi st─ůd skutkami.

Macie, czarno na bia┼éym napisane przez samego JKwa┼Ťniewskiego,co jest przyczyn─ů "choroby spo┼éecznej" mi─Ödzy innymi aborcji i eutanazji-moim zdaniem.
To ,co lepiej leczy─ç?.Objaw czy przyczyn─Ö?
Długa droga człowieka do choćby uzmysłowienia sobie ,że to w ogóle jest "choroba", a co dopiero mówić o szukaniu jej przyczyn.....
Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #169 : 2007-04-17, 15:28:25 »

Widzisz, to nie to samo. To tak jakby kara─ç/m┼Ťci─ç si─Ö na szczurach, czy karaluchach zanieczyszczaj─ůcych dom.

jest przyczyn─ů alkoholizmu,narkomanii,wojen,agresji i patologicznej czynno┼Ťci umys┼é├│w ludzkich ze wszystkimi wynikaj─ůcymi st─ůd skutkami.

Macie, czarno na bia┼éym napisane przez samego JKwa┼Ťniewskiego,co jest przyczyn─ů "choroby spo┼éecznej" mi─Ödzy innymi aborcji i eutanazji-moim zdaniem.
Długa droga człowieka do choćby uzmysłowienia sobie ,że to w ogóle jest "choroba", a co dopiero mówić o szukaniu jej przyczyn.....
Najpierw trzeba tylko sprawić by wszyscy zaczęli prawidłowo stosować ŻO bez robienia błędów Smile.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #170 : 2007-04-17, 15:33:31 »

┬á ┬á ┬á ┬áI ponownie zrobi┼éo sie groteskowo, ┼Ťmiesznie i jak w sekcie Smile Panie i Panowie, za ca┼ée wszetecze┼ästwo i upodlenie tego pado┼éu, odpowiada ┼╝ar┼éo. To jedyny i najwa┼╝niejszy czynnik , kt├│ry spodli lub wyniesie.
┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬áPrzyzwyczajony jestem ju┼╝ do tego rodzaju absurdu i komedii, st─ůd emotikonka. ┼╗ywienie czyni─ůce z cz┼éowieka ┼╝yj─ůcego na bakier z etyk─ů m─Ödrca i ┼éagodn─ů, my┼Ťl─ůc─ů istot─Ö - to jeszcze wi─Öksza bzdura ni┼║li wk┼éadanie do macic m─Öskich ┼éap, jak to robi─ů rz─ůdowi.

Tomek
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #171 : 2007-04-17, 15:42:55 »

Czyli zn├│w jeste┼Ť szcz─Ö┼Ťliwy.. s─ůdz─ůc po emotce┬á Smile .
JeSli w ten spos├│b mog─Ö Ci─Ö uszcz─Ö┼Ťliwi─ç ,postaram si─Ö robi─ç to cz─Ö┼Ťciej┬á Smile

PS. Zaspokoi┼éby┼Ť moj─ů ciekawo┼Ť─ç i wyja┼Ťni┼éby┼Ť mi ,czemu Tobie wszystko kojarzy si─Ö z religi─ů b─ůd┼║ sekt─ů?
Zechciej mi panie Tomaszu wyt┼éumaczy─ç.Moja ciekawo┼Ť─ç si─Öga zenitu  Shocked
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #172 : 2007-04-17, 15:57:14 »

┼╗ywienie czyni─ůce z cz┼éowieka ┼╝yj─ůcego na bakier z etyk─ů m─Ödrca i ┼éagodn─ů, my┼Ťl─ůc─ů istot─Ö -

T. Twoje  rozumowanie jak powyzej, a moje pytanie jest takie,
co oczekujesz od ZO dr J.K.???
dlaczego  zdecydowales sie na zmiany w Twoim  jadlospisie??├č
mysle,ze marnujesz czas w kuchni  Sad
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #173 : 2007-04-17, 16:02:07 »

Widzisz, to nie to samo. To tak jakby kara─ç/m┼Ťci─ç si─Ö na szczurach, czy karaluchach zanieczyszczaj─ůcych dom.

Therion, to troch─Ö nie trafne por├│wnanie, z tymi kalaruchami, nie s─ůdzisz?

Kalaruch robi Ci krzywd─Ö, bo taki poprostu ju┼╝ jest. Nie s─ůdzisz, ze problem "eksterminacji" jest daleko bardziej z┼éo┼╝ony, ni┼╝ deratyzacji?
Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #174 : 2007-04-17, 17:13:12 »

Kalaruch robi Ci krzywd─Ö, bo taki poprostu ju┼╝ jest. Nie s─ůdzisz, ze problem "eksterminacji" jest daleko bardziej z┼éo┼╝ony, ni┼╝ deratyzacji?
Nie. Na tym w┼éa┼Ťnie polega dowcip. Przecie┼╝ szczury czuj─ů, s─ů inteligentne, maj─ů w┼éasne spo┼éecze┼ästwa.

Kiedy┼Ť si─Ö te┼╝ przejmowa┼éem losem morderc├│w/gwa┼écicieli/bandyt├│w/dresiarzy/itd. Wierzy┼éem w niehumanitarno┼Ť─ç kary ┼Ťmierci (chocia┼╝ w zasadzie nie wiem dlaczego - jakby niby porwanie cz┼éowieka i przetrzymywanie go do ko┼äca ┼╝ycia w jakim┼Ť dziwnym obiekcie by┼éo humanitarne....), itp.
To troch─Ö jakbym uwa┼╝a┼é ich za swoich pobratymc├│w, jakby byli cz─Ö┼Ťci─ů tego samego rodzaju, co Ja i reszta spo┼éecze┼ästwa.

W zesz┼éym roku zdarzy┼éo si─Ö co┼Ť, co zmieni┼éo m├│j ┼Ťwiatopogl─ůd. Spokojnie sobie szed┼éem do domu, gdy nagle kto┼Ť mnie kopn─ů┼é w plecy spojrza┼éem do ty┼éu i zobaczy┼éem jakie┼Ť ┼éyse podludzkie bydle, kt├│re zaatakowa┼éo mnie bez sprowokowania. Jako, ┼╝e nie by┼éem wytrenowany w walce wr─Öcz uciek┼éem.
Co gorsza, dwa dni p├│┼║niej atak si─Ö powt├│rzy┼é. Poszed┼éem na policj─Ö ale nie uda┼éo si─Ö zidentyfikowa─ç sprawdzy (oni wszyscy wygl─ůdaj─ů tak samo).

Rzecz w tym, ┼╝e zrozumia┼éem, ┼╝e mordercy, gwa┼éciciele, bandyci, dresiarze, itd. s─ů istotami obcymi o podludzkiej. Bo napadni─Öcie kogo┼Ť kto nie dokona┼é na napadaj─ůcym aktu agresji zachowaniem ludzkim nie jest.
Przede wszystkim, ┼╝e ich istnienie jest nieprawid┼éowo┼Ťci─ů w rzeczywisto┼Ťci, skaz─ů na istnieniu, kt├│r─ů trzeba hirurgicznie usun─ů─ç.
Nie powinn─ů by─ç morderc├│w, gwa┼écicieli, bandyt├│w, dresiarzy, itd.

PS. Zaspokoi┼éby┼Ť moj─ů ciekawo┼Ť─ç i wyja┼Ťni┼éby┼Ť mi ,czemu Tobie wszystko kojarzy si─Ö z religi─ů b─ůd┼║ sekt─ů?
Chyba chodzi o dogmatyzm Very Happy .
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #175 : 2007-04-17, 17:19:44 »

┼╗ycie nie jest czarno bia┼ée Therion. Nie jestem za usprawiedliwianiem morderc├│w, kogokolwiek. Jednak nie widz─Ö powodu, by sprowadza─ç kogo┼Ť do rangi podcz┼éowieka. I pami─Ötaj drugie. Kara ┼Ťmierci jest nieodwracalna. Historia zna wiele, nawet sporo, przyapdk├│w nies┼éusznie wydanych wyrok├│w. Druga rzecz - skuteczno┼Ť─ç. Paradoksalnie, w krajach i stanach USA, gdzie jest dozwolona kara ┼Ťmierci, nie wp┼éywa ona jako┼Ť pozytywnie na rankingi przest─Öpczo┼Ťci.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #176 : 2007-04-17, 17:24:29 »

Chyba chodzi o dogmatyzm Very Happy .

My┼Ťlisz ,┼╝e o to chodzi Tomciowi?
No, mnie to bardzo interesuje ,ale pewnie od niego nic nie wyciagn─Ö  Razz
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #177 : 2007-04-17, 17:32:18 »

jest przyczyn─ů alkoholizmu,narkomanii,wojen,agresji i patologicznej czynno┼Ťci umys┼é├│w ludzkich ze wszystkimi wynikaj─ůcymi st─ůd skutkami.

Najpierw trzeba tylko sprawi─ç by wszyscy zacz─Öli prawid┼éowo stosowa─ç ┼╗O bez robienia b┼é─Öd├│w Smile.  

No.....,to jest chyba najistotniejsze  Cool .
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #178 : 2007-04-17, 17:37:47 »

Kodar, zrobi─Ö to , ale tym razem odpowiem w punktach. Mo┼╝e w├│wczas tekst b─Ödzie ┼éatwiejszy w odbiorze:

Żywię się tłusto, bo :

- do┼Ťwiadczyli┼Ťmy na sobie z Marishk─ů niezwyk┼éej efektywno┼Ťci tego rodzaju jad┼éospisu.
- gdy┼╝ t┼éuszcz jest najlepszym paliwem, co nawet przyg┼éup wie, bo mu si─Ö z ust wymsknie has┼éo , ┼╝e komu┼Ť oleju w g┼éowie brakuje. Inna sprawa, ┼╝e nie wie w┼éa┼Ťciwie co m├│wi.
- ┼╝ywi─Ö si─Ö w ten spos├│b, bo usprawnia to dzia┼éanie organizmu, cz┼éowiek jest bardziej wytrzyma┼éy, silniejszy i nieco spokojniejszy. Oczywi┼Ťcie ┼╝adna dieta nie wyleczy mnie z nienawi┼Ťci do g┼éupoty.

PODKRE┼ÜL─ś raz jeszcze. ┼╗ywienie optymalne i dieta optymalna nie zmieni─ů ┬ásystemu etycznego danej jednostki. Cz┼éowiek prymitywny, ┼╝ywi─ůcy si─Ö w ten spos├│b, b─Ödzie mia┼é jeszcze wi─Öcej energii, by uprzykrza─ç innym ┼╝ywot. Zadziwia mnie, ┼Ťmieszy i przera┼╝a jednocze┼Ťnie magiczne my┼Ťlenie, kt├│re wi─Ökszo┼Ť─ç z Was tu uprawia, gdy bezmy┼Ťlnie cytujecie ksi─ů┼╝ki dr Kwa┼Ťniewskiego i wszystko bierzecie za aksjomat.

Żywienie Optymalne nie wyleczy istoty ludzkiej z poczucia niespełnienia, frustracji uczuciowej i konfliktowego dzieciństwa.
┬á ┬á ┬á ┬á ┬á Czy naiwno┼Ť─ç na tym forum jest a┼╝ tak rozci─ůgliwa ?

ps: Pomijaj─ůc metafizyczno-filozoficzno-etyczne wybiegi dr Kwa┼Ťniewskiego, ca┼éo┼Ť─ç jego wiedzy wydaje si─Ö by─ç jednym z najwa┼╝niejszych osi─ůgni─Ö─ç dietetyki wszechczas├│w.

Tomek
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #179 : 2007-04-17, 17:45:07 »

Zadziwia mnie, ┼Ťmieszy i przera┼╝a jednocze┼Ťnie magiczne my┼Ťlenie, kt├│re wi─Ökszo┼Ť─ç z Was tu uprawia, gdy bezmy┼Ťlnie cytujecie ksi─ů┼╝ki dr Kwa┼Ťniewskiego i wszystko bierzecie za aksjomat.

.Tomek

Mnie ogarnia doprawdy identyczne uczucie  ,gdy Wy "cytujecie" ksi─ů┼╝ki wielu psycholog├│w i bierzecie wszystko za aksjomat  Smile
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.